forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Režis Loazel : Petar Pan
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/09/2010 : 22:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Završio sam danas sa čitanjem ovog više nego sjajnog stripa (na nagovor jednog forumaša kome je PP najomiljeniji BD strip) i utisci su stvarno fenomenalni.
A opet, ne sećam se da je bilo nekih diskusija na ovu temu zadnjih par godina.
6 nastavaka , ukupno negde oko 300 stranica, prelepog crteža i veoma zanimljive priče.
Ovo bi bila priča "kako je sve počelo" pre onog Diznijevog Petra Pana; na momente surovo,perverzno ali u granicama za jednu modernu bajku.
Zanimljivo je i korišćenje Džeka Trboseka u priči, ali to je jedini, po meni, slabiji deo Loazelovog scenarija.
Izdanje MP korektno (šteta je što nije u tvrdom povezu, ovaj strip to definitivno zaslužuje), ali prevod,boje,dizajn,... sve za 5.Pa još kad uzmemo u obzir da su ga izdali vrlo brzo nakon Evropske premijere!
U svakom slučaju, meni jedan od najboljih stripova ikad!
Edit:zaboravih da napišem da na drugo čitanje (pre bih rekao isčitavanje) pre jedno pola godine, skroz se menja moj pogled na korišćenje Džek Trboseka - ovaj deo sa njim sad mi postaje možda i najbolji de cele priče.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/09/2011 12:26:12

jova
New Member



Serbia
100 Posts

Member since 25/02/2009

Posted - 29/09/2010 : 11:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jova a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa svim navedenim. Očekivao sam malo drugačiji rasplet, ali nije ni ovako ispalo loše.
Loasel je po meni jedan od najboljih strip autora, i kao crtač i kao scenarista. Petar Pan, Ratnici sa Akbara i Velika smrt su odlični serijali.
Bilo bi dobro kada bi naši izdavači posvetili više pažnje ovom autoru.
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/09/2010 : 11:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
Sećam se kako me je "London" oduvao kad sam ga prvi put čitao. Ništa nisam tada znao o tom stripu. Jedino sam po naslovnici zaključio da je u pitanju dikensovska varijacija na temu..
I ostatak serijala je sjajan, ali "London" kao album, spada u red najboljih stripova koje sam u životu pročitao.
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 29/09/2010 : 12:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
imao sam želju, ali ne i snage (i vremena) da odradim recenziju za ovaj strip
ipak da kažem par reči
i pored svih manjkavosti
(npr. scena po/u-dvajanja ličnosti, odnosno "panizacije" petra, je očigledno usiljena)
i pored neorginalne ideje petar pan = džek trbosek,
strip je pre svega po preorkestraciji priče o petru panu izvaredan, u nekim trenucima elementi fantastičnog
su na zavidnom kniževnom nivou (objasniću drugom prilikom)

iako neorginalan meni lično je najbolji deo priče o trboseku,
jer se dotakao najtamnijeg vilajeta mita o petru panu, a valjda i zato što sam još davno čuo svakave
pokušaje da se objasni taj najosetljiviji momenat petrovog "panovanja"

trebalo se usuditi i dati pretpostavku,
pa makar i pogrešnu: poput frojda i njegovog porekla totema u
kolektivnoj krivici braće koje su ubile i pojele oca,
petar ubija svoju majku,
tim činom zauvek blokira bilo kakav vid komunikacije izmedu imaginarnog i realnog,
izmedu dečjeg i odraslog, i ostaje zauvek s one strane; time i dovršava imaginarnu majku-arhetip o kojoj
je do sada samo maštao i počinje da ubija "ne-majke" tj.prostitutke po zabačenim delovima londona

ima tu još mnogo toga, likovi su odlično odrađeni, zla zvončica, tragični džek, i naravno kapetan kuka
(nesrećni petrov otac u kome se vide znaci ludila koje je petra odvelo predaleko)
tu je i priča o čudnovatom blagu, o svetu mašte, o moći detinjstva i imaginarnog, o sećanju...

jedno rečju, prelepo

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/09/2010 : 20:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Uh, ovo imam več godinama i nikako da dođe na red.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 29/09/2010 20:09:02
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 29/09/2010 : 20:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Uh, ovo imam več godinama i nikako da dođe na red.



a ja pak, kad god odem u beograd, kazem "kupujem ovo obavezno", i tako....pojedem govno

ovi opisi koje su anto i noemis napisali me je naterao da sledeci put ne napravim istu gresku

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 29/09/2011 : 11:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da ću kupiti jednom.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 07/06/2012 : 01:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Nisam još kupio, ali krenuo da čitam i sviđa mi se itekako, na žalost mog novčanika

edit: pročitao i bilo je odlično do zadnjeg dela. Deo sa Trbosekom je sjajan, ali deo sa Zvrkom mi je previše odvratan. Šteta.

