forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 cuvanje stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/03/2011 : 17:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Velemajstor

Bah, ja baš i nisam zadovoljan u stanu malo mjesta za stripove, polica sve punija s ovim novim izdanjima.
Većinu sam odnjio na imanje na selu i uredio potkrovlje s policom od 9 metara oko 6 pod staklom, međutim taj prostor se ne grije i to me brine, bojim se da će sve otići kvragu.
Inaće vrećice su mi opcija koja se čini sigurnom zaštitom...



Manje više, prostor je i meni i mnogima najveća boljka... Novaca za stripove se uvijek nađe, ali prostora . Ja stalno moram prodavati da bih kupovao nove. A stripovi mi stoje na 2 lokacije u 5 ormara i polica.
Nedostatak grijanja, ali i vrećice mogu uzrokovati iskrivljenje stripova (u obliku slova U ili valovito). No, to se ne mora nužno dogoditi. Stripovi inače nisu toliko krhki da bi baš otišli k vragu, ali može im se desiti da ne budu više vrhunski očuvani.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 11/03/2011 : 11:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
u ormaru su, na 2 police. majka prijeti da će ih se riješiti svaki put kad dođem u posjetu. nemam svoj stan da ih preselim na sigurno
u vrećicama su. za zamrzavanje. i to sam joj ukrala.
Go to Top of Page

murdo
Average Member



Christmas Island
919 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 11/03/2011 : 15:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send murdo a Private Message  Reply with Quote
meni je bilo zanimljivo skupljat dok sam imao malo stripova, a kad je to sve postalo preglomazno strpo sam ih u vrećicu od keruma i onda kartonsku kutiju pa u podrum... čast iznimkama.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/03/2011 : 22:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Zastakljena polica bez izravnog utjecaja sunčevih zraka i bez velikih dnevnih razlika u temperaturi, nemam nikakve vrećice, niti sam ikada imao... Najstariji stripovi koje čuvam na ovaj način su SD Zagori iz 1994. i sasvim dobro izgledaju, ne krive se, papir nije požutio, a prošlo je već 17 godina, pa kontam da bi to mogao biti dobar način... Ne znam, valjda postoji više dobrih načina, najgori je u svakom slučaju držati ih u vlažnoj prostoriji, davati ih klincima ili posuđivati... Posuđivanje stripova mi je već nekoliko puta uništilo lijepe kolekcije i sada ih više ne dajem N I K O M E... Barem ne one koji na nešto liče... Kupusare držim posvuda, a zavidna "kolekcija" mi je u WC-u, pa nema boljeg mjesta za čitanje...
Go to Top of Page

ado_14
Starting Member

34 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 15/03/2011 : 14:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ado_14 a Private Message  Reply with Quote
ja sam dosao na ideu da bi ih mogao omotat celofanom ..kaj kazete na to? cini mi se da bi to moglo bit dobro jel se celofan dobro pripije uz njih i ne omogucava prasini da dode an njih niti ima previse vakuma
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/03/2011 : 15:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Dirk23
Starting Member



52 Posts

Member since 25/02/2011

Posted - 15/03/2011 : 21:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dirk23 a Private Message  Reply with Quote
U ormaru su, bez vrecice, osim ludensova prva dva specijalca, i prva dva ciketa, ove od SD, nema potrebe pakirat, vidi se kvaliteta, kao novi, a redovno se citaju, ili premjestaju, a SD extra pogotovo, razlika u kvaliteti dan i noc, neznam na sta ce ovi ludensovi licit nakon kojih desetak godina, uz sve vrecice, mislim da je uzaludno.
A ovo pakiranje svakoga stripa, ne kuzim, pa nema ljepsega, kada otvoris ormar, a ono miris stripa te strefi, ma neprocjenjivo!

