forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izmišljeni magazin
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 15/08/2010 : 21:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
Malo razmišljam šta bi po mom mišljenju bio idealan magazin za većinu današnje strip publike kakvu bih ja htjeo.

Prvo isključimo one koji se deklariraju isključivo kao "Bonellijevci", kao i one kojima je sinonim za strip Alan Ford.

Oni koji ostanu su većinom starija publika koja ima u sjećanju 80-te i Stripoteku, Strip-Art, Eks almanah, Yu-strip, da ne idem dalje. Zbog takvog profila, idealan bi bio suvremeni amalgam tih revija, modeliran prema Stripoteci na vrhuncu svoje slave.

To bi značilo izbor prilično klasično ispripovjedanih i nacrtanih avanturističkih stripova, miksan sa ekvivalentnih humorističnim stripovima, ništa naglo previše moderno i avangardno. Ubaciti u miks postepeno koju seriju domaćih autora i nešto tekstualnih priloga o suvremenom i iz povijesti stripa, i eto magazina koji je san snova.

Ti stripovi uopće ne moraju biti reprizni, da bi bili ukalupljeni u tu shemu. Toliko ih se nakupilo u francuskoj suvremenoj produkciji, postoje ogromni repovi iz američkog sindikatskog stripa, čak i suvremene američke sveščice nude mnoštvo takvog materijala, a o Japancima da i ne govorim.

Pakiranje od jedno 68 stranica, A4, boja se podrazumjeva, cijena jedno 5 eura, jednom mjesečno. Papir može biti i vrlo jeftin, pod uvjetom da je pristojno otisnuto.

Ovo je fantazija, a stvarnost bi bila da se takav magazin ne bi mogao inicijalno prodati u više od 300 komada. Trebalo bi više godina bacati lovu i raditi na marketingu da se možda prebaci tiraž od 1000, zato se vjerojatno takvo nešto nikad neće više dogoditi.

Svako jutro kad upalim kompjuter, dobijem više svježih informacija i novih članaka o stripu nego šta je bila godišnja količina istoga u doba vrhunaca tiskanih revija. Količina novih stripova svih vrsta koje su dostupne digitalno je nevjerojatna i stalno raste, ali nekako, nije to to.

Bilo bi lijepo ponovo imati naviku kupiti neki magazin i biti iznenađen sadržajem u njemu. To se vjerojatno neće dogoditi više nikada u papirnom obliku. Digitalno? Moguće.






www.stripgen.com

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/08/2010 : 21:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Sve je to lipo u teoriji, al je u praksi drugačija stvar...
Ja npr. nikad nisan kupova Stripoteku i slične stvari, al sam skuplja razne glazbene časopise (Terrorizer, Metal Hammer, pa i naš United Forces), al
te stvari jednostavno gube smisao zbog postojanja Interneta. Na netu se vijesti ažuriraju svaki dan, dok časopisi izlaze amo reć jednom misečno i u
debelome su zaostatku...

Iako ne virujen da će tiskane knjige i stripovi bit nadjačane od strane elektronskih knjiga i stripova, sve mi se čini da je časopisima
već odavno odzvonilo...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 15/08/2010 : 22:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
2000AD je primer kako treba da izgleda moderan strip magazin.Možda mu je mana malo manji broj strana, ali to je revija koja izlazi sedmično pa onda na kraju sve ispada okej.

Teme koje fura 2000AD se ne bi baš primile na našem podneblju ali ja pričam o konceptu..
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2483 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 15/08/2010 : 22:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Meni su nekako po konceptu najbolji bili Comicon i Superstrip Maxi (sa dosta manje AF i malo manje Aragonesa) - znači jedan cijeli album (ili podijeljen na max.2 dijela), jedna krača stvar stvar, može i serijal + par strpova 1-6 strana, tekstovi, najave...
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 15/08/2010 : 23:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
ne mastam vise o tome. novo vrijeme je.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Trigger
Average Member



Bosnia and Herzegovina
757 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 15/08/2010 : 23:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Trigger a Private Message  Reply with Quote
A meni je opet najbolji magazin na ovim prostorima bio Gigant. Prvenstveno zbog broja strana koji ne znao dostizati i do nekih 160 A4 strana s cak po tri kompletna stripa francusko-belgijske skole, ali je kombinovao i americke i engleske sindikalne stripove, bez tekstualnih priloga i sa nesto kratkih geg stripova na po jednoj stranici. Izlazio je jednom mjesecno, u crno - bijeloj tehnici i za malo para (i uz losiji kvalitet papira) donosio 2-3 puta vise strip-zabave nego sto to donose Bonelijeva izdanja...

