forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 22 - Light & Bold
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 26/01/2012 : 15:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ha čuj, strip sam pročitao jednom, tada mi je bio izuzetno loš i jedva sam izdržao do kraja, i više ne namjeravam. Nikad nisam vjerovao da ću tako nešto reći za neki Bernetov i Trillov strip, ali što se može.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 26/01/2012 : 15:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Makar se dosta Bernetovih stripova objavilo posljednjih godina, kompletni Torpedo, Klara, Crnjaci, Ivan Pire, Na putu kući itd., baš bi bilo lijepo imati i Sarvana. Nada umire posljednja...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 26/01/2012 : 17:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by Amos

Mislim da ipak mogu napraviti loš strip i Light/Bold je živi dokaz za to.
Ovaj strip je obični šit.
Priča je nula.
Crtež je korektni Bernet, red golotinje, red revolvera.
Ukupni dojam je ispod jadnog i žali Bože vremena provedenog na čitanje ovih splačina.
0/10.



čita li ti ovo brate il si samo bacio pogled na okačene fotke...

mislim, golotinje ima... ali pištolja tek u završnoj akciji, znači na nekija 6-7 strana od 70... iliti 10% pištolja...

što se priče tiče... ma, to je već neka druga priča...



Ajde, ne cjepidlači!
Oćeš ovako: red golotinje, red golotinje, još jedan red golotinje, red revolvera (na kraju, nešto sitno).
A priča? O kojoj priči pričati kada tu nema priče za prepričavati..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.

Edited by - Amos on 26/01/2012 17:18:44
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/01/2012 : 11:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo odlična sprdnja sa klišejem đemsbondovštine samo ipak malo kratko. Nisam neki zagorjeli obožavatelj ni Berneta ni Trilla, mada su mi i jedan i drugi odlični autori, ali mi se ipak sviđa ovo zabavno (možda više samim autorima nego čitateljima) djelo.

I kako mislite nema priče?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 06/04/2014 : 18:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
meni je ovo bezveze... cak ni Bernetov odlican crtez, posebno zenskih likova, ne pomaze da se ukupan utisak popravi...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20704 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/05/2016 : 09:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Trillo&Bernet:Light&Bold (II čitanje)

Nakon 5 godina pročitah ovaj strip i drugi put.
Inače,L&B mi je bio jedan od dva Fibrina stripa u kolekciji (drugi je Che),koja nisam imao nameru da zadržim,i samo sam čekao trenutak da ga zamenim.
Zato i reših da ga pročitam ponovo.
Da li zato što ide iz kolekcije ili mi se ukus promenio za ovih pet godina,ali strip mi je sad bolje legao.Ako mi je onda bio između proseka i simpatičnog (jaka 6/10,ali samo zbog Berneta),sad mi je već između dobrog i veoma dobrog ( između 7/10 i 8/10).
Sad gledam na ovo kao na dobru zezanciju, i kao takav, strip mi sasvim dobro "funkcioniše"!
A Bernetov crtež mi je još jači.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/11/2016 12:45:05
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/11/2016 : 15:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ma..naš ante je za Fibra stripove ko teller za bonelli...
sve mu je ok, za 10, odlično, savršeno...
ili je anto Markos ili Markos anto...dva ljudska bića sa tako slićnim ukusom mislim da ne postoje.
ps.u predhodnoj stranici pišeš da ti i na drugu loptu nije sijeo...onda je to treće ćitanje a ne drugo..i baš se pitam kakav je to strip kad je vredan toliko truda...sad sam se i ja zagolicao, možda i kupim.
Bernet mi je sr*anje čak i na Torpedu, zašto mi ovdje nebi bio sr*anje na kvadrat.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 21/11/2016 15:51:22
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 22/11/2016 : 01:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip mi ide, moram reć, u top 5 najgorih izdanja Fibre. Strip je ništa drugo nego zajebancija autora...teško je bit ozbiljan i ocijenit ga.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 27/06/2023 : 21:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool
Naglašeno eksploatacijski složen niz karikaturalnog mačizma, nasilja, erotike, seksa i neuspjelog (crnog) humora, pretpostavljam zamišljen kao nekakva parodija na hard-boiled (tu je i igra riječi u naslovu), ali sasvim promašeno. Jedino što vrijedi je Bernetov crtež.