I nije mi jasno, zasto neki stripovi brzo pozute, dok drugi, puno stariji, izgledaju ko novi, istoga izdavaca.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/03/2011 : 23:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ja svoje drzim u sobi na policama uredno sve pa iman pitanje.
U sobi po danu ne grijem a navecer nekada malo upalim grijanje dali to steti stripovima?
Klima u zadru nije bas tako promjenjiva i rigorozna pa mislim da nema staha...isto tako izvadio sam sve iz vrecica i gornji dio(na stripove) stavio sam najlon vrecice da ne pada prasina po njima.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Checee
Advanced Member



China
3004 Posts

Member since 17/11/2008

Posted - 15/03/2011 : 23:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Checee a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24
....stavio sam najlon vrecice da ne pada prasina po njima.



Go to Top of Page

Dirk23
Starting Member



52 Posts

Member since 25/02/2011

Posted - 15/03/2011 : 23:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dirk23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Checee

quote:
Originally posted by Tonka24
....stavio sam najlon vrecice da ne pada prasina po njima.







LoL, ne za vrecice, nego reakciju :)

Btw, sta ima prasine u ormaru?
Go to Top of Page

kingleoric
New Member



229 Posts

Member since 03/06/2010

Posted - 16/03/2011 : 00:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kingleoric a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dirk23

quote:
Originally posted by Checee

quote:
Originally posted by Tonka24
....stavio sam najlon vrecice da ne pada prasina po njima.







LoL, ne za vrecice, nego reakciju :)

Btw, sta ima prasine u ormaru?


Ne bacati prašinu!!! Dodaš malo ljepila i napraviš još jednu policu!

In his madness the King brought about the destruction of his kingdom, and would have killed everyone in it had not his royal guards turned on him and put him out of his misery. His torment was not yet at an end, for Leoric returned as The Skeleton King...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/03/2011 : 00:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
ma pozutili su stripovi gore pa sam nabavio glancere i onda sam pokrio da ne pada prasina...i ako nisi vido napisao sam na policama a ne u ormaru

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 16/03/2011 : 01:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Ej moj, Tonka, s3p koji se ne vidi da je prosao kroz neke ruke, kao i da gubi na svojoj svrsi...
S3povi primarno sluze za konzumaciju, ne za izlozbu. Jaka stvar sto su pozuteli malo odozgo...zutimo i mi svakog dana sve vise i vise....
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 16/03/2011 : 02:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

Ej moj, Tonka, s3p koji se ne vidi da je prosao kroz neke ruke, kao i da gubi na svojoj svrsi...
S3povi primarno sluze za konzumaciju, ne za izlozbu. Jaka stvar sto su pozuteli malo odozgo...zutimo i mi svakog dana sve vise i vise....


Jebaga! A sto si ti pravio onda naslonice za KIDD!

Stripove u kesice!

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 16/03/2011 : 13:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Ma daj ne mesaj babe i zabe, Qrsone, naslovnice za KIDD sam uradio iz licnih razloga jer mi delovalo "nekompletno" izdanje, ne tangira me da li ga neki kao takvo tretiraju kao "pirat", jer ga izdavacka kuca VC nije tako bila osmislila...pa mu sad sa ugradjenim naslovnicama u boji pala vrednost?! Svasta se cita na ovom forumu...
Znaci, ugradio sam naslovnice u koloru da mi budu kompletnije knjige KIDD.
Naravno, slazem se da stripove treba gledati sacuvati, ali ne pod uslovima: citanje pod 45 stepeni, u antibakteri rukavicama, izuzetno u prostoriji gde nema velikih toplotnih oscilacija...pa jos i kesice! Koje su to nebuloze i robovanje u tom slucaju onom "ja sam veliki kolekcionar!"
Kolekcionar? E pa, ja takve pitam: a da li ste vi, kolekcionar, sigurno i stripofil, zapitajte se?
DakleM, stripovi se konzumiraju iz zadovoljstva, bitno je da izdavac lepo odradi strip u tehnickom smislu, da imas dobar otisak i adaptaciju prevoda, eventualno neka pikanterija u vidu tekstualnih dodataka, kako bi za vreme citanja imao potpuniji ugodjaj....
Ali 'ej! Javlja se valjda potreba da se taj strip nekad ponovo prelista, opet procita...da ga i neko drugi valjda pogleda, ako ne vise od toga... - znaci, da se upotrebljava!
Jebem ja stripove koji zavrse na policama, i neki nikad vise i ne budu ponovo malo maltretirani...i ne daje im se da malo pozute?
Znas, patina takodje ima svoj smek. :)