Koncepcijski sad sumnjam da bi magazin od 120 strana (dva duza stripa, jedan kraci i nekoliko geg tabli, bez tekstualnih priloga), u crno - bijeloj tehnici, A4 formata da bi bio skuplji od recimo 10 KM / 39 kn / 450 dinara / 5 eura. A sigurno bi na ex - Yu prostorima u mjesecnom ritmu nasao publiku od minimalno barem 2000 redovnih citalaca (nisam siguran koji je tiraz Stripoteke, ali bi citaoci Stripoteke 100% kupovali i ovaj magazin). Stripovi bi bili kombinacija francusko-belgijske skole, evropskog nebonelijevskog stripa i anglosaksonskog sindikalnog stripa i to prvenstveno neobjavljeni stripovi na ex-Yu prostorima kako bi kolekcionari mogli pokrpati rupe...

Pored 12 mjesecnih izdanja, mogli bi izlaziti i 4 specijalca (po principu Ludensovih izdanja - proljece, ljeto, jesen, zima) i jedan godisnjak na jos vecem broju strana (recimo specijalci na 160 strana i godisnjak na 200 strana).

Ovakav magazin mislim da bi se trenutno najbolje uklopio u Bookglobeovu izdavacku shemu i mogao bi im umjesto vec otpisanog projekta SMG! biti ujedno i najbolji promotor aktivnosti na izdavanju strip albuma u boji, ali i kvalitetan, (zasto ne) profitabilan i reprezentativan magazin... U drugoj varijanti mozda se pojavi i neki nezavistan izdavac koji bi se ozbiljno uhvatio u kostac s ovim projektom...

I kad ce Bob Morane u integralima?

Edited by - Trigger on 15/08/2010 23:22:58
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 16/08/2010 : 00:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Strip magazin koji bi (izlazio bar dva puta mjesećno)imao tiraž dostatan da se samofinansira još uvijek je moguće izbaciti na tržište pod uslovom da iza njega stoji jaka izdavačka kuća ili štamparija.
Sve ostalo je utopija.
Koncepcija mogućeg magazina bi bila 50%dobrog stripa i 50% tekstualni prilozi.
(Ako magazin ima 64 strane od toga bi bilo 32 strane stripa.)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/

Edited by - all_ba on 16/08/2010 00:49:55
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 16/08/2010 : 07:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba
Koncepcija mogućeg magazina bi bila 50%dobrog stripa i 50% tekstualni prilozi.
(Ako magazin ima 64 strane od toga bi bilo 32 strane stripa.)



A koliko bi bilo stripa, ako ima 83 strane?

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 16/08/2010 : 10:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

quote:
Originally posted by all_ba
Koncepcija mogućeg magazina bi bila 50%dobrog stripa i 50% tekstualni prilozi.
(Ako magazin ima 64 strane od toga bi bilo 32 strane stripa.)



A koliko bi bilo stripa, ako ima 83 strane?


812.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 16/08/2010 : 11:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
E da, The Hammer of Hell, jako lijepo si to zamislio, ja bih bio zadovoljan da je i Comic Strip bio ostao u onoj fazi od negdje 15 do 29 broja!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



716 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 16/08/2010 : 13:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message  Reply with Quote
Meni je idealna opcija nešto kao švedski Magnum... više od sto strana, USA format, 5-6 stripova USA forme, dakle po 20tak strana... roto hartija, lepljene korice kao izdanja VČetvrtka ili Ludensa...
puno stvari, različitih, za čitanje... puno strana... mislim da je tu bilo oko 200 strana...nisam siguran...

STRIP VESTI svakodnevno na www.stripvesti.com i www.facebook.com/StripVesti • Homepage www.zmcomics.com
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 16/08/2010 : 13:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Teme koje fura 2000AD se ne bi baš primile na našem podneblju

Elaboriraj. Ne svadjam se, zanima me.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 16/08/2010 : 22:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>Teme koje fura 2000AD se ne bi baš primile na našem podneblju

Elaboriraj. Ne svadjam se, zanima me.

mcn



Ehm, pre svega zamolio bih porotu da uzme u obzir činjenicu da je moj prethodni post bio samo lično i subjektivno mišljenje te da kao takav nije imao za cilj da to mišljenje nametne bilo kome drugom.

Dakle, ja koji već godinama očekujem neki kvalitetan strip magazin k'o ozebo sunce, nisam siguran sa koliko oduševljenja bih prihvatio jednu tako usko profilisanu strip reviju kao što je 2000AD (striktno SF).
Znači, ništa klasična kaubojština, ništa strong silent type detektivi sa budžom (obično kalibra .44) pod miškom, ništa likovi koji uz mačo urlik đipaju s lijane na lijanu..
Ponuditi širokim narodnim masama na Balkanu strip kao što je (inače fenomenalni!) Stickleback ne spada u domen loših procena, već više mazohizma.Ista stvar je i sa Future Shocks koji u svakoj epizodi ima novog glavnog junaka ili ABC Warriorsima (ako tu ima nekog kvaliteta, ja ga ne vidim, my bad..).Slično je i sa većinom ostalih stripova, da ne nabrajam redom.
Stripovi koji bi ovde, po mom skromnom mišljenju, naišli na kakav-takav odjek su Judge Dredd i Nikolai Dante.Prvi već ima fan bazu ovde (ja!), a drugi je punokrvna SF avantura, neka verzija Škorpije u budućnosti.
Spomenuo sam stripove koji su trenutno aktuelni u 2000AD reviji jer je i ova tema friška i aktuelna pa ako neko sutra pokrene strip magazin poput ovog, da zna šta je to što bih ja voleo da čitam.