+1

Ne sećam se kada sam poslednji put pročitao ovako loš strip, priča je totalni treš. Ubedljivo najgora Fibra koju sam do sada imao prilike da iščitam.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/06/2023 : 21:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
L&B sad već pomalo ide ka kultnom statusu "najgoreg Fibrinog stripa". Takva reputacija garantira neodoljivu famu za brojne radoznalce. Reprint je zicer :)
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/06/2023 : 21:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

L&B sad već pomalo ide ka kultnom statusu "najgoreg Fibrinog stripa". Takva reputacija garantira neodoljivu famu za brojne radoznalce. Reprint je zicer :)



+1!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/07/2023 : 07:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

L&B sad već pomalo ide ka kultnom statusu "najgoreg Fibrinog stripa". Takva reputacija garantira neodoljivu famu za brojne radoznalce. Reprint je zicer :)


Nije ovo ni blizu najgoreg Fibrinog stripa.
Ja san ovaj strip doživija ka sprdačinu, i ka sprdačina mi funkcionira skroz OK.
Nije ovo naročito dobro, ali ako ovo proglasimo najgorin Fibrinin stripon mogli bi uvridit Fun home, Šumu djevica, Plavu bilježnicu, Kako pauci dolaze na svijet, par Batmana, da ne nabrajan dalje...

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 02/07/2023 : 10:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Plavu bilježnicu




Lena je još gora.

U vezi L@B, nije spektakl baš kao i većina radova dvojca Trillo/Bernet. Samo Custer odskače a ostalo je sve srednja žalost.
Isto kao Ivanpiire, totalno zbrzano i povrsno. Strip procitas u max 10minuta.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20704 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/07/2023 : 18:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vukozec

L&B sad već pomalo ide ka kultnom statusu "najgoreg Fibrinog stripa". Takva reputacija garantira neodoljivu famu za brojne radoznalce. Reprint je zicer :)


Nije ovo ni blizu najgoreg Fibrinog stripa.
Ja san ovaj strip doživija ka sprdačinu, i ka sprdačina mi funkcionira skroz OK.
Nije ovo naročito dobro, ali ako ovo proglasimo najgorin Fibrinin stripon mogli bi uvridit Fun home, Šumu djevica, Plavu bilježnicu, Kako pauci dolaze na svijet, par Batmana, da ne nabrajan dalje...


quote:
Originally posted by anto


Sad gledam na ovo kao na dobru zezanciju, i kao takav, strip mi sasvim dobro "funkcioniše"!


kao što rekoh,a Jere se saglasio, L&B je sasvim dobra parodija i daleko od najgore fibre.
Apropo najgore Fibre,sad prelistah katalog,i teško je naći lošu fibru - ima nekih koje sam prodao nakon čitanja,ali to je uglavnom zbog toga što je toliko drugih dobrih stvari,a mesta za kolekciju sve manje.
Recimo, Svjetla Amaloua mi je možda ponajlošija Fibra.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/07/2023 18:33:06
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/07/2023 : 16:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Apropo najgore Fibre,sad prelistah katalog,i teško je naći lošu fibru - ima nekih koje sam prodao nakon čitanja,ali to je uglavnom zbog toga što je toliko drugih dobrih stvari,a mesta za kolekciju sve manje.
Recimo, Svjetla Amaloua mi je možda ponajlošija Fibra.



Treba stvarno da se otvori tema TOP 5 najgorih Fibrinih stripova. Mislim da bi to bilo vrlo interesantno da vidimo sta biraju ljudi.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10045 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/07/2023 : 17:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Treba stvarno da se otvori tema TOP 5 najgorih Fibrinih stripova. Mislim da bi to bilo vrlo interesantno da vidimo sta biraju ljudi.



A čemu bi to služilo i tko bi sudjelovao?

Manje više isti članovi sudjeluju do 100 max. u svim anketama.

Već su prije na ovom forumu popljuvani skoro svi veliki autori, a uzdizani do bola osrednji.

Postoji i ta vukozecova anketa top stripova koja nije ničem poslužila, kao što ne bi ni ovakva sa suprotnim predznakom.

