forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZS i LMS revival
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 69

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 10/03/2011 : 19:43:35  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Bravo, bravo bravo! Ostao sam bez reči!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 10/03/2011 : 20:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Evo kad se vec topic ponovo zakuhava neke se kuha... Zato najavljujem slijedeci projekt nove ZS.

Radi se o specijalnom izdanju nove ZS, kolekciji kratkih prica u A4 formatu, Čiko i Trempi koja je bila objavljena u Italiji '94. U njoj je 8 kratkih zgoda/nezgoda Čika i Trempija koje je napravio ubitacni tandem Nolitta/Ferri i koje su originalno izasle u regularnoj seriji Zagora. A evo i fenomenalne "remaster" naslovnice naseg majstora Attile:



www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 10/03/2011 : 20:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Attila, onaj kao spaljeni predlist u tom novom Teksu mi je super dodatni "touch"

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 10/03/2011 : 20:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Attila, koliko je kostalo da se ta Tex knjiga stampa u boji? Koliko stranica ima?
ako neces javno o cijenama, javi mi na PM

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 10/03/2011 : 20:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Attila, koliko je kostalo da se ta Tex knjiga stampa u boji? Koliko stranica ima?
ako neces javno o cijenama, javi mi na PM



Nije tajna. Ima 143 stranica, i stampa me je kostala $41.30.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 10/03/2011 : 20:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
nije bas ni skupo, posto kad ja stampam, boja kosta puuuuuuno vise

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/03/2011 : 07:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Attila, onaj kao spaljeni predlist u tom novom Teksu mi je super dodatni "touch"




to Chico i Trampy:

Attilu treba zaposliti u Bonelli da kolorise Zagorove naslovnice.
Od onog antihrista ,sto trenutno brljavi po naslovnicama, cak sam i ja sa obicnim paintom bolji.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 11/03/2011 : 09:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
na stripzoni mozete procitati prevedenog brendona broj 3...crni mesec
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 11/03/2011 : 09:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
i broj 4 krila noci
Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 11/03/2011 : 16:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

i broj 4 krila noci



Roi forever!!!!

Evo i dve zavrsene stranice iz Cika i Trempija :



Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/03/2011 : 20:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by D.J.

Attila, onaj kao spaljeni predlist u tom novom Teksu mi je super dodatni "touch"




to Chico i Trampy:

Attilu treba zaposliti u Bonelli da kolorise Zagorove naslovnice.
Od onog antihrista ,sto trenutno brljavi po naslovnicama, cak sam i ja sa obicnim paintom bolji.


Da samo vidis koliko je Attilina naslovnica Cike i Trempija bolja od originalne! Nisam htio to ovdje napisati da ne bi bilo da ga stalno hvalim, a covjek je skroman, ali ono sto je je.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 12/03/2011 : 20:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Ma,k vragu sve,to ja zovem bojanje stripa i uvez,hrbat,HC prekrasno,ali me muci zasto Atilla ako zivi(s) u Americi ne ubaci(s) engleske nazive imena?
Bas sam komentirao Tozin "Klark Siti" ( "Clark City")
Mislim da treba pisati izvorno,po meni Chico & Trampy je bolje , takvo nesto bih i ja kupio!
Pozdrav Atili i zavidim na takvim poduhvatima,volio bih znati kakve sve programe i metode koristis!!!


Pa covjek (covek) se drzi tradicije ZS i LMS i pise po Vuku.
Inace sto je smijesno kad je Slobodna Dalmacija pocela izdavati Zagora u 90-ima trebalo mi je puno vremena da se naviknem da Zagor "govori" ijekavskim iako i ja sam tako govorim. Sad su mi obje varijante OK, imena preferiram izvorno, ali smatram da se prvenstveno mora drzati pravila jezika kojim se pise (Curunirov utjecaj).

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 12/03/2011 : 21:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Nitko kao Chico i Trampy! :)
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/03/2011 : 00:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by emirem

Ma,k vragu sve,to ja zovem bojanje stripa i uvez,hrbat,HC prekrasno,ali me muci zasto Atilla ako zivi(s) u Americi ne ubaci(s) engleske nazive imena?
Bas sam komentirao Tozin "Klark Siti" ( "Clark City")
Mislim da treba pisati izvorno,po meni Chico & Trampy je bolje , takvo nesto bih i ja kupio!
Pozdrav Atili i zavidim na takvim poduhvatima,volio bih znati kakve sve programe i metode koristis!!!


Pa covjek (covek) se drzi tradicije ZS i LMS i pise po Vuku.
Inace sto je smijesno kad je Slobodna Dalmacija pocela izdavati Zagora u 90-ima trebalo mi je puno vremena da se naviknem da Zagor "govori" ijekavskim iako i ja sam tako govorim. Sad su mi obje varijante OK, imena preferiram izvorno, ali smatram da se prvenstveno mora drzati pravila jezika kojim se pise (Curunirov utjecaj).


