forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Paulov ljetni posao
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/03/2012 : 12:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/05/2012 : 02:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Juče sam pročitao prve dve pričice i šta znam, i nisu mi bile loše.Naročito prva - baš simpatična.Ova druga tako-tako.
Međutim ...
Međutim,Paulov letnji posao me je baš, ali baš iznenadio u pozitivnom smislu.Čitajući komentare očekivao sam dobar strip, odličan strip; ali ne i strip koji će me ovako razgaliti - u emotivnom smislu.Ono, kad zatvoriš korice, a srce ti je puno!

Ne znam da li je to zbog nekih stvari koje sam i ja doživeo kao Pol ili zbog rastanka sa malom Mari ili zbog Polovih oživljenih emocija na kraju stripa (ovde ću samo reći da me je kraj bukvalno "rasturio" koliko je dobar, toliko je autor dobro ukomponovao prošlu i sadašnju radnju) ali ovaj album ja baš jako delovao na mene.Pun je neke pozitivne energije.

Hvala Markosu što ga je objavio i jedno pitanje: da li su i ostali nastavci ovako dobri?

I da dodam - definitivno, meni jedan od najboljih prošlogodišnjih stripova.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/05/2012 02:17:20
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/05/2012 : 08:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da, Paul na pecanju je meni još bolji.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 20/05/2012 : 08:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Međutim,Paulov letnji posao me je baš, ali baš iznenadio u pozitivnom smislu.Čitajući komentare očekivao sam dobar strip, odličan strip; ali ne i strip koji će me ovako razgaliti - u emotivnom smislu.Ono, kad zatvoriš korice, a srce ti je puno!

Ne znam da li je to zbog nekih stvari koje sam i ja doživeo kao Pol ili zbog rastanka sa malom Mari ili zbog Polovih oživljenih emocija na kraju stripa (ovde ću samo reći da me je kraj bukvalno "rasturio" koliko je dobar, toliko je autor dobro ukomponovao prošlu i sadašnju radnju) ali ovaj album ja baš jako delovao na mene.Pun je neke pozitivne energije.


Bogme i na mene isto. Stvarno sam se iznenadio kad uvidjeh da su Paulova razmišljanja i dogodovštine vrlo slične mojim vlastitim. Ne mogu znati da li svatko ovdje može pronaći isto tako ali nije ni bitno. Ovo je odličan strip. Vuče na sijetnost ali nikako u negativnom smislu, baš ugodna ljetna priča sa idealnom dozom humora. - Za potpuni ugođaj, pročitati u vrtu/dvorištu u visećoj mreži

Nisam ni znao da ima nastavaka Very nice...

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 16/06/2012 : 18:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Da, Paul na pecanju je meni još bolji.



Ka' će Paul na pecanje?

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/06/2012 : 23:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Prvom prilikom:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/01/2014 : 22:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Recimo da me iznenadio, nije bio onako dobar kako sam mislio d aće biti ali je zato bio odličan na jedan sasvim drugačiji način. Ne znam kako objasnit. Možda sam odabrao pravi trenutak. Prve dvije priče nisu loše, ali mislim da pate ne nestručnosti pripovjedanja, Michael je znao što je htio ispričat ali nije dobro uklopio to. Ako su sljedeće priče na razini Paulovog ljetnog posla uziman čim izađe, neću više toliko čekati.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/01/2014 : 22:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ovo je verovatno jedan od najpotcenjenijih fibrinih stripova (zajedno sa Žanom,L&R,Tvrđama,Žeromom,...)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 17/01/2014 : 23:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ovo je verovatno jedan od najpotcenjenijih fibrinih stripova (zajedno sa Žanom,L&R,Tvrđama,Žeromom,...)



Mislim da staris
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 18/01/2014 : 02:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip je fenomenalan i bolji mnogo od mnogih poznatijih i po meni "izvikanih". Mislim da bi se mnogima koji mu nisu pruzili paznju dopao
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 09/02/2014 : 18:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Sjajan strip... ostavlja izuzetno pozitivan utisak tokom i nakon citanja... preporuka od srca...
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 27/10/2014 : 08:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Jako dobar strip. Ne mogu reći da mi je crtež sto posto sjeo, ali priča me zbilja dirnula, pogotovo pri kraju. Preporučam. Veselim se nastavku.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.

Edited by - Raven84 on 27/10/2014 08:37:16
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 29/10/2014 : 21:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
Juče sam konačno postao vlasnik ovog sjajnog albuma. Paul mi je bio prioritet na listi za ovogodišnji sajam knjiga. Ukratko, istovremeno jednostavno i genijalno.

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 03/02/2015 : 00:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Jedna od definicija magičnog je, da se iz ničega napravi nešto fantastično.
Nekako me sa godinama iznenađuje sve manje stvari, ali fak, kako je to dobar strip.

