forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Paulov ljetni posao
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/02/2011 : 16:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

Kao i mnoga druga djeca u Sjevernoj Americi, Michel Rabagliati odrastao je čitajući stripove. Ali rođen je 1961. u Montrealu, pa je umjesto Hulka ili Supermana Michel gutao velike strip-albume objavljivane u Belgiji i Francuskoj: Tintina, Spiroua, Gastona i Asterixa između ostalih. Michel se vjerno pretplaćivao na sve europske strip-časopise i kopirao omiljene crtače, pisao i crtao vlastite stripove i brzo ih zaboravljao negdje po ladicama. Do sredine sedamdesetih prestao je crtati i bavio se samo grafičkim dizajnom. Studirao je tipografiju i grafički dizajn i 1982. postao profesionalni ilustrator.

Gotovo desetljeće kasnije, 1990., Michela su zamolili da dizajnira logotip za novog izdavača stripova Drawn & Quarterly, pa se tijekom toga susreo s cijelim novim svijetom izdavača stripova na engleskom jeziku. Ponovo se zainteresirao za strip i počeo skupljati stripove na engleskom i francuskom jeziku. Godine 1999., kad je imao 38 godina, Michel je izdao svoj prvi strip: Paul na selu, a nakon njega i Paulov ljetni posao, autobiografsku priču o osamnaestogodišnjem Paulu, koji 1979. dobiva iznenadnu ponudu da ljeto provede radeći u kampu za siromašnu djecu. Znajući da nije navikao ni na teške uvjete života ni na djecu, nespremni se Paul baca na zadatak svim srcem i s mnogo volje...

Paul 1 • Paulov ljetni posao • 196 stranica • C/B • 215 x 280 • tvrdi uvez • Scenarij Michel Rabagliati • Crtež Michel Rabagliati • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.2.2011. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=24&TitleID=146

Trouble will find me

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 22/02/2011 : 18:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
skroz naskroz simpa!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 22/02/2011 : 19:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Privju me ničim posebnim nije privukao, ali ni odbio...za sada je na čekanju

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3071 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 22/02/2011 : 19:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
Sta se nalazi na prvih 49 strana ovog izdanja posto preview pocinje od 50 strane?

Koliko ima ovoga?
EDIT: Nasao odgovor na ovo pitanje - 6 albuma u tri knjige...

Edited by - ponki on 22/02/2011 21:22:15
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 22/02/2011 : 19:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Ma glavni bed je to što je izasao istovremeno sa gomilom fenomenalnih stripova pa će mnogima ostati na čekanju za sada. Ali ima potencijala, meni je privju zanimljiv, slijedi niz Svagdanje i Jeana očigledno.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/02/2011 : 21:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ponki

Sta se nalazi na prvih 49 strana ovog izdanja posto preview pocinje od 50 strane?
Koliko ima ovoga?


Prvi album, s dvije priče. Ja sam stavio prviju s naslovnom pričom.
Sve skupa ima 6 albuma, ovo su prva dva.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/02/2011 : 22:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ovo je jedan od onih stripova koji ti se sa početka učine "ništa posebno", dok ne uđeš u priču - a onda te osvoji.
Po meni, obavezno štivo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/02/2011 : 23:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Paul će se svidjeti onima kojima se svidjela Svagdanja borba, s tim da je Paul nešto manje ambiciozno djelo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 10/03/2011 : 20:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message  Reply with Quote
Paul i pogled ispod naslovnice ...







...

Više na:
http://www.babilon-strip.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=2325&category_id=210&option=com_virtuemart&Itemid=53

Pozdrav iz Babilona!

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766
Go to Top of Page

perque
Average Member



Serbia
719 Posts

Member since 28/09/2009

Posted - 12/03/2011 : 00:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send perque a Private Message  Reply with Quote
Juce ga na brzinu prelistao u Darkwood-u i odusevio se...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 12/03/2011 : 00:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by perque

Juce ga na brzinu prelistao u Darkwood-u i odusevio se...


Ja sam prosli ponedeljak bacao novcic da vidim hocu li kupiti ovo ili Fotografa. Pobedio je Fotograf, ali ovo je u sledecem uzimanju zicer ! Mislim da ce ovo biti najpotcenjeniji Fibrin strip ove ture. :)

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

vladimir
New Member



Croatia
194 Posts

Member since 21/01/2005

Posted - 13/03/2011 : 22:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vladimir a Private Message  Reply with Quote
Najpotcjenjeniji i samim time, najveće iznenađenje.
Topla preporuka.
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 16/03/2011 : 08:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
mnjah...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/03/2011 : 18:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Bas kako sam i pretpostavio, Paul me je odusevio. Fantastican coming of age strip, prica koju su mnogi od nas i doziveli verovatno u nekakvom obliku...kraj je stvarno rasplinjavajuci...izrazio bih pohvale prevodiocu koji je uspeo da uglavi Aerodrom i Bajagu u kanadski strip i da to izgleda verodostojno.

