forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Blueberry
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 06/03/2017 : 10:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
kakav komanče u istom kontekstu za bluberijem?

čisto bogohuljenje...

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 14/03/2017 : 15:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Krenuo citati ponovo. Za sada odradio 1-6.

Ti poceci su poprilicno naivni, iako i takvi zabavniji od Ridjobradog. Ono sto se itekako osjeti je promjena crteza u petom albumu, tu negdje prvi put nesvjesno pocnes zapazati neke scene i kadrove iz stripa.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/03/2017 : 15:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ajd i ja da prozborim koji o blubu, kad vec toliko pricate o njemu. citao u zadnje dve godine

falospevi za bluberija koji se ovde izricu, a i sam sam ih davao ranije, za mene vise i vaze i ne vaze. dva su osnovna problema
1. radnja se dosta, dosta kalkulise, scenario mi je dosta nategnut za moj ukus danas
2. izuzetno me nervira ona matora pijana budala, koja za sobom stalno vuce jebeni dinamit i resava svaku situaciju i stripu. povraca mi se od nega

e sad, mister bluberi mi je definitivno najbolji vester u stripu, nema tu sta. cuvena epizoda 13-17 mi je odmah za njom. ostatak bluba nja, mozda jos onaj ludi nemac moze nekako da prodje

Edited by - kasper on 14/03/2017 16:00:35
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/03/2017 : 17:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ček malo, ni Gvozdeni konj saga ti nije odlična?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/03/2017 : 21:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ček malo, ni Gvozdeni konj saga ti nije odlična?



prekinuo sam na pola drugog albuma
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 14/03/2017 : 22:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Vidim da kod Blueberija kao i kod Zagora postoji podjela na klasičare koji štuju Chaliera i ajmo reć moderniste koji vole Mister Blueberiji sagu. Trebalo bi napraviti veliki poll i vidjeti kako forum diše na tu temu. Samo, bojim se da bi bio slabi odaziv. Ja sam isto pobornik Mister Blueberija i kad budem ponavljao nešto od Blueberija to će vjerovatno biti baš ta posljednja saga.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/03/2017 : 23:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
redovni Blub je masterpis od prvog kadra Fort Navaja do zadnjeg Dasta.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/03/2017 : 23:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

redovni Blub je masterpis od prvog kadra Fort Navaja do zadnjeg Dasta.



Amen.

+1
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/03/2017 : 23:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Vidim da kod Blueberija kao i kod Zagora postoji podjela na klasičare koji štuju Chaliera i ajmo reć moderniste koji vole Mister Blueberiji sagu. Trebalo bi napraviti veliki poll i vidjeti kako forum diše na tu temu. Samo, bojim se da bi bio slabi odaziv. Ja sam isto pobornik Mister Blueberija i kad budem ponavljao nešto od Blueberija to će vjerovatno biti baš ta posljednja saga.

hehe, i ja sam u raspravi htio par puta povuci paralelu sa zagorom. Ne sjecam se vise iz kojeg razloga. Mozda bluberi i jest zagor BD-a :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/03/2017 : 23:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
.... Mozda bluberi i jest zagor BD-a :)



Ne huli.

Blueberry se još nije borio protiv vampira, vikinga, ludih naučnika, teletubbiesa i sl.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/03/2017 : 00:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Tonto
.... Mozda bluberi i jest zagor BD-a :)



Ne huli.

Blueberry se još nije borio protiv vampira, vikinga, ludih naučnika, teletubbiesa i sl.

Sto zagora cini zanimljivijim. :P :D

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 15/03/2017 : 09:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Prilog za predloženi poll.

U Mister Blueberryu Giraud se konačno susreće s Moebiusom. U crtačkom i svakom vizualnom pogledu to je ogroman skok naprijed. Scenaristički, nažalost, ogroman skok unazad. Glavinjanje i kaos. Da je Giraud/Moebius kojim slučajem stigao napraviti narednu epizodu redovnog serijala uvjeren sam da bi bila nalik onoj filmskoj adaptaciji iz 2004.
Što se tiće serijala Mister Blueberry, apsolutno mi nije jasno što je u toj cijeloj storiji Giraudu uopće trebao Blueberry. Potpuno je suvišan lik za glavnu priču, a ono njegovo prepričavanje prvog susreta s Geronimom od “samo” 60 stranica razbacanih po četiri albuma ne da nema nikakvu svrhu nego prekrasno razbija ritam ostatka storije. Kao uostalom i svako Blueberryevo pojavljivanje u tom stripu.

Žao mi je što je Giraud upropastio odličnu adaptaciju obračuna kod OK korala uguravanjem u Blueberry serijal.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/03/2017 : 09:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by pcoro

Vidim da kod Blueberija kao i kod Zagora postoji podjela na klasičare koji štuju Chaliera i ajmo reć moderniste koji vole Mister Blueberiji sagu. Trebalo bi napraviti veliki poll i vidjeti kako forum diše na tu temu. Samo, bojim se da bi bio slabi odaziv. Ja sam isto pobornik Mister Blueberija i kad budem ponavljao nešto od Blueberija to će vjerovatno biti baš ta posljednja saga.

hehe, i ja sam u raspravi htio par puta povuci paralelu sa zagorom. Ne sjecam se vise iz kojeg razloga. Mozda bluberi i jest zagor BD-a :)



Citiran sebe:"I meni je to teška naiva s previše Blek stena i Zagor momenata.", tako da nisi otkrija toplu vodu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/03/2017 : 09:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
...a sto ces, svijet se dijeli na one koji vide i one koji su slijepi pored zdravih ociju. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/03/2017 : 09:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ček malo, ni Gvozdeni konj saga ti nije odlična?



