forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Marketprint/Darkwood - Stripoteka i sve uz nju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 113

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/09/2017 : 22:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nepobedivi je i mene odusevio! Nadam se da ce izaci u Karuselu jer je bas zasluzio jedno dostojno ful kolor izdanje!
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 08/09/2017 : 20:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message  Reply with Quote
I mene. Taman kad pomislim da je sve nacrtano, ispjevano, naslikano, snimljeno, napisano, komponovano.... i da sada samo recikliraju stare stvari, ono iskoči opet nešto novo, lijepo, duhovito, smisleno, avangardno....

TM
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 29/09/2017 : 19:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message  Reply with Quote
Ima li kakve najave? Prati li Kata ovaj topik više?

TM
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/09/2017 : 21:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nadam se prvom delu treće epizode Aame u oktobarskom broju; u novembarskom drugoj polovini,a u decembarskom novim Ratnicima - sve ispod toga je razočarenje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/09/2017 : 09:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

nadam se prvom delu treće epizode Aame u oktobarskom broju; u novembarskom drugoj polovini,a u decembarskom novim Ratnicima - sve ispod toga je razočarenje.


meni je Aame razočarenja ali ajde ako vas veseli!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 30/09/2017 : 11:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Aama je i meni totalno bezveze ali bože moj, ukusi su različiti...
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/09/2017 : 11:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@Trle

Pre dve godine stripska redakcija Marketprinta je rasturena i od tada Kata nema aosolutno nikakve veze sa Stripotekom.
Ovde povremeno navratim da vidim da li aparati instituta u Darkvudu rade :D
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 30/09/2017 : 12:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

@Trle

Pre dve godine stripska redakcija Marketprinta je rasturena i od tada Kata nema aosolutno nikakve veze sa Stripotekom.
Ovde povremeno navratim da vidim da li aparati instituta u Darkvudu rade :D



To definitivno znači da Stripoteke ne bi danas postojalo da je Darkwood nije preuzeo?
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/09/2017 : 20:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by cat claw

@Trle

Pre dve godine stripska redakcija Marketprinta je rasturena i od tada Kata nema aosolutno nikakve veze sa Stripotekom.
Ovde povremeno navratim da vidim da li aparati instituta u Darkvudu rade :D



To definitivno znači da Stripoteke ne bi danas postojalo da je Darkwood nije preuzeo?



Tako je.
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 01/10/2017 : 21:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message  Reply with Quote
Ja shvatam i bilo je očigledno da poslovna komponenta još od urušavanja sistema početkom 90-tih je teško funkcionisala u novim uslovima. Ali ja i dalje tvrdim da sa umjetničke i emotivne strane, nešto tako proizvedeno ima nemjerljivo veću vrijednost u odnosu na uglancane i superizgledajuća izdanja današnjice. Možda ja nisam normalan, ali upravo opet čitam brojeve Strip Arta iz polovine 80-tih, nesavršena, nekada fali i naslov, ali sve mi nekako ima onaj lijepi osjećaj toplog i ljudskog. Da se razumijemo, ja nisam protiv napretka, čak štaviše profesionalno sam vezan za napredne tehnologije, ali vidim da zanemarivanjem i ljudske komponente i jurnjava isključivo za profitom ničemu ne vodi.

Ja kad vidim one duple crte u zaglavlju Stripoteke, ja mogu samo njih da gledam, toliko mi se dopao taj koncept. Tako i mnoge stvari u SFRJ nisu valjale i morale su da se mjenjaju, ali bilo je i dosta dobrih. Umjesto da su se popravljale te loše a dobre još unapređivale, bar u mojoj okolini (a čini mi se da je svuda u 5 "deka"), rađeno je obrnuto i tako je napravljeno 4-rostruko gubitništvo. Ja se raspisah, a možda nisam posve jasan - mislim da BK i ekipa bi trebali da budu dio redakcije Stripoteke dokle ona postoji. Bar da im ime stoji ako ne nešto više.

Jbg, i pored ovoliko muzike danas sa svih strana, ako hoću da čujem prave stvari pustim sebi Blekmura&Co da me vrate u život...

