forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Trenutno slusam...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 365

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/10/2018 : 23:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/10/2018 : 09:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote



















Edited by - Kruger on 04/10/2018 10:11:21
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/10/2018 : 12:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Izvrstan novi album, nema loše stvari.




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/10/2018 : 14:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ovakve bendove kao Limp Bizkit ja bih zakonom zabranio, kakav je to samo šit.
Sam nu-metal je gola karina od muzike, a kada se tu pridoda repanje onda nema ništa gore od toga... NIŠTA GORE.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/10/2018 : 16:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ovakve bendove kao Limp Bizkit ja bih zakonom zabranio, kakav je to samo šit.
Sam nu-metal je gola karina od muzike, a kada se tu pridoda repanje onda nema ništa gore od toga... NIŠTA GORE.




Kao i većina glazbe koju slušamo i koja se na ovom topicu prikazuje. To je sve uglavnom trash glazba.
Meni su te stvari od Limp Bizkit melodične i slušljive, a koga briga što je trash.
Inače pokušaji zbližavanja rap glazbe i rokcka tmo negdje početkom 90-ih

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/10/2018 : 20:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nije toliko problem što je u pitanju trash, i ja ponekad iz nostalgije znam pustiti stare stvari Offspringa iako je to trash muzika (možda jedino prvi album nije).
Na stranu što o rap muzici imam jako loše mišljenje (samo za turbo folk je gore), nego mi jednostavno nemaju smisla ovakve mješavine.
To je za mene vrlo nizak pokušaj istovremenog uvlačenja u guzicu fanova dva različita žanra, iako mislim da pravi metalci ili pravi reperi to neće slušati.
Ako hoćeš privući metalce onda sviraj metal, ako pucaš na repere onda radi rap muziku, ovakvom mješavinom nisi dobio ni jedne ni druge već samo usputne slušatelje (a vjerojatno su oni i najbrojniji što je najžalosnije od svega)

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/10/2018 : 21:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Ne znam što su htjeli, možda su malo eksperimentirali. Pa imaš i Rage againts the machine koji koketira sa rapom a sviraju neki žešći rock.

Ovaj prvi spot što sam stavio od Crazy town je trash, pitanje je li oni uopće znaju pjevati a glazba je sva nekako umjetna elektronska, ali meni je taj hit bio slušljiv, s obzirom kakvo se smeće svira u zadnjih 10 godina i oni su odlični u odnosu na taj škart.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/10/2018 : 21:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Ofspringa, ova stvar nije s prvog albuma, ali je dobro. Gle to je glazba za mlade. Eto i ti se prisjećaš jer si to slušao kad si bio puno mlađi.



Neusporedivo sa anarhističkim punkom:

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/10/2018 : 00:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Niti jedna od te dvije stvari ni približno ne predstavljaju te bendove u najboljem svjetlu.
Prvi album Exploiteda je neozbiljan i djetinjast, prave stvari su krenule od drugog, a treći je pravi vrhunac iako to više nije čisti punk.
S druge strane, prvi album Offspringa se drastično razlikuje od njihovih ostalih izdanja i definitivno je najzreliji, iako je sigurno da se nikad ne bi probili da su nastavili svirati takvu muziku (ja sam za bend čuo tek 1994. kada je izašao Smash, a tako je vjerojatno bilo sa mnogim drugima).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/10/2018 : 00:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ovakvo nešto se može i danas povremeno poslušati iako sam u potpuno drugačijim vodama, neusporedivo sa tom njihovom stvari koju si stavio, što dovoljno govori koliko je Americana slab album.




Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 05/10/2018 00:40:02
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 05/10/2018 : 08:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Taj prvi album Offspringa je iz 1989 godine, postoji još jedan album prije Smash. Tada su bili neslušljivi. Imao sam taj album na kazeti, nikad ga nisam nabavio na CD, ali nije mi se svidio. Sa Smash-om su postali melodičniji, te stvari nisu slušali ljudi koji ne slušaju punk ili barem rock. Amerikana je najlošiji album, Pretty Fly (for a White Guy) su slušali ljudi i koji ne slušaju rock ili punk. Meni je to loša stvar ali dobro. The Kids Aren't Alrightje dobro stvar, dosta melodična i slušljiva stvar.
Album Ixnay on the Hombre, nije loš:



Što se tiče Exploiteda, pa ta prva dva albuma su za punkere dobra, treći više nije punk, to je već metal. A što se punka tiče Ramonesi su zakon, barem po meni, to je punk rock.

