forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 Kolekcionarski portal ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/03/2011 : 13:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Davor2403

Ovo bi bilo zanimljivo, i ja sam za ovo.

Ali mislim da bi bilo jos bolje da se promijeni ocjenivanje svakog pojedinog stripa, dakle da se naprave ocjene kao i na imdb-u da se svaki strip moze ocijeniti bez obzira ima li recenziju ili ne, a ako i ima da se ocjene ostavljaju zasebno a ne kao komentari.. Jer to bi bilo po meni puno preglednije i pomoglo bi mnogima koji tek nesto zele citati ili nabaviti, jednostavno vidi npr. glasalo 50 ljudi, prosjecna ocjena 8 i ljepota, a nek ostane i dalje opcija da se napise komentar, naravno tko zeli! ;)


Evo, da se vidi da radim na ovome, dodano je komentiranje svakog stripa pojedinačno.

Sljedeći korak je dodavanje ocjena/zvjezdica.

A onda ću dodati i "moja kolekcija" funkcionalnost...

Trouble will find me
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/03/2011 : 13:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Cemu onda sluze recenzije i komentari na recenzijama?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/03/2011 : 13:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa, ako sam dobro izračunao, vise od 75% stripova nije recenzirano i pitanje kad će biti. Uostalom, jedno ne isključuje drugo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 19/03/2011 : 13:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
Vrlo zanimljiv prijedlog, nadam se što bržoj realizaciji :-)

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/03/2011 : 14:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ne znam. Sa ovim recenzije gube na vaznosti, a i komentare ce rijetko ko ostavljati ispod naslovnice i onda na recenziji. Kako bilo, ovo je za mene degradiranje recenzija.
Te ocjene/zvjezdice bez komenatara jos i imaju smisla, ali sami komentari nemaju bas, barem ne sa nasom strukturom sajta gdje postoji mogucnost recenzija i komentarisanja istih...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/03/2011 : 14:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ne gube baš recenzije s tim puno na važnosti. Pa Zagor ima određenu priču u bezbroj izdanja i što to bolje objedinjuje od recenzije. Možda gubi komentiranje pojedinog broje nečega na forumu ali ne mislim da će imat nekog velikog utjecaja, barem za sada. Iskreno ne znam s kojom svrhom da tu mogućnost koristim ali vrijeme će pokazat.
Čekamo zvjezdice i "moju kolekciju"

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/03/2011 : 14:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A gle, isto tako možeš reći da s forumom recenzije gube na važnosti, jer onaj tko je dao komentar o nekom stripu na forumu neće opet ostaviti komentar i na sajtu, itd itd.
Ne mislim da je ovo degradiranje recenzija, nego jednostavno prilika da ljudi komentiraju stripove koji nisu recenzirani.

Trouble will find me
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 19/03/2011 : 14:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
prilika da ljudi komentiraju stripove koji nisu recenzirani.



hmm... ok, ovo nije lose. Ja sam za ovo, iako smatram da ono sto je King reko isto tako ima puno smisla... ako stvarno imamo toliko puno stripva bez recenzija, trebace dosta vremena da se sve to recenzira, dok u medjuvremenu ljudi mogu komentirat na to.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/03/2011 : 14:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos


Ne mislim da je ovo degradiranje recenzija, nego jednostavno prilika da ljudi komentiraju stripove koji nisu recenzirani.


Isto tako nema vise potrebe recenzirati stripove koji nisu recenzirani.
U komentare se moze strpati cijeli tekst koji bi isao u recenziju.

Cim sam vidio ovaj prijedlog pretpostavljao sam da bi to moglo biti suvisno na jednom sajtu kao sto je nas, ali sam ipak sacekao realizaciju prije nego sto sam ostavio komentar.
Da nema mogucnost recenzija i ostavljanja komentara na njima, ovaj potez bi bio fenomenalan, ovako, ne vidim svrhu.