Samo za poneko čuđenje i pljuvanje.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4117 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/07/2023 : 18:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Nema top 5 ali ima top 3 i to od ne tako davno.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=53200

Bok, kako si.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/07/2023 : 18:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by going going
Treba stvarno da se otvori tema TOP 5 najgorih Fibrinih stripova. Mislim da bi to bilo vrlo interesantno da vidimo sta biraju ljudi.



A čemu bi to služilo i tko bi sudjelovao?

Manje više isti članovi sudjeluju do 100 max. u svim anketama.

Već su prije na ovom forumu popljuvani skoro svi veliki autori, a uzdizani do bola osrednji.

Postoji i ta vukozecova anketa top stripova koja nije ničem poslužila, kao što ne bi ni ovakva sa suprotnim predznakom.

Samo za poneko čuđenje i pljuvanje.



Et tu, Peyo, et tu...


Elem, tamo sam tražio ovo gore, ali me Crom preduhitrio. Bilo je još sličnih topica:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45993&whichpage=1

Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10045 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/07/2023 : 19:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec
Et tu, Peyo, et tu...



Ne potcjenjujem tvoj trud i pamet frende.

To su ankete na malom uzorku uvijek istih ljudi i ne mogu biti bogzna kako kvalitetne bez obzira tko ih radi.

Bilo je npr. na DW forumu anketa tipa najprecjenjeniji autori. Svašta je tamo napisano. Dovoljno da nema razloga za ponavljanjem sličnih anketa.

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4117 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 05/07/2023 : 09:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
A zašto ne? Ljudi čitaju nove stvari, ponavljaju stare, mijenjaju mišljenja itd.
Bilo kakva aktivnost na forumu vezana za stripove je poželjna, pogotovo sad u vrijeme kiselih krastavaca, tako da Peyo nemoj biti partibrejker nego shvati to kao lagani trening za živce

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10045 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/07/2023 : 10:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

A zašto ne? Ljudi čitaju nove stvari, ponavljaju stare, mijenjaju mišljenja itd.
Bilo kakva aktivnost na forumu vezana za stripove je poželjna, pogotovo sad u vrijeme kiselih krastavaca, tako da Peyo nemoj biti partibrejker nego shvati to kao lagani trening za živce



Ma, zapravo si u pravu.

Forum je prilično "mrtnjikav" i ne samo u ovoj sezoni kiselih krastavaca.

Let's start the show!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/07/2023 : 06:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Cromwell

A zašto ne? Ljudi čitaju nove stvari, ponavljaju stare, mijenjaju mišljenja itd.
Bilo kakva aktivnost na forumu vezana za stripove je poželjna, pogotovo sad u vrijeme kiselih krastavaca, tako da Peyo nemoj biti partibrejker nego shvati to kao lagani trening za živce



Ma, zapravo si u pravu.

Forum je prilično "mrtnjikav" i ne samo u ovoj sezoni kiselih krastavaca.

Let's start the show!


Čisto da znaš...
Duguješ mi 20 Eura.
Zbog tvoga stava da ne pišeš negativno o stripovima ili bolje rečeno o lošin stripovima ne želiš pisat san kupija Koinskog.
Lipo san te otvoreno pita jel to valja, a ti sve nešto pišit ću kakit ću...
A ja mlad i naivan kupin tu pizdariju.
E nećemo više tako!
Kad i ako se vidimo izbit ću ti 30 Eura iz džepa. 20 za strip i 10 za duševne boli.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10045 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/07/2023 : 13:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Kada pomislim da te neki napadaju zbog grubih riči i ne znam čega, a pari se da si ti neka nježna dušica.

Malo, malo, pa te zaboli.

Ok za Koinskog, pošalji ga preko nekog na IL (jaki?) pa ću preuzeti knjigu i dati mu novce.

Ili osobno dođi da isperemo tvoju duševnu bol.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6805 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/07/2023 : 15:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ovo je nešto kao Alan Ford.

Ne znam kako ide dalje (posle zavira), verovatno reakcije zavise od reagovanja na specifičan tip humora i parodije. U zanatske veštine autora, ne sumnjam.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 11/01/2024 : 11:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu nigdje naći topic za Custera od Trilla i Berneta, nabavio staro izdanje strip agenta, ODLIČAN strip, mislim da je full rasprodan odavna, ovo sam imao totalnu sreću da sam naletio. Ako strip agent nema više prava možda Fibra da preuzme?

Edited by - Chui on 11/01/2024 11:42:13
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000