forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Igra prijestolja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 94

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/05/2019 : 14:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Vice, zar i ti sine Brute?

Previše se hvatate za Martina. Nije ni kod njega bilo sve dobro i smisleno. Moglo se i njega cjepidlačit, ali rijetko tko se usudio.

Bližimo se kraju serije i normalno da će se oko scenarističkih rješenja koplja lomit, ali neće ni Martinov kraj biti dobar za sve.

Fan fiction? Pa da. Ali nije baš toliko loš. Ne pretjerujmo.


Edited by - nagor on 08/05/2019 14:38:38
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/05/2019 : 14:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Pa nagore, jebemu miša, ima li svak pravo na svoj dojam? Nekad si u manjini, nekad u većini, zar je uopće bitno?

Martina se ne može ne spomenit kad je riječ o njegovom djelu čija je adaptacija bila kvalitetnija šta se više držala izvornika. Kad je izvornik sta, serija ubacila u 6. brzinu i pretvorila se u instant proizvod, koji živi na staroj slavi.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 08/05/2019 : 15:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
https://www.telegraf.rs/vesti/kultura/3058538-gledaoci-igre-prestola-besni-zbog-hladnog-pozdrava-sa-duhom-foto-video
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 09/05/2019 : 14:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
https://youtu.be/VyanTVqlJ2o
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 13/05/2019 : 17:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Svakom novom epizodom ova serija tone sve dublje i dublje

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 13/05/2019 : 20:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Ma ok je ta delirij i masaker. Bombardiranje Dresdena i srednjevjekovno klanje. Izgubili smo brdo junaka. Kamen se ponaša ko karton kad zmaj prođe ali to je u redu u poređenju sa glupom zombi bitkom. Opet dobar ritam i vizualije.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 13/05/2019 : 22:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Spoileri

Nije problem ova epizoda, problem je kontekst u koji su autori doveli likove i priču kroz prethodne epizode. Ovo je samo logičan nastavak.

Luda Deneris nije ništa neočekivano, i mislim da su to Martinovi uputi, ali način na koji su nam autori prikazali transformaciju je neuvjerljiv. OK, izgubila je dva najvjernija prijatelja, Džon neće da bude s njom jer mu je tetka, ljudi joj ne pokazuju zahvalnost za žrtvu koju je pružila da se pobijedi prijetnja po sam život, ali to ipak ne može da bude dovoljno za onaj pokolj koji je bez ikakve potrebe priredila u Kraljevoj luci. Jednostavno je to moralo biti bolje pripremljeno, a ne ovako sklepano na brzinu. Zato i ostavlja gorak, gorak utisak. Posle ovoga, bolje bi ispalo da je Varis uspio u namjeri da je otruje.

Drugi problem epizode je nedostatak logike koju serija prati, a koja ipak mora postojati. Ne može u jednoj epizodi zmaj da bude ubijen kao kokoška a u sljedećoj da bude ultimativna ratna mašina protiv koje nema pomoći. Ne može u jednoj epizodi da običan kamen bude štit od zmajeve vatre a u drugoj da jedan dah zmaja diže u važduh zidine debele ko zna koliko metara, itd.

Scene u kojima Džon sa nevjericom gleda kako se pali grad i kako se kolje nedužni narod su odlične, prikazan je dobro sav taj haos, ali džaba sve ako u idućoj epizodi on ne bude taj koji će dići glas i čak ubiti Deneris, ali opet nam autori nisu dokazali da je on sposoban za to.
Braća Klegani isto ok, i očekivano. Ipak je Pseto skončao u vatri. Sersei su dali kraj koji nije zaslužila.

Sve u svemu, (nepotrebna) žurba da završe priču u 6 epizoda je ipak bio preveliki zalogaj za autore. Vidi se da je to bila greška HBO-a, koja direktno utiče na kvalitet serije. Tu dodajmo neinventivnost autora u nedostatku kniževnog predloška, nelogičnosti u priči, podilaženje masama u prethodnim epizodama, i dobismo ovo što smo dobili. Šteta.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 13/05/2019 : 22:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Meni je ispalo korektno, da je poludjela i spalila sve žive. To se nagoviještalo več odavno, otkad je izgubila dijete i khala i sve dalje. I onda kad imaš ultimativnu moć kao što je zmaj onda je možeš i upotrijebiti jer veća moć više kvari.