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/10/2018 : 14:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ixnay on the Hombre je zadnji njihov album gdje je natpolovična većina više nego solidna, Americana je katastrofa a Conspiracy of One ipak donosi poboljšanja i čvršći zvuk u odnosu na prethodnika.
Splinter ima puno smeće stvari iako se nađe i pokoja dobra, onaj nakon njega sam preslušao samo jednom kakvo je to bilo dno od muzike.
Kada sam 1994. prvi puta na nekom radiju čuo stvar Self Esteem moja reakcija je bila ''pa zar je Nirvana snimila novi album''. Ubrzo sam na kazetama nabavio Smash a zatim i prva 2 njihova albuma koja sam tada slušao do besvijesti (nije onda bilo sve lako dostupno kao danas).
Pretty Fly je stvarno njihova najgora stvar, ali svi albumi od Smasha pa nadalje su imali 1-2 (a neki i više) slične trešine za privlačenje što većeg broja slušatelja.
To prva 2 albuma nemaju i zato su najozbiljnija i najkvalitetnija, iako razumijem da su nekima neslušljivi.
The Massacre je bio prvi album koji sam slušao od Exploiteda, zato mi je i danas najdraži iako je Let's Start A War... ...Said Maggie One Day realno najkvalitetniji.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/10/2018 : 15:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jedino spajanje rapa i metala/rocka koje ima smisla je faith no more... ovo ostalo je sve ajme bože...



The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 06/10/2018 : 16:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3766 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 06/10/2018 : 21:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message  Reply with Quote
Mantra
Odlican bend iz Rijeke

Dragi Teen, imam 18 godina i zaspala sam pokraj otvorene boce! Da li sam pijana?
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 08/10/2018 : 15:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
DODSFERD

Uzet ću primjer Offspringa, nisu njihova prva dva albuma neslušljiva zbog toga što su kvalitetna i ozbiljna nego zbog toga što nisu znali dobro svirati i pjevati. Netko ih je otkrio i vidio u njima nešto te ih naučio kako se glazba stvara. Obično nakon toga ide slava i novac odlazak u komercijali i nakon toga uglavnom propast to jest opet marginalizacija kad se od benda više ne da izvući ništa novo.
Dakle imaš tri faze, neznanje ali ipak bend ima ono nešto samo ih netko treba otkriti, učenje i onda izdaja/prodaja. Neki se bendovi nisu prodali do kraja. Recimo Metalica, imali su i oni izdaje načela ali su ipak toliko moćan bend da si nisu dozvolili da ih totalno iskoriste. Nirvana je bila grozan bend dok se nije pojavi teen spirti, oni se nisu prodali do kraj, to jest Cobain se roknuo jer je imao neuravnotežen život.
A opet tko bi ljudima zamjerio da se ne prodaju i uzmu lovu.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/10/2018 : 18:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Moram. Ponovno. I iznova.




REFREN:
Neću prestat čagat sve dok ne
umrem od raka
Disko raka! Madfaka!
Baš me briga što sam takav, disko
floor će za mnom plakat
Za mnom plakat! Madafaka!
I. Verse
Jedva čekam subotu jer pičimo u
disko
Cijeli tjedan radim kao crnac,
trebam odmor hitno
Stalno mobitel mi zvoni, ekipa pita
šta ću cugat
Ja ću apsint, ti ćeš konjak, on će
donijet nešt za pljugat
Rugat idemo se van, prije toga u
moj stan
Žderat ćemo gljive, takav sjeban
čekat dan
Krećemo do kluba jer me čeka
plesni podij
Kad me vide svi unutra odma nude
nešt za popit
Roknem jednu kratku s nogu i
zategnem si pertle
Počnem svoju čagu na hit od David
Guette
Nađe se i seljak koji želi sa mnom
betlat
Kad mi vidiš prvi korak care, morat
ćeš odjebat
Bolje odi mi po cugu, nemoš ništa
kad me krene
Volim kad svi naprave krug oko
mene
Skinuo sam majicu i sad sam gol
do pasa
Nakon sedam sati čage znojan, čeka
me terasa
REFREN
II. Verse
Cijeli tjedan radimo i molimo se
Kristu
U subotu nas nađi kako plešemo
u disku
Domovina je tamo gdje je zabava
i ples
Pokopaj me na flooru nek mi tamo
bude lijes
Obuko sam svoje disko patike pa
moram
Bustati taj move i postati kralj
floora
Ne bih mogo živjet da mi netko
uzme disko
Odmah bi se ubio na drogu novce
spisko
Moro bih se upucat u srce nož si
zabit
Jer što je nekom kisik za mene je
clubbing
REFREN
III. verse
Neću prestat čagat ni da otpadnu
mi noge
Kao što nisam presto žderat kad
sam osto bez zubi od droge
Samo poslušaj me Bože, imam
jednu jedinu želju
A to je, da posjetim svaki disco
club na ovom planetu
Ples je moja vjera, plesni podij kao
crkva
Što je fratru crna halja, to su za
mene hlače mrkva
Daj DJ-u budi prijatelj, ispovijedaj
mi dušu
Reć ću ti sa pokretima stvari što
me muču
Kad sam bio dijete, rekao sam tati
DJ mi je otac, a klub je kao mati
Tu sam diplomirao, smjer diskologija
Sett je disko zvijer, kralj plesnog
podija
Da me pitaš što bih rađe, pleso ili
dis'o
Reko bih ti brate, meni je to isto
REFREN