Zvjezdice i "moja kolekcija" su s druge strane pozitivna novost.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/03/2011 : 14:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa netko tko želi napisati recenziju, sigurno neće odustati zato što može ostaviti komentar na stranicu o stripu. Recenzija ipak ima puno veću težinu od komentara.

I opet ponavljam, u bazi trenutno ima 27200 stripova , a 1200 recenzija...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/03/2011 : 14:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A moguće korisne situacije su npr. komentiranje revija/magazina (stripoteka, comic art itd itd), gdje se komentira cijeli broj, a ne samo određena epizoda određenog junaka.

Ili se može staviti naglasak na samo izdanje, nevezano za priču, scenarij...

Npr. ovakva izdanja:
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mister-no-mn-vcbmn-1-mister-no-1/30436/0/


Trouble will find me
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 19/03/2011 : 14:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Evo, da se vidi da radim na ovome, dodano je komentiranje svakog stripa pojedinačno.

Sljedeći korak je dodavanje ocjena/zvjezdica.

A onda ću dodati i "moja kolekcija" funkcionalnost...



Gde je to? Usao sam na Home i ulogovao se na moj stripovi,com i ne vidim?
A mislim da je to odlicna opcija...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/03/2011 : 14:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa klikneš na link bilo kojeg stripa...

Trouble will find me
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/03/2011 : 14:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Pa netko tko želi napisati recenziju, sigurno neće odustati zato što može ostaviti komentar na stranicu o stripu.


Evo ja, jedan od najproduktivnijih recenzenata sajta, upravo razmisljam sta i kako dalje...
Cekam da vidim DeeCayov stav, sta on misli o ovome. On je ipak covjek sa najvise napisanih recenzija.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/03/2011 : 14:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

quote:
Originally posted by Markos

Evo, da se vidi da radim na ovome, dodano je komentiranje svakog stripa pojedinačno.

Sljedeći korak je dodavanje ocjena/zvjezdica.

A onda ću dodati i "moja kolekcija" funkcionalnost...



Gde je to? Usao sam na Home i ulogovao se na moj stripovi,com i ne vidim?
A mislim da je to odlicna opcija...


pogledaj ispod naslovnice:
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/druzina-dardaneli-drda-sc-1-poljubac-leptirice/30594/0/
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 19/03/2011 : 14:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Pa klikneš na link bilo kojeg stripa...



Sad sam probo, vidim... ovo je dobra ideja, ali na zalost, King je u pravu: ako je ovako lako komentirat svaki strip, sta ce onda iko recenzirat? Interesuje me kakav rezultat ce ovo imat na buduce recenzije; hoce li ih ljudi uopste vise pisati, koliko ce biti motivirani da ih pisu, itd.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/03/2011 : 14:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Markos


Ne mislim da je ovo degradiranje recenzija, nego jednostavno prilika da ljudi komentiraju stripove koji nisu recenzirani.


Isto tako nema vise potrebe recenzirati stripove koji nisu recenzirani.
U komentare se moze strpati cijeli tekst koji bi isao u recenziju.

Cim sam vidio ovaj prijedlog pretpostavljao sam da bi to moglo biti suvisno na jednom sajtu kao sto je nas, ali sam ipak sacekao realizaciju prije nego sto sam ostavio komentar.
Da nema mogucnost recenzija i ostavljanja komentara na njima, ovaj potez bi bio fenomenalan, ovako, ne vidim svrhu.

Zvjezdice i "moja kolekcija" su s druge strane pozitivna novost.




joj, paranoiziraš ko da je to u najmanju ruku napad ne tebe osobno

evo Markos ti je sve lijepo odgovorio, slažem da možda malo gube recenzije na važnosti ali isto tako recenziranje priča samo da budu recenzirane se ruži kvaliteta recenzija što je gore od ovoga

quote:
Originally posted by Markos

A moguće korisne situacije su npr. komentiranje revija/magazina (stripoteka, comic art itd itd), gdje se komentira cijeli broj, a ne samo određena epizoda određenog junaka.

Ili se može staviti naglasak na samo izdanje, nevezano za priču, scenarij...