Ali naravno se slažem sa primjedbama u vezi zmaja u ovoj epizodi i onoj prije nje. Sersei je itekako zaslužila banalni kraj. Baš osječaj banalnosti i besmislenosti mi je bio svuda ok. Vojska kad upadne u grad pljačka i kolje a posebno ako je imala teške gubitke ispred toga.

Arja zakolje ludu Deni u poslednoj epizodi?

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 13/05/2019 22:45:43
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 13/05/2019 : 22:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Sve je to u redu, ali onakav pokolj da napravi je ipak pretjerano. Mislim da Arja neće ubiti Deneris. Ili Egon ili Tirion.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 13/05/2019 : 23:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
***SPOILER AHEAD***

Nekako najveća 'šteta' je što su se Lannisteri odlogirali. Osobno mi je zaista svejedno tko će od očekivanih Targaryena sjediti na Željezu. Jon ne da se nije dokazao kao sposoban za Željezo do sada već se dokazao kao potpuno nesposoban, unatoč tome što idealist Varys misli da je on taj. Nije. Jedini preostali lik kojeg uz Dany vidim sposobnog za Željezo je Sansa. Na kraju krajeva, osim Starkova i Targaryena nitko i nije zapravo ostao u pravoj igri za tron. Iako i autori govore da je Dany ostala bez podrške itd. taj dio mi je malo neuvjerljiv jer ona iza sebe neupitno ima sve preostale Dothrakije, Neokaljane i zmaja što bi trebalo biti sasvim dosta da dalje učini što poželi.

Bit će zanimljivo vidjeti kako će Tyrion proći kad se prašina slegne, dim raziđe i zmaj sleti.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 14/05/2019 : 03:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Spoileri

Nije problem ova epizoda, problem je kontekst u koji su autori doveli likove i priču kroz prethodne epizode. Ovo je samo logičan nastavak.

Luda Deneris nije ništa neočekivano, i mislim da su to Martinovi uputi, ali način na koji su nam autori prikazali transformaciju je neuvjerljiv. OK, izgubila je dva najvjernija prijatelja, Džon neće da bude s njom jer mu je tetka, ljudi joj ne pokazuju zahvalnost za žrtvu koju je pružila da se pobijedi prijetnja po sam život, ali to ipak ne može da bude dovoljno za onaj pokolj koji je bez ikakve potrebe priredila u Kraljevoj luci. Jednostavno je to moralo biti bolje pripremljeno, a ne ovako sklepano na brzinu. Zato i ostavlja gorak, gorak utisak. Posle ovoga, bolje bi ispalo da je Varis uspio u namjeri da je otruje.

Drugi problem epizode je nedostatak logike koju serija prati, a koja ipak mora postojati. Ne može u jednoj epizodi zmaj da bude ubijen kao kokoška a u sljedećoj da bude ultimativna ratna mašina protiv koje nema pomoći. Ne može u jednoj epizodi da običan kamen bude štit od zmajeve vatre a u drugoj da jedan dah zmaja diže u važduh zidine debele ko zna koliko metara, itd.

Scene u kojima Džon sa nevjericom gleda kako se pali grad i kako se kolje nedužni narod su odlične, prikazan je dobro sav taj haos, ali džaba sve ako u idućoj epizodi on ne bude taj koji će dići glas i čak ubiti Deneris, ali opet nam autori nisu dokazali da je on sposoban za to.
Braća Klegani isto ok, i očekivano. Ipak je Pseto skončao u vatri. Sersei su dali kraj koji nije zaslužila.

Sve u svemu, (nepotrebna) žurba da završe priču u 6 epizoda je ipak bio preveliki zalogaj za autore. Vidi se da je to bila greška HBO-a, koja direktno utiče na kvalitet serije. Tu dodajmo neinventivnost autora u nedostatku kniževnog predloška, nelogičnosti u priči, podilaženje masama u prethodnim epizodama, i dobismo ovo što smo dobili. Šteta.


Dobar komentar, slažem se s većinom. Danyino ludilo se zaista čini kao Martinov input, i ima smisla. Problem je što nema dužeg perioda transformacije, sve je nekako zbrda-zdola. Nije neobično da zmajeva vatra ruši zidove, budući da je Aegon isto učinio s Harrenhalom koristeći Baleriona, a Drogon je njegova inkarnacija. Tu je i standardna doza komercijalizacije s "Clegane bowlom". Osobno mi je nerazumljivo, jer taj Frankenstein nema neke veze s Gregorovom ličnošću, pa zašto bi ga Sandor onda htio ubiti, osvetiti se itd. S Varysom odavno ne znaju što će, a nisu se bogme ni s Jamiem sjetili nečeg zanimljivijeg.