Evo, da primenim Pajtosa, jednom je nasto pametno napisao na topiku "vrecice ili ne": STRIPOVI U MOJOJ SLUZBI, NIKAKO OBRNUTO.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/03/2011 : 14:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

Ma daj ne mesaj babe i zabe, Qrsone, naslovnice za KIDD sam uradio iz licnih razloga jer mi delovalo "nekompletno" izdanje, ne tangira me da li ga neki kao takvo tretiraju kao "pirat", jer ga izdavacka kuca VC nije tako bila osmislila...pa mu sad sa ugradjenim naslovnicama u boji pala vrednost?! Svasta se cita na ovom forumu...
Znaci, ugradio sam naslovnice u koloru da mi budu kompletnije knjige KIDD.
Naravno, slazem se da stripove treba gledati sacuvati, ali ne pod uslovima: citanje pod 45 stepeni, u antibakteri rukavicama, izuzetno u prostoriji gde nema velikih toplotnih oscilacija...pa jos i kesice! Koje su to nebuloze i robovanje u tom slucaju onom "ja sam veliki kolekcionar!"
Kolekcionar? E pa, ja takve pitam: a da li ste vi, kolekcionar, sigurno i stripofil, zapitajte se?
DakleM, stripovi se konzumiraju iz zadovoljstva, bitno je da izdavac lepo odradi strip u tehnickom smislu, da imas dobar otisak i adaptaciju prevoda, eventualno neka pikanterija u vidu tekstualnih dodataka, kako bi za vreme citanja imao potpuniji ugodjaj....
Ali 'ej! Javlja se valjda potreba da se taj strip nekad ponovo prelista, opet procita...da ga i neko drugi valjda pogleda, ako ne vise od toga... - znaci, da se upotrebljava!
Jebem ja stripove koji zavrse na policama, i neki nikad vise i ne budu ponovo malo maltretirani...i ne daje im se da malo pozute?
Znas, patina takodje ima svoj smek. :)

Evo, da primenim Pajtosa, jednom je nasto pametno napisao na topiku "vrecice ili ne": STRIPOVI U MOJOJ SLUZBI, NIKAKO OBRNUTO.


Decko momak ili sto vec..krivo si ti mene procjenio na jednoj temi sam isto napisao da ne podupirem stvari pretjerivanja koje navodis i da to granici sa psihickim poremecajem...ja svoje stripove masno placam stoga ih i cijenim i pazim isto tako iste procitam po desetak puta i vise...sigurno ne kupujem stripove i bacam pare da bi bili pod staklenim zvonom ali isto tako ne kupujem ih da bi mi sluzili kao otirac nogu.Uzivaj!

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 16/03/2011 : 14:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Uzivaj i ti slobodno.
Ja iznosim moje miosljenje dopalo se tebi ili ne...i diskutujem sa mojim drugarom Carsonom, a ti klinjo i jesi decko, ako ti je 24 kao sto ti pise u priofilu...samo ti sledi svoja pravila i nemoj te boli tuki, ako ti moja pojava nije gotivna, stavi me na ignor, i neces da vidis sta sam pisao...

Pffff...decko momaki ili sto vec
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/03/2011 : 14:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

Uzivaj i ti slobodno.
Ja iznosim moje miosljenje dopalo se tebi ili ne...i diskutujem sa mojim drugarom Carsonom, a ti klinjo i jesi decko, ako ti je 24 kao sto ti pise u priofilu...samo ti sledi svoja pravila i nemoj te boli tuki, ako ti moja pojava nije gotivna, stavi me na ignor, i neces da vidis sta sam pisao...