Eto, elaborirao sam.Nisam strip teoretičar i znam da mi nije svaka ka' u Njegoša, al jebiga znam šta volim a šta ne.A i svako ko provede sedam dana na ovom forumu može da pogodi ukus domaće publike, tako da se ceo ovaj "elaborat" mogao svesti na tri reči:
Nema tu Bonelija..
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 17/08/2010 : 08:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Uvek me je kopkao profil citalaca engleskih-kako mali djokica zamislja -stripova. Ako izuzmemo Modesti, Garta, Ves Slejda, Meriota i slicne (uglavnom dnevne stripove), magazinski stripovi su vecinom djubre najgore vrste (uz ogradu da su iscrtani do besvesti).
Cak i kod nas je jedno vreme bilo evidentno da budalastine kao sto su Dzoni Panter i Toma Tajfun imaju svoju publiku.
Svi engleski pokusaji da stvore nesto vredno (sto ce reci da sami koncepti i ideje i nisu bili losi) zavrsavali su se na debilnim pricama i krvavom znoju (mahom spanskih) crtaca.
Jedino pravilo je bilo da na kraju nastavka glavnog junaka mora nesto da zaskoci i da on prestravljen vice ''NE! NE! AAARRRGHHH!''
O nivou humora ne vredi ni pricati. Prosto je neverovatno da NIJEDAN od genijalaca sa televizije nije zalutao u strip.
Sam serijal 2000 AD je bio jako dobro zamisljen, narocito svet sudije Dreda, ali su price tako bezvezne i bezrazlozno glupe da je milina citati ih.
Sve pod izgovorom da ''narod to voli''. Naravno da voli kada mu ne das alternativu i panicno ubijas svaki izvor smislenosti i kvaliteta. Mozemo uporediti sa onims to se dogadja na nasim televizijama. Guraj narodnjake, jer ''narod to voli'', a ostalima ne daj pristup ni pod razno.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/08/2010 : 09:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Najbolje bi bilo kada bi izlazila dva magazina tjedno: u jednom bi bili reprinti starih serijala (Blueberry, Jeremiah...) sa, naravno, novim epizodama istih, dok bi u drugom bile potpuno nove, nikad objavljene stvari. Uz to bi išao i tekstualni prilog od nekoliko strana, što o samim junacima, što o novostima iz svijeta stripa, a "reprint - izdanje" bi također služilo da kroz reklame navuče što više ekipe da kupuje i drugi magazin sa novim izdanjima (dobro, to bi im uspjelo sa recimo 20 - 30 ljudi, ali s obzirom na tiraž koji bi vjerojatno bio mali to je dobar rezultat) Epizode bi trebale biti kompletne, a ukoliko se objavljuju duži neobjavljeni serijali, onda uzeti 3 - 4 takva serijala i objavljivati ih naizmjenično dok se ne ispucaju sve epizode. Time bi se izbjeglo dugo čekanje na završetak. Ma zapravo tako bi trebalo sa svim serijalima. Ako serijal ima npr. 6 epizoda, onda se one u prosjeku jednom mjesečno objavljuju dok se ne ispucaju.
I ne bi trebao koštati više od 3 eura.

Dreams are my reality...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 17/08/2010 : 16:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Uvek me je kopkao profil citalaca engleskih

Meni je 2000AD zakon. Mozzda ne kako je bio, ali kao elementarna stripovska droga za tince mi je kao Spirou za nessto manje.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/08/2010 : 19:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa šta se žalite?imate SMG.Ups,nemate!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Trigger
Average Member



Bosnia and Herzegovina
757 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 17/08/2010 : 22:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Trigger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Pa šta se žalite?imate SMG.Ups,nemate!




I kad ce Bob Morane u integralima?
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 18/08/2010 : 08:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01



Iako ne virujen da će tiskane knjige i stripovi bit nadjačane od strane elektronskih knjiga i stripova, sve mi se čini da je časopisima
već odavno odzvonilo...



sa porastom standarda raste i edukacija stanovništva a samim tim i konzumacija štampanih medija uprkos globalnoj elektronskoj revoluciji.
Šta ga znam, sve se može spakovati na internet ali čovek ima potrebu da skuplja i čuva štampane medije, pogotovo ako ovi sadrže neke trajne vrednosti kako bi im se stalno vraćao i iznova ih čitao, i ako su dobro dizajnirani.

Nije se nijedan strip magazin prodavao zato što je, tek tako, zadovoljavao iskonsku potrebu našeg čoveka za stripom, već zato što je donosio dobre stripove a dobar proizvod će kad tad naći mesto na tržištu.
Ja lično preferiram frankobelgijske stripove ali bi bilo idealno kad bi svaki njihov scenarista bio kao Šarlije.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000