forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Putopisi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/07/2010 : 15:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
hehe, vidim ja da netko jaaako žudi za starim dobrim momačkim životom...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/07/2010 : 15:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Bome istina, joooj

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 14/07/2010 : 21:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Ahhh....Bratislava

Sutra cu da stavim mali izvestaj sa moje srednjoevropske ture

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/07/2010 : 21:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo baš sad pročitah ponovo ovu reportažu iz Štokholma, jebenica
Nego, kakva im je hrana? Ja sam bio prije dosta godina u Finskoj i oni su imali užas od hrane, sve je bilo slatko(tipa hot - dog s pekmezom, grah s medom...) jel i ovdje tako?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 14/07/2010 : 21:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Evo baš sad pročitah ponovo ovu reportažu iz Štokholma, jebenica
Nego, kakva im je hrana? Ja sam bio prije dosta godina u Finskoj i oni su imali užas od hrane, sve je bilo slatko(tipa hot - dog s pekmezom, grah s medom...) jel i ovdje tako?



pravo da ti kazem, pojma nemam
taj prvi dan sam seo u restoran, pa je na ponudi bila riba i neka mesina, koju su oni nazivali "pljeskavicom", pa mi je ta riba bila nekako privlacnija a bila je i dobra, sto je najbolje od svega a taman i dovoljno, ne previse, posto me je cekalo veliko skakanje od 2-3 sata


ono sto jesam probao je sladoled na onom vrelom danu u starom gradu, sa kornetom prepunim cokolade u ruci, osecao sam se kao da sam ponovo u Veneciji, ili u starom gradu u Nici

Cak mi je i kanula cokolada po patikama, i nisam ih oprao, stoji mi kao lepa uspomena

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/07/2010 : 20:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Helsinki

Preporučljivo slušati dok čitate:
http://www.youtube.com/watch?v=_iJp4PsotWg

Vjerovali ili ne ali nekad sam bio poprilično dobar u atletici. Točnije na sto metara, makar mi ni dionice do 400 metara nisu bile strane. Trenirao sam na Mladosti u Zagrebu, bio sam na dosta natjecanja, a između ostalog, put me doveo i u Finsku. Busom do Beča, pa avionom do Helsinkija i onda prvi šok - pola jedanaest navečer a tamo dan! Dobro, nije baš bilo kao da je podne, ali vidilo se da nešto nije u redu:)) Uglavnom, naletili smo na polarni dan, tako da sam po prvi put u životu bacio košaricu u pola jedan u noći.
Bilo je natjecatelja odsvuda, zgodnih atletičarki koliko hoćeš, a posebni doživljaj bio je stadion koji nosi ime po legendarnom Pavau Nurmiju. Grad je dosta skup, hrana je očajna(sve je slatko) ali kad se dodje prvo što se primijeti čistoća. Sve je cakum - pakum. Fasade. Ulice. Trgovi. Ceste. Izlozi. Sve je tako nekako "novo". Iskreno, malo me to zasmetalo. Kao da sam navikao na prljave ceste i sjebane fasade. Ne mreš pobjeći od Balkana...
A i sve je nekako mirno. Kao da su svi usporeni i pospani. Ali grad je svakako prekrasan.
Posjetite Finsku i uživajte u jezerima, Helsinkiju, beskrajnim šumama...ha možda će neki uživati i u hrani.

Eh da, osvojio sam brončanu medalju na 100 metara:))


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 15/07/2010 : 21:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

.... pa avionom do Helsinkija i onda prvi šok - pola jedanaest navečer a tamo dan! Dobro, nije baš bilo kao da je podne, ali vidilo se da nešto nije u redu:))....




Najbolje je kad je leto, jer ti organizam nema zelju da spava uopste

ali zato zima kad dodje....


nemoguce da nemas jos neku fotku, come oooooooon

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/07/2010 : 00:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ma nemam ih uopće u elektronskom obliku, treba skenirati fotografije
Joooj kak je to davno bilo
Nemam sad vremena, putujem sutra u Novi Sad, pa kad se vratim...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/07/2010 : 01:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Dunav i lijepe haljine - Novi sad 2010 vol. 1

Preporučano slušati uz tekst:
http://www.youtube.com/watch?v=nn9NDW5QzPk&feature=related

