forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 HI - FI & CO
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/04/2011 : 18:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Topic za sve ljubitelje dobrog zvuka.




P.S. Poslije ću se raspisati, sad sam full zauzet.

Vi samo dajte!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/04/2011 : 18:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

P.S. Poslije ću se raspisati, sad sam full zauzet.


ovo mo's u potpis da stavis

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/04/2011 : 18:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ipak nisam u tolikoj žurbi da ne bih neke udaljio zbog spama :D :D :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 07/04/2011 18:35:09
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/04/2011 : 18:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Inače, ovo gore mi je san. Jednog dana...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/04/2011 : 19:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ipak nisam u tolikoj žurbi da ne bih neke udaljio zbog spama :D :D :D



to be fair, ucinio bi mi uslugu :)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 10/04/2011 : 23:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Kod mene je sve osim cd-a DIY.Ako bude zanimanja mogu pokazati i neke slike...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 11/04/2011 : 13:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ziki

Kod mene je sve osim cd-a DIY.Ako bude zanimanja mogu pokazati i neke slike...


Mene ovo izuzetno zanima.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 12/04/2011 : 23:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Imam nekoliko pojačala gotovih i još nekoliko u izradi. Diy zvučnike (rad jednog kolege), 3 diy pretpojačala, pojačalo za slušalice u 2 verzije itd. Dosta toga se skupilo s godinama. Evo samo nekoliko sličica...

[URL=http://img17.imageshack.us/i/99107001j.jpg/][/URL]

[URL=http://img163.imageshack.us/i/90896358.jpg/][/URL]

[URL=http://img685.imageshack.us/i/69983043.jpg/][/URL]

[URL=http://img846.imageshack.us/i/20100911111322img0705tl.jpg/][/URL]

[URL=http://img713.imageshack.us/i/modusnaprijed1.jpg/][/URL]

[URL=http://img577.imageshack.us/i/modusnazad1.jpg/][/URL]

[URL=http://img819.imageshack.us/i/modusunutra.jpg/][/URL]

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/04/2011 : 15:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ovo izgleda izvrsno,monoblokovi jebu kevu.
Ovi nakošeni zvučnici izgledom podsjećaju na Ruark... Vidim da je bass rupa iza. Koliko ih moraš odmaknuti od zida?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 13/04/2011 : 16:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Transmisije su pa mogu dosta blizu biti,nekih 30cm je ok. Nisu zahtjevni što se smještaja tiče pa mogu komotno u male sobe 13 do 16m2, a i u veće. Osjetljivost je nekih 90-91 dB pa se može igrati i s lampicama.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/09/2011 : 14:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
PM1, vrhunski mali stereo zvučnik iz B&W-a




PM1 nije univerzalni konfekcijski zvučnik kakvog tvrtke preporučuju kao dobrog za stereo par, kao prednje ili pozadinsko rješenje u sustavu kućnog kina. U Bowers & Wilkinsu razvili su mali zvučnik za na stalak samo s jednom mišlju; da par zvučnika služi samo za uživanje u glazbi.

"Odlučili smo da želimo zvučnik specijaliziran u stereo reprodukciji i koncentrirali smo svoje napore u razvoj vrhunskog malog zvučnika. Ovo nije zamjena za seriju 700, prije za manji 805S" - rekao je voditelj projekta Mike Gough.

Povodom izlaska rekao je i kako je mnogo vremena potrošeno na razvoj proizvoda koji je napravljen u kooperaciji s dizajnerskom tvrtkom Native, koji su svoju kreativnost iskazali na popularnom iPod docku Zeppelin, Zeppelinu Mini i P5 slušalicama.

Za PM1 razvijen je novi visokotonac od 25 mm koji može dohvatiti 40 Hz i čija je aluminijska kupola okovana prstenom od karbonskih vlakana. Cijeli mehanizam visokotonca je odvojeno instaliran na vrh kutije, slično kao i na seriji 800 Diamond, s kućištem po uzoru na Nautilus.

Bas/srednjotonac s membranom od kevlara je već oproban u CM1 modelu zvučnika, ali s poboljšanom konstrukcijom po pitanju anti rezonantnog faznog klipa. U kutiji je upotrijebljena oprobana B&W Matrix tehnologija unutarnjeg ojačanja, a prednja ploča je napravljena od thermoset plastičnog kompozita, dok je na zadnju stranu nanesen sloj mineralne smole za dobivanje više mase i efekta dampinga. Kako kažu u B&W-u, trudili su se skretnicu napraviti što je moguće jednostavnijom da bi se održala čistoća signala uz uporabu vrhunskih Mundorf M-Cap Supreme kondenzatora. Za zvučničke terminale korišten je kvalitetni bakar bez kisika (OFC).

