forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 18 - Altai & Jonson
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/11/2010 : 09:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

Altai & Jonson je humoristični strip serijal o dvojici smotanih detektiva kojeg su 1975. kreirali slavni talijanski scenarist Tiziano Sclavi, autor Dylan Doga, i Giorgio Cavazzano, jedan od najboljih crtača stripa koje je Italija ikad imala. Na pola puta izmedu krimića i komedije, uz obilnu dozu ironije i parodije, Altai & Jonson nude obilje prekrasno nacrtane zabave i smijeha, ali i zanimljiv pogled na Sclavijevu spisateljsku evoluciju.

Kao i obično, FIbra vam nudi obilan preview! Pročitajte besplatno prvih 56 stranica http://fibra.hr/download.asp?ID=54
(PDF, 8Mb)...

Orka 18 • Altai & Jonson • 300 stranica • C/B • 215 x 280 • tvrdi uvez • Scenarij Tiziano Sclavi • Crtež Giorgio Cavazzano • Prijevod Mihaela Marija Perković • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 3.11.2010. • Cijena 150 Kn

Trouble will find me

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 09/11/2010 : 09:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message  Reply with Quote
Netjak mi samo govori o Sclaviju i nema drugog za njega. Da vidim nesto drugo od Dilana. Naruceno, pa da vidimo.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 11/11/2010 : 12:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
preskocicu!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3081 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 19/11/2010 : 13:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam sinoc i ovo izdanje me ostavilo skroz ravnodusnim...neke price prosjecno solidne,neke prosjecno slabe...
moze se procitati u nekoj dokolici ali sam ocekivao vise od sclavijevog scenarija...
a iskreno,ocekivao sam i malo vise humora ili mozda drugaciju vrstu humora u ovom stripu

Edited by - ponki on 19/11/2010 13:26:41
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/11/2010 : 14:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Otprilike sam ovo izjavio i ja nakon pročitanog privjua.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2418 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 19/11/2010 : 15:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
Mislim da ima mnogo boljih stripova koje je crtao Cavazzano (bez Sclavija), za mene je to prilično razočarenje.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1185 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 19/11/2010 : 18:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Dobar je ovo strip
Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 20/11/2010 : 09:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message  Reply with Quote
Potražite u Babilonu ...

ORKA 18, ALTAI & JONSON



Pogled ispod naslovnice ...







Više na: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=33461&whichpage=15


Pozdrav iz Babilona!

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 07/01/2011 : 17:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Procitah ovo pre neki dan, i skroz mi OK leglo. Za pocetak, Slavijevo ime na naslovnici je vise neka anti-reklama, jer su i scenario i crtez u Franquin fazonu, i da nisam video da su Italijani potpisani mislio bih da je neki franco-belge strip po sredi. Ima i slabijih epizoda (sve su kratke), ali generalno sam uzivao, dobra zajebancija, zabavni glavni likovi, meni se, ukratko, ful svidelo...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 27/02/2011 : 19:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
I meni je prva asocijacija bila Franquin. Fantastican strip. Prekrasno nacrtan, Cavazzano je takav majstor. Duhovite kratke price, interesantni likovi, vrhunska rezija. San Francisco, Clint Eastwood. :-) Premalo komentara i jako slab prijem za ovako dobar strip, ako se mene pita. Malo mi prijevod nije legao u uho bas.

Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 24/05/2011 : 20:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
Evo,i meni je nakon dužeg vremena što je stajao na polici,ovaj strip dopao u ruke.
Mislio sam pročitati priču,dvije,tri i evo već sam na 150-oj stranici.
Odlično nacrtan strip,u pravom duhu akcijskih filmova tipa prljavi Harry,Bullet i slično,sa više nego umjerenom dozom humora,koji je po meni točno gdje i koliko treba biti.
Točno one bombe kad Groucho nešto provali,i kad ti smijeh samo izleti,vidljive su i u ovoj fazi rada Sclavija.
Prvi susret sa Cavazzanom,i ja sam oduševljen.Sjećam se jednog intervjua di Sclavi priča kako je Cavazzano poprilično podcijenjen i kako je jedan od boljih crtača u Italiji,a usudio bi se reći čak i u svijetu...
Svaki geg,svaka grimasa mu je na mjestu,o životnosti likova da ne pričam.
Sve u svemu,sjajan strip!

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 22/07/2014 : 22:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
"Na pola puta izmedu krimića i komedije...", utisak mi je bas u tom nekom smislu... ni tamo, ni vamo, zaglavljen izmedju, na pola puta, negde i ne znam gde... jednom recju, nigde... kao takav, moze biti samo potencijal za "dosadno", sto meni ovaj strip nazalost i jeste...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/09/2020 : 23:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Evo jedan malo opširniji tekst o ovom integralu:

https://www.stripovi.com/magazin/altai-jonson/413/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000