I ja sam citao ekavicu sto nije bio problem jer sam isao u skolu kad se i cirilica ucila i danas je znam,
A nema problema da se cita i dalje ekavica ,ali sa izvornim imenima kako Bog zapovijeda,kako nalaze engleski ili spanjolski jezik, a neka pise ekavicom,narjecjem kako hoce,jer imena strana pogotovo ova nemaju posebnu verziju niti u jednom jeziku nego samo izvorniku.
Kako ZS i LMS moze zazivjeti samo kod nostalgicara i to samo kod njih, tako se druga izdanja iz devedesetih od SD docekala kao nesto sto je trebalo biti napravljeno u izvornom obliku ( nevezano za ijekavicu!),sa pravim prijevodom po "svjetskim standardima razumijevanja" imena,naziva mjesta ulica,gradova itd sa dozom opceg prihvacenog standarda u svijetu.
To je vec pisano u topicima kao "Dali Ciko ili Chico?"
Pozdrav

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 13/03/2011 : 02:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa emiremom. Puno mi se svidja kako ludens prevodi originalna imena ljudi, gradova, drzava, i slicno. U tom slucaju, oni meni imena pisu bolje nego VC. VC pise onako kako se izgovara na srpskom. Na primjer, puno bolje je kad pisu Philadelphia (Ludens), umjesto Filadelfia (VC), ali eto, kako kome, nece se svi zlozit sa mnom
;)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/03/2011 : 11:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Po cemu je bolje? Sto bi dete u osnovnoj skoli moralo da zna engleski, francuski, portugalski ili bilo koji drugi jezik?? Kako da zna sta se pravilno cita.. Apsolutno nisi u pravu...
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 13/03/2011 : 11:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Po cemu je bolje? Sto bi dete u osnovnoj skoli moralo da zna engleski, francuski, portugalski ili bilo koji drugi jezik?? Kako da zna sta se pravilno cita.. Apsolutno nisi u pravu...



Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/03/2011 : 11:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
A kako dete koje sedi kuci da zna kako se cita Philadelphia ili New York? A roditelj ne zna da mu objasni? Naucice pogresno.. U nasem jeziku stoji zlatno pravilo: "Citaj kako je napisano".. I mislim da je to bas dobro i prakticno zbog bezbroj razloga... U HR ili BiH ne znam kako bi to islo niti ko sta voli, koliko jezika uci u osnovnoj skoli ali svakako je opterecujuce za decu...

Pa meni je trebalo neko vreme da skontam da je napisano u tekstu u stvari Viktor Igo a ne Hugo Primera milion... Kako nauciti dete da je Nemacka u stvari Deutschland? Mi stariji sa vise informacija u glavi i kontamo stvari ali deca ne.. I jednostavno je prakticno i mnogo bolje drzati se principa Vuka Karadzica...
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 13/03/2011 : 12:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Po cemu je bolje? Sto bi dete u osnovnoj skoli moralo da zna engleski, francuski, portugalski ili bilo koji drugi jezik?? Kako da zna sta se pravilno cita.. Apsolutno nisi u pravu...



ok. prvo i prvo, ovo je ocito stvar ukusa, i to je to. drugo i drugo, potpisujem sve sto je emirem odozgo napiso.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/03/2011 : 13:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Stvar ukusa je tebi jer ti je engleski maltene maternji.. A stavi se u poziciju deteta koji koje ne zna ni jedan drugi jezik osim onoga sto je u kuci naucio...
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 13/03/2011 : 14:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Stvar ukusa je tebi jer ti je engleski maltene maternji.. A stavi se u poziciju deteta koji koje ne zna ni jedan drugi jezik osim onoga sto je u kuci naucio...



Jbg, u pravu si. Nisam bas objektivan u ovom slucaju
:)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/03/2011 : 14:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Eto vidis.. I meni je svejedno, ja cu procitati na engleskom sta treba, ali stavi se u poziciju nekoga ko veze nema sa engleskim.. A i brkanje 2 jezika je po meni apsurdno i nepotrebno...
Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 13/03/2011 : 14:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message  Reply with Quote
Pa ja potpuno razumem za svetske standarde razumevanja, i slažem se sa emiremom, ja nemam ništa protiv Chicka ili Cico-a. Al čisto zbog nostalgije, ja sam odlicio da nastavim taj duh i stil Zlatne Serije gde je Čiko uvek bio Čiko, a Trempi je u prva dva stripa bio Trampi, pa su ga preksrstili za Trempija. Da ovo nije bio nekakav (nezvaničan) nastavak Zlatne Serije, stvari bi bile drugačije.

Edited by - Attila77 on 13/03/2011 20:19:36
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 13/03/2011 : 15:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

i broj 4 krila noci



jel postoji mogućnost da se linkovi kače i ovde?
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 13/03/2011 : 17:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
pa udji u stripzona...uclani se tamo
Go to Top of Page
Page: of 69 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000