forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Punisher i ostala MAX i Vertigo izdanja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 11/04/2011 : 16:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Zasmijao me ovaj komentar za 'Barracuda' od strane jednog čitatelja:

I'm a big Ennis fan. I especially like his Punisher run and Barracuda is one of his best creation. Although can't quite understand his fascination with male rape but it does give me quite a bit to think about whenever I felt like breaking the law. I do not want to end up in the same cell as Barracuda. So no more jay walking for me....
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/04/2011 : 16:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Koliko sam ja upoznat, tu se pojavljuju superheroji? Ili možda ipak ne?


Pojavljuju se, da. Ali i Nick Fury se pojavljuje u MAX verziji, kao i Microchip. Također, likovi i događaji koje je Ennis predstavio u Marvel Knights verziji spominju se u MAX verziji.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 11/04/2011 : 16:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ja sam negdje pročitao da je MKP smješten u 616 univerzum, a MAX u neki svoj
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/04/2011 : 16:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Ja sam negdje pročitao da je MKP smješten u 616 univerzum, a MAX u neki svoj


Misliš da Ennisu to nešto znači? Baš njega briga koja etiketa označava šta. Jedina razlika je u tome što se u MAX verziji nije koristio likovima u šarenim kostimima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 11/04/2011 : 16:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ma, znam da njega boli k...., ali eto, navodno se radnje događaju u drugim univerzumima :)
Mora i on malo slušati šefove...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/04/2011 : 17:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

ali eto, navodno se radnje događaju u drugim univerzumima :)


Iskreno, je li to zbilja bitno? Ionako se sve svodi na to da Garth Ennis piše Punishera.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 11/04/2011 : 18:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by swamp thing

Koliko sam ja upoznat, tu se pojavljuju superheroji? Ili možda ipak ne?


Pojavljuju se, da. Ali i Nick Fury se pojavljuje u MAX verziji, kao i Microchip. Također, likovi i događaji koje je Ennis predstavio u Marvel Knights verziji spominju se u MAX verziji.



koji se to likovi i događaji iz MK spominju u MAX?

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 11/04/2011 : 18:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by swamp thing

ali eto, navodno se radnje događaju u drugim univerzumima :)


Iskreno, je li to zbilja bitno? Ionako se sve svodi na to da Garth Ennis piše Punishera.


Vjeruj mi, ja prvi veze nemam o tim univerzumima, ja sam samo odgovorio na onaj tvoj post da mi sad još treba MKP, kada sam ja napisao da sam kompletirao Enisov MAX. Učinilo mi se da si aludirao da nisam kompletirao dok to ne nabavim, a čini se da si samo nastojao preporučiti ostatak Enisovog Punishera.
A rado bih ja pročitao cijeli njegov run na Punisheru, ali fali i novca i pristupačnosti. Od skenova sam totalno odustao.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/04/2011 : 19:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

koji se to likovi i događaji iz MK spominju u MAX?


Yorkie Mitchell, član SAS i MI6, te Jen Cooke, socijalna radnica.

Krivo rekoh, nije da se samo spominju, već su i aktivni sudionici MAX priča.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 12/04/2011 00:46:45
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/11/2011 : 01:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Nešto malo sam se vratio Punisheru pa evo par tekstova što se dešava s regularnom serijom u zadnje vrijeme. Remenderov put završava s Punisher In the blood, a u 8. mj. preuzeo ga je bivši DC-evac Rucka novim serijalom.

Punisher: In the Blood #5 Review
http://comics.ign.com/articles/115/1158652p1.html

Greg Rucka on the 'Punisher' Relaunch, and Why Frank Castle is a Priest of Vengeance [Interview]
http://www.comicsalliance.com/2011/08/05/greg-rucka-punisher-interview/

"Honor or Dishonor": 5 Ronin (Peter Milligan - Parlov, Talajić among others!) Review
http://irixmachine.blogspot.com/2011/04/honor-or-dishonor-5-ronin-review.html

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1967 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 18/11/2011 : 01:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Evo još (IMHO tužnih) vijesti:

http://www.newsarama.com/comics/punishermax-ending-in-february-111116.html

Nadam se da će nastaviti s nekim novim MAX serijalom; ovaj mi, doduše, nije bio dobar kao prethodni (što zbog Ennisa kojeg nije bilo, što zbog Dillona kojeg je, pak, bilo), al ajd.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1967 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 16/01/2012 : 20:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
I, evo i boljih vijesti:

"Ennis is currently wrapping his series The Boys at Dynamite, and is returning to Marvel's The Punisher with a new MAX series illustrated by Goran Parlov that has yet to be publicly scheduled."