Meni su nebitne nelogičnosti tipa- konjica ne napada po boku i slič. Ubijanje zmaja scorpionom iz "zasjede" jest bezveze, ali serija je odavno puna toga, sjetite se Rickona i pravocrtnog trčanja, umjesto cik- cak. Kad je opći scenarij u pitanju, tko čita knjige zna da se serija poprilično odmakla kod 4,5 sezone, a na kraju ipak mora doći do istog cilja, nije to ni moglo bez scenarističkih rupa. Ono što su mogli je platiti nekog pisca da napiše bolje dijaloge, ali- komercijalizacija, novac je otišao na specijalne efekte, kostimografiju itd.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25755 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/05/2019 : 05:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A ludih li vojnika...
Ubijati i silovati mora biti zabavno ali ne toliko kad ti zmajo povise tebe riga vatru neselektivno.
Zmajo odjenput moze vise od atomske za razliku od proslih epizoda.
Transformacija zmajokraljice neuvjerljiva.
Nadam se da ce koknuti Jona.


Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 14/05/2019 06:01:59
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/05/2019 : 06:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ništa neočekivano, transformacija Kalisi je bila nagovještena, sada likovi tek tako ginu kao mušice.

quote:
Originally posted by Macon



Arja zakolje ludu Deni u poslednoj epizodi?


Ovo bi svakako bio vrhunac gluposti. Arya je do sada i više nego dovoljno uradila, treba sa njom malo da ohlade u zadnjoj epizodi.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 14/05/2019 : 06:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa većinom prethodnih komentara, serija je zaista poprilično potonula.
Jedino što valja u ovoj epizodi je mnogo bolja sinematografija i efekti nego oni u noćnoj bici.
Ali scenario je golo govno.
Pitam se koliko je sve to odlutalo u odnosu na ono što će biti predstavljeno do kraja u knjigama?


Mada, da budem iskren, meni se od početka u ovoj seriji baš onako sviđaju samo likovi i okvir u koji je smeštena priča, dobra i detaljna geografija, istorijat predela i porodica.
Sama priča je puna rupa kao švajcarski sir i ne previše maštovita ako pogledamo i knjige takođe.

Najveća glupost je ta da postoje zmajevi, ali sem njih nikakva druga fantastična stvorenja.Logično je da ako su tu zmajevi, mora biti još nešto zar ne?
Takođe, neku magiju vidimo samo preko vajt vokera, gospodara svetlosti i one magijske kuće bez lica gde je Arja bila.
U suštini, obična srednjovekovna priča sa dodatkom zmajeva, vajt vokera (kojima samo treba ubiti vođu i to je to,a i njega u suštini nije teško ubiti) i magije kojom ne baš uvek uspešno upravljaju sveštenici gospodara svetlosti, kao i magijska kuća u kojoj je Arja bila.
A sve te nabrojene stvari su veoma moćne i između njih i svega ostalog što je obično nema ništa.
Valjda bi trebalo da bude mnogo toga između i mnogo drugih raznovrsnijih stvari.

Takođe, neverovatno je kako niko nema volju da vlada drugim mnogo većim kontinentom Esosom koji je usput i mnogo bogatiji i ima daleko lepšu klimu.Pa svako iole normalan bi hteo da vlada tamo nego na Vesterosu.Sotorios, treći kontinent se u seriji ni ne spominje, valjda i inače služi samo za ukras.

U suštini, da postoji neko bolje konkurentsko delo koje bi takođe bilo ekranizovano, imalo bi isto dobru prođu jer ljudi generalno vole epsku fantastiku, to je u stvari suština.

Napraviše od tog Martina genija ni krivog ni dužnog, a on je daleko od toga.Čak i te mnoge dobre stvari je pozajmio iz realne istorije ljudskog društva i geografije Zemlje.


Naravno, sa zanimanjem sam i pored svega gledao seriju, ipak i dobar budžet (u odnosu na druge serije) znači mnogo, ali da je remek-delo, zaista nije, plus me kraj zaista dosta razočarao.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 14/05/2019 : 06:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
A što se tiče same epske fantastike, mnoge video igrice mi imaju daleko bolju i zanimljiviju radnju od raznih knjiga i stripova.
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/05/2019 : 06:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ništa neočekivano, transformacija Kalisi je bila nagovještena, sada likovi tek tako ginu kao mušice.

quote:
Originally posted by Macon



Arja zakolje ludu Deni u poslednoj epizodi?


