forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Inkal
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/08/2011 : 20:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Marko je na onoj drugoj temi rekao da nije.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 04/08/2011 : 00:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Marko je na onoj drugoj temi rekao da nije.



Hvala gospodine Bushido Jos koju fibricu ovu kriticnu da nabavim pa ce i inkal pasti

feka
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/08/2011 : 21:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Napokon sam i ja pročitao kompletnog Inkala - odličan strip.Malo me je kraj zbunio, iskreno, ne znam šta je pisac hteo da kaže sa onom poslednjom scenom .
Inače, ja nisam neki veliki Hodov fan, tako da ne bih svrstao Inkala u stripve kao što su Maus,Eternaut,Nadzirači,... ali stvarno jer masthevuša.
Dalje, meni je on bolji i od Metabarona, naročito od Tehnočeva; meni najbolji uradak iz ovog serijala.Nisam čitao Mladost, ali sumnjam da će mi se ona više svideti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/08/2011 21:40:48
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/08/2011 : 21:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Nakon više brzinskih listanja, preskakanja poglavlja i ostalih egzibicija s ovim stripom, te podužeg odgađanja čitanja (nekako samo čekam pravo vrijeme da pročitam ove bezvremene klasike, a ono nikako da dođe), počeo ga jučer čitati polako i s guštom... Inteligentna crna parodija SF žanra(i istovremeno ozbiljna). Ko neki bizarni Coelho.

Nego, vidim da je onaj dodatak pred kraj vrlo zanimljiv i dodatno pojašnjava misterije jodorowskog i inkala, pa se pitam bi li bolje bilo pročitati dodatak pa onda krenuti sa stripom, ili obrnuto? ILi kombinirano?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

vladimir
New Member



Croatia
194 Posts

Member since 21/01/2005

Posted - 22/08/2011 : 21:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vladimir a Private Message  Reply with Quote
ja sam prvo pročitao strip, onda ono iza.
a onda opet strip.
toplo preporučujem postupak.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 23/08/2011 : 10:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vladimir

ja sam prvo pročitao strip, onda ono iza.
a onda opet strip.
toplo preporučujem postupak.



Pravilan red čitanja.
Dodatak je odličan, ali ima potencijal spoilera, a ako se čita poslije stripa sjedne ko na volej.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/11/2012 : 10:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Moram reći da me Difool na prvo čitanje nije oduševio, čak mislim da ga nisam završio do kraja. Stvarno ne znam što je bio uzrok ali vjerojatno prevelika glad za stripovima i paralelno čitanje.
No zadnjih dana sam opet u tom SF điru i Inkal mi je sasvim nenamjerno opet zapao za oko u lokalnoj knjižnici pa sam u kratkom vremenskom periodu odlučio dati još jednu šansu,. Heh ipak iz iskustva znam da Jodorowski ima nepredvidljivu putanju i nije neobično da ne sjedne na prvu loptu.

I što reći? Eto reći ću sada da je ovo remek djelo- Ovo je remek djelo! Izuzetno zabavno, maštovito i uvrnuto, sve fino dozirano i servirano taman kako treba. :D
Što se tiče izdanja ono je standardno vrh! Obožavam dodatke na kraju i htio bih da ih svaki strip album ima (naravno, ako se radi o kompleksnijem djelu) ili barem neki intervju s autorom.

Odlična stripčina, odlično izdanje 10/10!!!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
379 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 03/11/2012 : 11:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Osobno moram priznati da su mi Metabaruni bolji strip. Stovise Inkal mi se uopce nije svidio, jedva sam ga procitao do kraja.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/11/2012 : 12:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
A eto tak je i meni bilo Inače od Jodorowskog mi je na prvu sjeo jedino Bijeli Lama, ovo ostalo tak na drugu.

Trenutni poredak:
Inkal
Tehnoočevi
Metabaruni

Bok, kako si.
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 07/11/2012 : 11:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Pošto ne mogu naći temu u vezi Metabarona, postaviću pitanje ovde za znalce...

Da li je bolje kupiti Fibrine Metabarune ili Kasta Metabarona od Belog Puta?
Koje izdanje je potpunije? Gde je bolji prevod, boja...

Hvala unapred!
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 07/11/2012 : 14:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

Pošto ne mogu naći temu u vezi Metabarona, postaviću pitanje ovde za znalce...

Da li je bolje kupiti Fibrine Metabarune ili Kasta Metabarona od Belog Puta?
Koje izdanje je potpunije? Gde je bolji prevod, boja...

Hvala unapred!



Za kompletnost pogledaj recenziju pa prosudi:
http://www.stripovi.com/recenzije/metabaruni-mtb-fb-1-2-metabaruni/1013/#Charlito%20de%20la%20Vega

Čitao sam samo Fibrino izdanje, ali izgleda prema zanimljivostima iz recenzije da je BP potpunije.
O kvaliteti jednog u odnosu drugog ne mogu ništa reći.
Fibrini su odlični (čak i u detaljima kad se prevode SF pojmovi na hrvatski jezik ne ispada pretenciozno).
Kvaliteta samog izdanja je odlična, nema se što prigovorit. Boje, papir, font, popratni materijali.
Jedini sh* ako se odlučiš za Fibrino izdanje je što su oba broja praktički rasprodana i samo se nađu na aukcijama (prvog sigurno nema više u striparnicama, osim u Algoritmu/Profilu u ZG gdje je cijena 320kn).

