forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Igra prijestolja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 94

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/05/2019 : 14:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Vau, poginula služavka od Kalisi. U sljedećoj epizodi očekujem smrt štitonoše od Brienne. To će sigurno biti mnogo emotivno.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 06/05/2019 : 14:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Potezi kola GoT lige za prvaka prema mojem slobodnom mišljenju;

Ned Stark. U sezoni jedan izgubi glavu zbog podrške "pravom kralju" 7 kraljevstava Stannisu Baratheonu iako je svojeg nećaka, po pravu kralja istih kraljevstava poslao na Zid. S obzirom na okolnosti, u najmanju ruku mu je moglo biti svejedno tko će sjediti na Željezu. Valjda je previše mrzio Targaryene i previše volio Baratheone.

Robb Stark, zvijezda sezone dva. Strah i trepet na bojnom polju, neustrašivi vojskovođa koji bitke ne gubi. Da bi dao protivniku priliku, oženi praktički nekakvu no name small time velikašicu iako je Freyu obećao učvrstiti krvne veze s njegovom lozom. Unatoč tome što pod sobom ima ogromnu odgovornost prema obitelji, mnoštvo vazalnih kuća i, u to ratno vrijeme vrlo vjerovatno najjaču vojsku svijetu barem u smislu borbene odlučnosti i stoga dakle sve mobilizira na maksimalni oprez i mudrost da se nastavi sa dobrim rezultatima, Robb napravi potez prištavog tinejdžera. Volim te volim, iako ne smem.
Kasnije smo svi iznenađeni crvenim vjenčanjem ljutitog oca Waldera Freya.

Blackwater. Stannis stiže pod zidine King's Landinga sa svojom piratskom flotom brodova gdje ga dočeka solo neprijateljski brod i napravi veliku štetu. Što bi rekli engleski komentatori "Lannisters are off to a flyer!". Međutim, to je otprilike to što se smislene Lannisterske obrane tiče. Iako se u podrumima lavova odmara preko nekoliko bačvica fluo zelene vatrice, oni odluče da je jedan brod pun zelenog u obrani ipak bio dosta (slijedeće smo krčkanje na zelenom opet mogli vidjeti tek dosta kasnije). Ni traga nekakvim priručnim sredstvima zelenog ili zakapanja istog u limitiranoj količini na strateški slabe točke zlatne obrane.
U međuvremenu, Stannis vidi kako mu u jednom udarcu pod demonskom vatrom nestaje solidan dio vojske, te na "we're all doomed, hundreds will die" opasku svojeg časnika ironično primijeti "ne stotine, već tisuće" i naredi opći juriš jer je procijenio da ima šanse. Da se podsjetimo, radi se prema mišljenju mnogih iz GoT svijeta o odličnom borcu i najboljem zapovjedniku poznatog svijeta.
Fantastično smisleni hura izgorenog Cleganea i rođaka Lancela na Stannisove vojnike van zidina valja samo konstatirati. Doduše, netko od Lannisterskih vojnika na početku Stannisovog kopnenog juriša osokoljeno poviče "oni ne mogu probiti zid" pa je kontra juriš Houndovih bijesnih pasa bio u smislu fair playa sasvim opravdan. Osigurali su koju pjesmu više po krčmama Westerosa.
Sa zidina King's Landinga vidimo kako pada kamenje i strelice, što nas navodi na zaključak da je ulje i mast u to doba bilo rezervirano samo za kuhinjsku uporabu.
Nakon junačke Tyrionove predstave kao zamjene za Joffreya na scenu stupa udarna igla i senior zlatnih Tywin i donosi im pobjedu. Tyrion nakon svega može biti sretan da se izvukao živ nakon poteza njegovog pobočnika Ser Mandona Moorea.
Mandon se vrlo vjerovatno, vidjevši da je bitka okrenula povoljno za njih, uplašio povoljnog ishoda te u panici odlučio obezglaviti glavnog zapovjednika u žaru bitke. Moguće je i da je poradi već mitski opjevanog fair playa u Lannistera odlučio dati šansu protivniku.
Kako god, svi ćemo već sigurno imati svoju teoriju.