Pozdrav Bane, za tebe i kolege ostaje vječna zahvalnost za sve što ste uradili tokom svoje karijere, a nadam se još dosta od vas dok nas ima na ovom dunjaluku!

TM
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 02/10/2017 : 03:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Sve u svoje vreme.
Moja generacija je stasala na redakciji iz sezdesetih i sedamdesetih i preuzela kormilo.
Sad je red da ove generacije koje su stasale za naseg vakta usmere brod u nove avanture.
A mi matorci mozemo konacno na pecanje....
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/10/2017 : 22:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Prekosutra stize najnovija "Velika smrt"...svetska premijera...
https://www.bedetheque.com/BD-Grand-Mort-Tome-7-Dernieres-migrations-312265.html

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/10/2017 22:29:50
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
895 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 13/10/2017 : 07:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
895 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 03/11/2017 : 07:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/11/2017 : 19:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Po prvi put nakon dugo vremena ću kupiti Stripoteku. Kapa dole za objavu Tate.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 03/11/2017 : 21:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message  Reply with Quote
Kakva naslovnica!

TM
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/11/2017 : 22:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Kupit ču ko0 sve do sada....iako neznam o čemu se radi.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/11/2017 : 20:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Tata opet rasturio. Fantazmagorična ludnica koja definitivno nije za svakoga, ali mene evo i dalje prolaze trnci. Ovo zaslužuje albumsko izdanje.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 10/11/2017 : 13:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Tata opet rasturio. Fantazmagorična ludnica koja definitivno nije za svakoga, ali mene evo i dalje prolaze trnci. Ovo zaslužuje albumsko izdanje.




Uskoro od Tate stizu i albumske poslastice...;)...i ne samo od Tate...;) :)

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/11/2017 : 13:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
I od Tatinog mu Sina?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/11/2017 : 14:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by Shaner

Tata opet rasturio. Fantazmagorična ludnica koja definitivno nije za svakoga, ali mene evo i dalje prolaze trnci. Ovo zaslužuje albumsko izdanje.




Uskoro od Tate stizu i albumske poslastice...;)...i ne samo od Tate...;) :)



Vidjeh najave u Stripoteci. Cindera već imam u izdanju Fibre, no Lovecrafta sigurno uzimam. Nego, možeš malo pojasniti ovo "i ne samo od Tate"?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 10/11/2017 : 14:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

I od Tatinog mu Sina?


Za ocekivati je...gde ce Tata bez Sina...;)...ne, salim se...nemam zvanicne informacije, ali iskreno ocekujem da cemo i od Sina videti neke naslove...:)

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 10/11/2017 : 14:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by Shaner

Tata opet rasturio. Fantazmagorična ludnica koja definitivno nije za svakoga, ali mene evo i dalje prolaze trnci. Ovo zaslužuje alb


Uskoro od Tate stizu i albumske poslastice...;)...i ne samo od Tate...;) :)



Vidjeh najave u Stripoteci. Cindera već imam u izdanju Fibre, no Lovecrafta sigurno uzimam. Nego, možeš malo pojasniti ovo "i ne samo od Tate"?




Ne mogu...bila je to samo mele sala...a mozda i nije...:)...DW je u novom katalogu tek dotakao i najavio spanske autore, u Stripoteci je najavljen i "Tata", i uveren sam da cemo u narednom periodu imati vecu ponudu naslova latino autora, a sto bi mene silno obradovalo...eto...:)

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 17/11/2017 : 09:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message  Reply with Quote
Pročitah prije neki dan ovog Breću. Crtež sam oduvijek volio, ali ova priča je teška do-zla-boga. Nikada nisam volio te metafizičke akrobacije, literarni predložak mogu misliti na šta liči kad se čita, sve med javom i med snom... Ali Breća je stvarno majstor, nema šta. Sasvim solidan je strip i na kraju koji je dobio nagradu na Salonu stripa. Uglavnom. Čekamo sledeći broj sa nestrpljenjem....

TM
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/11/2017 : 14:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
što se mene tiče...Darkvud je Stripoteku speljao na krivi put...ne sviđa mi se to što sada objavljuju..
ali valjda sam u manjini pa...
Uzimat ču je do sudnjeg dana, samo to više nije Stripoteka kakvu sam zavolio i uz nju odraso.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 113 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000