Počnimo s doručkom. Nakon poprilično razuzdane pijanke od prošle noći ujutro mi je jedva kroz maglu stigao glas od Mirjane i Dragane: "Momci jel može doručak?" Gican i ja jedva se javimo; Mrmljmožemrmlj... Uglavnom, pola sata kasnije, oko 10 sati, čekalo nas je: deset kremenadli, svježi sir, desetak viršli, pečena jaja na oko, salata dizajnirana posebnim dizajnom i ukrasima, litra kave i sladoled. ako nešto cijenim to su žene koje dobro kuhaju.Joj... Nakon togaaposjetili smo obližnji golf klub. Izrazito ljubazna i ljepuškasta domaćica pokazala nam je sve čari lokalne kuhinje, a onda smo i bacili jednu partiju. Sve u svemu - 9 rupa, izvrstan teren, jedino je bilo vraški vruće...Sretno najedeni i napojeni krenuli smo prema Sremskim Karlovcima i restoranu na Dunavu. Karlovci su simpatično malo mještance desetak kilometara od Novog sada sa vrlo upečatljivom glavnom ulicom. Baš smo uletili na svatove. Ideja je bila da se pomiješamo sa svatovima na domjenku, pa ako nas netko pita - mismo od mlade/mladoženje(zavisi koja nas strana pita), ali ništa od toga, trebalo je krenuti prema restoranu i Dunavu. Jebešga, zaboravih kako se restoran zove, ali ima terasu na samom Dunavu i prekrasnim pogledom na Panonsko more. Jela se Karađorđeva šnicla koja je poprilično slična Zagrebačkom odresku, a glavna razlika je u par začina. Cigani su svirali melodiju koja je...
Krećemo nakon toga na krstarenje Dunavom od Sremskih Karlovaca do Novog Sada. Dunav je rijeka koja nikad nema pogrešan tok. Još mamurni od prošle večeri, fino najedeni i napojeni, ispijajući pivicu, mislim da smo dosegnuli nirvanu. Ma ne može bolje...
Nebo nad Novim Sadom spojilo je svoje boje sa Dunavom i potezalo je želju da se čovjek stopi sa tim. Štrand je bio pun oskundo odjevenih djevojaka što je samo još više podiglo naše poprilično simpatično raspoloženje.

Nastavit će se...

Livio, Maras, Andrija (Inače, ako slušate Plavi radio - on uređuje vijesti:Andrej Štrkalj:)), Gican, Mladjo


sa ljubaznom domaćicom


Tiger Woods & co


Na lepom plavom Dunavu










Dragana, Gican i Maras

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/07/2010 : 02:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Alal ti putopisa iz NS-a... Sto sa hranom i ribe.. Ali ja sam zadovoljan...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/07/2010 : 02:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Jel mi vjeruješ da od stotinjak slika imam svega dve - tri slike Novog Sada

Jebešga, treba utvrdit prioritete

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/07/2010 : 12:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi zaista glupo pored gospodjice u crnom kupacem slikati kojekakve katedrale i bunkere od pozorista.
Nadam se da ste bar bili na tvrdjavi.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/07/2010 : 16:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ja sam snimao prirodne lepote Novog Sada, a sad što se pod tim podrazumjeva, to je druga stvar
Bili smo na tvrđavi i to sve do negdje pet ujutro. Taman je svitalo.
Lep pogled nema šta. Onda smo otišli na pljeskavicu sa urnebesom. Dobar je taj umak.
a prvi dan smo odmah čim smo došli otišli na mješano meso u jedan restoran u centru. BTW lijepa je ona katedrala u centru. Poslije napišem još više ( i stavim još slikica, naravno)

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/07/2010 : 19:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
A jel' ta priirodna lepota , dozvol'te da piitam, vec begenisana? Imam jednog uncuta kojeg bi da se ressim.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/07/2010 : 19:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ako nacrtate još koji strip po mom scenariju - sve je moguće

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/07/2010 : 19:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Tako skupo??? Ju, moracu da smislim nesto laganije.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/07/2010 : 20:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote


sad smo baš bili nešto zauzeti tijekom cijelog boravka, ali slijedeći put bi moglo pasti i koje druženje u NS-u. skupi se ekipica sa foruma, pa da proćaskamo malo( i popijemo naravno)

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/07/2010 : 21:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Uvek sam za.
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 23/07/2010 : 21:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Bane,pošto je tvoja malenkost obaveštena o izdavačkim poduhvatima "Marketprinta",odgovori mi,molim te,na jedno pitanje. Ja sam rastao uz "Panoramu" i "Stripoteku",te i danas uzimam albume "Poručnik Bluberi","Princ Valijant","Boa Moriju"...normalno,uz novu "Stripoteku"svakog meseca. Da li ima ikakve šanse da se u dogledno vreme objave u obliku albuma neki stari serijali - "Karl Viking","Asterix","Hauard Flin","Ridjobradi (Hrvati ga objavljuju),"Tunga","Daleka planeta",itd? Pozdrav od Nedeljka-Pravednog!!!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/07/2010 : 22:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Autorska prava za sve te stripove koje nabrajas su bila jednokratno otkupljena. Tokom ratova su se pogubile neke veze sa vlasnicima prava, neka prava su otkupili drugi izdavaci (Decje Novine Ridjobradi), za mnoge stripove su se vlasnici izmenjali tako da ni oni ne znaju sta imaju.
Sve to su velike prepreke da se omiljeni stripovi iz davnih vremena legalno reprintuju.
Ja licno bih voleo da vidim Vance-ovog Ringa u albumu, a narocito bih voleo integrale Sandeja i Amarga. Vlasnici su bili NORMA iz Spanije, firma koja je propala (ne drzi me za rec) i sada je vrlo tesko iskopati ko ima prava na stripove pokojnog Viktora de la Fuentea.
S druge strane, ne treba se mnogo osvrtati na ono sto je bilo.
Verovatno ces biti razocaran ovim odgovoroma, ali bolje i to nego da zivis u laznoj nadi.
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 23/07/2010 : 22:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Bane,mnogo hvala na ovim informacijama! Idemo dalje...Jedva čekam Bluberija četvorku!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/07/2010 : 00:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
"Preterano ti stoje te farmerke"
Novi Sad vol. 2