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/10/2018 : 20:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

DODSFERD

Uzet ću primjer Offspringa, nisu njihova prva dva albuma neslušljiva zbog toga što su kvalitetna i ozbiljna nego zbog toga što nisu znali dobro svirati i pjevati. Netko ih je otkrio i vidio u njima nešto te ih naučio kako se glazba stvara. Obično nakon toga ide slava i novac odlazak u komercijali i nakon toga uglavnom propast to jest opet marginalizacija kad se od benda više ne da izvući ništa novo.
Dakle imaš tri faze, neznanje ali ipak bend ima ono nešto samo ih netko treba otkriti, učenje i onda izdaja/prodaja. Neki se bendovi nisu prodali do kraja. Recimo Metalica, imali su i oni izdaje načela ali su ipak toliko moćan bend da si nisu dozvolili da ih totalno iskoriste. Nirvana je bila grozan bend dok se nije pojavi teen spirti, oni se nisu prodali do kraj, to jest Cobain se roknuo jer je imao neuravnotežen život.
A opet tko bi ljudima zamjerio da se ne prodaju i uzmu lovu.


Live izvedbe pokazuju koliko koji bend zna svirati, u studiju ionako možeš snimiti puno toga i ušminkati da sve zvuči onako kako hoćeš do najsitnijih detalja.
Offspring nikad nisam gledao uživo, već mi je jedan lik u vojsci pričao da ih je gledao skupa sa bendom NOFX i da zvuče puno slabije.
Što se tiče studijskih albuma, ja ne primjećujem bolju svirku od Smasha pa nadalje u odnosu na prva 2 albuma, samo promjenu u zvuku i pomak u smjeru komercijalizacije.
Za primjer stavljam ovu baladu sa albuma Ignition (''kada još nisu znali svirati'') i noviju verziju na kojoj je osjetno koliko se bend srozao, a vokal više nije ni sjena onog prijašnjeg.




Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/10/2018 : 20:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Metallice, ona se itekako prodala nakon albuma And Justice for All, nakon toga Black još nekako zvuči, ali oni Load i Reload su smeće nulte kategorije.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/10/2018 : 20:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako ti se ne sviđa neka muzika to ne znači da njezin autor ne zna svirati, već ti jednostavno ne odgovara takav zvuk ili ga čak ne možeš ni shvatiti.
Ti bi sigurno za ovo rekao da je loša svirka jer se ne možeš ufurati u takav zvuk i prepoznati atmosferičnost koja izbija iz ove pjesme.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 09/10/2018 : 09:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Što se Metalice tiče ta dva albuma su komercijala, nije to smeće, meni su neslušljiva jer su loša, ali nije to smeće. Ustvari jedina dobra stvar iz tog doba je obrade irske narodne pjesme whiskey in the jar. Ipak se Metalica vraća u život albumom St. Anger i nadalje su O.K. A opet nije im za zamjeriti što su uzeli veliku lovu.
Koliko vidim ti ideš iz pogrešne perspektive gledati na stvar. Većina tih poznatih bendova nije znala pravo svirati ni pjevati, no netko ih je primijetio i nešto ih naučio, do tad su bili vrištavi i krištavi galamdžije. Jer kako bi došli do publike da i netko barem koliko toliko glazbeno ne obrazuje a i smisao je tog sviranja imati mnogo slušatelja. Problem nastaje kad se dođe do te faze popularnosti, tada te ili iscijedi ili se snađeš, ovisi o bendu.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 09/10/2018 : 09:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ako ti se ne sviđa neka muzika to ne znači da njezin autor ne zna svirati, već ti jednostavno ne odgovara takav zvuk ili ga čak ne možeš ni shvatiti.
Ti bi sigurno za ovo rekao da je loša svirka jer se ne možeš ufurati u takav zvuk i prepoznati atmosferičnost koja izbija iz ove pjesme.





