forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 [StripGen] Ukleti vitez 1.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 25/11/2010 : 07:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
Sad kad je album najzad stigao i meni, par utisaka:

Sam album kao fizički objekt je jako kvalitetno napravljen i tu nema dileme, na svjetskom je nivou. Kvalitetne tvrde korice, atraktivna naslovnica, dopadljiv dizajn, odličan papir, tisak i uvez, ni sa jednim od tih faktora ne bi trebali biti nezadovoljni.

Što se tiče onoga što se na domaćem tržištu tradicionalno pokazalo manje važnim, sadržajem između korica, reći ću sljedeće:

Početna ideja kad sam uopće pokrenio StripGen mi je bila da se uvijek počne sa kvalitetnim scenarijem. U slučaju "Ukletog viteza", kompletan autor scenarija je Darko Macan, domaći autor svjetske kvalitete i koji je garancija da će priče biti dobre. Da li je na nivou s "Grendelima", "Star Wars" i ostalim komercijalnim serijama koje je radio, ostaje stvar ukusa (dobro, "Grendeli" su vjerojatno nedostižno remek-djelo), ali u svakom slučaju, "Ukleti vitez" je interesantno proširenje njegovog "komercijalnog" opusa i prava demonstracija jednog racionalnog i vještog načina pripovjedanja na kojem se mogu učiti budući scenaristi.

O crtačima: riječ je o domaćim neafirmiranim autorima koji se pokazali zavidnu crtačku vještinu i čiji crtež je na nivou iznad mnogih svjetskih najamnih radova. Najvažnije od svega je da su imali dovoljno discipline i istrajnosti da završe započeto, pogotovo u našim uvjetima, šta je rijetka kvalitetna osobina.

Sam strip je na površini mješavina žanrova: srednji vijek, SF i horror, a ispod nje nadam se da ćete uvidjeti i da je nešto više.

Dakle:
- tvrde korice - check
- kvalitetna naslovnica - check
- odličan dizajn - check
- kvalitetan uvez - check
- kvalitetan papir - check
- kvalitetan tisak - check

- scenarij: Darko Macan! - check
- crtež: vrlo dobar - check
- domaći autori: check, check, check & check

Mislim da su tehnički pokrivene sve osnove i da nema razloga da ljubitelji domaćeg stripa ne nabave ovaj album.

Album ima 60 stranica stripa (5 u boji, ostatak c/b). Košta 79 kuna i za sada se može nabaviti u dvije zagrebačke striparnice, u "Babilonu"-Đakovo, pa čak i u Splitu.

Preview možete pogledati na:

http://province.pravst.hr/wordpress/?p=238


www.stripgen.com

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 25/11/2010 : 08:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message  Reply with Quote
A di ima u Splitu?
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 25/11/2010 : 09:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by chemako

A di ima u Splitu?


to i ja pitam

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 25/11/2010 : 09:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
Za Splićane: za sada kod mene (na PM), a valjda vrlo skoro i po principu: znam tipa (koji zna tipa), pošto nemamo službene striparnice. U svakom slučaju, postoji izvjesna lokalna zaliha albuma koje možete nabaviti i bez naručivanja iz metropole.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 25/11/2010 : 11:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message  Reply with Quote
- totalno krivi podforum - check

(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
>>The best cartoon niggas was Tom and Jerry, man.<< Ghostface
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 09/04/2011 : 21:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote

Ja sam u potpunosti zadovoljan!
Tematika mi se sviđa!
Nekako se ne mogu oteti dojmu da je možda mcn scenarij zasnovao na "pričama" Davida Ickea (samo što su gmazove zamijenile čavke)...
Samo naprijed!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 11/04/2011 : 10:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Volio bih da je strip izaišao koji mjesec kasnije ali da je čitavi u boji. Nečiji crteži jednostavno traže boju, kao lik koji se definira tek kad mu imenu dodaš prezime, jer ima previše likova sa istim imenom. Druga stvar koja mi nije sjela je priča. Mislim, volim povijesne teme i kao tema mi odgovara, ali način n akoji je pisano... nije mi sjelo. Imam osjećaj da je previše energije potrošeno na opis osobe, njen karakter ili njenu prošlost, da bi taj isti lik na sljedećoj stranici poginuo. Znam da je nezgodno kad je zadana forna od 5 stranica po priči i tako puno bolje funkcionira, ali... puno bolje mi je sve to sjelo kad sam čitao Q i čekao nastavke. A možda je i umor kriv, možda godine, možda se organizam zasitio i traži samo najbolje u svemu tome...
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 11/04/2011 : 12:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Volio bih da je strip izaišao koji mjesec kasnije ali da je čitavi u boji.

