forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Fotografija- umjetnost ili ne?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/01/2013 : 12:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Razumijem da ne pznajete Rijeku, ali niti Zagreb bas.
Iako, sad kad malo bolje pogledam.. i moze zavarati, da je ono Ilica gdje je pruga..

nasla sam link gdje se moze vidjeti zgrada rijeckog "Dolca", i lokacija, na kojoj sam fotografiju napravila.


http://members.virtualtourist.com/m/p/m/3b4f7/

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/01/2013 : 13:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
ne, Zagreb nije, i nije Bandiceva fontana.


~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 27/01/2013 20:53:11
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/01/2013 : 13:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Razumijem da ne pznajete Rijeku, ali niti Zagreb bas.
Iako, sad kad malo bolje pogledam.. i moze zavarati, da je ono Ilica gdje je pruga..

nasla sam link gdje se moze vidjeti zgrada rijeckog "Dolca", i lokacija, na kojoj sam fotografiju napravila.


http://members.virtualtourist.com/m/p/m/3b4f7/



Pa ja samodmah rekel da ono nije Zagreb. Onakvepruge (odnosno asvalta između pruga9 nema u Zagrebu. A i činila mi se preširoka.
Znam Zagreb dovoljno da i iz ovako malo detalja vidim da to nije on

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 27/01/2013 : 15:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ovakva pruga nije kod Frankopanske. Čak mi se čini da je to pruga od vlaka što bi značilo da može biti negdje u Rijeci kod luke. a i zelena boja zgrade je čudna. Ne znam nijednu takvu u ZG u starom dijelu grada.


ajde dobro..znam da su bile takve tračnice s asfaltom između prije 15 godina. E sad kad su počeli s postavljanjem tih ploča između ne znam, anisam bome ni obračal pažnju da su sad sve pruge takve (bar tak tvrdiš)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/01/2013 : 15:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
No, dobro. Gdje smo sada?


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/01/2013 : 16:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
xexexe ovo je prelako:))
Trg:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 27/01/2013 16:04:27
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/01/2013 : 16:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
mjesto gdje cekam tramvaj (zvan ceznja), koji bas nikada ne stize.
Mjesto na kom sam osuđena na pjesacenje. Ova fotka nema nikakvu umjetnicku vrijednost, ali ovo mjesto je tocka u mom zivotu, na kojem uvijek donosim neku odluku.. Mjesto, na kome se nađem, i napravim dosadasnju bilancu..
naime, bio je pocetak 90-ih... bila sam mlada, i bila sam sama. Bio mi je rođendam, i rosila je kisa. Cekala sam nocni tramvaj, i gledala u sat. Pola tri u noci, vracam se s male proslave rođendana, i bijah naj usamljenije bice na svijetu. Tada sam, na toj tocki odlucila da se vise nikada u zivotu ne zelim tako osjecati, i tu sam dobila snagu..
Zagreb je moj drugi rodni grad. I jeste, tu noc sam se iznova rodila, i shvatila sto ne zelim u zivotu. A sve poslije, moje odluke o zivotu .. taj sat i to mjesto su tocka s koje polazim, ili ne, u realizaciju.


moj naklon..


~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 27/01/2013 20:48:52
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/01/2013 : 20:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote




~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 04/02/2013 01:18:36
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/02/2013 : 01:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote



~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/02/2013 : 01:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote



~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/02/2013 : 16:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Izvrsne fotke Charlie!

Imaš odlično oko i osjećaj za kompoziciju, kao i za boju.

Pa još kad s iskošenim pogledom dobiju notu nadrealnosti...

Samo stavljaj još i još.

Inače, od kad sam u lipnju proveo dva dana u Rijeci, zaljubljen sam u grad. Svakako, i prije mi je bio jako drag, ali sad je to barem dvije klase više.

I zbog toga mi je jako draga ova fontana na vrhu Korza, a o bakici da i ne govorim.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 03/02/2013 16:03:36
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 04/02/2013 : 00:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Izvrsne fotke Charlie!

Imaš odlično oko i osjećaj za kompoziciju, kao i za boju.

Pa još kad s iskošenim pogledom dobiju notu nadrealnosti...

Samo stavljaj još i još.

Inače, od kad sam u lipnju proveo dva dana u Rijeci, zaljubljen sam u grad. Svakako, i prije mi je bio jako drag, ali sad je to barem dvije klase više.

