forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Hellboy i B.P.R.D.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 17/11/2010 : 14:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Na podforumu ima već par tema povezanih s ovim stripovima, ali ni jedna centralna.
Kako sam prosli vikend procitao 13 B.P.R.D. albuma, a i sve sto je izdano od Hellboya na ovim prostorima, htio sam otvoriti ovaj topic da bih rekao kolko su mi ti stripovi super.
Fascinantno je koliko je Mignola dobro isplanirao te serijale, do te mjere da se stvari iz Hellboya povezuju s dogadajima iz B.P.R.D.-a vise od 10 godina poslije. Ili recimo jedan lik uzme malu sitnicu u kratkoj prici, koja se kasnije pokaze klucjnom u sprjecavanju smaka svijeta (koji je vrlo čest ). Pomaze i sto je crtez na Hellboyu izvrstan, crtao ga Mignola, Fegredo ili Corben, a ni B.P.R.D. nije nista losiji zahvaljujuci Guyu Davisu.
Davis je crtac kojem strasno lezi horor tematika i izvrstan je dizajner. Ne znam kako to nisam prije primjetio, ali Davis recimo nikad ne skrtari na crtezu poput nekih crtaca. Nema onih fora, "dva lica u krupnom planu iz kojih je siva pozadina jer je to zid". Covjek natrpa toliko detalja da je to nevjerojatno. Naslovnice B.P.R.D. su isto sjajne, posebno Mignoline. Sve u svemu, svakom tko ovo nije čitao, a voli zabavne, super nacrtane i odlično napisane stripove neka proba i nece zazaliti. Oba su super na svoj način. Možda poslije stavim par stranica iz B.P.R.D-a koje su mi posebno super.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/11/2010 : 14:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
13. albuma BPRD-a?
Ja san krenuo u nabavu tih albuma. Polako. A ako je istina da postoji mogućnost da system krene sa BPRD-em nitko sretniji od mene.
Sa Hellboyem sam stigao do 6. trejda, poslijednjeg kompletno Mignolovog i taj rastura sa drugom pričom pa koliko ona bila isforsirana.

Mignola rulz!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/01/2011 : 15:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Iz nestrpljenja nabavio par trejdova BPRD-a. Za sada pročitao samo prvi jer mi fali drugi a ne želim čitat na preskokce.
Ovaj priče iz prvog trejda mi djeluju kao da Mignola još nije bio posve siguran što želi i da li uopće želi serijal. Naravno potencijal je veliki ali postoji to pitanje kako će ga publika prihvatiti. Tako vidimo da u priču lukavo ubacuje elemente neke veće priče ali priča funkcionira sam za sebe (naravno nastavlja se na Hellboya do tada izašle Hellboyeve priče).
Crtež je poplava Mignolinih klonova od kojih Sook i nije loš ali mi Smith nije legao. Očito je bila prvotna ideja da daju crtat nekome sa sličnim stilom ali je ne smatran naročito uspješnom.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/01/2011 : 15:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Iz nestrpljenja nabavio par trejdova BPRD-a. Za sada pročitao samo prvi jer mi fali drugi a ne želim čitat na preskokce.
Ovaj priče iz prvog trejda mi djeluju kao da Mignola još nije bio posve siguran što želi i da li uopće želi serijal. Naravno potencijal je veliki ali postoji to pitanje kako će ga publika prihvatiti. Tako vidimo da u priču lukavo ubacuje elemente neke veće priče ali priča funkcionira sam za sebe (naravno nastavlja se na Hellboya do tada izašle Hellboyeve priče).
Crtež je poplava Mignolinih klonova od kojih Sook i nije loš ali mi Smith nije legao. Očito je bila prvotna ideja da daju crtat nekome sa sličnim stilom ali je ne smatran naročito uspješnom.



