forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Bane Kerac - intervju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Ingwarr
Starting Member



3 Posts

Member since 26/10/2010

Posted - 10/11/2010 : 00:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Ingwarr a Private Message  Reply with Quote
@Osim

Ostao sam Vam dužan informacije u vezi sa stripom i Dnevnikom. Dnevnik Holding od 2004. nije većinski vlasnik lista Dnevnik. Pravo na ime, logo i redakciju listu kupio je WAZ(55%) i osnovao novu firmu - Dnevnik Vojvodina Pres (DVP). List Dnevnik je podstanar u zgradi Holdinga (Bulevar oslobodjenja 81) i plaća masnu kiriju.

Što se DVP-a tiče (a i Holdinga) stojimo kriminalno od "jogurt revolucije" i stripove nećemo izdavati narednih deset godina, minimum. Ovo je moja slobodna procena. Ne pratim "knjige" i apsolutni sam laik za ekonomiju, ali da mi neko sada ponudi dobar strip, u Dnevniku, za dekadu - potpisao bih iste sekunde. Pre će Srbija u EU i što je najgore, ne zezam se.

Holding, pak, stoji gore od nas. To su oni nesrećnici što neuspešno štrajkuju glađu, s vremena na vreme. Njima poslodavac (Skupština APV) nije doprinose uplaćivao godinama, plate su im next to slavery i njihova perspektiva mi je krajnje nejasna. Oni su neodrživi i bez stripa.

Suma sumarum: da bi DVP izdavao ozbiljan strip neophodno je deset godina dobrog poslovanja. Volje je malo, a para još manje.
Da bi Dnevnik Holding izdao dobar strip, trebaju mu Isus, 10 apostola i dvojica za klupu. Ili da se eksplozivno dogodi neki političko-drustveno-ekonomski "rez", meni nezamisliv u dogledno vreme.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 10/11/2010 : 14:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Dnevnik je jedna od prvih firmi koja je poginula u lopovskoj tranziciji.
Ono nesto malo batrganja sa stripom, u toj sunovrat fazi, ne moze se uzeti za ozbiljno.
Veterani kao sto su Sreten Draskovic i Dule Stanojev su odavno u penziji i nisu imali ni prilike da stvore dostojne naslednike. Arhiva je delom razvucena (citaj:opljackana), a delom izgorela u pozaru redakcijskih prostorija na Radnickom univerzitetu. Ekipa upisivaca i tehnickih urednika je sto razjurena sto premestena na bezvezne poslove. Cak su i sekretaricu redakcije pokusali da premeste da radi u kiosku. Naravno da je odbila i uzela otpremninu.
Ukratko, ljudi koji bi pokrenuli strip u danasnjem Dnevniku (tj Dnevnicima, kao sto rece Ingwarr) NE POSTOJE. Kod nekih se i javlja iskra da bi trebalo nastaviti, ali je ekonomija neumoljiva.
Go to Top of Page

miladindj3
Starting Member

2 Posts

Member since 24/10/2010

Posted - 10/11/2010 : 17:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send miladindj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Dnevnik je jedna od prvih firmi koja je poginula u lopovskoj tranziciji.
Ono nesto malo batrganja sa stripom, u toj sunovrat fazi, ne moze se uzeti za ozbiljno.
Veterani kao sto su Sreten Draskovic i Dule Stanojev su odavno u penziji i nisu imali ni prilike da stvore dostojne naslednike. Arhiva je delom razvucena (citaj:opljackana), a delom izgorela u pozaru redakcijskih prostorija na Radnickom univerzitetu. Ekipa upisivaca i tehnickih urednika je sto razjurena sto premestena na bezvezne poslove. Cak su i sekretaricu redakcije pokusali da premeste da radi u kiosku. Naravno da je odbila i uzela otpremninu.
Ukratko, ljudi koji bi pokrenuli strip u danasnjem Dnevniku (tj Dnevnicima, kao sto rece Ingwarr) NE POSTOJE. Kod nekih se i javlja iskra da bi trebalo nastaviti, ali je ekonomija neumoljiva.




jedno pitanje apropo jogurt revolucije, lopovske tranzicije i nesnalazenja mladih naslednika. Da li bi Dnevnik uspeo da odrzi ( uspesnu) strip produkciju u uslovima sankcija i gubljenja licenci i drasticnog smanjenja trzista uz pretpostavku da nije bilo pozara i nesposobnih urednika?

PS. Inace It iz aj, Leklerk, hedoh reci milandj3. Banovali su me na neodredjeno pa sam morao da se reinkraniram pod drugim imenom. Valda me nece banovati i zbog toga
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 10/11/2010 : 22:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>PS. Inace It iz aj, Leklerk, hedoh reci milandj3. Banovali su me na neodredjeno pa sam morao da se reinkraniram pod drugim imenom. Valda me nece banovati i zbog toga

Misliš, osim što je eksplicitno zabranjeno otvaranje duplih nickova?