Slažem se sa tvrdnjom da ako ti se glazba ne sviđa to ne znači da oni ne znaju svirati. E sad ovo što ti slušaš ne bih znao što bih ti rekao, ulazimo u pozadinu ovakve glazbe, sotonizam, a to nije glazba iako i komercijalna glazba često u pozadini ima sotonističkih elemenata. O komercijalnoj glazbi možemo pričati da li netko zna ili ne zna svirati. O ovome se nema što pričati to su sotonistički krikovi to nije glazba to je poseban kult ispuštanja određenih neprimjerenih zvukova. Tko voli nek izvoli.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 09/10/2018 : 09:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD






Ovu stvar nisam čuo, vidljiv je utjecaj alternativne glazbe. To je faza kad su se tražili.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/10/2018 : 15:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

Što se Metalice tiče ta dva albuma su komercijala, nije to smeće, meni su neslušljiva jer su loša, ali nije to smeće. Ustvari jedina dobra stvar iz tog doba je obrade irske narodne pjesme whiskey in the jar. Ipak se Metalica vraća u život albumom St. Anger i nadalje su O.K. A opet nije im za zamjeriti što su uzeli veliku lovu.


Komercijala ili smeće, meni to dođe na isto ako mi je neslušljivo.
Tu se ne radi o tome da li bend zna svirati, već o tome da stvara po mojim kriterijima nekvalitetnu muziku koja me kao slušatelja ne može zadovoljiti, a kada je nešto nekvalitetno onda se može nazvati smećem sa osobnog stajališta, sasvim logično.
Navest ću jedan primjer koji puno toga govori; nakon izlaska albuma Reload na jednom radiju je išla top lista na kojoj je između ostalog bila i stvar Unforgiven II. Nije bilo ograničenja i moglo se glasati za više toga, neki glasovi su išli direktno u eter i jedna ženska nazove i kaže ovim riječima ''glasam za Madonnu i Metallicu''... više ništa nije potrebno reći.
Što se tiče albuma St. Anger on jest nešto bolji od prethodnih nekoliko, ali koliko se sjećam na njemu nema niti jedne solaže po kojima je bend bio poznat u svojim najboljim danima, tako da meni to opet nije ono što bi trebalo biti. Zadnja 2 nisam ni slušao pa ne mogu suditi o njima.

quote:
Koliko vidim ti ideš iz pogrešne perspektive gledati na stvar. Većina tih poznatih bendova nije znala pravo svirati ni pjevati, no netko ih je primijetio i nešto ih naučio, do tad su bili vrištavi i krištavi galamdžije. Jer kako bi došli do publike da i netko barem koliko toliko glazbeno ne obrazuje a i smisao je tog sviranja imati mnogo slušatelja. Problem nastaje kad se dođe do te faze popularnosti, tada te ili iscijedi ili se snađeš, ovisi o bendu.


A tko je po tebi taj netko tko nauči bendove svirati?
Ne misliš valjda da to rade razni menadžeri i predstavnici diskografskih kuća kojima je cilj samo izvući što veću zaradu, pa takvi vjerojatno o samoj svirci ne znaju ništa više od mene koji sam potpuni laik (ali zato imam jako dobro uho za slušanje).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/10/2018 : 15:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ako ti se ne sviđa neka muzika to ne znači da njezin autor ne zna svirati, već ti jednostavno ne odgovara takav zvuk ili ga čak ne možeš ni shvatiti.
Ti bi sigurno za ovo rekao da je loša svirka jer se ne možeš ufurati u takav zvuk i prepoznati atmosferičnost koja izbija iz ove pjesme.





Slažem se sa tvrdnjom da ako ti se glazba ne sviđa to ne znači da oni ne znaju svirati. E sad ovo što ti slušaš ne bih znao što bih ti rekao, ulazimo u pozadinu ovakve glazbe, sotonizam, a to nije glazba iako i komercijalna glazba često u pozadini ima sotonističkih elemenata. O komercijalnoj glazbi možemo pričati da li netko zna ili ne zna svirati. O ovome se nema što pričati to su sotonistički krikovi to nije glazba to je poseban kult ispuštanja određenih neprimjerenih zvukova. Tko voli nek izvoli.


Sada ti gledaš na stvari iz pogrešne perspektive, etiketirao si ovu muziku kao sotonističku a uopće ne znaš o čemu ona govori, tj. uhvatio si se u dobro postavljenu zamku.
Black metal bendovi koji bacaju na atmospheric i depressive po pravilu nemaju sotonističke tekstove, a također to nema ni bend iz ovog slučaja.
Zašto bi screaming vokal sam po sebi značio da je bend sotonistički, takvo izražavanje je nekakav zaštitni znak te vrste muzike, dok tekstovi mogu otići u više različitih smjerova.
Ne možeš strpati u isti koš bendove kao što su recimo Dark Funeral sa izrazito sotonistički-anti kršćanskim tekstovima i neki drugi koji govori o godišnjih dobima i ostalim prirodnim fenomenima, a u većini slučajeva se i zvukovno razlikuju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 365 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000