Battle of the Bastards.
Ramsay Bolton. Primjer odvratnog, zlog i lukavog antijunaka. Kao takav, postavio je genijalan plan kako poremetiti planove uskrslog Jona Snowa i njegove kombinirane vojske. Mudar je Derač, zna on da Jona treba šutnuti tamo gdje je najtanji. Iskoristiti njegovog brata Rickona kao mamac u utrci na život i smrt ne bi li preko njegovih osjećaja izvukao kakvu korist za sebe. Rickonova trka je okončana trećom, fatalnom strijelom nakon otprilike minutu i 25 sekundi.
Ako uzmemo u obzir da nezainteresirani srednjoškolac na tartanu istrči 100m za cca 14-15 sekundi, nemamo razloga sumnjati u Rickonovih solidnih barem 200m po džombama Winterfella.
Pokretna meta ležerno pogođena na što Ramseyu uz naklon možemo reći samo "bravo majstore!". Kudos i Rickonu što je odbio biti kukavica i trčati cik cak.
Jon je spoznavši smrt svojeg brata junački sam krenuo na Boltona uz povik "I got this" jer bi tako svaki pravi zapovjednik napravio.
Shvativši da je Jon u frci zaboravio na vojsku Ser Davos prelazi na plan B i naređuje juriš konjice preko ledine, valjda procijenivši da će ovi uspjeti stići glavnog zapovjednika iako se ovaj nalazio u punom trku na konju već na pola puta do neprijatelja. I najboljima je improvizacija ukus dana.
Nakon što mu je konj strelicom oboren, Jon u čudu gleda kako njegovi konjanici stižu baš u trenutak da ga spase, iako im je vjerovatno viknuo "I got this". "Nisu me čuli", sigurno je pomislio. "Ili možda nisam viknuo?".
Tko zna, frka je.
U općem krkljancu, Bolton naređuje strijelcima da nastave sa akcijom, iako je prilično očigledno da to neće naići na topao prijem kod njegovih vojnika. Valjda je mislio da ima previše prednosti pa se može malo zaigrati. Pošteno od njega, svima jednaka porcija fair playa s neba. Potom dolazi do kulminacije i juriša preostale vojske na bojnom polju. I dok Bolton zadovoljno trlja ruke gledajući mili prizor tu negdje polako, između diskretnog lupkanja Boltonovih kopalja o njihove modro plave štitove se dovukao "oops" moment zapovjednika Jona. "Ovo se nije moglo predvidjeti!"... "učinio sam sve što sam mogao..." pomisli on.

Jesi Jone. Svi znamo da jesi.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 06/05/2019 : 22:41:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Još jedna blijeda epizoda, puna gluposti. Mogu da prihvatim ponašanje i odluke Džejmija i Deneris, jer su u skladu sa njihovim ličnostima, ali loše pisanje, televisa presenta emocije i zavrzlame, ubijanje zmaja u letu sa tri nevjerovatno precizna hica sa broda koji se sakrio pored Denerisinog Zmajkamena (!), a onda promašivanje drugog sa 100 strijela, ne mogu. Pa onda ona glupost oko scene sa Misandei i brdo toga još.

Sad sam prilično siguran da Bren nema ništa više da ponudi i da su zavrzlame oko prestola sve što ćemo vidjeti do kraja.

Očekujem da Tirion sredi Deneris kad krene da digne Kraljevu luku u vazduh, jer ćemo tako dobiti dva brata Slayera, Kingslayera i Queenslayera

Tužno na šta liče sedma i osma sezona. Izgleda još jedno razočaranje a la Lost.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/05/2019 : 23:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Lose.
Prije kad rat nije bio u prvom planu nekako sam i mogao progutati gluposti ali sad kad je rat glavna stavka vidi se koliko amaterski je to izvedeno .

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
667 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 07/05/2019 : 00:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message  Reply with Quote
Vama kriticarima je, u stvari, svima zao sto se serija privodi kraju.
Zato joj nalazite mane, zato je (skoro) sve trebalo uraditi drugacije, odnosno onako kako biste vi napisali, rezirali, glumili,.....
Nelogicnosti ima jako puno, gluposti takodje, praznog hoda poprilicno, ali to je to.
Go to Top of Page

