forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 CD, vinil, kazete, dvd... Kolekcionari
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/04/2011 : 15:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Zanima me koliko nas ima na ovome forumu Kupujete li muziku, skupljate originale i slično? Na par drugih topica sam vidija da neki useri imaju odličnu i ogromnu kolekciju svega i svačega vezanog za muziku pa eto, tu možemo malo pričat o onome šta posjedujemo, napisati šta smo zadnje kupili, stavit par slika i slično... Čini mi se ko zanimljiva ideja sve u svemu.

Evo ja npr. imam nekih 120ak original cdova, 30ak ploča, par dvdova i slično. Šta se CDova tiče, većina ovih starijih albuma su remasteri, dok ima par njih koji su prvi pressing. Od tih prvih pressinga imam:
Helloween - Keeper of the Seven Keys pt. 1
Helloween - Keeper of the Seven Keys pt. 2
Black Sabbath - Tyr
Grinder - Nothing is Sacred
...dok za neke još tribam provjerit jer nisam siguran, a nisu mi tu u Zagrebu. Zato i neman šta slika za stavit... Za misec dana kad odem doma će ih bit vjerojatno

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 03/04/2011 : 15:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Jos i na to bacat pare dovoljno mi je za slejdecih 10 godina zagor lms/zs...netreba mi nista vise

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 03/04/2011 : 16:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Nemam baš previše originala ali ono što imam ću poslikat za jedno tjedan dana kad budem išao kući.....

"War will cease when we refuse to fight"

Edited by - Andrej on 03/04/2011 16:21:28
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 03/04/2011 : 19:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
glazbenih cd-a imam dosta, sve originali XD
imao sam i par izvođača na kazeti, ali sam iste bacio u smeće...


"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/04/2011 : 19:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

glazbenih cd-a imam dosta, sve originali XD
imao sam i par izvođača na kazeti, ali sam iste bacio u smeće...





Zašto taj veseli smajlić na kraju?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 03/04/2011 : 19:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Lepo da je ovo neko otvorio.

Skupljam ploce, a CDove kupujem samo ako su poslednja alternativa, tj. ako pratim neki bend i ne mogu da nadjem vinil izdanja. Takodje kupujem domacu muziku na CDu (ovde smatram i hrvatske bendove). Neke stvari imam duplo lp/cd, pogotovo domacice.

Ne znam sta bih mogao izdvojiti kao highlight kolekcije, jer ima toga mnogo. Ali, recimo da sam ponosan na moju fonoteku domace rock/popularne muzike od '78-'92, te kompletne diskografije Azre, Haustora, ELektricnog Orgazma, Partibrejkersa, Ekatarine Velike, Idola, Filma, Discipline Kicme, Bajage, Riblje Corbe itd.

Od stranih stvari, imam vise "kompleta", ali istice se moja The Police kolekcija, gde imam sve 7" singlove, sve LPove i jos gomilu drugih gluposti, te skoro kompletan Queen (uz dosta singlova, samo neke sedmice fale), Iron Maiden do FotD, Metallica do Load, kompletan Zep, kompletan "klasicni" DP/Sabbath i sta ti ja znam sve sta jos.

Ako neko zeli da razgleda, dobro je dosao :

http://rateyourmusic.com/collection/Mairosu/oo,fmt.CD <-- CDovi, najmanja stavka
http://rateyourmusic.com/collection/Mairosu/oo,fmt.LP <-- ploce, sve
http://rateyourmusic.com/collection/Mairosu/stag/yu%e2%81%84ex-yu/ <-- domaca muzika

Bas cu slikati ponesto, na punk threadu ima par ploca iz kolekcije.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 03/04/2011 : 20:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Zašto taj veseli smajlić na kraju?



a zakaj ti pitaš to pitanje?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/04/2011 : 20:07:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Marisou, super bi bilo da staviš štagod slika Ima tu dosta materijala bogami... Kad si počea skupljat? Vidin da imaš 30 godina, tako da pretpostavljan da si bar 15ak godina u tome. Ja sam tek prije 6 godina počea sa time i smatran da za sada iman sasvin pristojan broj primjeraka.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 03/04/2011 : 20:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
Vecinu ploca prodao (ostalo 50-tak), originalne kazete poklonio/pobacao (ostalo par koje trosim u kolima), CD-a originalnih oko 20-tak, ostalo `bugari` i mp3...

