forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ludens - Biblioteka Zagor
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 22

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/05/2011 : 20:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by dessa

Zato što su to naslovnice i zato što one trebaju biti u boji, a kolekcionarsko izdanje bi trebalo da ih ima (bila bi fora da budu i jedne i druge unutra).


Kako god da okreneš, i naslovnice su samo ilustracije, a Ferri nije baš jedan od crtača čiji bi se crtež slagao s bojom. Doduše, ni to vjerojatno ne bi izgledalo tako loše u rukama nekog boljeg kolorista.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 29/05/2011 : 20:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message
Pa šta znam, zanimljivo mi je da vidim neke naslovnice u c/b varijanti, ali isto tako mislim da ima i dosta naslovnih koje bi greota bila nemati u boji. Što kaže dessa, obe varijante bi bile pun pogodak

Jel se zna šta će ići na naslovne samih knjiga?

Zanima me kako će izgledati ovo izdanje mada ga ja sigurno neću pratiti jer već pratim VČ kolekcionarskog.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 29/05/2011 : 21:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
iskreno,ali sve manje mi znace naslovnice u boji ako se nalaze unutar knjige.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 29/05/2011 : 22:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by cronos six

iskreno,ali sve manje mi znace naslovnice u boji ako se nalaze unutar knjige.




Meni baš ništa ne znače unutar knjige, to nisu naslovice već samo slike u boji unutar stripa!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/05/2011 : 00:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Izdanje po mom misljenju bi bilo kao..
Format Striscia
Originalne naslovnice u boji
Unutarnje naslovnice i sam strip u boji( kao Mercury editoriale izdanja,samo coveri origigi)
SC ili HC ( HC samo za odredjen broj za kolekcionare sa vise love)
Cijena 60-80 ( ako je trobroj najvise 120 kuna)

Libellus javi se!!!
Ako moze Tex za 250 kuna u boji onda prolaz i Zagoru na trzistu kao takvom izdanju!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 30/05/2011 00:09:30
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/05/2011 : 00:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by emirem

Libellus javi se!!!



Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/05/2011 : 00:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by emirem

Libellus javi se!!!





Ma,to je poziv kao da bi oni popravili eventualne "greske" koje ce mozda nastati sa tim Ludensovim izdanjem da se napravi nesto ipak "ono"...kao do sada sto je radio Libellus sa HC Bonelli izdanjima...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 30/05/2011 00:11:41
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/05/2011 : 00:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by emirem

Libellus javi se!!!





Ma,to je poziv kao da bi oni popravili eventualne "greske" koje ce mozda nastati sa tim Ludensovim izdanjem da se napravi nesto ipak "ono"...kao do sada sto je radio Libellus sa HC Bonelli izdanjima...


Samo ako Ludens pusti prava na Zagora. Za što zbilja sumnjam da će se dogoditi u neko skorije vrijeme.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 30/05/2011 00:16:10
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/05/2011 : 00:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Samo ako Ludens pusti prava na Zagora. Za što zbilja sumnjam da će se dogoditi u neko skorije vrijeme.


Zar dvije kuce ne mogu imati istovremeno prava na izdavanje,npr. Lud drzi ove c/b a ovi iz Libe dobiju Zagora u boji kao Mercury..
Liba ima za DyD-a u boji one kolorce, a njega Ludens vec ima u "rukama" one c/b,kako to?
Nije mi jaca strana oko ugovora,nisam pravnik za imovinska pitanja i prava stampe!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 30/05/2011 00:31:07
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/05/2011 : 00:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by emirem

Zar dvije kuce ne mogu imati istovremeno prava na izdavanje,npr. Lud drzi ove c/b a ovi iz Libe dobiju Zagora u boji kao Mercury..
Liba ima za DyD-a u boji one kolorce, a njega Ludens vec ima u "rukama" one c/b,kako to?
Nije mi jaca strana oko ugovora,nisam pravnik za imovinska pitanja i prava stampe!


Naravno da postoje situacije kada dvije izdavačke kuće drže prava na isto izdanje, što je vjerojatno nešto sporazumno između dva izdavača ili drugačije formuliran dogovor sa originalnim vlasnicima prava.