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
262 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 07/05/2019 : 00:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
pa ne, pa ovo je fenomenalno, kako su začepili usta (slučajno, ili su predvidjeli?) svima koji su kmečali da se dosta ljudi nije u bitci za spas svijeta zrtvovalo,

pa ovo je vrlo dobra drama (čije bi dijaloge martin par puta bolje napisao) i apsolutno, apsolutno fenomenalna gluma, gledati ovakvu glumu, ovakav izgled (u 1080p) je nevidjeno za seriju i većinu današnjih filmova, posljednja jednostavna riječ ove epizode (ili filma) je remek djelo, pa niej vazno sto ona nije globalno važna, važna je vladarici koja ima većinu moći

lena heady, nevjerojatna gluma, danac koji glumi njoj budućeg krvnika - također,

ne mogu vjerovati da ovo ima 7.3 na imdb ahhaha (a oni običnu daju jako visoku ako neko tektonski vazan pogine) pa kako ljudi ne razumiju što je drama, kako ljudi ne razumiju što su trebali u srednjoj na književnosti upiti


P.S.

"pahulje ti se tope u kosi" (!!!!!!!!!!!!!!!)

puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita

Edited by - Andrey on 07/05/2019 00:38:40
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 07/05/2019 : 00:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobra epizoda. Na trenutke odlična jer se opraštamo s likovima (Sam, Thormund, bijeli veliki pesek... mislim da njih nećemo više vidjeti u aktivnim ulogama). Doduše, ide to (zasad) predvidljivim tokom ali užasno gledljivo budući da dobivamo dijaloge odnosno izmjene koje želimo vidjeti. Vrhunska drama na relaciji Jon - Danny - Sansa. Da, ovog drugog zmaja su lagano krknuli, ali nakon onog juriša Dothrakija, ovo s zmajem i nije toliko nategnuto. Sansa je glavni spletkaroš, pravi ženski Littlefinger. Jon plemenit i naivan. Jaime je baš na teškoj drogi zvanoj Cersei. Vratio se i Tyrion među glavne - jadnik je razapet između svoje Danny i legitimnog Jona. Spletke su tu. Emocije su tu. Kad sjednu Tyrion i Varys i počnu debatirati o nečemu što mi je ženski Littlefinger prišapnuo... To je to. To je GoT.

Edited by - nagor on 07/05/2019 00:51:34
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 07/05/2019 : 00:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Svejedno mi je ako svima odrobe glave i ko pogine ili preživi.

Projektili su bili ko drvene rakete, kako su samo rušili brodove. Nemam pojma zašto su Englezi i ostali u doba jedrilica stavljali na njih topove, stavili bi tri baliste i potopili protivnike dok kažeš keks. U drugom svetskom ratu bi trebali staviti ove avtomatske bacače koplja jer su očigledno precizniji i ubitačniji od topa. Svakog dana naučim nešto novo.

A zmaj je pao od prve ko sitna ptičica. I to usred bijelog dana. Normalno, da se niko od stotina genijalaca koji rade seriju na kraju nije sijetio da zaštiti platforme sa balistama od strijelaca, oni ne trebaju gledati kako su te stvari izgledale u prošlosti, oni znaju bolje.

Ako sam izdržao do danas onda ću još dve epizode jer lošije i glupije od "velike noći" ne može.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 07/05/2019 00:53:51
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 07/05/2019 : 00:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Pomorska bitka je dosta naivno odradena, ali sve u svemu, prema videnom u ovoj sezoni ova epizoda je najbolja jos. Prvi dio je bio bezveze i tesko gledljiv ali ne mogu poreci da 2.dio nije vratio zivosti u stanje na terenu. MVP ove epizode definitivno Tyrion

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 07/05/2019 : 07:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Ova 4. epizoda je bila stvarno nešto najlošije što sam odgledao u zadnje vrijeme. Da ne pratim seriju ne bih ni izdržao do kraja. Baš kao da su se trudili producenti da upropaste sve. Nije samo scenarij loš i produkcija nije više na starom nivoju.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/05/2019 : 08:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vladar

Vama kriticarima je, u stvari, svima zao sto se serija privodi kraju.
Zato joj nalazite mane, zato je (skoro) sve trebalo uraditi drugacije, odnosno onako kako biste vi napisali, rezirali, glumili,.....
Nelogicnosti ima jako puno, gluposti takodje, praznog hoda poprilicno, ali to je to.



Dakle, puno nelogičnosti, puno gluposti i puno praznog hoda, ali serija za 10.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/05/2019 : 08:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Svejedno mi je ako svima odrobe glave i ko pogine ili preživi.

