forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZS i LMS revival
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 69

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 13/03/2011 : 18:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil
jel postoji mogućnost da se linkovi kače i ovde?



Najlakše i najpreglednije

http://zlatnaserija.freeiz.com/

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 13/03/2011 : 19:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren
Najlakše i najpreglednije

http://zlatnaserija.freeiz.com/



hvala

@dzoni

ne mogu da se registrujem, jer mi ne dozvoljava sa gmail-om ili yahoo mail-om, a samo njih koristim
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 13/03/2011 : 19:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
neznam..ja imam yahoo emajl i normalno sve funkcionise
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 13/03/2011 : 19:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

quote:
Originally posted by Beren
Najlakše i najpreglednije

http://zlatnaserija.freeiz.com/



hvala

@dzoni

ne mogu da se registrujem, jer mi ne dozvoljava sa gmail-om ili yahoo mail-om, a samo njih koristim



imao sam ja ranije, međutim zaboravio sam šifru, a nisam nikako uspevao da se setim nicka, pa sam hteo da se registrujem ponovo, ali mi je tražio drugi mail.. tj. izbacio mi da ne mogu da se registrujem koristeći ova dva..
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/03/2011 : 19:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pa ja sam registrovan sa gmail.com
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 13/03/2011 : 19:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
pa da, moglo je ranije. ali kad sam hteo skoro da se registrujem nije hteo da prihvati..
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/03/2011 : 20:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Attila77

Pa ja potpuno razumem za svetske standarde razumevanja, i salžem se sas emiremom, ...ja nemam ništa protiv Chicka ili Cico-a. Al čisto zbog nostalgije, ja sam odlicio da nastavim taj duh i stil Zlatne Serije gde je Čiko uvek bio Čiko, a Trempi je u prva dva stripa bio Trampi, pa su ga preksrstili za Trempija. ...


Svaka čast na ovome. Meni je Čiko uvijek bio i ostao Čiko, a ne neki tamo Chico ili što li već. Posebno mi ide na živce, taj službeni prijevod Ludensa poput: Ikar de la Plume umjesto Ikarovo pero, ili Mnogoočiju umjesto Mnogookog.
Za mene je prijevod Zlatne serije jedini pravi.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 13/03/2011 : 21:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Pravilo pisanja izvornog oblika neki put ima i manjkavosti. Ako bi se kruto drzali toga, morali bi pisati japanska, kineska, hebrejska itd imena na njihovim jezicima. Kompromisno se koristi engleska ili neka druga latinicna transkripcija koja se nekom ucinila bolja od Vukove pisi kao sto govoris. Sve je to OK ali nije prakticno. Nijedno od tih stranih imena nije konstruisano da se menja po padezima pa cesto dobijamo smesne oblike - recimo Samanthi - u kojima nema ni izvornog imena a ni po izgovoru.
Koliko znam, hrvatski jezikoslovci se trude da uvedu neke smislene standarde. Curunir verovatno zna nesto vise o tome i dokle se stiglo.
Ako bismo da razglabamo (a moze nam se , jel?) sve strucnjak do strucnjaka, prakticnost i funkcionalnost su na Gajevoj i Vukovoj strani. Na kraju krajeva i za hrvatski vazi pravilo pisi kao sto govoris - citaj kako je napisano. E, sad, posto se persona sa napisanim Keratz na vratima jasno klasno odvaja od purgera, onda je razumljivo zasto je izvorni oblik zaziveo. U svakom slucaju, licno mislim da su izvorno pisani oblici i sustinski i prakticno tudjice.
Takodje, mislim da bi mnogo bolje bilo da se bavimo standardizacijom transkripcije po Vuku pa da se zna da li je Burn, Bern ili Barn Hogart, Herman Hupen ili Erman Ipen, Dzon Buskema, Basima, Busema ili Bjusema....
Ne treba zaboraviti ni gomilu pojmova koji su dobili domaca imena tako da bi sad bilo glupo poceti pisati Vin, Landon i Vosington.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/03/2011 : 21:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Sta si sad ti hteo tim da kazes?
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/03/2011 : 00:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Nema uopce problema drago mi je da smo malo procavrljali oko ovoga misljenja o izvornim imenima u stripu i neka svatko vodi svoju politiku citanja ja i danas imam nekih svojih starih ZS od Kapetana Mikija ( iako je tu primjer da niti Talijani nisu "prekrstili" Mikija u "Mickey-a", tu se gubi onaj "moderni anglizirani izvorni" stih!!) i bar imamo izbora..a to je ono bitno "Mi" citaoci ,imamo izbora da citamo sta zelimo i na kojem jeziku zelimo!
Da je nekada "Dnevnik" imao izdanja na svim jezicima "nasih" republika neki "po Vuku,Gaju,Franzu,Caticu,Njegosu"(sorry Makedoncima nisam se sjetio nijednog njihovih pisaca!! mislim da bi bilo interesantno tako nesto i vidjeti bar u nekoj obradi nekih naslovnica na ovom forumu da se to malo iskomentira iz neke "nostalgije".
Attila je napravio za sebe stvarno super posao i pozdravljam ga jos jednom i Tozu ,a i Acestroka!!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 14/03/2011 00:09:57
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/03/2011 : 00:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Sta si sad ti hteo tim da kazes?