Pffff...decko momaki ili sto vec



Druze da ti diskutiras sa svojim drugarom carsonom nebi mene spominjao.Decko ili momak se odnosilo jer neznam sto si i tko si a ne pod smislom uvrede kao sto ti mislis.I varas se ako meni smeta tvoje misljenje naprotiv.I malo skrati jezicinu jer ja za tebe i nikog ovdje nisam nikakav klinjo,izvoli se ponasati normalno a ne podcjenjivati bilo koga.To klinjo zadrzi za sebe i onog kome mozes reci meni neces to neka ti bude jasno jer to je cisto uvredljivo i spustajuce.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 16/03/2011 : 14:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

...I malo skrati jezicinu jer ja za tebe i nikog ovdje nisam nikakav klinjo,izvoli se ponasati normalno a ne podcjenjivati bilo koga.To klinjo zadrzi za sebe i onog kome mozes reci meni neces to neka ti bude jasno jer to je cisto uvredljivo i spustajuce.


Joj, joj, joj...pazi, mnogo si me uplasio!
Pa i to momakl ne volim da se meni inputira, znas?
A nisam tebe pominjao uopste u konverzaciji sa Carsonom, mozda sam ti se decidno obratio u prethodnom postu...zato, ne sviraj!
Preispitaj ti svoj nacin komuniciranja a mene rekao sam ti, stavi na ignor...
Ma da, ti ces da me naucis kako treba da se ponasam, jos i da mi diktiras sta da napisem...

Voljno si, Tonka.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/03/2011 : 14:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

quote:
Originally posted by Tonka24

...I malo skrati jezicinu jer ja za tebe i nikog ovdje nisam nikakav klinjo,izvoli se ponasati normalno a ne podcjenjivati bilo koga.To klinjo zadrzi za sebe i onog kome mozes reci meni neces to neka ti bude jasno jer to je cisto uvredljivo i spustajuce.


Joj, joj, joj...pazi, mnogo si me uplasio!
Pa i to momakl ne volim da se meni inputira, znas?
A nisam tebe pominjao uopste u konverzaciji sa Carsonom, mozda sam ti se decidno obratio u prethodnom postu...zato, ne sviraj!
Preispitaj ti svoj nacin komuniciranja a mene rekao sam ti, stavi na ignor...
Ma da, ti ces da me naucis kako treba da se ponasam, jos i da mi diktiras sta da napisem...

Voljno si, Tonka.


Hvala Bogu da me se nisi uplasio preko foruma(jadan onaj koji se plasi na takav nacin) o tome ko se koga uplasio ne zelim jer svi smo jaki iza neutralnog imena i iza foruma.Ako tebe momak vrijeda svaka cast stvarno i ispricavam se.Neman ja sto tebe stavljat na ignore ti si prvi komentirao moj post a ne ja tvoj i neman ja sto sebe preispitivat o ponasanju to se vidi jasno.Sigurno necu da diktiram sto ces napisati ali sigurno neces ni vrijedati jer budes li vrijedao sreditcemo to na drugi nacin.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/03/2011 : 15:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Nesporazum rijesen privatno!

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 16/03/2011 : 16:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Na poslu... podalje od dječice doma... u svom posl.prostoru imam i jednu praznu prostoriju (15-ak m2)u kojoj sam oslobodio hrpu vitrina i polica isključivo za stripove, stare LP ploče, VHS kazete itd... kad sve složim kako treba jednom ću frknut ovdje na web i pokazati..
uglavnom kod mene prevladava žuto-crna kombinacija (AF & DD)
___________________________________________________________________________________________________________________________
42 godine Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 26/04/2011 : 12:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
Da ne otvaram novu temu bezveze, pa da pitam ovdje...
Selim se pa mi trebaju kutije od banana za stripove, a nekako bih želio da mi netko kaže "odi tamo i tamo , tamo ih uvijek ima" a ne da letim po placevima :)
Lijen sam pa eto.Ako netko zna (u Zg jelte) gdje da ih najlakše maznem, dobijem...

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

alanford
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1169 Posts

Member since 31/03/2009

Posted - 26/04/2011 : 12:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford a Yahoo! Message  Send alanford a Private Message  Reply with Quote
Ja svoje drzim u ormaru sa staklenim vratima i savrseno mi sluzi. Lijepo je za oko a i cuva ih fino
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 26/04/2011 : 14:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
Lako za držanje, meni treba za transport.

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000