Samo, mislim da je Zagor prevelika zlatna koka da bismo u ovom slučaju vidjeli išta slično.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/05/2011 : 00:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Arigato Mr.Bushido!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 30/05/2011 : 16:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
Izdanje bi trebalo da košta oko 20 eura
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/05/2011 : 19:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Sad sam malo bolje citao onu web site od Attile i stvarno je super ono sto su napravili sa izdanjima Bonellija i stvarno mi zao da se izdanja poput takvih ne mogu naci kod nas u prodaji ( cini mi se da ta izdanja Atila ne prodaje) kad bi tako nesto zazivjelo pa makar samo nekoliko epizoda da imamo prve Zagore u boji...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/05/2011 : 19:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Ali zašto??
Šta će vam Zagor u boji? Čemu? Zamišljen je ko crno-bili strip i 100 puta bolje funkcionira ko takav. Sa bojom nije ništa bolji.
Mislin, volija bi i ja to vidit, al brate vi se tu prenemažete i kukate ko da nema sutra... Ako će već ić neko kvalitetno izdanje Zagora od početka, onda i bolje da je crno-bilo.

U jednome momentu oćete Zagora u boji, a 10 minuti poslije će se 90% ljudi koji pišu tu priselit u temu "novi Zagor u Italiji" i prigovarat kako je kolor naslovnica tragičan.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/05/2011 : 19:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Emireme, nije se ovo odnosilo izravno na tvoj post, da se ne nađeš uvrijeđenim

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 30/05/2011 : 19:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by Paka01

Emireme, nije se ovo odnosilo izravno na tvoj post, da se ne nađeš uvrijeđenim



He-he,nije bed care,sve ok nisam ni pomislio!!
Ipak je ovo crno-bijeli svijet!
A i imas pravo za c/b i ja volim c-b, samo bi volio vidjeti tih nekoliko prvih epizoda u boji,moze se skinuti sa linka,ali mrzim skenove iz dna duse(iako sam procitao u zadnjih godinu dana desetak)
A ti sta pisu protiv naslovnica,to je zbog onih losih kolorista,eno danas malo pogledao naslovnicu od Atille za "izgubljeni svijet" gdje jasu onu pticu i gledam prijelaze boja i stvarno super napravljeno,u odnosu na Bonellijeve koloriste u staffu Zagora je masterwork!
Poz Hell01!!!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 30/05/2011 19:26:14
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 31/05/2011 : 17:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message
Nikada mi nisu bili jasni kolekcionari koje žele perfektno izdanje, a poslije će ga staviti na policu da tamo skuplja prašinu. A još manje mi je jasno izdavanje crno bijelih stripova u boji.
Zašto ultimativno kolekcionarsko izdanje stripa, koji je u orginalu zamišljen kao crno-bijel, mora biti u boji? Meni je dovoljno da je tvrdo ukoričen i na malo kvalitetnijem papiru. Ako ima neki dodatak koje original nije imao ( u ovom slučaju crno bijele naslovnice), još bolje. Pa ni talijani (ako se ne varam) nemaju takvo izdanje sa originalnim crno bijelim naslovnicama što ovo izdanje čini na neki način jedinstveno.

Ovo ću uzeti prvenstveno zbog tih crno bijelih naslovnica ( pošto mi je crno bijeli crtež uvijek draži od onog u boji) i broja stranica ( ako je istina da će biti 500 stranica po knjizi) . Mada, realno bi pravo kolekcionarsko izdanje bilo poput collezione book Dylana Doga: zasebno ukoričen svaki broj, jednak originalu bez neke glupe boje koja Bonelli stripovima uopće ne stoji. A sve ostalo je, po mom mišljenu, perverzija.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 31/05/2011 : 21:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by Sarghan

Nikada mi nisu bili jasni kolekcionari koje žele perfektno izdanje, a poslije će ga staviti na policu da tamo skuplja prašinu. A još manje mi je jasno izdavanje crno bijelih stripova u boji.
Zašto ultimativno kolekcionarsko izdanje stripa, koji je u orginalu zamišljen kao crno-bijel, mora biti u boji? Meni je dovoljno da je tvrdo ukoričen i na malo kvalitetnijem papiru. Ako ima neki dodatak koje original nije imao ( u ovom slučaju crno bijele naslovnice), još bolje. Pa ni talijani (ako se ne varam) nemaju takvo izdanje sa originalnim crno bijelim naslovnicama što ovo izdanje čini na neki način jedinstveno.

