forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 13 - Potkazivač
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 01/07/2016 : 15:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Imam osjećaj da po Odgodi i Potkazivaču pljuju oni koji više vole američke filmove od francuskih. Agresivna radnja od početka do kraja, puno pucačine, puno dima, vatre i mrtvaca itd. G. je spor, lagano nas zagrijava za likove. Razvija više radnji oko glavnog lika, sve uspijeva zapetljati i nevjerojatnom lakoćom raspetljati i kad se suživite sa glavnim likom koji vam i nije uopće simpa na početku G. vam pokaže da je život čupav i dlakav.
Tko traži Supermana, Batmana, kptn Ameriku ili Super Hrvoja NEMA.
Moja preporuka naći mirno mjesto, bez mobitela, žene (muža), djece, buke i navaliti.
PS Crtež sjajan.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/07/2016 : 17:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kifi

Imam osjećaj da po Odgodi i Potkazivaču pljuju oni koji više vole američke filmove od francuskih. Agresivna radnja od početka do kraja, puno pucačine, puno dima, vatre i mrtvaca itd. G. je spor, lagano nas zagrijava za likove. Razvija više radnji oko glavnog lika, sve uspijeva zapetljati i nevjerojatnom lakoćom raspetljati i kad se suživite sa glavnim likom koji vam i nije uopće simpa na početku G. vam pokaže da je život čupav i dlakav.
Tko traži Supermana, Batmana, kptn Ameriku ili Super Hrvoja NEMA.
Moja preporuka naći mirno mjesto, bez mobitela, žene (muža), djece, buke i navaliti.
PS Crtež sjajan.




Nisam baš primijetio da ljudi pljuju po Gibratovim stripovima, osim ako pod time misliš na one koji dotičnim naslovima nisu oduševljeni. Ako je to u pitanju, osjećaj te vara. Dozvolit ću si malo generaliziranja pa ću reći da su mi francuski filmovi uglavnom znatno bolji od američkih. Nisam ljubitelj agresivne radnje, neprekidne pucačine, superheroja i sličnoga (iako i to može biti super, da se razumijemo) i više volim "spore" priče, no one moraju imati nešto posebno da bi me oduševile, a Gibratove to (po meni) nemaju te su mi "samo" dobre. Inače, za čitanje na mirnom mjestu se slažem kao i za crtež.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/07/2016 : 12:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Potkazivač je svojevrsni nastavak Odgode, te s njom dijeli i pozitivne i negativne strane. Još jednom je riječ o djelu kojim dominira crtež, dok je priča, ovdje doduše ipak nešto dinamičnija, tek solidna. Naglasak je opet na ljubavnoj priči s ratnom pozadinom, skrivanjima i bijegu, no ovaj put nešto drugačijeg kraja. Zahvaljujući smještanju radnje u Pariz, Gibratov crtež je možda čak i dojmljiviji nego u prethodnom dijelu i još jednom čini najvrijedniji dio inače prosječnog stripa.

6/10




Baš nekidan pročitah Potkazivača (a Odgodu davno) i više-manje se slažem sa svime napisanim. U biti, ovo bi skoro od riječi to riječi bio i moj sud.

Edited by - vukozec on 06/07/2016 12:57:00
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 17/01/2021 : 16:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Ja sam uživao čitajući Potkazivača, možda čak i više nego li Odgodu. Žibrin crtež je praznik stripa, a Sibil i Žana su praznik za oči, Žibra ih je dočarao i začarao na nekih divan i prefinjen način, i onda je priči koja ide u pozadini dovoljno da bude "tek dobra" da strip bude odličan. Mislim da Lax negde u dodatku za Orla bez kandži priča kako on više crta dato razdoblje kako ga on zamišlja nego li da nužno bude veran dostupnim podacima, čini mi se i da Žibra na sličan slobodan način interpretira Pariz i te dane Drugog svetskog rata. To daje Žibri veću spontanost i slobodnu ruku da crta po svom, i mislim da se to na neki divan način vidi u Potkazivaču. I drago mi je da se priča završava drugačije od Odgode, upravo zato što je nastavak ne bi imalo smisla završiti priču na isti način.
Kako je Fibrino izdanje rasprodano, svima preporučujem izdanje Belog Puta, po meni njihova Odgoda i Potkazivač su urađeni savršeno, svako navikao na Fibrin kvalitet će biti zadovoljan.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/01/2021 : 14:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Prvo treba procitati Odgodu pa Potkazivaca?
Go to Top of Page

nonchalant
New Member



160 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 21/01/2021 : 15:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send nonchalant a Private Message  Reply with Quote
Vredi li uzimati Mattea?
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 21/01/2021 : 16:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Prvo treba procitati Odgodu pa Potkazivaca?


Da, Potkazivač je svojevrsni nastavak Odgode.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/01/2021 : 16:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nonchalant

Vredi li uzimati Mattea?


Meni je Matteo najbolje (u potpunosti) Gibratovo djelo. Svakako bih ga preporučio iako nije u pitanju odličan, nego "tek" vrlo dobar strip.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 21/01/2021 : 16:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by nonchalant

Vredi li uzimati Mattea?


Meni je Matteo najbolje (u potpunosti) Gibratovo djelo. Svakako bih ga preporučio iako nije u pitanju odličan, nego "tek" vrlo dobar strip.


Matteo 1 je meni izvrstan. Ostali dobro nastavljaju kvalitetu prvog dijela.
Odgoda mi je skoro kao Matteo 1, a Potkazivač je vjerno prati.
Sve su to stripovi koje je zadovoljstvo čitati.
Go to Top of Page

nonchalant
New Member



160 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 21/01/2021 : 16:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send nonchalant a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam skapirao, Čarobna knjiga nije izdala poslednji album?

Edited by - nonchalant on 21/01/2021 16:33:42
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/01/2021 : 16:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Matteo 1 i 2 su mi ponajbolji. Puno sam očekivao od nastavaka. Dobri (crtački spektakularni) ali priča je otišla u čudnom smjeru što ne znači da je loša. Giardinov No passaran mi je jači na temu španjolskog građanskog rata. Odgoda, a još više Pitkazivač vrlo dobri!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2021 : 19:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Odgoda&Potkazivač > Mateo 3-5 > Mateo 1,2

i nikako drugačije.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/09/2021 : 22:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nastavak Odgode gde se opuštajuća atmosfera malog francuskog gradića zamenjuje sa urbanom atmosferom Pariza i gde skakutanje po limenim krovovima pruža priliku crtaču da u pozadini prikazuje panorame glavnog grada Francuske. Plovidba po limenom brodiću takođe nudi obilje prirodnih predela uzduž reke što zaista prelepo izgleda i samo potvrđuje kakav je vrhunski slikar Žibra

Radnja je veoma slična Odgodi uz par razlika jer ovde priča poprimi zanimljiv i (ne)očekivan obrt kada se sazna na šta se naslov potkazivač zapravo odnosi, Sesil se pojavljuje samo u epizodnoj ulozi dok je glavna heroina njena sestra Žana, i sam kraj stripa ima drugačiji ton od tragičnog završetka Odgode. Ko je uživao u jednom stripu verovatno će uživati i u drugom, rekao bih da je tehnički Potkazivač bolje odrađen strip, ali Odgoda je ipak srcu bliža
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000