forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 19 - Hodočasnik Zvijezda
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 08/01/2011 : 16:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Nisam impresioniran. Ocekivao sam bolje, pogotovo od ovih potpisnika. Na istu temu bih ipak preporucio meni superiornije "Price iz Nesavrsene Buducnosti" Alfonsa Fonta.

Iz ove Fibrine ture, zasad najslabije po meni - mada jos nisam procitao Springville & Light/Bold.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

_saruman_
New Member



Croatia
203 Posts

Member since 07/10/2009

Posted - 11/01/2011 : 19:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send _saruman_ a Private Message  Reply with Quote

Citajuci neke komentare prepao sam se da cu se razocarati ovim djelom. Medjutim Trillo i Breccia apsolutno su ispunili moja ocekivanja. Hodocasnik je u napravljen bas onako kako treba u duhu Alvara Mayora, red melankolije, pustolovine, mudrosti,filozofije, gorcine s dozom humora. Prokusani recept opet je upalio, kad sam zavrsio doslo mi je da citam ispocetka. I mislim da zaista Hodocasnika treba procitati nekoliko puta jer svaki put se otkrije neki novi detalj i neka nova sitnica. Prica o Merlinu i pustinjaku pravo je remek djelo koje odusevljava i nasmijava, a dojmljiv je i kraj. Mozda scenarij nije dopustio Brecci da se razmase onako kao u Alvaru ali to je i dalje fantastican crtez, meni osobno bolji od njegovog oca.
Zanima me da li su Breccia i Trillo imali jos zajednickih uradaka i ako da da li ce Fibra to objaviti?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/01/2011 : 20:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Složio bih se s tobom. Kao i obično, doživljaj nekog stripa pitanje je ukusa, a vrlo vjerojatno i očekivanja. U svakom slučaju, drago mi je da ti se svidio.
Što se pitanja tiče, Trillo i Breccia su radili još neke stvari, trenutno tražim po Argentini/Italiji sve što mogu naći od Trilla, pa ono što mi se svidi ćete moći vidjeti u Fibrinom izdanju, prije ili kasnije.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 11/01/2011 : 20:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Prica o Merlinu i pustinjaku pravo je remek djelo koje odusevljava i nasmijava

Meni ubedljivo najbolja ona prica sa planetom majmuna.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

_saruman_
New Member



Croatia
203 Posts

Member since 07/10/2009

Posted - 11/01/2011 : 20:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send _saruman_ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Složio bih se s tobom. Kao i obično, doživljaj nekog stripa pitanje je ukusa, a vrlo vjerojatno i očekivanja. U svakom slučaju, drago mi je da ti se svidio.
Što se pitanja tiče, Trillo i Breccia su radili još neke stvari, trenutno tražim po Argentini/Italiji sve što mogu naći od Trilla, pa ono što mi se svidi ćete moći vidjeti u Fibrinom izdanju, prije ili kasnije.



Izvrsno
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1248 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 11/01/2011 : 21:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Složio bih se s tobom. Kao i obično, doživljaj nekog stripa pitanje je ukusa, a vrlo vjerojatno i očekivanja. U svakom slučaju, drago mi je da ti se svidio.
Što se pitanja tiče, Trillo i Breccia su radili još neke stvari, trenutno tražim po Argentini/Italiji sve što mogu naći od Trilla, pa ono što mi se svidi ćete moći vidjeti u Fibrinom izdanju, prije ili kasnije.



Jel postoji nešto, što ti se nije svidjelo ?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/01/2011 : 22:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Od Trilla? Da, dosta toga. Ipak je on napisao desetke tisuća stranica stripa, jednostavno ne moze sve biti dobro.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 24/02/2011 : 10:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Hodocasnik je odlican. Alvar u svemiru. Nije nista novo nakon Alvara pa dozivljaj moze biti malo manji, a i netko mozda vise voli dzungle, nego puste planete. Sve u svemu. medju stripovima godine.

Go to Top of Page

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 26/02/2011 : 14:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message  Reply with Quote
Jako dobro. Jedino sam nekako uvijek jos "gladan" nakon svake epizode jer ne moze s par stranica ici dublje. Ali to je takva "forma" pa ne moze drugacije.
Zapravo, vise volim duge price nego kratko. To je to.

TK
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/03/2011 : 13:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Imam interes nabavit ovo izdanje "H.zvijezda",ali me zanima citanje A.Mayora da li su u vezi nastavci jer mislim uzeti samo prvi sa "Eldoradom", a ostale price sam vidio u pdf formatu ali ne zelim citati ,nije fora, zna netko sta je sa kontinuitetom citanja,povezane price? Da li je to sve sto je izaslo od tog lika i da li serijal zavrsava sa tim zadnjim u nizu?
Tnx unaprijed!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 05/03/2011 : 13:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Imam interes nabavit ovo izdanje "H.zvijezda",ali me zanima citanje A.Mayora da li su u vezi nastavci jer mislim uzeti samo prvi sa "Eldoradom", a ostale price sam vidio u pdf formatu ali ne zelim citati ,nije fora, zna netko sta je sa kontinuitetom citanja,povezane price? Da li je to sve sto je izaslo od tog lika i da li serijal zavrsava sa tim zadnjim u nizu?
Tnx unaprijed!