I zbog toga mi je jako draga ova fontana na vrhu Korza, a o bakici da i ne govorim.



Hvala Vam lijepo na ovim komplimentima

Negdje sam, bas vezano uz fotografiju, procitala da je
Rijeka najfotogenicniji grad u Hr. Ja vjerujem da jeste jer
ju ne mogu prestati voljeti pogledom kroz objektiv fotica.

Nadala sam se da ce ovdje biti jos odvaznih, da pokazu svoje
fotkice svijetu. Volim vidjeti ono sto nekoga veseli





~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 04/02/2013 : 01:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote



~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 04/02/2013 : 01:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote






~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/02/2013 : 18:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
I dalje odlično!

Inače, nije čudo da je Rijeka najfotogeničniji grad u HR, kad s fantastičnom arhitekturom (hvala Austro-Ugarskoj) jednostavno rastura.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 04/02/2013 : 23:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by azra x.

Fotografija jeste umetnosti kada sadrzi odredjene umetnicke elemente(odnos povrsina i boja,odnos svetlo-tamnog,valeri,atmosfera,kompozicija,perspektiva,kadriranje,planovi...)


S ovim se slažem, ali ti određeni umjetnički elementi su dobiveni...kako da se izrazim...linijom manjeg otpora. Fotografija je na jedan način isto što i offset-tisak reprodukcija neke slike....



Da razjasnimo jednu stvar. Fotografija nije umjetnost u tradicionalnom smislu i ne pripada likovnoj umjetnosti. Ali zato jeste primjenjena umjetnost, kao što je recimo grafički dizajn.
Eto Paro sad ti je sve jasno, a i razumio sam tvoj stav po pitanju fotografije. A pošto se već duže vremena prave tzv. umjetničke fotografije (ali i dokumentarne)samim tim običan čovjek bi pomislio da može po definiciji (umjetničke f.)stajati rame uz rame sa slikarom,garfičarem ili skulptorom (čista tradicionalna likovna umjetnost) e tu je u zabludi.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/02/2013 : 00:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Nadala sam se da ce ovdje biti jos odvaznih, da pokazu svoje
fotkice svijetu. Volim vidjeti ono sto nekoga veseli




Evo nekoliko mojih.



















Mislio sam da je najbolje da ne kvarimo topic i ostanemo pri najfotogenicnijem gradu.

Inace, mislim da je fotografija apsolutno umjetnost u klasicnom smislu. Kao i slikar ili kipar i fotograf mora nauciti kako dobiti ono sto zeli. Samo je njegov alat drugaciji. Naravno, nema svaka fotografija umjetnicku vrijednost, ali nema ni svaka slika ni svaka skulptura.

http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 05/02/2013 00:50:53
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 05/02/2013 : 01:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Just_Charlie

Nadala sam se da ce ovdje biti jos odvaznih, da pokazu svoje
fotkice svijetu. Volim vidjeti ono sto nekoga veseli




Evo nekoliko mojih.




To!!

Bravo, `ajmo Rijeka!


ja za nocas odabirem ovu, laku noc svijete


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/02/2013 : 09:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Prekrasno!

Pomalo vam i zavidim na ovome...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 05/02/2013 09:19:31
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/02/2013 : 11:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Prekrasno!

Pomalo vam i zavidim na ovome...



Ajde, ajde. Ima i Zagreb svojih trenutaka. Evo ja sam nasao jedan.



A siguran sam da ih ti mozes naci puno vise. Dakle cekamo da nam se otkriju cari prijestolnice.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/02/2013 : 15:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nisam mislio na grad i ambijent, makar je svakako i to prekrasno, nego na dar za snimanje ovakvih fotki.

Ja sam se nekoliko puta ozbiljno bavio mišlju o kupovini nekog kvalitetnijeg aparata i kretanju u šetnje grado(vi)m(a), otocima i prirodom, ali od toga još ništa.

Posljednji put me nagovarala jedna prijateljica da s njom krenem na tečaj, ali se meni budali nije dalo. Ona je u međuvremenu dogurala i do izložbe u KIC-u...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/02/2013 : 23:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Hvala.

Po meni neki jako kvalitetan aparat nije nuzan uvjet. Naravno da bez njega tesko mozes dobiti tehnicki savrsenu fotografiju, ali i ona nesavrsena moze jednako ostaviti bez rijeci.