Vrlo, vrlo je lako prevideti ovaj strip pored zivog Inkala i ostalih "gromova" iz ove ture, ali bila bi to velika greska.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/04/2011 : 12:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Evo da stavimo i link do matove recenzije, malo detaljniji uvid u album...

Paulov ljetni posao PUL FB 1 | 196 str. by Mali_mate

Autobiografska priča o osamnaestogodišnjem Paulu, koji 1979. dobiva iznenadnu ponudu da ljeto provede radeći u kampu za siromašnu djecu. Znajući da nije navikao ni na teške uvjete života ni na djecu, nespremni se Paul baca na zadatak svim srcem i s mnogo volje...



http://www.stripovi.com/recenzije/paul-pul-fb-1-paulov-ljetni-posao/1268/

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

puxavida
New Member



Croatia
115 Posts

Member since 05/02/2009

Posted - 14/04/2011 : 17:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send puxavida a Private Message  Reply with Quote
ovaj strip me baš razočarao iz jednostovnog razloga - a to je psovanje hostije, kaleža.... ne znam kako vama, ali mene takve stvari smetaju. nisam neki inkvizitor ali to mi je ipak previše... šteta...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 14/04/2011 : 17:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by puxavida

ovaj strip me baš razočarao iz jednostovnog razloga - a to je psovanje hostije, kaleža.... ne znam kako vama, ali mene takve stvari smetaju. nisam neki inkvizitor ali to mi je ipak previše... šteta...


Mozda si video da je to quebecerski nacin psovanja, isto k'o sto mi kazemo "boga mu poljubim" i tome sl. I obrati paznju da ne kazu stvari tipa "jebem ti boga" itd., vec samo izvikuju religiozne termine.

http://en.wikipedia.org/wiki/Quebec_French_profanity


Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 16/04/2011 : 16:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Dodatak recenziji :

Strana 166, drugi red : Marie peva "Fratello" od Aerodroma dok vesla
Strana 173, poslednji red : u autobusu na radiju ide "Poljubi me" od Bajage & Instruktora

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 19/06/2011 : 14:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Bas kako sam i pretpostavio, Paul me je odusevio. Fantastican coming of age strip, prica koju su mnogi od nas i doziveli verovatno u nekakvom obliku...kraj je stvarno rasplinjavajuci...izrazio bih pohvale prevodiocu koji je uspeo da uglavi Aerodrom i Bajagu u kanadski strip i da to izgleda verodostojno.

Vrlo, vrlo je lako prevideti ovaj strip pored zivog Inkala i ostalih "gromova" iz ove ture, ali bila bi to velika greska.



Stvarno dobar strip. Životna priča ispričana bez friziranja. Izgleda kao Svagdašnja borba ali o drugim osobama. Čista 5.
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 18/07/2011 : 00:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
ovo je možda strip koji ne osvaja na prvi pogled, ali je jedno sjajno djelo koje odiše životom... hvala Markosu na objavljivanju!

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 07/10/2011 : 11:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sinoć i jako mi se svidio. Polako se uvlači pod kožu i onda te uzme. Iskrena preporuka.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 05/12/2011 : 20:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Paula prije nekih sat vremena. Prva i druga priča, paul na selu i paul je slovoslagarski šegrt me se nisu uopće dojmili. Jednostavno nism znao zašto sam ih pročitao, al srečom kratke su. A onda kreće Paulov ljetni posao koji me je oduševio premda se ne mogu nazvati ljubiteljom ovog žanra, više mi leže SF, fantasy i horrorci :) Potpuno se slažem sa Markosom da je Paul manje ambiciozan od Svagdanje borbe ali je meni draži možda baš zbog takvog nepretencioznog pristupa.
Ocjena 8,5/10

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 06/12/2011 : 08:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam ga preko ljeta i meni je odlično sjeo.
Evo što sam prije 2 tjedna napisao kao komentar na recenziju na stripovi.com :

Prvi dio je prosječan, onako ok, ali ništa posebno.
Ali drugi je zato poprilično bolji, stvaran i topao. Odgovornost, odrastanje, zabava...život...
Mogu se poistovjetiti sa Paulom i sa situacijama koje je prošao iako naravno nisam proživio isto što i on, ali razumijem ga i doživljavam kao stvarnu osobu, štoviše kao nekoga koga poznajem, čak kao sebe.



Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 18/01/2012 : 09:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Nakon svega procitanog ovo je sledece sto se uzima od Fibre...dok ne stigne nova tura
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 18/01/2012 : 10:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

izrazio bih pohvale prevodiocu koji je uspeo da uglavi Aerodrom i Bajagu u kanadski strip i da to izgleda verodostojno.



Mene isto tako prevoditelj oduševija, ali sa ubacivanjen nekih drugih pisama koje su me teleportirale više od 20 godina u prošlost i sitila na neke krajeve bivše države i neke ljude koje sad nisan vidija više od 20 godina.
I bez ovoga mi je strip bija odličan,a ove sitnice su mi ga napravile genijalnin.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 26/01/2012 : 18:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo do zla boga dosadno. Jedva sam izdrzao do kraja. Ne znam tko mi je dosadniji od koga, u biti znam, autor. Jbga.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000