Projektili su bili ko drvene rakete, kako su samo rušili brodove. Nemam pojma zašto su Englezi i ostali u doba jedrilica stavljali na njih topove, stavili bi tri baliste i potopili protivnike dok kažeš keks. U drugom svetskom ratu bi trebali staviti ove avtomatske bacače koplja jer su očigledno precizniji i ubitačniji od topa. Svakog dana naučim nešto novo.

A zmaj je pao od prve ko sitna ptičica. I to usred bijelog dana. Normalno, da se niko od stotina genijalaca koji rade seriju na kraju nije sijetio da zaštiti platforme sa balistama od strijelaca, oni ne trebaju gledati kako su te stvari izgledale u prošlosti, oni znaju bolje.

Ako sam izdržao do danas onda ću još dve epizode jer lošije i glupije od "velike noći" ne može.


Baliste su nevjerovatne. Da su Amerikanci imali ovo, sprašili bi Japance iz Pearl harboura brzinon svjetlosti.
Uz sve mane kojih je bilo prošlih sezona, serija je bila dobra. Ova zadnja sezona je užas.
Mislija san da nemože gluplje od onoga juriša Dothrakija, ali ubojstvo zmaja je tragikomično.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/05/2019 : 08:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Imati avijaciju i ne bombardirati gusto zbijene neprijateljske redove iz sigurnosti a ne slati ovce na klanje je sve.
A i kad znaš da ako ubiješ jednog jedinog (određenog)neprijatelja ne poduzeti koncentrirani juriš(all in) na njega prije nego li mrtvi istrijebe tvoju vojsku je isto sve.
Sa strane protivničke:
Ne pucnuti svako malo prstima i pridružiti svojoj vojsci ubijene protivnike nego li čekati kraj bitke za to napraviti je sve.



Ovo je jedino i napravljeno OK.
Oni i jesu išli "all in" na kralja. Plan je bija da se bore pod dvorcen i odvuku većinu mrtve vojske a Bran je triba navuć kralja. Tako da je taj dio OK.
Dobro mi je i šta ga je Arya ubila, ipak je ona najveći assasin u seriji.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/05/2019 : 08:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A da je Night King čeka da mu vojska polako ubija neprijatelja i svaku malo pucne prstima s rukavicom(:)) i pojača svoje redove i na kraju ušeta ko džek i kokne Brana?
Nije da su samo ljudovi loši strategi:)
A u ovoj epizodi zasjeda u zaljevu Zmajskog otoka je nešto najdebilnije u seriji.
Ko da ne bi Zmajokraljica ostavila posadu u utvrdi(koja je by the way jedna od najstrateškijih točaka u Westerosu a koju je iskoristija i njezin opredak)koja bi mogla javiti da se približava neprijateljska flota?A i zmajčeki bi mogli pri dolasku malo nadletjeti otok i vidit šta ima novoga:)
Čak i naši domobrani bi bili toliko pametni da pošalju izvidnicu.
A o snazi balista je neko gori sve napisao...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 07/05/2019 : 09:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
nedostatak književnog predloška je problem u dvije razine
prvi - scenaristi umjesto knjiga u kojima imaju sve razrađeno, imaju samo natuknice dobivene od martina - tipa tko će preživjeti i kako će se završiti...
drugi - sada i svaki prosječni fan nema knjige, ali ima svoju viziju i misli da bi to bolje napravio od ovih 'vizionara'
i što je najgore u svemu, mislim da većina i bi

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
667 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 07/05/2019 : 11:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vladar

Vama kriticarima je, u stvari, svima zao sto se serija privodi kraju.
Zato joj nalazite mane, zato je (skoro) sve trebalo uraditi drugacije, odnosno onako kako biste vi napisali, rezirali, glumili,.....
Nelogicnosti ima jako puno, gluposti takodje, praznog hoda poprilicno, ali to je to.



Dakle, puno nelogičnosti, puno gluposti i puno praznog hoda, ali serija za 10.




Ko je rekao da je serija za 10?
Serija je takva kakvom su je napisali drugi, rezirali drugi, odglumili drugi, a ne dezurni kriticari (svega i svacega) sa s.com.
Siguran sam da biste ti i jos neki sve uradili bolje, samo da ste imali priliku.
I meni se puno toga u seriji ne dopada (nelogicnosti, naiva,....), ali to sto nesto nije ispalo kako sam ja ocekivao i zamislio, ne dozivljavam licno.
Sticem utisak da vecina vas kriticara ima takav stav. Kao da je neko uradio nesto lose necemu sto je vase.

Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 07/05/2019 : 12:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vladar

Vama kriticarima je, u stvari, svima zao sto se serija privodi kraju.
Zato joj nalazite mane, zato je (skoro) sve trebalo uraditi drugacije, odnosno onako kako biste vi napisali, rezirali, glumili,.....
Nelogicnosti ima jako puno, gluposti takodje, praznog hoda poprilicno, ali to je to.



Dakle, puno nelogičnosti, puno gluposti i puno praznog hoda, ali serija za 10.


Dijagnoza je, rekao bih, otpilike točna.
Osobno sam možda blagoslovljen jer poradi cjeline mogu preskakati detalje. Da sam ih se čvrsto hvatao vrlo vjerovatno bih prestao gledati još do završetka druge sezone. Par postova iznad sam pokušao (sam sebi prvenstveno) objasniti što dobijem kad previše analiziram.
Forte serije su dobro prikazani komplicirani međuljudski odnosi i odsustvo crno-bijelog svijeta a to rastapanje nijensi sive je rijetka pojava u filmskom svijetu.

U vrištavi crno-bijeli televisa-presenta svijet junaka grešnih tek toliko da to bude nevino smiješno tiho ujaše jedan Jaime Lannister, s jedne strane demon, s druge sveti ratnik i sve ono između.

Gdje to neću voljeti.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/05/2019 : 14:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vladar

Vama kriticarima je, u stvari, svima zao sto se serija privodi kraju.
Zato joj nalazite mane, zato je (skoro) sve trebalo uraditi drugacije, odnosno onako kako biste vi napisali, rezirali, glumili,.....
Nelogicnosti ima jako puno, gluposti takodje, praznog hoda poprilicno, ali to je to.



Dakle, puno nelogičnosti, puno gluposti i puno praznog hoda, ali serija za 10.


Dijagnoza je, rekao bih, otpilike točna.
Osobno sam možda blagoslovljen jer poradi cjeline mogu preskakati detalje. Da sam ih se čvrsto hvatao vrlo vjerovatno bih prestao gledati još do završetka druge sezone. Par postova iznad sam pokušao (sam sebi prvenstveno) objasniti što dobijem kad previše analiziram.
Forte serije su dobro prikazani komplicirani međuljudski odnosi i odsustvo crno-bijelog svijeta a to rastapanje nijensi sive je rijetka pojava u filmskom svijetu.

U vrištavi crno-bijeli televisa-presenta svijet junaka grešnih tek toliko da to bude nevino smiješno tiho ujaše jedan Jaime Lannister, s jedne strane demon, s druge sveti ratnik i sve ono između.

Gdje to neću voljeti.


Sve ovo šta ti pišeš stoji, i važi za sve sezone do ove zadnje. Ni ja se nisan previše zamara sa detaljima jer se izgubi gušt gledanja, ali meni su potezi koji se vuku van pameti i uvreda za ineligenciju gledatelja.
OK, ja san obožava igrat Total war serijal pa znan bar neke osnove taktike, ali žena mi nije nikad imala veze sa ikakvon vojnon taktikon, pa je reakcija na Dothrakije bila "Di će ove budale?".
Sedan jebenih sezona nan zmajeve predstavlju kao nešto nenadjebivo,kao ultimativne jebače majki i silu koja radi prevagu, i onda ovi roknu zmaja ka kokoš???
Iz zasjede???? Sakrili 20 brodova između 2 otočića???
A tek scena kod pregovora... Ovi doleze kod Cersei za koju neznaš jel je više pere zloba ili ludilo, i došetaju na 100 metera od zidina tako da ih se može ubit kamenon???

Sandor i Arya mi imaju neku dobru priču, Tyrion i Varys su OK, ostalo sve nekako bezveze.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/05/2019 : 15:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Na svu srecu nemam tih problema posto me GOT nikada nije zanimao. Zapravo, jednom sam pogledao nekih 3 minuta serije i bilo mi je i previse.






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/05/2019 : 15:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Na svu srecu nemam tih problema posto me GOT nikada nije zanimao. Zapravo, jednom sam pogledao nekih 3 minuta serije i bilo mi je i previse.