B.P.R.D. će kao serijal zaživjeti sa trećom kolekcijom (odnosno, mini-serijalom Plague of Frogs), jer se tada formira stalni stvaralački tim koji čine scenaristi Mignola i John Arcudi, te crtač Guy Davis.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/01/2011 : 18:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
jedva čekam
evo i odgovarajuće slike za topic



"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 18/08/2011 14:21:07
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/03/2011 : 22:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Evo Mr. Bushido nam je u zadnjim crticama donio vijest da Guy Davis napušta BPRD. Zanima što mislite o njegovoj zamjeni Tyleru Crooku.

http://www.stripovi.com/vijesti/tjedne-crtice-61/487/

Meni ne ulijeva baš previše povjerenja kao Davisova zamjena. Mada ako ćemo iskreno i Davis mi se u početku nije svidio. Nisam mislio da će tako detaljan i svijetao crtež naspram mračnom i minimalističkom Mignolinom uspjeti ispričati priču. Kako sam se samo prevario

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 19/03/2011 : 22:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Crook će biti dobar. Drugačiji, ali dobar.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 21/03/2011 : 13:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
I meni je žao što Davis odlazi, jer mi je jedan od top tri crtača, ali mislim da tako sposobni urednici i Mignola ne bi izabrali crtaca koji ne valja. Stovise, to sto su izabrali lika za kojeg nisam ni čuo mi dodatno ucvrscava stajaliste da je rijec od vrlo dobrom crtacu, jer zasto bi uzimali nekog nedokazanog anonimusa :) , ako smatraju da nece biti dobar. Osim ako je jeftin. :)

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/03/2011 : 19:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
THE COMPLETE RECOMMENDED HELLBOY/BPRD READING ORDER

Hellboy #1: Seed of Destruction
1993: Untitled promo story (originally published in San Diego Comic Con Comics #2)
1994: Seed of Destruction
1994: Untitled promo story (originally published in The Comic Buyer's Guide #1070)

Please note: If you own Volumes 2 and 3, then you might want to read The Chained Coffin from Volume 3 before continuing with Volume 2. The reason for this is that Hellboy makes a passing reference to this story in Volume 2.

If you don't own Volume 3 (or 2) then it's perfectly fine to go straight ahead and read Volume 2 first. Reading The Chained Coffin before Volume 2 adds very little to the main story.

Hellboy #2: Wake the Devil
1996: Wake the Devil

Hellboy #3: The Chained Coffin and Others
1959: The Corpse
1961: The Iron Shoes
1989: A Christmas Underground
1994: The Wolves of Saint August
1995: The Chained Coffin
1964: The Baba Yaga

Hellboy #3: The Chained Coffin and Others
1996: Almost Colossus

Hellboy #4: The Right Hand of Doom
1947: Pancakes
1954: The Nature of the Beast
1956: King Vold
1967: Heads
1979: Goodbye, Mister Tod
1982: The Vârcolac
1998: The Right Hand of Doom
1999: Box Full of Evil

BPRD #1: Hollow Earth and Other Stories
1998: Abe Sapien: Drums of the Dead
1938: Lobster Johnson: The Killer in my Skull
1997: Abe Sapien vs Science

Hellboy #5: Conqueror Worm
2001: Conqueror Worm

BPRD #1: Hollow Earth and Other Stories
2002: BPRD: Hollow Earth

Hellboy #6: Strange Places
2002: The Third Wish

BPRD #2: The Soul of Venice & Other Stories
2003: The Soul of Venice
2003: Dark Waters
2003: Night Train
2003: There's Something Under My Bed
2004: Another Day at the Office

Hellboy #7: The Troll Witch and Others
1963: The Troll Witch
1958: The Penanggalan
1991: Dr. Carp's Experiment
1992: The Ghoul
1993: Makoma

BPRD #3: Plague of Frogs
2004: Plague of Frogs

BPRD #4: The Dead
2004: Born Again (Listed as "Prologue" to main story.)
2004: The Dead

BPRD #5: The Black Flame
2005: The Black Flame

Hellboy #6: Strange Places
2005: The Island (You can read this any time after The Third Wish, if you like, but it might retain more impact if you wait.)