Marko, ako se ne požuriš, moji novci idu Conundrumu
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/05/2016 : 21:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Fibrin integral sastoji se od prva dva stripa o Paulu, svojevrsnom autorovom alter-egu: Paul na selu i Paulov ljetni posao. Iako strukturalno različiti (prvi je kratak niz crtica iz, naizmjence, Paulovog djetinjstva i odrasle dobi, dok je drugi duža cjelovita priča o ljetu koje je bilo svojevrsna prekretnica u njegovom životu), oba su izrazito emotivni i životni (i tek donekle sjetni) te bude i naše vlastite uspomene na mladost i događaje koji su nas oblikovali. No Rabagliati ovdje ne govori samo o mladosti, štoviše, najupečatljivije scene vezane su za odraslog Paula i njegovu kćerkicu, a zadnja od njih (ujedno i zadnja scena u stripu) mi je dovela suze na oči. Jednostavan karikaturalni crtež u potpunosti odgovara ovoj, ipak pretežno humorističnoj priči i efektno dočarava likove i njihove karaktere. Usprkos povremenim općim trenutcima prisutnima u svakoj priči o odrastanju, ovaj integral ima dovoljno posebnosti i šarma da mu se poželimo opet vratiti, ali i pratiti Paula u novim pustolovinama.

7/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/02/2019 : 14:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
iako je ovo odavna izašlo,tek sad pročitah. Uglavnom dojam je skroz ok. Zanimljivo kod ovog stripa je to, da šta ide kraju je sve bolji i bolji.
8/10

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 11/02/2019 : 16:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

iako je ovo odavna izašlo,tek sad pročitah. Uglavnom dojam je skroz ok. Zanimljivo kod ovog stripa je to, da šta ide kraju je sve bolji i bolji.
8/10



Ja sam ga isto tek nedavno pročitao i uživao u svakoj stranici. Jednostavno i iskreno pripovijedanje i odgovarajući crtež. Probudio je u meni sjećanje na prve ljubavi, ljetne večeri, društvo uz more i kraj ljeta. Predivan strip za malo stariju generaciju.

Isto bi mu dao 8/10.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 11/02/2019 : 16:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Da, Paul na pecanju je meni još bolji.



Pa gdje će bolje od ovoga
Sad znam što se sljedeće naručuje, sa malim zakašnjenjem od 5-6 godina.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/02/2019 : 21:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by lwood

iako je ovo odavna izašlo,tek sad pročitah. Uglavnom dojam je skroz ok. Zanimljivo kod ovog stripa je to, da šta ide kraju je sve bolji i bolji.
8/10



Ja sam ga isto tek nedavno pročitao i uživao u svakoj stranici. Jednostavno i iskreno pripovijedanje i odgovarajući crtež. Probudio je u meni sjećanje na prve ljubavi, ljetne večeri, društvo uz more i kraj ljeta. Predivan strip za malo stariju generaciju.

Isto bi mu dao 8/10.

Da,kad ga je markos objavia 2011. nije mi djelova nešto zanimljivo. Valjda sad kad san još stariji puno bolje djeluje,čak i tužnije.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 31/01/2020 : 04:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Pročitao ponovno Paula poslije 9 godina. I još mi je bolji nego prvi put. Pretpostavljam da će 2030 udariti još jače.

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/01/2020 : 09:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Publika trazi treci album!!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 31/01/2020 : 17:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ako treba još jedan glas za Paula, tu sam!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 31/01/2020 : 17:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
I ja!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 31/01/2020 : 18:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
I moj glas za Paula.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 31/01/2020 : 20:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Paulov ljetni posao će dok san živ bit u TOP10 ikad pročitanih stripova iz čisto subjektivnih razloga. Bija san aktivan u izviđačima od svoje osme godine do ranih 20ih i iako da naravno da situacije nisu identične itekako se mogu pripoznat u ovome stripu. I iz perspektive diteta koje priplašeno prvi put spava u šatoru u mračnoj šumi i iz perspektive adolescenta koji brine o drugoj dici koja se boje spavanja u šatoru u mračnoj šumi. Usput, ko nije čua jelenju riku usrid noći taj nezna šta je strah, a daleko najveća frka je bila kad nan je u Sloveniji kraj Kočevja u logor uletija medo, i lipo gazda uša u šator u kojen je stala hrana, razvalija teglu od 50 Kg Kinder lade i sladija brk dok ga stariji nisu uspili otirat vilama i lopatama.
Ono šta je mene najviše dojmilo u stripu je bilo kad je Paul na brigu dobija skupinu problematičnih dječaka jer recimo da san ima identičnu situaciju kad san dobija na brigu skupinu od 10ak klinaca od 12 godina sa Trstenika(Kvart u Splitu) koji su već tada bili prava banda. Moran priznat da mi je sa ton dicon na kraju bija najveći gušt radit, jer kad stekneš njihovo povjerenje možeš ih usmjerit u neku konstruktivu i sa njima možeš šta oćeš. Nažalost, većina ih nije završila dobro.
Ovo je recimo lik koji je tada među njima bija glavni:
https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/crna-kronika/kiki-stojanovic-ponovno-osloboden-optuzbe-za-tesko-ubojstvo-na-kocinjem-brdu-sudac-objasnio-sto-se-dogadalo-kobnog-dana-ali-jedan-detalj-iz-istrage-ni-njemu-nije-jasan-636603
Najgoru sudbinu među njima je doživija lik koji mi je bija najdraži. Par godina nakon našeg druženja, on i ekipa su isprid kuće dočekali nekoga lika i krenili ga iz nekog razloga cipelarit. Stari od toga lika je čua frku, izaša na prozor, i smistija u njega 2 metka.

Paul na pecanju mi je isto dobar, ali mi nema tu osobnu poveznicu pa me nije u tolikoj mjeri oduševija.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 31/01/2020 20:54:38
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000