Sinoć završija ovu sagu, i moran priznat da mi je ovo sa svakin čitanjen sve lošije.
Ovo nije niti 8/10 koliko san mu da po sjećanju. Najviše 7/10.
Priča teška naiva, a meni možda i najlošiji dio priče negativci.
Jethro stvarno ka da je ispa iz Zagora. Čak je i loše nacrtan, pa izgleda ka križanac Tom Sellecka i nekog kineza.
General "Žuta glava" očajan i prejednodimenzionalan.

Definitvno je Rudnik starog Nijemca ono šta je Bluebrryja diglo.
Prvih 10 brojeva može proć zbog vrimena u kojen su nastali, ali moran se složit s Tontom, ovo je nivo Zagora, jedino šta je za razliku od Zagora OK nacrtan.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/03/2017 : 09:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dupli, slazem se. Mister bluberija nisam uspio niti citati. U glavi mi je odzvanjala samo jedna rijec: nered, nered, nered....

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/03/2017 : 09:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Meni je Mister dobar, čitljiv.
Definitivno čitljiviji od prvih 10, a pogotovo prvih 6 iz redovne serije.
Možda je dobro šta san ga čita nakon šta ga je dosta ljudi popljuvalo pa su mi očekivanja bila mala.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/03/2017 : 13:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Mladi Blueberry (MB) 1 - Mladi Blueberry
Priča je dosta lošija u odnosu na redovni serijal iako nije nečitljiva. Te kratke priče otkrivaju dosta ali scenaristički to nije ni blizu onome što smo navikli u redovnom serijalu. Ono što me neugodno iznenadilo još kada sam ovo prvi put čitao, a to se nije promijenilo ni sada, je crtež. Ovdje Giraud nije ni sjena sebe iz redovne serije. Što mu je ovdje bilo, ne znam.
Scenarij:6/10
Crtež:6/10

MB 4 - Demoni Missurija
E ovo je već puno bolje. Radnja je odlična (mogla bi proći i u redovnoj seriji) a Wilsonov crtež nije maestralan kao Giraudov ali je stvarno odličan. Radnja i zaplet su odlični i fino se čitaju, priča je napeta i odlično odrađena, a i nastavak je također na nivou.
Scenarij:8/10
Crtež:9/10

MB 5 - Teror nad Kansassom
Odličan završetak ove dvodijelne epizode. SPO...Ma kaj svi ste već ovo pročitali - baš šteta za Nugget, odličan lik, bilo bi fora da smo ju više vidjeli u serijalu.
Scenarij:8/10
Crtež:9/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/03/2017 : 13:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by mladjo

Ček malo, ni Gvozdeni konj saga ti nije odlična?



prekinuo sam na pola drugog albuma



heh zanimljivo

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/03/2017 : 17:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Mladi Blueberry (MB) 1 - Mladi Blueberry
Priča je dosta lošija u odnosu na redovni serijal iako nije nečitljiva. Te kratke priče otkrivaju dosta ali scenaristički to nije ni blizu onome što smo navikli u redovnom serijalu. Ono što me neugodno iznenadilo još kada sam ovo prvi put čitao, a to se nije promijenilo ni sada, je crtež. Ovdje Giraud nije ni sjena sebe iz redovne serije. Što mu je ovdje bilo, ne znam.
Scenarij:6/10
Crtež:6/10

MB 4 - Demoni Missurija
E ovo je već puno bolje. Radnja je odlična (mogla bi proći i u redovnoj seriji) a Wilsonov crtež nije maestralan kao Giraudov ali je stvarno odličan. Radnja i zaplet su odlični i fino se čitaju, priča je napeta i odlično odrađena, a i nastavak je također na nivou.
Scenarij:8/10
Crtež:9/10

MB 5 - Teror nad Kansassom
Odličan završetak ove dvodijelne epizode. SPO...Ma kaj svi ste već ovo pročitali - baš šteta za Nugget, odličan lik, bilo bi fora da smo ju više vidjeli u serijalu.
Scenarij:8/10
Crtež:9/10



Kad već spoilaš, koliko se mogu sitit, nije sigurno da je Nugget mrtva.
Po sjećanju bi otprilike isto ocjenija ove epizode.
Ako ništa, tiraš me da sve ovo ponovo čitan

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/03/2017 : 18:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ček pa pokopal ju je, kaj se vraća kao živi mrtvac?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/03/2017 : 19:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ček pa pokopal ju je, kaj se vraća kao živi mrtvac?


Zar nije pogođena u rame pala s litice u rijeku?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 15/03/2017 19:03:24
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/03/2017 : 19:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pala je u rijeku, umrla je i pokopana.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 16/03/2017 : 09:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Je, imaš pravo.
Mike je mrtvu izvuče iz rijeke.
I meni je Nugget bila odlična pa san valjda potisnija zadnje 2 sličice.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/03/2017 : 10:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Moderator je uvijek u pravu

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000