BPRD #6: The Universal Machine
2006: The Universal Machine

Hellboy #8: Darkness Calls
2007: Darkness Calls

BPRD #7: Garden of Souls
2006: Garden of Souls

BPRD #8: Killing Ground
2007: Killing Ground

BPRD #9: 1946
1946: 1946
1939: Bishop Olek's Devil

Ape Sapien #1: The Drowning
1981: The Drowning

Lobster Johnson #1: The Iron Prometheus
1937: The Iron Prometheus

BPRD #10: The Warning
2008: The Warning

BPRD #11: The Black Goddess
2008: The Black Goddess

Sir Edward Grey, Witchfinder #1: In the Service of Angels
1879: In the Service of Angels
1879: Murderous Intent
1879: The Burial of Katharine Baker

Hellboy #9: The Wild Hunt
2009: The Wild Hunt

BPRD #12: War on Frogs
2006: War on Frogs
2008: Revival

BPRD #13: 1947
1947: 1947
194?: And What Shall I Find There

BPRD #14: King of Fear
2010: King of Fear

Hellboy #10: The Crooked Man and Other Stories
1958: The Crooked Man
1992: In the Chapel of Moloch
1986: They That Go Down to the Sea in Ships
2007: The Mole

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/06/2011 : 17:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:

Receno mi je da sledeci HB trejd izlazi u januaru/februaru. Nakon toga bi ga trebalo ocekivati u nekom redovnijem ritmu izlazenja. Tj. dovoljno da ide trejd na svakih pola godine, pa ispada kao da izlazi svescica mesecno. BPRD takodje krece. Zaboravih tacno kada, ali se moze ocekivati. Ovo uzeti sa rezervom, da me ne shvatite kao nekog portparola Systema. Ponavljam tako mi je receno, pa rekoh da napisem ovde da ljudi imaju neke informacije, ili barem necemu da se nadaju. A kako vidim po ovome sto su izbacili za Sajam, System ide polako ali ne posustaje.



Na onom drugom Hellboy topicu bilo se spomenulo ovo. Već je pola godine pa me zanima dal ima netko kakvu noviju informaciju?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
364 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 29/06/2011 : 10:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote


ovo bi trebao biti novi u Americi. Iz privjua se vidi da slijedi konačni sukob armija s helbojem i Kraljicom krvi na čelu.

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/06/2011 : 17:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
vidio i sada želim punom parom nadoknaditi zaostatke

a ovo je valjda i posljednji Fregredov rad na Hellboy seriji

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/10/2011 : 19:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Napokon novi broj Hellboya u izdanju System comicsa!



Sjećam se da je prošle godina bilo govora o tome da će izlazit češće i da će čak počet s BPRD-om ali što je tu je...

Čudna odredišta je prilično neobičan broj. Sadrži dvije priče Treća želja i Otok između čijih opisanih događaja je prošlo dvije godine ( i 4 BPRD priče ako gledamo redoslijed čitanja). Ovaj trejd je ujedno i posljednji koji kompletno nacrtan i napisan od strana Mike Mignole.
Imam već englesko izdanje (dojadilo mi čekat System) ali prvom prilikom nabavljam i systemovo, Mignola u c/b rastura!!!

A priče su itekako zanimljive, najviše zato jer se bave više samim Hellboyem. Meni osobno se Treća želja nije svidjela na prvo čitanje jer sam očekivao nešto više nakon njegovog odlaska iz BPRD-a i dolaska na Afrički kontinent ali daleko od toga da priča ne valja. Otok je ponudio više objašnjenja nego što smo navikli bili do sada o njegovom svijetu ali i o njegovoj ruci, i još svašta nešto ali ne ne spoilam.

I jedna od meni omiljenih Hellboyevih scena:


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/10/2011 : 21:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Čekaj, jel ovo Systemovo izdanje sadrži 6 ili samo dve epizode?
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 30/10/2011 : 21:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Napokon novi broj Hellboya u izdanju System comicsa!



Sjećam se da je prošle godina bilo govora o tome da će izlazit češće i da će čak počet s BPRD-om ali što je tu je...