Price u Alvaru Mayoru su mahom nepovezane ili u najboljem slucaju labavo povezane. Uglavnom, mozes uzeti bilo koji od 4 albuma i citati odvojeno od ostala 3.

BTW prva dva Fibrina albuma Alvara Mayora su, na zalost, rasprodana pa ih mozes kupiti jedino 'rabljene'. :-(

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 05/03/2011 : 19:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Poviri i po knjizarama, dvojka bi se trebala naci jos negdje.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 05/03/2011 : 19:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Ta prva dva Alvara su otisla pre nego sto si rekao "jafa".

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 29/04/2011 : 23:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
Danas sam pročitao "Hodočasnika" i mogu reći da je jako dojmljivo djelo. Sneno, melankolično sa slojevitom porukom.
Da li je napisano još priča ili je ovo sve?

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/04/2011 : 23:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
To je sve!
E, sad sam se sjetio da si to bio ti, izgubio sam onaj link na file koji si mi bio poslao da pogledam, pa da ne misliš da te ignoriram, nego posalji ponovo, pa ću pogledat čim stignem!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 02/05/2011 : 12:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

To je sve!


Prava šteta! Evo da ima recimo još barem ovoliko priča (ne nužno sa nekom koja bi predstavljala kraj), ovo bi bio savršen opus. Ovako je jedina zamjerka koju mogu dati, da su junaci i pustolovine ostali nedorečeni...za razliku od Alvara.
Ali valjda to tako mora biti...kad ti se nešto svidi, onda hoćeš još.

poslao link

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/05/2011 : 12:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

To je sve!



Baš bih voleo da crtam ovaj strip. U istoj formi, na sličan način.

Nešto mi je palo na pamet - kad bi Fibra obezbedila prava, Macan (i još ko može) napisali 7-8 scenarija, a različiti crtači crtali po jednu.

To bi imalo prođu. A autoru likova njegov procenat.
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 10/09/2011 : 19:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message  Reply with Quote
upravo pročitao strip, nisam čitao 'alvara mayora', kao ni druge stripove enrique breccie (sve do sad), ali me zanimalo u kolikoj se mjeri razlikuje od oca alberta, pa je i to bio motiv za čitanje stripa. trillo me osvojio 'negrom blancom', i makar sam znao da je ovo nešto skroz drugačije, posegnuo sam za 'hodočasnikom zvijezda'. strip je odličan - poetičan, zanimljiv, labave strukture, sviđa mi se što se ne objašnjava razlog njihovog potonuća u beskraj - baš prava bajka, osim kraja koji je potpuno otvoren. kraja zapravo i nema. u biti me cijeli strip jako podsjeća na 'morta cindera', djelomično i zbog kraja, čak bih rekao da je možda riječ o izravnoj posveti (ne kopiji), kao da je trillo želio napraviti neku svoju verziju remek djela oesterhelda i breccie starijeg. s tim da 'hodočasnik...' nešto više odgovara mojem ukusu nego 'mort cinder', tamo je bilo ipak malo previše praznog hoda na početku. a crtež - enrique, čini se, nije tako radikalan i eksperimentalan kao alberto, ali je u svakom slučaju majstor, vrlo uvjerljiv i maštovit. za svaku preporuku, idući tjedan recenzija u zarezu.

i am the tide the rise and the fall the reality soldier the laugh child one of the many the flame child
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/12/2012 : 01:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
i ja sam bio uplašen nakon nekih komentara ovde da mi strip neće toliko leći, ali strah je bio bezrazložan.
dok sam čitao strip, osećao sam neku toplinu (tako bih se izrazio) i mir;pravo štivo za hladno nedeljno popodne.
lepa i zanimljiva bajka za odrasle;ima tu i filozofije i avanture i humora i sete.Dosta mudrosti se može naći u Hodočasniku, kao na primer "Godine su te koje ubijaju magiju što je svi ljudi nose u sebi."


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 24/12/2012 : 19:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
utisak koji sam svojevremeno ostavio na dw sajtu... rekose mi da bih mogao i ovde ;)

« darkwood.co.rs - poslato: Decembar 04, 2012, 11:11:00 pm »

Procitao Hodocasnike jos pre dve nedelje, ali nikao da napisem utisak...
Najpre se rukovodio time da sam verovatno malo subjektivan jer sam u startu verovao da ce mi se ovo jako svideti... nakon toga pomislih pa... mozda prvi utisak vara, eto da mu dam malo vremena da se sve slegne..., a onda uhvatim sebe da i pored nekoliko odlicnih stripova procitanih u medjuvremenu, ovaj mi nekako i dalje sve vreme stoji "zakucan" u glavi... u mislima...
Dakle, nemam druge do da zadovoljno zakljucim... za mene je ovo fantastican strip, predivan... sa odlicnim crtezom i odlicnom pricom...