PM1 ima frekvencijski odziv od 48 Hz do 22 kHz, osjetljivost 84 dB i nominalnu impedanciju od 8 oma. Rezna frekvencija je na 4 kHz. Preporučuju se pojačala od 30 do 100W na 8 Ohma. Dimenzije zvučnika su (VxŠxD) 33,1x19,1x25 cm, a težina po komadu 9,3 kg. Predviđa se da će na cijena na hrvatskom tržištu biti oko 18.500 kn.

INFO: www.sonusart.hr







COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/10/2011 : 15:38:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Martin Logan Montis hibridni elektrostati





IZVOR: HI - FI MEDIA časopis

Martin Logan predstavio je nove zvučnike pod imenom Montis, nove prinove u ML "reserve" seriji hibridnih elektrostatskih zvučnika.

U zvučnicima Montis korištena je napredna MicroPerf tehnologija uz pomoć koje se maksimalno povećava efektivno područje CLS (Curvilinear Line Source) elektrostatskog pretvornika – čime se postiže gotovo dvostruko veća površina izložene membrane nego što je slučaj kod standardnih elektrostatskih zvučnika iste veličine.

Iz Martin Logana poručuju da ovakav spoj tehnologija omogućava najvišu razinu učinkovitosti i laganu dinamičnu reprodukciju.

Bez obzira na relativno skromne dimenzije u usporedbi s nekim drugim elektrostatskim zvučnicima, Montis ipak ima priličnu masu od 26kg, uz dimenzije 150cm × 32cm × 46cm.

Dizajn i konstrukcija zvučnika temelje se na izuzetno preciznom 24-bitnom Vojtko DSP pogonu u kombinaciji sa snažnim pojačalom snage 200W klase D, s tim da pruža detaljnu reprodukciju nižih frekvencija sve do 29Hz – što je neobično za ovakve kabinete.

Bas performanse dodatno su pojačane zahvaljujući opciji koja korisniku omogućava sa sam podesi zvučnike prema akustici prostorije.

Montis možete nabaviti u tri opcije finiša od pravog drva – Black Ash, Dark Cherry i (novost za 2011.) Black Cherrywood visokog sjaja, s tim da je svaki finiš ručno obrađen.

Očekivana maloprodajna cijena za MartinLogan Montis zvučnike iznosi 72.980 kuna par, a na europskom tržištu će biti dostupni od studenog 2011.

Na sajmu CEDIA EXPO 2011, MartinLogan također je predstavio seriju zidnih i stropnih zvučnika za sve one koji traže suptilnije načine uživanja u vrhunskim uređajima iz ML-a. Nova ML Architectural serija sastoji se od devet modela koji su svi tonski usklađeni s Martin Logan Folded Motion i elektrostatskim zvučnicima.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
523 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 05/10/2011 : 16:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message  Reply with Quote
Moja HIFA








Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/10/2011 : 17:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Koji kablovi čovječe

Ovo je NAIM pojačalo?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
523 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 05/10/2011 : 18:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Koji kablovi čovječe

Ovo je NAIM pojačalo?


Da. Naim Nait 5i
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/10/2011 : 18:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
O NAIMU sve najbolje. Nisam nkada imaoa njihovo pojačalo ali ljudi koji su ga imali prilike čuti kažu da je kvalitetan. Inače, ja se držim jedne vlastite poslovice: Ako za pare koje imaš možeš kupiti Marantza - kupi Marantza:)) Na žalost, mana im je što u ponudi nemaju cijevnih pojačala. Odnosno, izdali su bili prije desetak godina one neke replike starih monoblokova, čini mi se da su oni bili cijevni, samo koštaju kao omanji stan. Ovo iznad pojačala je music server ili što?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 18/03/2012 : 21:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Budući da o nekom poštenom receiveru mogu samo sanjati pala mi je na pamet jedna ideja; Imam liniju Sony hcd rg270 i zanima me mogu li i/kako spojiti gramofon na nju. Mislim na neki gramofon tipa oni obični Sonyjevi iz oglasa za 300-400 kn.