Čudna odredišta je prilično neobičan broj. Sadrži dvije priče Treća želja i Otok između čijih opisanih događaja je prošlo dvije godine ( i 4 BPRD priče ako gledamo redoslijed čitanja). Ovaj trejd je ujedno i posljednji koji kompletno nacrtan i napisan od strana Mike Mignole.
Imam već englesko izdanje (dojadilo mi čekat System) ali prvom prilikom nabavljam i systemovo, Mignola u c/b rastura!!!

A priče su itekako zanimljive, najviše zato jer se bave više samim Hellboyem. Meni osobno se Treća želja nije svidjela na prvo čitanje jer sam očekivao nešto više nakon njegovog odlaska iz BPRD-a i dolaska na Afrički kontinent ali daleko od toga da priča ne valja. Otok je ponudio više objašnjenja nego što smo navikli bili do sada o njegovom svijetu ali i o njegovoj ruci, i još svašta nešto ali ne ne spoilam.

I jedna od meni omiljenih Hellboyevih scena:





Bokte, bas sam ppmislio da je ovo da je ovo moj post - ta scena je i meni genijalna. :)
Inace mi je Helboj verovatno najbolji strip koji trenutno izlazi. S BPRDom sam manje upoznat, ali doci ce i do toga, trenutno uzimam Sistemova izdanja i Lajbreri Edisn, kad stignem.

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/10/2011 : 22:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Čekaj, jel ovo Systemovo izdanje sadrži 6 ili samo dve epizode?



nemam systemovo (još) ali ako se drže orginalnih trejdova Čudna odredišta sadrže dvije priče a svaka se priča sastoji od dvije sveščice

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/10/2011 : 22:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
ja sam, što systemovim izdanjima, što trejdovima uspio skupit sve sa ovog reading ordera (čitanjem sam stigao do Wild Hunt tako da polako uživam u pričama) osim ovog 10. Hellboyeveg trejda. i ne znam u čijim pričam sam više uživao. ko što je raven84 napisao u prvom postu, jednostavno je nevjerojatno kakav je svijet uspio Mignola izgradit u tim svojim pričama i kako se sve povezuje i nadovezuje. Tako da svakako preporučam i BPRD

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 30/10/2011 : 23:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Evo listam Sistemov, sadrzaj na pocetku :

Treca zelja
Ostrvo
Epilog
Ostrvo - ranije verzije
Skice
Galerija

Dakle, pitanje je reseno. :)
Iako podrzavam ideju o sadrzaju i jako mi se dopada, moram ukazati na to da je potpuno beskorisna ako strane nisu numerisane. :) Mislim, sad hocu da vidim ranije verzije ostrva na 133. strani, treba li da brojim strane? :D

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/11/2011 : 01:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


Tonči na novoj Lobster Johnson priči

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=35579

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/12/2011 : 04:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Imal'di slike iz zadnjeg systemovog HBja?
Zanima me kako izgleda Mignola u c/b.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 20/12/2011 : 07:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Aj videcu da skeniram danas koju stranu pa da okacim.

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/12/2011 : 14:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nemoj molim te.zanima me kako izgleda papir,ako ti nije teško slikaj digitalcem pa stavi sliku?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 20/12/2011 : 14:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Jaki, jel te zanima kako izgleda Mignolin crtez u c/b, ili kakav je papir na opip? Jer nisam siguran da ces ovo drugo moci dokuciti fotografijom. No ako te crtez zanima, mogu ti reci da vrlo dobro izgleda.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/12/2011 : 15:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ovo drugo.izvinite šta sam bio neprecizan.
može se vidjeti kako papir izgleda i otisak kad se slika digitalcem.
jel papir sjajni ili obićni ili mat.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

austin
Junior Member



Serbia
400 Posts

Member since 15/07/2009

Posted - 20/12/2011 : 23:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send austin a Private Message  Reply with Quote
evo jedne table....nazalost nije moja vec ortakova :P
Svi zlikovci na jednom mestu :P


Dr. Evil: Quid pro-quo, Mr. Powers. Austin Powers: Yes, squid pro row.

Edited by - austin on 20/12/2011 23:40:07
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 20/12/2011 : 23:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ako se dobro secam, u SC izdanju nije ovakav crtez (cisto mastilo), vec je c/b kopija kolor tabli
jel tako bese?

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000