Ne bih prepricavao o cemu je ovde rec, to koga zanima moze pogledati na linku iznad, mada bas previse to i ne savetujem pre citanja samog albuma, bolje je nakon... jer je moj dozivljaj neuporedivo bolji upravo iz razloga sto nisam citao radnju niti bilo sta o tome vec sam otkrivao sustinu i njegovu magiju tokom iscitavanja...
Ono sto bih mogao da kazem jeste da je ovo za mene prava kombinacija sf-a, avanture i bajke za odrasle... ima svega.. i patuljaka i dzinova, vila i carobnjaka, mudraca i magije, dalekih planeta, cudovista, cudnih nestvarnih bica, lepih zena i androida, dvoboja, borbe, zla i pravde, avanture i potrage.. cak je eto i carobna frula tu kao osnovni pokretac...

Trilov scenario je takav da sam imao osecaj kao da sam "upao" u neciji san koji me "vozi" iz price u pricu... i upravo duzina tih prica i njihova radnja i forma daju specifican pecat i utisak kao da putujes kroz neciji san ili cak vise njih...
Ne treba zaboraviti i odredjenu filozofsku misao koja provejava kroz sve price, posebno u prici "odgovor" gde se Trilo poigrava na brilijantan nacin sa ljudskom potrebom da zna sve i da sazna odgovor na konacno pitanje o smislu postojanja i o smislu svemira...

Naravno, da celokupni utisak ne bi bio tako dobar da nije fantasticnog crteza Breccia... nemam sta reci vise o tome sem procitajte, pogledajte pa presudite sami..., meni je to brilijantno...

Kao malu zamerku, koja je proizvod vise licnog utiska nego bilo cega drugog, pomenuo bih to da mi se cini da bi crtez jos vise dosao do izrazaja da je mat papir kao i to da mi nikada teze nije pao prevod... ne znam do cega je i ne bih se time bavio, ali mi nije islo bas glat kao drugi albumi sa hrvatskim prevodom... ponavljam, ovo je samo moj licni utisak i nikako ne umanjuje vrednost ovog izdanja, makar ne meni...

I da zakljucim... Hodocasnik zvijezda je strip kojem cu se, u odnosu na sve ostale stripove koje sam u poslednje vreme procitao, gotovo sigurno najpre vratiti...
Go to Top of Page

Živs
Starting Member

61 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 02/07/2021 : 16:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Živs a Private Message  Reply with Quote
Nakon priličnog oduševljenja Alvarom Mayorom, znao sam da me čeka ovaj uradak istog dvojca, tim više što sam vidio kako se Alvar i Hodočasnik navode kao duhovna braća.
Nažalost, ostajem razočaran. Nema tu ni blizu magije i životnosti Alvara Mayora. Naprosto, priče nemaju snagu. Imam dojam da je Trillu i Breccii (kako mu prezime deklinirat?) Hodočasnik bio neki usputni projekt i da su mu pristupili bez osobitog nadahnuća.
Ajde, ta ideja plovidbe brodom svemirskim prostranstvima je lijepa. I magični instrument koji isti taj brod pokreće također (na sličan sam motiv naletio u jednom japanskom rpg-u). I naslov je dobar.
Al sve to skupa i nije nešto za podičit se.


Edited by - Živs on 02/07/2021 17:00:17
Go to Top of Page

Dzonka
Starting Member



Serbia
69 Posts

Member since 08/05/2022

Posted - 19/07/2022 : 22:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dzonka a Private Message  Reply with Quote
Prelep poetičan strip o tročlanoj posadi koja plovi galaksijom kako bi se vratila na planetu Zemlju. Putovanja su bajkovita i u njima imamo prilike da sretnemo vile, čarobnjake, divove, patuljke i raznorazna druga nadrealna bića, koje je Breća odlično upakovao u svoju prepoznatljivu atmosferu, a Triljo začinio poukama, mudrošću i filozofijom. Šteta što Hodočasnik ima premalo epizoda i što imate osećaj kada zatvorite strip da ste se probudili iz nekog sna, ali može da posluži kao odlična podloga za Alvara Mayora, kojeg ću u skorije vreme overiti.

Istakao bih priče "Planet sličnih", "Bajka za djecu" kao i dvodelnu epizodu "Merlin želi znati" i "Odgovor".
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 30/05/2023 : 16:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Kupio prije nekoliko godina na aukcijama i tek danas procitao. Fantastican strip, snen, sjetan, postavlja pitanja i daje odgovore. Story telling izvrstan, iako je atmosfera melankolicna, paneli se slazu dinamicno, kreativno, raznovrsni planovi, razlicite perspektive, probijanje okvira, uz cijele stranice kao konstanta. Sto se tice crteza, sve poznato, sin odlican, na tragu oca al recimo konzervativniji, klasicniji u crtezu. Pojedini krupni kadrovi za mene mrvicu pretamni/nejasni na prvu. Mozda je strip bio i za veci format? Preporuka svima!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000