Preporučljivo slušati dok čitate
http://www.youtube.com/watch?v=2XLw0g_5NA8


Novi Sad je izrazito živ grad. Postoji ulica kojoj se sada ne mogu sjetiti imena, (čini mi se da ima Lazar u imenu, ali nije Bulevar) ali uglavnom to je Novosadska Tkalča. Ulica je puna kvalitetnih birceva i dosta je uska te se stoga kad uđete u nju dobija dojam da ste se našli usred jednog velikog neprekidnog tuluma koji je dugačak stotinama metara. stvarno zanimljivo iskustvo. U svakom slučaju ima za svakoga ponešto. drugi dan, nakon Karađorđeve šnicle u Sremskim Karlovcima i vožnje Dunavom išli smo u Futog na premijeru filma Kao rani mraz. Na pola puta HOP! - murija. "Daniele, vozili ste 65, a dozvoljeno je 50". "Dajte ajde, pa nećete valjda zbog toga da me kaznite, pa na ovoj cesti mogu avioni sletat". "Daniele, morat ću". "Pa dajte, jel se možemo kako dogovoriti?" "Ne može Daniele, snimljeni ste". "dajte pa vozim djevojke" ( a iza Dragana i - Andrija. Gican je umiral od smeha na suvozačevom mjestu.)
"Ne može Daniele, morate platiti, sve je snimio ovaj aparat, on sve pamti." - O, šta ste ga kupovali toliko pametnog... - haha Daniele, ajde nije tako strašno 5 000 dinara. Ma dobro, mislim si ja to nikad neću platit, kad stigne pišem žalbu i bok - zastara. Daniele, ovo je uplatnica za platiti, a pasoš ćemo vam zadržati dok ne platite Ja:TILT?? Eh da, dosta im je "pametnih" poput mene. Plati ili nema van iz države. A možda i da ostanem u Novom Sadu, lijep je grad...
Futog je lijepo mještace nekoliko kilometara od Novog Sada u koje smo već došli sa nekoliko minuta zakašnjenje, tako da su (dok sam ja još tražio parking ) svi ostaliušli dok je Djole već držao govor. Djole se u jednom trenutku okrene prema njima i kaže:"Oprostite što smo počeli malo ranije" :):):):) Kakav car. Ja sam još više kasnio ali sam ga zato ulovio na izlasku gdje je i pala slika mene i Panonskog mornara. - Šta kasniš? - Ma murija me zaustavila. - O mamu im jebem:))
Drugi dan smo bili još u manastiru na Fruškoj gori, te smo naravno okrenuli poslije i jedan roštilj. Ovo je samo mali dio nabrzaka napisanih doživljaja, a generalni zaključak je - ako niste bili u Novom Sadu, svakako odite. I htjeti ćete ići ponovo.

pogled na Dunav iz restorana


mooja malenkost i Gican (kum)


Petrovara(ž)din


Dragana (jedna od domaćica)


Milice, Milice...


Na roštilju




di si gazda, vidi ga...:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 28/07/2010 00:34:57
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/07/2010 : 00:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Eh da, posjet policijskoj stanici zbog pasoša je bio poseban doživljaj

Ali o tome drugi put

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 28/07/2010 : 01:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ulica se zove Laze Telečkog i jedna je od najstarijih u NS. Ja ipak preferiram Dunavsku ulicu. Nije tako krcata kafićima, i može da se prođe bez guranja
A to sa pandurijom, to se valjda zove međudržavni reciprocitet
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/07/2010 : 01:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Ulica se zove Laze Telečkog i jedna je od najstarijih u NS. Ja ipak preferiram Dunavsku ulicu. Nije tako krcata kafićima, i može da se prođe bez guranja
A to sa pandurijom, to se valjda zove međudržavni reciprocitet




E tak je, Laze Telečkog, a birtija se zove Lazino tele
Ma dolazim ja u muriju drugi dan(nedjelja), a ono njih šest unutra, jedan brzo miče noge sa stola, drugi igra neku igricu, treći sluša radio...uglavnom klasična državna uprava:njih šest unutra a jedino ventilator radi
Al ajde nisam dobio pendrekom, smekšala je ta murija izgleda zadnjih godina i kod vas i kod nas...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000