forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Hellboy i B.P.R.D.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 04/11/2012 : 13:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam čitao samo prvi trejd Hellboya i nije mi ništa posebno. Jel postane išta bolje u kasnijim trejdovima ?

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1333 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 04/11/2012 : 15:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Ovaj novi Systemov je lošiji od ostalih, ali i dalje jaka četvorka. Šteta što stiže samo jednom godišnje.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/11/2012 : 15:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Smomo8

Ja sam čitao samo prvi trejd Hellboya i nije mi ništa posebno. Jel postane išta bolje u kasnijim trejdovima ?



Meni je Hellboy nešto najbolje od američkog stripa i priznam da je to dobrim djelom zbog crteža. Uz to to je jedini serijal (zajedno s svim popratnim spin-offovima) kojeg pratim u papirnatom obliku. Daljnji trejdovi su bolji (s tim da meni ni prvi nije loš, dapače) ali najbolje je svega kompleksna priča koju Mignola nastavlja gradit di nevažni detalj iz prvog trejda može biti nešto što će se razviti u cijela sagu. Pokušaj ako ti se neda kupovat na slijepo pogledat skenove ili Systemovo c/b izdanje di dolazi još više do izražaja Mignolin crtež.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 04/11/2012 : 22:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Upravo ovo sto Deers rece, cinjenica je da je prvi trejd samo pocetak, ali je neverovatno kako se kasnije neki detalji koji samo prolete u nekom broju, bukvalno uklope, "kliknu" na svoje mesto, a meni vilica padne do poda misleci kako cika Majk nije normalan. Od Amera ga smatram necim ubedljivo najboljim, a bogami i sire.

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 17/11/2012 : 00:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Čovjeće, kad kreneš čitati ovaj BPRD, ne možeš prestati. Otkako mi je prije nekih 7 dana stigao treći HC Plague of Frogs nisam ga stigao ni otvoriti i ajd rekoh večeras pred spavanje da samo malo prelistam, jer sam preumoran za čitanja. Pročitam prve 3-4 stranice, navučem se i spičim čitav Universal Machine story arc. Predobro. Kvaliteta samo raste.
Preko vikenda ostatak.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 18/11/2012 : 17:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Moćan je B.P.R.D.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 18/11/2012 : 18:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Sinoć pročitao i Garden of Souls. Kao što rekoh, sve interesantnije priče. Zaista su se uhodali kao ekipa, a Davisov crtež mi je iz stranice u stranicu sve ljepši.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/09/2013 : 23:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pročitao napokon Hellboya The Storm and The Fury i najrađe bih opalio Mignoli šamarčinu.

POST SADRŽI I SPOILERE ZA ČITATELJE KOJI PRATE SYSTEMOVA IZDANJE!

Lijepo je gradio priču Mignola kroz Darkness calls i Wild Hunt, možda i previše dobro tako da me kraj razočarao. Zapravo ne kraj, više njegov nedostatak. Ne možeš 12 trejdova pričat o Ragnaroku i Hellboyevoj ulozi u njemu da ga na kraju nema, nema otvaranja zatvora Ogdru Jahada. Dobro, to su samo bila moja očekivanja. Barem su neke stvari s kraja King of Feara jasnije.
Što se tiče njegove smrti, nije uopće nevjerojatna. Još od Otoka nije Hellboy nadmoćan u borbi protiv čudovišta i redovito ih pobjeđuje zahvaljujući svojoj "besmrtnosti".

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 02/04/2014 : 11:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam trejdove BPRD: 1948 i BPRD: Vampire. 1948 je solidan, max fiumara je ok crtač, a ima i bitnih Hellboy momenata. No Vampire je apsolutno sjajan, jedan od meni najboljih albuma, a izgleda da sve što taknu Fabio Moon i Gabriel Ba ne može biti loše. Crtež je predivan, priča vrlo kvalitetna, uglavom, apsolutna preporuka. S tim da mi je BPRD: 1947, svojevrsna prethodnica Vampire-a, bolja, tako da i to preporučam.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/05/2015 : 11:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Autor: Robert Sikoryak
Objavljeno u: Hellboy 20th Anniversary sampler





http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/hellboy-day-gets-anniversary-comic-689586

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/02/2019 : 21:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Prati li neko ovu zandnju B.P.R.D. Devil you know fazu? Koliko čitam po netu, s njom bi trebao završiti kompletni Mignolaverse?
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 19/02/2019 : 23:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Da, BPRD završava, ali ne znam za ostale;
pretpostavljam da će to biti to što se tiče regularnih serijala,
pa će povremeno izbacivati minije ili specijale ..
a možda i ne, ipak sve skupa traje preko 20 godina
i Mignola je zamislio kao priču koja ne traje unedogled.
Fenomenalni stripovi.