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 18/01/2012 : 04:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Odlicne vesti, ali prisustvo Parlova je za mene ogromno razocarenje

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1967 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 18/01/2012 : 12:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Ima stil koji ne odgovara svakome, istina; meni osobno je jedan od dražih crtača.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 18/01/2012 : 18:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Za panisher maxa mi je on najgori izbor. Jbga ne mozemo imati sve. ne znam zasto ga ennis tolerise, valjda je jeftin

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 18/01/2012 : 18:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Meni je Parlov također jedan od boljih crtača na Punisher Max-u. Meni recimo, Dillon ne leži, a kad bih izdvojio onog koji mi se najmanje sviđa u 60 brojeva Punisher Max-a koje je Ennis pisao, onda je to Larosa. Ne računam The Cell, tu mi je crtež znatno bolji.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

sinisa123
New Member



110 Posts

Member since 24/03/2010

Posted - 19/01/2012 : 00:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sinisa123 a Private Message  Reply with Quote
parlov je odličan. a i nacrto je barakudu svaka mu čast mislim, jest da je prekopiro tiny listera ili kako se već zvaše, ali mi je to jedan od najsimpatičnijih likova uopšte.

http://shaolinovspajz.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/08/2022 : 21:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Jason Aaron ponovo piše Punishera. Ovaj puta verziju 616.

Ovih prvih 5 brojeva su jako intenzivni. Summa summarum je da je Frank Castle postao član ninja klana Hand. Kako su ga vrbovali? To je preveliki spoiler koji ću pustiti da otkrijete sami.

Vidim da su po netu mišljenja podijeljena, ali meni ovo za sada vrlo obećava. Frank se nalazi u jednoj sasvim novoj ulozi, te bi trebao povesti klan u novo krvavo zlatno doba. Naravno, nije sve onako kako se čini. Puno je pitanja i upravo to vuče na daljnje čitanje.

Svaka epizoda paralelno se odvija u prošlosti i sadašnjosti, pri čemu Jesús Saiz i Paul Azaceta sjajno ilustriraju svaki vremenski tok.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/08/2022 : 22:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Opa, Jesus Saiz, to ime nisam baš odavno čuo. Bio mi je jako dobar svojevremeno na The OMAC Project, nisam znao da je još aktualan.
Nego, kakav je ovaj run u odnosu na Aaronov PunisherMAX? Taj me nije baš oduševio.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/08/2022 : 10:17:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Nego, kakav je ovaj run u odnosu na Aaronov PunisherMAX? Taj me nije baš oduševio.


Trenutno je to teško reći. Koliko god da volim Ennisovog (pa i Aaronovog) MAX Punishera, zapravo mrvu više preferiram kada Frank Castle ima interakciju s ostalim likovima iz Marvelovog univerzuma.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12512 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 02/06/2023 : 20:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://screenrant.com/punisher-more-marvel-gets-rid-most-controversial-character/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/07/2023 : 20:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nastavljam sa Panišerom MAX u izdanju Darkvuda, nakon pauze od godinu i po.

Sinoć na redu je bila priča Crne udovice. Teška i tragična priča. Jedna od zajebanijih priča, ppored one epizode o trgovcima ženama iz Rumunije i Albanije.
Bilo je malo humora u početku ali posle je sve preuzelo crnilo i okrutnost. Panišer je ovde bukvalno sporedni lik, nemi posmatrač užasa i vrtloga nasilja i osvete u koji je upala jedna mlada devojka iz porodice predodređene za nasilje. U svakom slučaju baš tvrdo što bi se reklo.

8/10

Sledi The Punisher presents: Baracuda, tu verujem da ćemo imati malo više zajebancije i opuštenije atmosfere.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/07/2023 : 04:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Panišer predstavlja Barakudu
Kakvo ludilo. Pršti od humora, akcije, zajebancije, ludila, kritike američkih službi i spoljne politke (statua Ronaldu Reganu), potpuna uživancija i zajebancija nakon teških i mučnih Crnih udovica.
Baš mi je prijalo ovo. Plus vrhunski crtež Gorana Parlova i odličan kolor.
Barakuda je prelud lik i najpamtljiviji lik od svih koje je Gart Enis osmislio ili dao novi kontekst u svom angažmanu na Panišeru.

10/10

*pohvale Darkvudu na genijalnom prevodu i adaptaciji. I naravno na tome što su objavili ovaj sjajan serijal na američkom formatu, u tvrdim koricama i štampano u Rotografici.



Nastavljam sa sledećom Darkvudovom knjigom u kojoj se nalazi Duga, hladna tmina i Veli Fordž, Veli Fordž...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000