Citaj malo izmedju redova. Tamo pise da je Partizan jedan od najgorih klubova u istoriji fudbala.
Elem, kolko sam obavesten, Atila je iz Vojvodine pa je valjda prirodno da je transkribovao imena po Vuku.
A srpski jezik generalno ima problem sa imenima koje sadrze umlaufe i slicne kerefeke (Bert, Jorg, Sigbjorn, Minhen, Diseldorf....). Plus uvrezena pogresno ispisana imena kao GAri Kuper, KlErk GEbl, Robert TAjlor, Vilijam DEfo, DzAd LoU itd.... Doduse, negde se mora, posto na srpskom Penelopi Kruz zvuci bezveze.
Hrvatski se razbije vec na prvom Pekingu, Bejdzingi i statijaznam.... Sva je sreca da nema puno stripova na svahiliju
Ukratko, hteo sam da kazem da svi jezici imaju neka pravila, dobra i losa, i ne bi trebalo praviti dramu od toga.
Ja sam dugo bio ubedjen da je Vinetuov brat Old Shaterhand pa nisam crko od toga.
Jesmo li dosta oftopiČarili?
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 14/03/2011 : 02:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

quote:
Originally posted by sawitch

Sta si sad ti hteo tim da kazes?


Citaj malo izmedju redova. Tamo pise da je Partizan jedan od najgorih klubova u istoriji fudbala.

Jesmo li dosta oftopiČarili?


jesmo...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 14/03/2011 : 07:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

quote:
Originally posted by sawitch

Sta si sad ti hteo tim da kazes?


Citaj malo izmedju redova. Tamo pise da je Partizan jedan od najgorih klubova u istoriji fudbala.
Elem, kolko sam obavesten, Atila je iz Vojvodine pa je valjda prirodno da je transkribovao imena po Vuku.
A srpski jezik generalno ima problem sa imenima koje sadrze umlaufe i slicne kerefeke (Bert, Jorg, Sigbjorn, Minhen, Diseldorf....). Plus uvrezena pogresno ispisana imena kao GAri Kuper, KlErk GEbl, Robert TAjlor, Vilijam DEfo, DzAd LoU itd.... Doduse, negde se mora, posto na srpskom Penelopi Kruz zvuci bezveze.
Hrvatski se razbije vec na prvom Pekingu, Bejdzingi i statijaznam.... Sva je sreca da nema puno stripova na svahiliju
Ukratko, hteo sam da kazem da svi jezici imaju neka pravila, dobra i losa, i ne bi trebalo praviti dramu od toga.
Ja sam dugo bio ubedjen da je Vinetuov brat Old Shaterhand pa nisam crko od toga.
Jesmo li dosta oftopiČarili?



E svaka ti dala, a ti ne odbijao.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
613 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 14/03/2011 : 10:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
Mi smo još i dobri. Taj mučeni Vuk nam je snabdeo jezik svim mogućim glasovima koji se javljaju u evropskim jezicima kako se ne bi ništa prepustilo slučaju. Najbolji primer je izgovor jednog od najuniverzalnijih imena - Jovan. nemački Johan. engleski on, francuski Žan, španski Huan italijanski Đovani...
ovi ostali jezici manje više pate od nedostatka pokojih glasova pa i oni transkribuju tuđa imena još gore nego mi. Uzmimo samo ruskog Gitlera. ništa strašno. Živimo u audiovizuelnoj eri pa se uz svaki tekst uvek nakalemi video i svi zadovoljni. Odma znaju o kome se radi.
što se mene tiče Elvis Presley će za mene uvek biti Elvis Prisli a ne tamo neki Presli ili šta ti ja znam već a i Čiko će biti Čiko a ne tamo neki Cico ( ja joj kažem Cico lezi a ona nije mogla da legne već je sela...)
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/03/2011 : 12:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ajde da ne trolujemu coveku topik. Imamo podforum Umjetnost/Gramatika/pravopis pa tamo mozemo da razglabamo o ovakvim temama.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 14/03/2011 : 12:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Samo vas gledam dokle cete...
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
613 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 14/03/2011 : 13:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Samo vas gledam dokle cete...



dokle god se čuju pucnji sa ljubinog groba
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/03/2011 : 13:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
eve ga:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37108&whichpage=23
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 14/03/2011 : 15:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw
Ja sam dugo bio ubedjen da je Vinetuov brat Old Shaterhand pa nisam crko od toga.


Zamisli tek moju agoniju kada sam saznao da je onaj New York iz Alana Forda zapravo Njujork ! :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 24/03/2011 : 16:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message  Reply with Quote
Tim i Dasti su se ponovo vratili u naše prostore sa jednom pričom koju je Dnevnik preskočio. Konačno smo završili i sa ovom kompletnom epizodom :





Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39114 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/03/2011 : 16:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote


Da ne poverujes kako Tim i Dasti moze izgledati dobro...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 24/03/2011 : 16:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Atila,VELEMAJSTORE!!!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/03/2011 : 16:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Atitila 77 ja nisam shavtio pa mozes mi pojasniti malo vi to prodajete ili tiskate samo za privatnu upotrebu?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 24/03/2011 : 16:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Atitila 77 ja nisam shavtio pa mozes mi pojasniti malo vi to prodajete ili tiskate samo za privatnu upotrebu?



Na žalost mi ove stvari ne prodajemo, jer nemamo prava za to . Ovo je samo za privatnu upotrebu ... najviše zbog nostalgije, pošto nema više Zlatne Serije.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/03/2011 : 16:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Attila77

quote:
Originally posted by Tonka24

Atitila 77 ja nisam shavtio pa mozes mi pojasniti malo vi to prodajete ili tiskate samo za privatnu upotrebu?



Na žalost mi ove stvari ne prodajemo, jer nemamo prava za to . Ovo je samo za privatnu upotrebu ... najviše zbog nostalgije, pošto nema više Zlatne Serije.


a ovdje bi se to prodavalo na veliko koliko sam shvati vi ste iz amerike?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page
Page: of 69 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000