Mislim da je najbolje da za pocetak uvijek nosis sa sobom aparat koji imas i fotkas sto god ti izgleda zanimljivo. Kad dođes do toga da ti fotka ne moze ispasti onako kako bi htio, onda saznas sta ti je potrebno da bi to postigao pa trazis to. I tako korak po korak.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 06/02/2013 : 00:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
ovo su, od svih nacinjenih, moje omiljene.. kao da bih njima mogla reci - to sam ja. I uvijek u njima spokoj pronađem.







ima jos par, ali neka ostane za iduci puta.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/02/2013 : 02:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Gdje je to? Mozda neka informacija o crkvi?

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 06/02/2013 : 02:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Gdje je to? Mozda neka informacija o crkvi?



sutra cu ti reci, sad slusam glazbu i razmisljam, jer sam odlucila da cu ujutro dugo spavati


quote:
Originally posted by Johnny Difool

Nisam mislio na grad i ambijent, makar je svakako i to prekrasno, nego na dar za snimanje ovakvih fotki.

Ja sam se nekoliko puta ozbiljno bavio mišlju o kupovini nekog kvalitetnijeg aparata i kretanju u šetnje grado(vi)m(a), otocima i prirodom, ali od toga još ništa.



Plovim tako, pa siđem s jedrenjaka, i ukrcam se u vlak da nastavim putovati mislima, kada mi dosadi truckanje vlaka, pređem u gondolu i
nastavljam putovanje glazbenim kanalima.. Uglavnom, putujem..
Posjetim neslucene predjele, uranjam u ponore, i padam s visine.
U fotkicama svojim, na koncu sam se skrila. Ne, ne u jpeg formatu, vec su one najdraze u mojoj glavi..

Razmisljajuci tako o fotkicama onog samostana, i jos nekima koje nisu ovdje, doista imam "onaj osjecaj" - sama kroz svoju fotografiju sebi govorim -to sam ja..

I shvatila sam sto Vam zelim reci: uopce nije potrebna profi oprema, niti ista drugo.
Dovoljni ste Vi, i Vas aparat,i samo jedan je uvjet - morate biti to sto jeste, to sto osjecate..odvojiti se od svijeta, ocekivanja, znanja.. Sami Vi, i trenutak u kome nesto ugledate.
Nacin na koji cete
smjestiti nesto u kadar je stvar trenutka i toga kako se osjecate u njemu. Ako zelite svijet okrenuti naglavacke, ucinite to. Zasto ne bi?
Zar stoga sto smo nauceni da svijet tako ne stoji? Tko to kaze? Time se gubi sloboda, gubi se mogucnost izrazavanja sebe, svojih osjecaja fotografijom u trenutku u kome ste vec izgubljeni kao promatrac ljepotom prizora.

Popite sest piva, ili 8 vodki ako pivo ne pijete, ili nesto trece ako
ni vodku ne pijete, a ako uopce ne pijete tada se zaljubite..
U podne, u ponoc se izujte negdje na gradskom asfaltu bosi, ili zorom hodajte po rosi.. i budite vi, u tom pogledu kroz objektiv, odbacite svo znanje svijeta, i budite poput djeteta. Nije bitno uopce kolika ce umjetnicka vrijednost tih fotografija biti, Vama ce biti neprocjenjiva, jer ste zaustavili trenutke..
Sutradan krovove okrenite naopacke, smijte se zgradama sto na boku stoje, i svakim danom fotkice ce biti bolje.
Svaka fotografija je za mene poput otiska prsta, otisak duse autora,i ja ga tako "citam".

Duh mora biti slobodan, da bi ljepotu mogao prepoznati, i ljepotom uzvratiti. I bez straha .. to je Vas otisak u trenutku koji tako brzo prolazi ..zaustavite ga u vremenu, pa sto bude. Dva puta padnes, jednom se dignes, i to je za ljude..

Eto. Poslusajte moj savjet. Pokusajte. Osjecaj za sve, kojeg nema ako ga se najprije u teoriji nauci, sam po sebi ce doci.

I salica kave s pepeljarom na stolu gdje ujutro pijete kavu, u nekom kaficu, moze ispricati svoju - Vasu pricu.

A jel moze?

edit: p.s. nesto slicno ovako sam zeljela reci





~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 06/02/2013 03:25:23
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000