Edited by - Imrahil on 07/06/2012 22:32:03
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 10/06/2012 : 03:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Nisam još kupio, ali krenuo da čitam i sviđa mi se itekako, na žalost mog novčanika

edit: pročitao i bilo je odlično do zadnjeg dela. Deo sa Trbosekom je sjajan, ali deo sa Zvrkom mi je previše odvratan. Šteta.



U potpunosti se slazem.
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 13/06/2012 : 12:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Nisam još kupio, ali krenuo da čitam i sviđa mi se itekako, na žalost mog novčanika

edit: pročitao i bilo je odlično do zadnjeg dela. Deo sa Trbosekom je sjajan, ali deo sa Zvrkom mi je previše odvratan. Šteta.



u kom smislu odvratan
težak? nepodnošljiv? loš?

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/06/2012 : 16:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ponukan ovim topicom, nakom 100 godina, jučer i ja počeh čitati. Početak mi se sviđa, ne znam zašto očekivao sam nešto dječije, a ovo ozbiljno...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 14/06/2012 : 18:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis
u kom smislu odvratan
težak? nepodnošljiv? loš?



Težak, nepodnošljiv..
Gledam njega malog kako se izgubio, a ovamo svi zaboravljuju šta je ono zlo od Zvončice uradilo.. Pa kako su ga hladno šutnuli iz tog sveta i vratili u njegov.. Previše mi je to odvratno, pitao sam se koji je problem ovom Loazelu..
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/06/2012 : 15:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Jedan od nadrazih serijala u mene. Vreme je da se ovo cita ponovo, vec su izlapela iz mozga raznorazna desavanja u serijalu. Al i dalje se secam ludila dok se svaka epizoda cekala da izadnje .
To bejase zlatno vreme od Marketprinta po meni, Radnici Akbara, Petar Pan, Tornjevi Boa Morija (ne Boa Mori, Tornjevi Boa Morija), Akira. Ovo danas ko i da ne postoje.

Edited by - kasper on 18/06/2012 15:43:46
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 02/07/2012 : 12:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Jbg, izvinjavam se na pitanju ali moram...ko je ovo izdao i gde ima da se kupi kod nas...koja je cena?
unapred hvala
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 02/07/2012 : 15:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Jedan od nadrazih serijala u mene. Vreme je da se ovo cita ponovo, vec su izlapela iz mozga raznorazna desavanja u serijalu. Al i dalje se secam ludila dok se svaka epizoda cekala da izadnje .
To bejase zlatno vreme od Marketprinta po meni, Radnici Akbara, Petar Pan, Tornjevi Boa Morija (ne Boa Mori, Tornjevi Boa Morija), Akira. Ovo danas ko i da ne postoje.


Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 02/07/2012 : 15:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by kasper

Jedan od nadrazih serijala u mene. Vreme je da se ovo cita ponovo, vec su izlapela iz mozga raznorazna desavanja u serijalu. Al i dalje se secam ludila dok se svaka epizoda cekala da izadnje .
To bejase zlatno vreme od Marketprinta po meni, Radnici Akbara, Petar Pan, Tornjevi Boa Morija (ne Boa Mori, Tornjevi Boa Morija), Akira. Ovo danas ko i da ne postoje.




Ti radis...Hvala...nekako sam propustio ovaj strip...bilo je to cudno vreme, kad sam mislio da sam prerastao stripove...amater
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/07/2012 : 20:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Jbg, izvinjavam se na pitanju ali moram...ko je ovo izdao i gde ima da se kupi kod nas...koja je cena?
unapred hvala


Pa ne piše ti u profilu odakle si...
Izdavač Marketprint Novi sad.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 02/07/2012 20:47:36
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 03/07/2012 : 09:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Jbg, izvinjavam se na pitanju ali moram...ko je ovo izdao i gde ima da se kupi kod nas...koja je cena?
unapred hvala


Pa ne piše ti u profilu odakle si...
Izdavač Marketprint Novi sad.