Samo što te dvije stvari nisu ni u kakvoj vezi. :)

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 11/04/2011 : 13:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>Volio bih da je strip izaišao koji mjesec kasnije ali da je čitavi u boji.

Samo što te dvije stvari nisu ni u kakvoj vezi. :)

mcn

Mislio sam na vrijeme potrebno za bojanje, ne na dodatne troškove za tisak u boji...
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 11/04/2011 : 13:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Mislio sam na vrijeme potrebno za bojanje, ne na dodatne troškove za tisak u boji...

Ali zbog tiska nikad ne bi bio cijeli u boji, nikad nije tako ni zamissljen.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 11/04/2011 : 14:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>Mislio sam na vrijeme potrebno za bojanje, ne na dodatne troškove za tisak u boji...

Ali zbog tiska nikad ne bi bio cijeli u boji, nikad nije tako ni zamissljen.

mcn

Projekt ide dalje?
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 14/09/2012 : 20:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam danas ovaj album...podsjetio me na one bajke koje je pričao neki starac sa velikim nosom u jutarnjem tv programu tamo negdje krajem 80-tih,je da su te bajke bile namjenje djeci,ali su imale elemenata fantastike i horrora. Tako je i sa ukletim vitezom-slična radnja,onako više za tinejđere,ali zato ima krvi u potocima-glave lete na sve strane,ima i malo humora baziranog na sexu,a cijela priča mi je lako čitljiva i ispričana na zanimljiv način. Imamo raznoliki crtež više autora od kojih su svi vrlo dobri...
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/09/2012 : 21:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Drugi album ide u tisak za jedno mjesec dana.

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 14/09/2012 : 21:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Hvala na informaciji. Ostaje li ista koncepcija (prva obojena priča, a ostale crnobijele)?
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/09/2012 : 22:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley

Hvala na informaciji. Ostaje li ista koncepcija (prva obojena priča, a ostale crnobijele)?



Da, samo da bismo tebe nervirali. :)

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/09/2012 : 00:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Drugi album ide u tisak za jedno mjesec dana.

(mcn)



Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 15/09/2012 : 08:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

quote:
Originally posted by bisley

Hvala na informaciji. Ostaje li ista koncepcija (prva obojena priča, a ostale crnobijele)?



Da, samo da bismo tebe nervirali. :)

mcn

xe xe, teško! U nekoj sam dobroj fazi. Jesu li isti crtači i u dvici, osim Marka?
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 15/09/2012 : 12:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Petrina i Jovanović nastavljaju, novi su Jačan i Tomić.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 15/09/2012 : 13:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Petrina i Jovanović nastavljaju, novi su Jačan i Tomić.

mcn

Super, fala
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 15/09/2012 : 22:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Drugi album ide u tisak za jedno mjesec dana.

(mcn)


Da li je isti format,isti broj strana i najvaznije,ista cijena?
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 16/09/2012 : 08:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by mcn

Drugi album ide u tisak za jedno mjesec dana.

(mcn)


Da li je isti format,isti broj strana i najvaznije,ista cijena?



Ne. Ima strana kao Jack Seaborn i adekvatno nižu cijenu.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 16/09/2012 : 12:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Ovo se obavezno kupuje.Sicam se kad sam kupia prvi dio na standu u Splitu nisam ima pojma o cemu se radi.vidia sam da je mcn scenarist i svidila mi se naslovnica pa sam kupia.Putem kuci sam ga malo prolista i vida neke ljude ptice i pomislia koja je ovo glupost i kako san se lipo zajeba.i onda sam doma procita strip i stvarno mi se svidia tako da jedva cekam drugi dio...a i zanima me kako je Marko Jacan obacia svoj posao.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000