Serija je kad sve zbroji i oduzme dobra.Ako inače gledaš serije daj šansu i ovoj.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/05/2019 : 15:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Cisto sumnjam. Za ubiti mozak su mi samo Lethal Weapon i Training Day (a i to pratim samo na TV za opustanje, TD mi je zapravo samo mrvicu iznad sranja), a za ostalo bi trebalo biti barem na razini Punishera da mi je gledljivo. U sta sumnjam, jer me te "tolkienovske" stvari prije odbijaju nego privlace (cak i kad bi bile ogledalo danasnje druzbe). A znam da mi se nece svidjeti kao npr. The Fall ili barem kao True Detective. Znaci, zanr nije pravi.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 07/05/2019 : 16:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Ako niste za fantaziju, onda gledajte Breaking Bad. Preporučujem.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/05/2019 : 17:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by Macon

Ako niste za fantaziju, onda gledajte Breaking Bad. Preporučujem.


Samo jos posljednji off - gledam BB i dobar je, u smislu smejurije. Bas su odbici, ne znas tko je luđi, a sve smireno na povrsini.
No, gledam mozda po jedan dio na tjedan/dva, jer draga ima slow tempo gledanja, a gledamo skupa.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 08/05/2019 : 00:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Sve ovo šta ti pišeš stoji, i važi za sve sezone do ove zadnje. Ni ja se nisan previše zamara sa detaljima jer se izgubi gušt gledanja, ali meni su potezi koji se vuku van pameti i uvreda za ineligenciju gledatelja.
OK, ja san obožava igrat Total war serijal pa znan bar neke osnove taktike, ali žena mi nije nikad imala veze sa ikakvon vojnon taktikon, pa je reakcija na Dothrakije bila "Di će ove budale?".
Sedan jebenih sezona nan zmajeve predstavlju kao nešto nenadjebivo,kao ultimativne jebače majki i silu koja radi prevagu, i onda ovi roknu zmaja ka kokoš???
Iz zasjede???? Sakrili 20 brodova između 2 otočića???
A tek scena kod pregovora... Ovi doleze kod Cersei za koju neznaš jel je više pere zloba ili ludilo, i došetaju na 100 metera od zidina tako da ih se može ubit kamenon???

Sandor i Arya mi imaju neku dobru priču, Tyrion i Varys su OK, ostalo sve nekako bezveze.

Nemoj zaboraviti Bronna. Tipa ne možeš ne voljeti. Kad malo bolje razmislim, nekako sam uvijek simpatizirao likove koji su ili sami Lannisteri ili rade za njih... što to govori o mojoj psihi, ne znam a možda i ne želim znati.
Doduše bio je tu onaj naočiti crni momak iz Dorna, Oberyn koji spada u onu rijetku kategoriju "šteta što je prerano zatvorio account", mislim da je imao potencijal na n-tu veći od otrovnih sestara koje su ga zamijenile.

Ma da... da je serija ovisila o razradama planova bitki i prikaza istih davno bi prestali komentirati o njoj... iskreno se više može naći nelogičnih poteza junaka serije u bitkama nego zdravorazumskih odluka... čak i jedan mudrijaš kalibra Ramseya, umjesto da čuči sa svojom deračkom ekipom oko vatrice Winterfellu i čeka neko vrijeme da zima i bijedni uvjeti odrade pola posla on riskira megdan na otvorenom polju... kao što si i sam rekao, igrač sa više od 5 sati TW miša pod prstima ne bi počinio takvu taktičku pogrešku.

O zadnje dvije epizode ne treba niti trošiti puno riječi, one su u stvari samo pomakle granicu u ovom smislu.

Total War me nekako navodi na finalnu misao, s obzirom na to da smo u seriji trebali vidjeti u najmanju ruku nekoliko smislenih opsada a vidjeli smo, koliko, jednu? I to od strane Freyovih sinova koji iskreno nisu mirisali na materijal za akademike, baš me zanima kolike su šanse da vidimo punokrvnu opsadu do kraja serije... (čekanje lukavstva Neokaljanih za pobunu robova kod osvajanja Zaljeva robovlasnika se vjerovatno ne može podvesti pod pravu opsadu...)
Da držim kladionicu na opsadu bi bilo jedno 5.5 a na "gung ho" 1.15.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/05/2019 : 14:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Teško smeće od epizode. Scenaristički pogubljeni, ka u nekom fan fictionu (i to lošem fan fictionu). Idemo odradit ove dvi preostale epizode, a ako i kad se Martin odluči dovršit svoje djelo, imat ćemo nešto konkretnije. Barem se nadam.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 94 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000