Npr. ovakva izdanja:
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mister-no-mn-vcbmn-1-mister-no-1/30436/0/





evo viš nisam se toga sjetio, ali da imaš pravo.
pitanje jel postoji mogućnost da se prate ti komentari na pojedina izdanja? u smislu da postoji lista kao kod zadnje komentirane recenzije?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/03/2011 : 14:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Komentar je par rečenica, a recenzija poduzi tekst sa slikama, zanimljivostima itd itd. To nikako nisu iste stvari. Zaista ne vidim razloga zašto bi netko tko piše recenzije odustao od pisanja, jer eto sad može staviti komentar na stranici o stripu?!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/03/2011 : 14:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers
evo viš nisam se toga sjetio, ali da imaš pravo.
pitanje jel postoji mogućnost da se prate ti komentari na pojedina izdanja? u smislu da postoji lista kao kod zadnje komentirane recenzije?


To još nisam dodao, ali ću svakako dodati. Ako ti komentari ostanu, vidjet ću. Nisam očekivao da će ljudi biti protiv...

Trouble will find me
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 19/03/2011 : 14:56:46  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Onaj ko zeli da pise, bavi se recenzijama, verovatno primarno to radi iz licnog zadovoljstva (bar ja tako razmisljam), a naravno i da bi dao neki doprinos sajtu...
Ali nije po meni zavistan od toga da li ce neko da ih komentarise ili ne. Mozda neko cita a nema potrebu da ostavlja komentar?
Tako da ne vidim zasto bi neko bio demotivsan za dalje pisanje...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/03/2011 : 14:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

joj, paranoiziraš ko da je to u najmanju ruku napad ne tebe osobno


Ne pretjeruj. Fino sam objasnio sta i kako.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 19/03/2011 : 15:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
A je li izvodljivo da se ti komentari automatski pojavljuju u recenzijama?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/03/2011 : 16:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
I da i ne. Za recenziju ti trebaju ocjene radnje i crteza, a toga ovdje nema...

Trouble will find me
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 19/03/2011 : 21:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
I opet ponavljam, u bazi trenutno ima 27200 stripova , a 1200 recenzija...


Brojevi su na strani ovog noviteta. Ovo je sajt o stripovima a velik dio njih zjapi bez ikakvih informacija (osim naslovnice). Komentiranjem otvaramo mogućnost da netko dobije informaciju o stripu a da se ne čeka hoće li se netko sjetiti napisati recenziju. Ali vidjet ćemo hoće li to funkcionirati. Budu li komentari "Ferri je car" "AHYAAAAAK" "Teško sranje!" i slično onda nismo dobili ništa. Nadam se da će ljudi napisati svoje mišljenje u par suvislih rečenica i da neće biti hrpa spamerskih doskočica.

Ne znam kako će se ovo odraziti na recenzije. Vjerujem da recenzije imaju svoju publiku i da je tim ljudima jednostavno gušt to čitati. Oni će to nastaviti raditi po svom bez obzira na komentare. Jedino što je malo ružno je ta rasijanost na sve strane. Bilo bi idealno kada bi se ovi komentari mogli pregledno ukomponirati s recenzijama. To bi bila prava stvar.

King je malo demoraliziran i ja ga kužim. Zadnje vrijeme se jako trudi oko tih recenzija i sada mu je bed da sav taj trud ne odleti u neki manje bitan plan. Zapitao se ima li smisla nastavljati pisati recenzije s tolikom voljom. E pa sad njemu i drugim recenzantima koje isto to muči treba kazati - imate svoju publiku, ljude koji se vesele vašim recenzijama, koji su našli dodirne točke s vašim razmišljanjima i oni će vaše tekstove uvijek rado čitati. Zbog njih se treba nastaviti s pisanjem kao da se ništa nije dogodilo.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/03/2011 : 21:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Grofica je potpuno u pravu. I tako samo zagorove recenzije imaju 10+ komentara. Ostali koji inače komentiraju i čitaju recenzije čitat će i dalje.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000