E vidi stani cekaj...stvarno ne pise
Hvala Obi Wanže
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 03/07/2012 : 09:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Jos jedno pitanje,ima li ovo jos uvek da se kupi od prvog broja...Darkwood,Alan Ford,neka knjizara u Bg? Cena?

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/07/2012 : 22:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Jbg, izvinjavam se na pitanju ali moram...ko je ovo izdao i gde ima da se kupi kod nas...koja je cena?
unapred hvala


Pa ne piše ti u profilu odakle si...
Izdavač Marketprint Novi sad.


E vidi stani cekaj...stvarno ne pise
Hvala Obi Wanže


Nema na čemu.
I još uvijek ti ne piše odakle si...
Pitanja tipa "Ima li to kod nas" ti nemaju smisla ako ne staviš odakle si.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 04/07/2012 : 00:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
http://www.alanford.co.rs/stripovi/stripovi.php?naslov=Petar+Pan&pripadnost=Albumi%20-%20doma%C4%87i%20i%20strani%20autori
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 04/07/2012 : 09:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Jbg, izvinjavam se na pitanju ali moram...ko je ovo izdao i gde ima da se kupi kod nas...koja je cena?
unapred hvala


Pa ne piše ti u profilu odakle si...
Izdavač Marketprint Novi sad.


E vidi stani cekaj...stvarno ne pise
Hvala Obi Wanže


Nema na čemu.
I još uvijek ti ne piše odakle si...
Pitanja tipa "Ima li to kod nas" ti nemaju smisla ako ne staviš odakle si.


Vraze mali
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 04/07/2012 : 09:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

http://www.alanford.co.rs/stripovi/stripovi.php?naslov=Petar+Pan&pripadnost=Albumi%20-%20doma%C4%87i%20i%20strani%20autori


Sta bi ja bez komsija...Hvala na informaciji
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/07/2012 : 22:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Jbg, izvinjavam se na pitanju ali moram...ko je ovo izdao i gde ima da se kupi kod nas...koja je cena?
unapred hvala


Pa ne piše ti u profilu odakle si...
Izdavač Marketprint Novi sad.


E vidi stani cekaj...stvarno ne pise
Hvala Obi Wanže


Nema na čemu.
I još uvijek ti ne piše odakle si...
Pitanja tipa "Ima li to kod nas" ti nemaju smisla ako ne staviš odakle si.


Ali ja ne znam kako se stavlja država u profil.


Ma nije ni važno...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 04/07/2012 22:26:31
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 05/07/2012 : 09:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Jbg, izvinjavam se na pitanju ali moram...ko je ovo izdao i gde ima da se kupi kod nas...koja je cena?
unapred hvala


Pa ne piše ti u profilu odakle si...
Izdavač Marketprint Novi sad.


E vidi stani cekaj...stvarno ne pise
Hvala Obi Wanže


Nema na čemu.
I još uvijek ti ne piše odakle si...
Pitanja tipa "Ima li to kod nas" ti nemaju smisla ako ne staviš odakle si.


Ali ja ne znam kako se stavlja država u profil.


Ma nije ni važno...


Ma ja ovo nisam napisao

Salu na stranu,uzeo juce prva dva broja Petra Pana...procitao prvi i zaista sam prijatno iznenadjen...jeste da sam u pocetku mislio da citam Olivera Tvista ali kad ugledah Zvoncicu stvari dodjose na svoje mesto...Bravo za ideju i naravno crtez...fantasticno nacrtano.Jedina zamerka sto ovo niko nije izdao, svih 6 delova, u jednom integralu...em bi bilo lepse i kvalitetnije,a cini mi se i jeftinije
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 06/07/2012 : 11:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Procitah i drugi broj Petra Pana...meni ovo i dalje izgleda super zanimljivo...uplasio me Imrahil,ne mogu da verujem da ce do kraja nesto da se pokvari
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000