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 11/11/2010 : 00:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
U idealnim uslovima (cuj, idealnim!?) cisto sumnjam da bi se Dnevnik odrzao. Duleta Stanojeva je zamenio izvesni pesnik iz Subotice (postavljen valjda po kazni ), finansijski madjionicar Ika Vojnovic je oteran u penziju, Sreten otisao u penziju, funkcionercic iz stamprije doveden na njegovo mesto nije bio ni za sta, ekipa upisivaca se prirodno osula (dobro, tesko da bi oni preziveli digitalizaciju)....
Stamparija je jos na pocetku kraha bila zastarela, trebalo bi joj mnogo da stigne do CTPa....
Jedno je sigurno, Boneli ne bi bio izgubljen zbog sankcija. Bilo je nacina (a i koristili su se) da se te zackoljice zaobidju.
Boneli je izgubljen zato sto nije bilo para a delom i zato sto novokomponovani rukovodioci ne bi znali sta bi s njim

Primetio sam da te nema, ali nisam znao sta je u pitanju. Sta znaci banovan na neodredjeno? Izbacen skroz? Sta si to uradio?
Go to Top of Page

miladindj3
Starting Member

2 Posts

Member since 24/10/2010

Posted - 11/11/2010 : 07:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send miladindj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw
Primetio sam da te nema, ali nisam znao sta je u pitanju. Sta znaci banovan na neodredjeno? Izbacen skroz? Sta si to uradio?



govorio sam klevete i lazi protiv naseg samoupravnog poretka
@mcn
pa nema ovde duplih nickova posto su mi stari blokirali. Jedini koji je ovde dupli je dupli
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 11/11/2010 : 13:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
Nažalost, sve je to meni jasno - sudbina odnosa DVP i WAZ-a i sve to što je veoma komplikovano, pa su perspektive za neku Redakciju zabavni (hm..) izdanja male. Ja sam prvenstveno mislio na neki tračak stripa - neki kaiš dnevnog stripa ili tablu u Nedeljnom dnevniku - mislim čak da je '80-ih i išao neki dnevni strip (Koprive? ili je to bilo u Lovačkim novinama ili Poljoprivredniku?). Makar to, onako, za početak... Evo, npr. Billy The Pljuc ili nešto slično...
Recimo, početkom 2000-ih je i toza Obradović pisao feljtone za Dnevnik, za ne?
quote:
Originally posted by Ingwarr

@Osim

Ostao sam Vam dužan informacije u vezi sa stripom i Dnevnikom. Dnevnik Holding od 2004. nije većinski vlasnik lista Dnevnik. Pravo na ime, logo i redakciju listu kupio je WAZ(55%) i osnovao novu firmu - Dnevnik Vojvodina Pres (DVP). List Dnevnik je podstanar u zgradi Holdinga (Bulevar oslobodjenja 81) i plaća masnu kiriju.

Što se DVP-a tiče (a i Holdinga) stojimo kriminalno od "jogurt revolucije" i stripove nećemo izdavati narednih deset godina, minimum. Ovo je moja slobodna procena. Ne pratim "knjige" i apsolutni sam laik za ekonomiju, ali da mi neko sada ponudi dobar strip, u Dnevniku, za dekadu - potpisao bih iste sekunde. Pre će Srbija u EU i što je najgore, ne zezam se.

Holding, pak, stoji gore od nas. To su oni nesrećnici što neuspešno štrajkuju glađu, s vremena na vreme. Njima poslodavac (Skupština APV) nije doprinose uplaćivao godinama, plate su im next to slavery i njihova perspektiva mi je krajnje nejasna. Oni su neodrživi i bez stripa.

Suma sumarum: da bi DVP izdavao ozbiljan strip neophodno je deset godina dobrog poslovanja. Volje je malo, a para još manje.
Da bi Dnevnik Holding izdao dobar strip, trebaju mu Isus, 10 apostola i dvojica za klupu. Ili da se eksplozivno dogodi neki političko-drustveno-ekonomski "rez", meni nezamisliv u dogledno vreme.

Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 11/11/2010 : 23:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Bojim se da nema nade ni za taj tracak nade. Dnevnik se vec odavno bavi sam sobom i nema vremena da se bakce sa stripovima. bilo je par pokusaja kao sto je podlistak sa Kobrom, ali se brzo ugasio jer nije bilo saradnje redakcija-autori u oba smera.
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 13/11/2010 : 05:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
Ko zna, ipak je kvalitet tekstova, posebno Nedeljnog dnevnika, daleko, daleko ispred drugih dnevnih novina u Srbiji. Jeste da je u jednoj fazi Dnevnik imao tendenciju tabloidizacije, ali je to, na sreću, bilo kratko i neuspešno
quote:
Originally posted by cat claw

Bojim se da nema nade ni za taj tracak nade. Dnevnik se vec odavno bavi sam sobom i nema vremena da se bakce sa stripovima. bilo je par pokusaja kao sto je podlistak sa Kobrom, ali se brzo ugasio jer nije bilo saradnje redakcija-autori u oba smera.

Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 01/12/2010 : 10:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Bojim se da nema nade ni za taj tracak nade. Dnevnik se vec odavno bavi sam sobom i nema vremena da se bakce sa stripovima. bilo je par pokusaja kao sto je podlistak sa Kobrom, ali se brzo ugasio jer nije bilo saradnje redakcija-autori u oba smera.



Osamdesetih smo pisali pisma Dnevniku da reprintuje kompletnu ZS i LMS. Ja i drugovi bi u tom slucaju kampovali ispred kioska i kupovali po dva primerka svakog broja. Neznam kako bi to sada izgledalo, ali u ono vreme bi bio pun pogodak...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 04/12/2010 : 00:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote

Sada bi verovatno bio pun promasaj... I jos bi vas legitimisali.
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 06/12/2010 : 11:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
Ma jok, platili bi zauzece javne povrsine

I ja mislim da bi bio pun promasaj, sto kazu ljudi sve u svoje vreme. Druga zemlja, druga vremena.

Ali bi ja voleo kad bi to uradili, sto bi znacilo da bi do svoje 55 godine zivota konacno skupio kolekciju ZS i LMS Bolje ikad nego nikad...

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000