Inače sam sad na Hell on Earth, kako HC knjige izlaze (još je jedna ostala);
DYK ću također kad krenu s knjigama, nakon što završi.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/02/2019 : 08:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja sam isto na Hell on Earth i čini mi se kao pad u odnosu na Plague of frogs. Žabama je trebalo neko vrijeme da se zagriju ali kad su stvari sjele na mjesto to je postao stvarno izvrsan i zabavan serijal. Onih završnih 6 - 7 epizoda, od Black Flamea do King of Fear su bile sve bolje i bolje. Tu je puno značio i Guy Davis koji je svojim specifičnim crtežom odlično pasao pričama.
U Hell on Earth, koliko sam do sad pročitao pola likova je nestalo, novi nisu toliko zanimljivi, stare teme se recikliraju, a i crtež je otišao na gore. Ovaj novi glavni, Tyler Crook mi je baš loš. Nešto ala Cassaro u Zagoru. Ali volio bi ispratiti do kraja.. još uvijek mi je dovoljno zabavno. Stigao sam do Return of the master priče: nije među najboljima.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 20/02/2019 : 17:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Slažem se .. donekle; određeni pad je naizgled prisutan -
kažem "naizgled", jer je možda stvar u tome što je
cijela saga o žabama bila više fokusirana, pa sve skupa
kao cjelina ostavlja bolji dojam od HoE.
Nije mi loše, samo .. drugačije,
no nijanse su u pitanju.

Kako god okreneš, meni osobno je cijela priča
drastično bolja i zanimljivija
od onoga što trenutno izbacuju Marvel/DC,
i (uz neke novije Image naslove) bilo čemu od Mignole
se veselim kao malo dijete.

Crtež .. također mi je Davis bio odličan,
volim ga i inače no ovdje je baš pasao savršeno.
Iako, nisu mi svi novi crtači loši -
konkretno, kad već spominješ Crooka:
neobičan stil i traži privikavanje,
ali sjeo mi je kroz Harrow County pa mi nije problem.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 26/04/2019 : 13:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
B.P.R.D. - The Devil You Know

John Arcudi je dao otkaz kad je na veličanstveni način završio Hell on Earth ciklus i sad je trebalo B.P.R.D. i Hellboy sagu privesti kraju nakon 25 godina. Mike Mignola i Scott Allie su odlučili odraditi posao, zatvoriti sve repove koji su ostali i završiti serijal onako kako se oduvijek dalo naslutiti. Što se tiče završavanja priče, tu su učinili pošten posao i odgovorili na većinu pitanja koje je trebalo odgovoriti i okončali priču u duhu serijala. To je dobra strana..
Loša strana je što se sve to odradilo jako ubrzano (ubrzanije čak i od npr. sedme sezone Igre prijestolja) i na kraju ostaje dojam kako je odrađeno samo da se odradi. Ostaje žal što je na kraju cijeli B.P.R.D. takorekuć gurnut u stranu, a kraj je rezerviran za Hellboya, Liz i Abe Sapiena.
Nakon fenomenalnog kraja Hell on Eartha definitivno razočaranje, ali opet: imamo kraj, kakav takav i to je OK!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2451 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 08/07/2020 : 17:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/07/2020 : 21:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ah eto i domaceg izdanja Helboja. Dobro je mozda sto sam sacekao sa nabavkom Fibrinih izdanja, mozda ovi budu jeftiniji i pristupacniji nama u Srbiji. A i procitao sam neke kritike na prevod.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/07/2020 : 21:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ako će kopirati ove nove Dark Horse omnibuse, ja osobno bih to preskočio. Iz nekog su razloga odlučili ne uvrstiti kratke priče ondje gdje kronološki pripadaju, već su ih izdvojili u dva posebna omnibusa. Glupost samo takva.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/07/2020 : 23:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ah eto i domaceg izdanja Helboja. Dobro je mozda sto sam sacekao sa nabavkom Fibrinih izdanja, mozda ovi budu jeftiniji i pristupacniji nama u Srbiji. A i procitao sam neke kritike na prevod.


macanov prevod u helboju je odličan

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/07/2020 : 23:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg




bolje da su se dovatili Džone Heksa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 23/07/2020 : 10:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
U štampi Hellboy kod čak tri strip izdavača, System, 300čuda i Lavirint... in the land of possibility all is possible...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2446 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 23/07/2020 : 10:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Da to samo kod nas moze. Ajde 300 cuda omnibusi, od pocetka...a system posle svezaka krece poslednji trejd, na nekom boneli formatu...

Jedino dobro zvuci ovo kod Lavirinta, ogroman format, dobar prevod, tisak...samo sto kod njih sve staje na najavama...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 23/07/2020 : 10:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Da to samo kod nas moze. Ajde 300 cuda omnibusi, od pocetka...a system posle svezaka krece poslednji trejd, na nekom boneli formatu...

Jedino dobro zvuci ovo kod Lavirinta, ogroman format, dobar prevod, tisak...samo sto kod njih sve staje na najavama...


Da, da...
Lavirint je prema tom istom cobissu u "žešćoj" akciji izbacivanja novih izdanja... radujem se tome, naročito Nulakalkareu...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2446 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 23/07/2020 : 11:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Eh, zesca akcija bi bila 3,4 nove knjige odjednom...ovo jedna nova, i reprint one fenomenalne od pre 5 godina...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/07/2020 : 12:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Eh, zesca akcija bi bila 3,4 nove knjige odjednom...ovo jedna nova, i reprint one fenomenalne od pre 5 godina...



Propustio si ih par onda

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000