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 07/11/2012 : 14:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Hvala Shiva!
Puno si mi pomogla!
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 07/11/2012 : 15:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
Ma uzmi izdanje Belog puta, šta se razmišljaš.
Odlično je odrađeno, dostupnije u Srbiji, na maternjem ti jeziku i znatno jeftinije.
Ne vidim neku dilemu.

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/11/2012 : 15:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
http://www.znaksagite.com/diskusije/index.php?topic=5429.0

Trouble will find me
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 07/11/2012 : 15:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Više me privlači ovo Fibrino...Da mi se dimenzije i dizajn knjige slože sa Inkalom i Tehnoočevima
Jedino što kažete da je Fibra rasprodata...

Još nešto sam primetio... kada saberem broj stranica Belog Puta 256+328 = 584 i br.stranica Fibre 264 + 264 = 528

ispada da Fibra ima manje Cca 56 stranica? To mi baš nije najjasnije...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/11/2012 : 15:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Fibrino izdanje nema ovaj album:
http://www.bedetheque.com/album-2394-BD-La-Maison-des-Ancetres.html

To su tekstovi o autorima, stripu, ilustracije, skice, crteži itd.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 07/11/2012 : 17:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

http://www.znaksagite.com/diskusije/index.php?topic=5429.0



Nisam znao da je takvo stanje s prijevodom.
Takvo što mi nekad zna ubit doživljaj i najboljeg stripa/knjige.
Sad ću se napravit "jako pametan" kad kažem da bi bilo najbolje znat originalni jezik na kojem je strip/knjiga pisan(a) za potpun doživljaj.

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 07/11/2012 : 19:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

Više me privlači ovo Fibrino...Da mi se dimenzije i dizajn knjige slože sa Inkalom i Tehnoočevima
Jedino što kažete da je Fibra rasprodata...

Još nešto sam primetio... kada saberem broj stranica Belog Puta 256+328 = 584 i br.stranica Fibre 264 + 264 = 528

ispada da Fibra ima manje Cca 56 stranica? To mi baš nije najjasnije...



Ne budi snob
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/11/2012 : 01:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Pazarih ovo sad na sajmu, konačno. Ne znam kakva je Kasta Metabarona jer to imam od Belog Puta, ali ovo je odlično. Ima na kraju dodatnih 40-ak strana teksta i ilustracija.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 08/11/2012 : 10:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Ta, sada već čuvena rečenica: "Negdje sred vreve Gradova-zdenaca, u srcu neprobojnog Metabunkera...", me je dobila na prvu, jer kada sam vidio da se u nekom SF stripu koriste riječe "vreva" i "zdenac" i da je bunker "neprobojan", nije bilo druge nego pročitati sve u nadi da će biti još takvih bisera.
I bilo ih je još mnogo:)
Duhovito, zabavno, dramatično, jednom riječju sjajan prijevod!

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 08/11/2012 : 11:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Da se samo nadovežem na redoslijed:

1. Metabaruni
2. Inkal
.
.
.
.
.
.
3. Tehnoočevi

...i da bez obzira na ljubav prema Fibri ipak Metabaruni od Belog puta
Go to Top of Page

Gand
Advanced Member



Croatia
3025 Posts

Member since 20/03/2002

Posted - 09/11/2012 : 20:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gand's Homepage  Send Gand a Private Message  Reply with Quote
1. Inkal
2. Metabaruni
3. Tehnoočevi
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 09/11/2012 : 20:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
a gde su onda Mladost j difula?
Go to Top of Page

sretan
Average Member



593 Posts

Member since 16/11/2012

Posted - 26/12/2013 : 17:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sretan a Private Message  Reply with Quote
Ova tema nema nijedan upis u ovoj godini pa da to "ispravim". Upravo pročitao jedan od najboljih* stripova ikad i skrećem pozornost čitalačkoj publici koja još nije upoznata s ovim remek djelom da se s njim upozna. Grandiozna mašta i još bolji crtež u odličnom izdanju, i više nego za svaku pohvalu!



*najbolji i dalje ostaje Usagi.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/12/2013 : 17:55:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sretan

Ova tema nema nijedan upis u ovoj godini pa da to "ispravim". Upravo pročitao jedan od najboljih* stripova ikad i skrećem pozornost čitalačkoj publici koja još nije upoznata s ovim remek djelom da se s njim upozna. Grandiozna mašta i još bolji crtež u odličnom izdanju, i više nego za svaku pohvalu!



*najbolji i dalje ostaje Usagi.


još kad bi BG nastavio sa izdavanjem zeca samuraja

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000