Mladjo, ziki,anyone?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/03/2012 : 20:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Budući da o nekom poštenom receiveru mogu samo sanjati pala mi je na pamet jedna ideja; Imam liniju Sony hcd rg270 i zanima me mogu li i/kako spojiti gramofon na nju. Mislim na neki gramofon tipa oni obični Sonyjevi iz oglasa za 300-400 kn.

Mladjo, ziki,anyone?



Za spajanje na liniju trebaš imati gramofonski ulaz ili gramofonsko predpojačalo. Najeftinije predpojačalo ti košta oko 500 kuna ali moglo bi se preko oglasa naći i jeftinije. Za gramofon ti preporučam Technicsov SL-BD20 kojieg se rabljenog može vrlo jeftino naći. Moj ti je savjet da za stotinjak eura kupiš neko dobro staro pojačalo/reciever sa gramofonskim ulazom i da probaš liniju kao izvor zvuka spojiti na izlaz, ili još jednostavnije (kako i ja imam jedan sustav tako spojen) gramofon ikompjuter/mp3 spojeni na Phono i AUX ulaz kao izvor zvuka i peri.

Uz malo sreće mogao bi dosta jeftino proći.

P.S. Imaš sad taj nekakav GEMINI gramofon koji košta nekih soma kuna. Riječ je o kopiji Technicsovog legendarnog MkII modela, a sam gramofon je iznimno dobro napravljen, naročito za te pare.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/03/2012 : 20:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote


A one Sonyjeve zaobiđi u širokom luku

A za ovog su ti i dijelovi jeftini, nabaviš remen vrlo jeftino ak treba, ma ima sve za kupiti za njega.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 26/03/2012 20:52:04
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 26/03/2012 : 21:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by blueberry

Moja HIFA












A u majčinu, ne znam koje su me police više oduševile - one sa stripovima (prvenstveno zbog albuma) ili one s glazbenom. A onda sam primijetio ogromnu kutiju na kojoj piše RADIOHEAD i rekao "Ovo mora da je sjajan čovo..."

Na tren sam zažalio što više ne kupujem glazbene albume, ali dobro, nadomjestak su mi strip-albumi.

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 26/03/2012 : 22:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo
Za spajanje na liniju trebaš imati gramofonski ulaz ili gramofonsko predpojačalo. Najeftinije predpojačalo ti košta oko 500 kuna ali moglo bi se preko oglasa naći i jeftinije. Za gramofon ti preporučam Technicsov SL-BD20 kojieg se rabljenog može vrlo jeftino naći. Moj ti je savjet da za stotinjak eura kupiš neko dobro staro pojačalo/reciever sa gramofonskim ulazom i da probaš liniju kao izvor zvuka spojiti na izlaz, ili još jednostavnije (kako i ja imam jedan sustav tako spojen) gramofon ikompjuter/mp3 spojeni na Phono i AUX ulaz kao izvor zvuka i peri.



Uf mislio sam da možda postoji neka jeftina shema sa line in ulazom i nekim kineskim pojačalom sa ebaya za 100 kuna; ali da, jedno su želje a drugo mogućnosti. Izgleda da mi ne gine olakšanje za minimalno 1200 sisavaca ali thanx na savjetima u svakom slučaju.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 30/03/2012 : 18:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
nitko se ne razumije u gramnofone? shmrc :(((

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 30/03/2012 : 19:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanmaras

nitko se ne razumije u gramnofone? shmrc :(((



Imam ploče nemam gramofon (ustvari imam na staroj samsungovoj liniji)


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 30/03/2012 : 19:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
pokloni mi ploče :)))

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/03/2012 : 14:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Tek sad vidio:))

sad nisam siguran za te modele dok se ne prisjetim prek neta koji je točno koji ali ovak napamet - ak možeš kupiti REGIN gramofon - kupi REGIN gramofon:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/03/2012 : 14:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ajd kad sam već tu - onak iz glave: REGIN model nema poklopac tak da budi spreman na detaljno čićenje gramofona na dnevnoj bazi. Sitnica koje se može pretvoriti u iritantnu pizdarijicu, vjeruj mi.
Drugo, Pro-Jectovi gramofoni su dobri ali neki modeli imaju jednu gadnu stvar - prekidač za 45 okretaja im je negdje ispod tanjura tak da kad želiš prebaciti broj okretaja to postaje gnjavaža. fakat glupost koja je npr. mene jednom odvratila od kupnje jednog njihovog gramofona. Moj frend je kupio i požalio. Naravno, ak ne slušaš singlice, nije bed:))

Ajd čujemo se još:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000