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 03/04/2011 : 20:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
nekad sam sakupljao ploce, tako da mi je ostalo nekih 800 ploca koje vise ne slusam jer nemam toliko vremena a i puno muzike sam prebacio na cd. zastupljena muzika je nesto malo 60' dosta 70' i vecina na dalje.ima svega, od claptona, skoro sve od uriah heepa,deep purpla, pink floyda do nekih relativno nepoznatih izvodaca, prvih ploca josipe lisac i zlatka peakovica.vecinom rock i pop, manje domacih. imao sam dobru ponudu da ih prodam ali kcer neda.moram priznati da je vec postigla odredeno muzicko znanje i da zna prepoznati kvalitetu a to i je najbitnije. cd-a imam nekih 300 kom ali vecinom kucna radinost.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/04/2011 : 21:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Strastveni sam kolekcionar ploča. Mislim, mjuze općenito, a između ostalog i dobrog starog vinila.
A na čemu se sluša?

Jedan, jedini i neponovljivi eMKaDva




Inače, Tehnics je shrot firma što se tiče glazbenih komponenti ali ovaj gramofon je zakon. Inače volim belt - drive pogonske sustave više od centralnih, ali nema veze. Cijena? 600 eura, bez zvučnice. sad sam nakalemio Marantzovu zvučnicu na njega ali to je samo privremeno dok ne kupim Ortofonovu...
Inače, što se tiče drugih komponenti - Marantz rules.

P.S. Već neko vrijeme želim otvoriti HI - FI @ CO topic. Možda uskoro ak nađem vremena...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 03/04/2011 : 21:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Zasto belteri pobogu ?

Ja imam Gemini TT03 sa Numarkovim stylusima (CS-1 cini mi se). MK2 jeste zakon, slazem se.

Ostatak komponenti su mi Marantzov PM4001 Original SE amp, Denonov DCD-500AE CD i Wharfedale Xarus 3500 zvucnici.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 03/04/2011 : 22:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Zato sto su srcu dragi. Ovaj me sluzi od 1978 godine i nikada nije stao. jednom sam mu menjao kais pre dvajs godina, a i to samo zato sto sam mogao. Istini za volju od tada ga i ne koristim puno, tek tu i tamo.



Mairosu, imas PM.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 03/04/2011 : 23:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Odgovorio.

Imam losa iskustva sa belterima u smislu istrajnosti, al mozda sam imao los model, ko ce ga znati. Citam negde da belteri prave manji sum npr., ali nisam to primetio da se odrazilo na generalnu slusljivost kod mene.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/04/2011 : 23:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Zasto belteri pobogu ?

Ja imam Gemini TT03 sa Numarkovim stylusima (CS-1 cini mi se). MK2 jeste zakon, slazem se.

Ostatak komponenti su mi Marantzov PM4001 Original SE amp, Denonov DCD-500AE CD i Wharfedale Xarus 3500 zvucnici.