Ovo bi svakako bio vrhunac gluposti. Arya je do sada i više nego dovoljno uradila, treba sa njom malo da ohlade u zadnjoj epizodi.



SPOILER
Što se tiče Arye od prve sezone joj je Cersei na sipsku da je kokne i sad joj kao pas kaže ma nemoj poginut ćeš i ona na to kaže ok neću i okrene se i ode, mislim wtf,
od velike bitke za prijestolje na kraju bijaše samo masakar s jedne strane, zmaji više nitko ništa ne može, a i zlatna družba priče o njoj kolaju od 7 sezone i sad je prikazana koliko minutu i pol i uništena bez "ispaljenog metka", a i
Jon isto nikakav u ovoj epizodi mislim ok znam your the good guy ali moraš li biti takva plačipi.ka
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/05/2019 : 07:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Zaista su bez mozga priveli seriju kraju. Ukoliko Jon treba da bude taj koji bi trebao da postane kralj, to jednu epizodu prije kraja nije zasluzio. Sta je on u sustini do sada veliko uradio? Nista!
Bio je prisutan u nekoliko velikih bitaka kao obican vojnik, tako reci, ratove su u njegovo ime dobijali Kalisi, Sansa i Arya. On se do sada pokazao kao nesposobnjakovic i naivac koji bi bez pomenutih osoba do sada izgubio glavu. I onda on treba da postane taj izabrani? Da bi zasluzio krunu, trebao je u najmanju ruku da rokne licno i personalno Night Kinga. Ili da potuce armiju od Cersei. Ovako, izgleda, ako postane kralj, dobice prijestolje na gotovs. Doduse on i govori kako nece prijestolje, sto je ok jer ga i ne zasluzuje. Osim toga ima u sebi lude gene Targaryena, a oni su izgleda svi tempirana bomba koja samo ceka da eksplodira.

Kada se sve do sada sabere i oduzme, vjerovatno bi bilo najbolje da Sansa na kraju postane kraljica. Ona je to oduvijek htjela i dosta je propatila zbog toga. Jona poslati u onu vukojebinu na sjeveru neka tamo glumi sefa familije Stark. Arya neka nastavi da zivi pustolovnim zivotom. Kalisi ionako nece ziva docekati kraj serije.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 14/05/2019 : 09:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Tu se slažem za Jona. Lik nije sposoban dobit bitku bez pomoći Stannisa, Sanse ii Arye.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 14/05/2019 09:36:18
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/05/2019 : 09:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A ludih li vojnika...
Ubijati i silovati mora biti zabavno ali ne toliko kad ti zmajo povise tebe riga vatru neselektivno.
Zmajo odjenput moze vise od atomske za razliku od proslih epizoda.
Transformacija zmajokraljice neuvjerljiva.
Nadam se da ce koknuti Jona.





Da, zmaj je opet nenadjebiv.
Doduše ja ovako nešto od zmaja i očekujen, tako da mi sad prošla epizoda izgleda još gluplje. Da ne pričamo o tome da smo u ovoj epizodi vidili kako izgleda sraz zmaja i drvenih brodova.
Tranformacija kraljice je počela u prošloj epizodi, i odrađena je očajno.

Cerseina smrt mi je bezvezna, ali nakon jako loše sezone do sada, ova epizoda je bila odlična.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 14/05/2019 09:50:16
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/05/2019 : 09:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Poceli su da brljaju vec u prosloj sezoni, sve je nesto bilo zbrzano. Steta, ove dvije zadnje sezone su srozale u prosjeku seriju, bez obzira na to sto ima jos uvijek dobrih momenata.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/05/2019 : 09:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Tu se slažem za Jona. Lik nije sposoban dobit bitku bez pomoći Stannisa, Sanse ii Arye.