Ovo ću uzeti prvenstveno zbog tih crno bijelih naslovnica ( pošto mi je crno bijeli crtež uvijek draži od onog u boji) i broja stranica ( ako je istina da će biti 500 stranica po knjizi) . Mada, realno bi pravo kolekcionarsko izdanje bilo poput collezione book Dylana Doga: zasebno ukoričen svaki broj, jednak originalu bez neke glupe boje koja Bonelli stripovima uopće ne stoji. A sve ostalo je, po mom mišljenu, perverzija.



Slazem se!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 31/05/2011 : 23:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message
zagor mi se svidja naravno, ne sve epizode nego samo neke ali dali treba jos edno izdanje Zagora..ko zna..mozda je Ludens? trebao mozda novo probati kao izdati neku mangu od Osama tezuka ili onaj Lone Wolf and Cub ili tako nesto..meni ti boneli nekako ne idu u hc..dobar papr siveni i plastifcrane korice je ok...
Go to Top of Page

debeli_bg
Starting Member



Serbia
87 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 01/06/2011 : 01:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send debeli_bg a Private Message
Mozda ce zvucati smijesno ali meni ce tu najbitnije biti da li ce biti ugodan za citanje.Imam par biblioteka od VC koje su nesporim vrhunsko odradjene,ali ja bar nikako ne mogu da se naviknem na citanje kod njih(veliki format,korice predebele,sta vec,ali ne mogu).Zato volim npr Klasik.Mozda su upravu ljudi kada kazu da nije boneli bas za HC.Ali ajde sto ljudi sto cudi.
Go to Top of Page

marinac
Average Member



570 Posts

Member since 13/05/2011

Posted - 30/12/2011 : 14:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send marinac a Private Message
quote:
Originally posted by teller

sve je to ljepo ali samo je pitanje trenutka kad čemo to imati i kod nas u izdanju Ludensa(Zagor u boji) a
ovo zadnje (Tex) izdanje i več imamo, meni još ljepšoj izvedbi Tex Libellus knjige 35 broj UROTA,ali vidi se da je to
napravljeno za nekog koji jako voli stripove, bravo Attila77, ovo je SIJAJNO.
Sada Bernard vidi kako treba da izgleda Zagor u boji.

Slažem se da su Libelus knjige fantastične, ali meni je ova knjiga sa Attilinom naslovnicom draža, a tvrdim da po kvalitetu ne zaostaje za Libelusom.

Da bih ostao u okviru teme Ludens - Biblioteka Zagor moram da dodam da mi je strašno krivo što su prekinuli sa prodajom na kioscima u Srbiji edicije Zagor Ekstra. Po mom mišljenju to je bila pogrešna odluka.

Edited by - marinac on 30/12/2011 14:56:40
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 30/12/2011 : 15:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
dva topica o Zagor Ludens Knjigama... znaci jedan za svaki broj koji je do sad izas'o. Kad treca knjiga izadje, mozda otvorimo jos jedan
;)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

marinac
Average Member



570 Posts

Member since 13/05/2011

Posted - 30/12/2011 : 16:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send marinac a Private Message
quote:
Originally posted by acestroke

dva topica o Zagor Ludens Knjigama... znaci jedan za svaki broj koji je do sad izas'o. Kad treca knjiga izadje, mozda otvorimo jos jedan
;)

Neka prijatelju, Zagor je Zagor.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 30/12/2011 : 16:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message
quote:
Originally posted by marinac

quote:
Originally posted by acestroke

dva topica o Zagor Ludens Knjigama... znaci jedan za svaki broj koji je do sad izas'o. Kad treca knjiga izadje, mozda otvorimo jos jedan
;)

Neka prijatelju, Zagor je Zagor.


što jes' jesć

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 22 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000