Izvrstan sustav!
A što se tiče beltera...Pa, iskreno, ne mislim da kvalitet zvuka ovisi o vrsti pogona, odnosno dobar pogon će izvrsno uraditi posao bio on belt - drive ili centralni. Moje simpatije su više afektivne prirode. Fora mi je prčkanje s remenjem, mijenjanje, slušanje promjena...Ali nisam dugo ništa mijenjao na gramofonu. Jedino zvučnice redovito mijenjam. Trenutno sam na MM zvučnicama. Ako mene pitaš, ta MM/MC razlika je pomalo razvikana...
Dobri su ti ovi Warfedale zvučnici. To su samostojeći jel'da? Ja sam na B@W DM 601. Više ne kupujem ništa što nema žutu membranu:)))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 03/04/2011 : 23:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Sad cu ispasti glup, "samostojeci" znaci da ono, samostalno stoje na podu ? :D Ako je to, jeste, to su one pravougaone kutijetine...licno nisam hteo da preterujem sa zvucnicima, ovi su bili relativno jeftini (200tinak) i zvucali su dosta dobro na demonstraciji. Jos uvek me nisu izdali ovako :)

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/04/2011 : 23:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Dobri su Warfedale :))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 03/04/2011 : 23:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Izvukao sam neke ploce pa cu slikati veceras kad zavrsim sa rabotom...pokusao sam biti sto raznovrsniji.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 04/04/2011 : 00:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Diskovi uglavnom, nešto malo kaseta, a poneka ploča ili dvd
Diskova imam 120-130 sigurno, mada bih 30ak sigurno prodao, jer zbog manjka para bih voleo da ostavim samo ono što baš volim. A problem je što znam da uzmem disk koji me toliko i ne zanima, ako je za neku finu paricu a posle pokušavam da ga prodam, s naglaskom na pokušavam
i da, metal uglavnom

Ono što bih voleo je da od nekih dražih bendova imam kompletne diskografije kao npr: therion, opeth, pain of salvation, primordial, oceansize.. Kod nekih mi ide solidno, npr. od therion-a ima 7-8 originala, od opetha 5, dok kod nekih baš loše npr, od pomenutih oceansize nemam ništa

Poslednje što sam uzeo je The Gathering - Mandylion i Kimaera - Solitary Impact

Edited by - Imrahil on 04/04/2011 00:57:32
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/04/2011 : 02:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Baš sam nekidan vidija neko limited izdanje Mandyliona i mislija se oću kupit, al ipak nisan na kraju

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 04/04/2011 : 08:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Celu moju kolekciju LP, SP i EP (oko 150+stotinak), kaseta (oko 200) i open reel traka (tridesetak) uspeo sam da zamenim CDima, mptri 320 ili flakovima i kojekavim majmunima.
Sad me je uhvatilo ludilo da rekonstruisem omiljene LP u nekakvoj mini replika kolekciji (eviva digital print!). Srecom, bice ih svega pedesetak . Dakle, samo ono sto sam imao, tj nekompletni Purple, Grend Fank, Juraje, obskurne RTB kompilacije iz 1965 i 1968 i rariteti kao sto su Lone Star i plavi ZZ Top
A sve je pocelo sa ovim:



Edited by - cat claw on 04/04/2011 08:04:40
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 04/04/2011 : 10:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Baš sam nekidan vidija neko limited izdanje Mandyliona i mislija se oću kupit, al ipak nisan na kraju



meni zapao first press
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/04/2011 : 12:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Opa, lipo bogami. Meni evo baš sa ebaya dolazi treći album Grindera, first press izdanje isto! Pravo odlična trešerija na shemu Sacred Reicha.




Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 04/04/2011 : 17:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo
P.S. Već neko vrijeme želim otvoriti HI - FI @ CO topic. Možda uskoro ak nađem vremena...



ajd daj otvori da se mogu pohvalit sa pionner vsx 1017 i zvučnicima wharfedale diamond 9.3

ploča imam oko 40-tak ali nemam baš dobar gramofon, to furam na nekoj prastaroj plastičnoj liniji.


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/04/2011 : 18:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Uuu, dobar Pajonirac:))

Budem za dan - dva otvorio.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 04/04/2011 : 22:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Uuu, dobar Pajonirac:))

Budem za dan - dva otvorio.



nisam ga kupio... dobih ga na poklon


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000