Meni se ne sviđa glumac koji ga glumi jer daje Snowu neki plačipizdasti moment, ali nije baš da je lik Jon Snowa tako bezveze. Nije sve u velikin bitkama, a i svaki vojskovođa triba vojsku,generale i saveznike.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 14/05/2019 09:48:33
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/05/2019 : 09:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Spoileri

Nisam gledao još ovu najnoviju epozodu, ali na poslu se priča kako su procurile informacije kako završava.
Kolege koji su gledali predzadnju epizodu kažu da je sve po tome što su čitali.
Uglavnom, koliko sam ulovio ( ne znam je li redoslijed ok, ili što je u zadnjoj, a što u predzadnjoj)
-Tyrion je pogubljen
-Cersei pogiba
-Jon ubija Daenerys
-Bran je na prijestolju (osobno vrlo iritantan lik)
-Jon odlazi na zid ( pitanje je zašto ako nema prijetnje, a ni zida)

Ako je to sve točno ne znam da li da uopće i gledam još te 2 epizode.
Razvodnjeno i nelogično. I još se čekalo 2 godine za tih 6 blijedih epizoda.
Taj pad i kritike su u rangu The Walking Dead.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 14/05/2019 : 13:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Stvari se privode kraju i normalno ljudi se pizde na ovo ili ono. Ne treba se previše opterećivati koliko njutonmetara sile vatre po kubičnom cenimetru proizvodi zmajevo grlo. Zmajevi su to. Možda je odjednom počeo proizvoditi 98 oktansku vatru. Možda je stvar u simbiozi jahača i zmaja. Danny je bila stvarno ljuta i to je možda napojilo zmaja. Fantazija mi je ionako najmanje zanimljiv dio ove serije. Čak mi ova snaga zmaja konačno djeluje onako kako i mora biti. Konačno se zmaj raspištoljio onako kako sam i želio.

Likovi su najjači forte serije i ovdje je bilo puno toga dobrog. Očekivanog ali i dobrog. One zadnje riječi između Jaimiea i Tyriona su bile jaka stvar. Bratska ljubav je ipak nešto posebno. Baš kao i mržnja među braćom. Fajt između braće Clegane je bio također dobar. Zombie Clegane je ipak prepoznao brata jer je odmah odjebao Cersei. Ipak je to ta neka praiskonska mržnja između njih dvojice. Kraj Cersei i Jaimiea također emotivan. Zanimljivo je bilo vidjeti Cersei onako utučenu, poraženu, debaziranu… Dođe ti je žao. Jaime je umro onako kako je i htio. Šteta, ali to je želio.

Danny? Eh. Da, djeluje kao da je prebrzo prelupala. Za gledatelja je to brzo, ali za nju to nije odjednom. Hintovi o njenoj »dark side« su tu još od prve sezone. Emocionalni slom, zavrnuta ljubav, genetika i želja za osvetom su na kraju ipak prevladali. Nije baš toliko nategnuto.

Uglavno, završava se jedna od najbolji serija svih vremena. Jedino zbog toga bi morali biti loše volje. Epizoda čist korektna. Možda je falila kakva jača glazbena dionica da bi to bilo baš super.

Tko će biti na prijestolju. Jon je očekivan izbor, ali ja bi stavio neki novac i na Tyriona.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 14/05/2019 : 15:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Meni ova sezona nije nesto pretjerano posebno, ali ruku na srce, nije ni bas toliko losa. Ima gluposti, al bilo ih je i u proslim sezonama. Sve je to jos uvijek prilicno zabavno. Ova sezona mi je vise ono, tresla se brda, rodio se mis, al misonja je skroz OK.

Inace, nitko ovdje nije spomenuo Eurona Greyjoya - frajer ne da je iritantan, vec je karikatura samo takva. Pa tko je to pustio u seriju? Meni je to konstantno najiritantniji lik u seriji.

A nije ni Martin glup, pustio je ovima da zakljuce seriju pa ce vidjet sto funkcionira, a sto ne. Romani se ionako sada vec drasticno razlikuju od serije.

SLIJEDE SPOILERI ZA SVE KOJI NISU CITALI KNJIGE:

Martin je tako rekao da ce uskrsnula Catelyn Stark u romanima igrati znacajnu ulogu. Sansin storyline je drugaciji. Jon Snow je warg. Od dostupnih poglavlja iz seste knjige vidimo da ce biti i drugih, novih likova. Hajde, cika Martine, dovrsi vise tu sestu knjigu!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 14/05/2019 : 16:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vice

Tu se slažem za Jona. Lik nije sposoban dobit bitku bez pomoći Stannisa, Sanse ii Arye.


Meni se ne sviđa glumac koji ga glumi jer daje Snowu neki plačipizdasti moment, ali nije baš da je lik Jon Snowa tako bezveze. Nije sve u velikin bitkama, a i svaki vojskovođa triba vojsku,generale i saveznike.



Ma super je on meni ka lik, pogotovo knjiška verzija, al je više samotnjački đir borca, gotovo pa samoubilački požrtvovan.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 94 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000