forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Igra prijestolja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 94

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 20/05/2019 : 22:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by Beren

Hajlajt epizode mi je Arja kao Kristofor Kolumbo



Ne, hajlajt epizode je kada je Sam pokušao uvesti demokraciju, a svi se grohotom nasmijaše



Hahahaha, super komentar sadašnjice. :) "A zašto ne pitamo i moga konja?"

Treća epizoda sa zombijima bila mi je čisti užas iz vidika scenarija ali ostalo sam sve prihvatio.

Pasivni jadnik bez pola čiste postao je kralj, Sansa jedina sa zaleđem poslala je jadnog idiota na lijepi način u 3pm i postala kraljica.

Ako pogledamo ostale: Bronn in Gendry, zaleđe koje? Tyrion i Yara sa nešto nestabilnosti i nekredibilnosti, u Dornu neki xy, Edmure iz zatvora od par sezona i Arrynski idiot. Normalno, da je Sansa zatražila nezavisnost jer ostali nemaju ništa: stabilnosti i nasljednika.

Prognoza: za dvadeset godina od Westerosa i šest kraljestva ostalo bi ništa. Jadnik na kolicama nešto sanja, ostali vladaju sami za sebe kad on odapne.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 20/05/2019 23:30:23
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/05/2019 : 22:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kraljicu niko ne čuva(pa ni njezin zmajček)dok luta srušenim gradom?
i kad jeJon kokne onda imamo tri nevjerovatne stvari:
1.Zmaj (kojemu je ona mater) je ne osveti nego prebacuje krivnju na prijestolje.
2.Njezina osobna garda koji joj duguju sve i koji su je dosad slušali bespogovorno isto tako.
3.Dothrakijevska rulja ne osvećuje svoju Khalissi.
Pa onda biranje kralja i par sekundi poslije novoizabrani kralj kao prvu odluku daje dio kraljestva svojoj sestri za poklon a niko od drugih velikih kuća ne protestira ili bar planira ostvariti isto?
ajme meni koliko je ovo loše.Nadam se da je Martin ostavio pravu stvar za knjige.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/05/2019 : 22:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
sta bi s onim da zmaj zna kako su rodjaci
dosadilo joj biti okruzena muskarcima hoce malo samoće
kod dotorakija kad umre kralj raspada se horda
ne protestiraju jer su rekli da...sjever je sjever...nikog ne zanima...oni su ko nama sibir
sta ce dubrovniku sibir?
itd...sve ima svoju logiku mada je ovo trebalo biti u 20 epizoda
ovih 6

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 20/05/2019 : 23:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Kraljicu niko ne čuva(pa ni njezin zmajček)dok luta srušenim gradom?
i kad jeJon kokne onda imamo tri nevjerovatne stvari:
1.Zmaj (kojemu je ona mater) je ne osveti nego prebacuje krivnju na prijestolje.
2.Njezina osobna garda koji joj duguju sve i koji su je dosad slušali bespogovorno isto tako.
3.Dothrakijevska rulja ne osvećuje svoju Khalissi.
Pa onda biranje kralja i par sekundi poslije novoizabrani kralj kao prvu odluku daje dio kraljestva svojoj sestri za poklon a niko od drugih velikih kuća ne protestira ili bar planira ostvariti isto?
ajme meni koliko je ovo loše.Nadam se da je Martin ostavio pravu stvar za knjige.



1. Zmaj je inteligentan i zna da je je Jon voljeo i da ga je ona prihvatila i sve prebacuje na ljudsku ambiciju. Zmaj je iznad dobrog i zla kao sve životinje. A mogao ga je i spaliti iako je ispalo dosta dobro. Bilo bi svejedno.
2. Nikog nije bilo u blizini, onda bih samo klali. Klimavo, tačno.
3. I drugi i treći ovise od lokalaca za oskrbu jer nemaju pojma ni tačno gdje su. Bez lokalaca bih umrli od gladi.

Velikih kuča nema za protest, svi koji bih mogli protestirati su mrtvi. Oni koji šute imaju klimavu novu vlast koja u praksi jedva postoji. Jedina iz velikih kuča sa pozicijom je Sansa i zato pametno preuzima iniciativu.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 21/05/2019 00:55:37
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 21/05/2019 : 00:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Upravo pogledao kraj, i na stranu svi događaji kroz sezonu, svi dojmovi za koje bolje da pustim da se slegnu, ono s čim se ne mogu pomiriti, ono što mi je teško prihvatiti je da sam upravo pogledao zadnju epizodu Game of Thronesa, da sam zadnji put vidio te likove, da sam zadnji put čuo glazbu iz uvodne špice...

Da, mogao bih gledati ponovno, jer život je kakti dug (?), ali znam da neću.
Da, bit će prequeli i spinoffi, ma čak i da su bolji, neće to biti to.

Zbogom Game of Thrones, falit ćeš mi.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 21/05/2019 : 00:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:

1. Zmaj je inteligentan i zna da je je Jon voljeo i da ga je ona prihvatila i sve prebacuje na ljudsku ambiciju.


Zmaj je zver, a ne zmaj iz Hobita koji shvata šta je ambicija i rešava da simbolično kazni ono što je prouzrokovalo njen pad Iskalio se na jedino šta je video u okolini, Jona ne doživljava kao neprijatelja.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/05/2019 : 01:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
na kraju to i nije toliko loše
s obzirom kako je sve izgledalo od 3. do 5. epizode, ja večeras zadovoljan
zmaj koji rastali prijestolje, uzme majku i odleti zauvijek je jebena scena
a jona nije dirao jer je on targaryen
onaj smijeh na demokraciju je fora
reference na LOTR u ovoj epizodi dobro funkcioniraju
još da su dali naznaku da je brienne trudna...

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/05/2019 : 01:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
I tako nam je završila jedna od najboljih serija svih vremena. Završila je dobro. Uvijek može bolje, ali ovo je bilo dobro. Martin će završiti na sličan način, jedino što će malo rasplesti dijaloge jer medij knjige to više dozvoljava. Normalno, nakon što on završi na isti način, neće biti nikakave peticije niti će se ljudi hvatati na njutonmetre zmaja.

Draga mi je scena s Brienne u kojoj podara Jaimeju viteško mjesto u povijesti. Počeo je svoju priču kao Kingslayer, a povijest će ga pamtiti kao "Died protecting his Queen." Zar to nije dovoljno za Jaimev redemption story arc za kojeg navija ovih milijun "peticijonara".

Jon, najveći junak Westerosa, završava u egzilu na Zidu. Meni je to sjelo. Bran mu je lijepo rekao: "Bio si točno tamo gdje si morao biti". Jon je vraćen u svijet živih, da bude najbitniji kotačić u tom ključnom preslagivanju mrtvih i živih. Svoje je napravio i vratio se nazad na "posao". Baš u duhu rimskog Cincinata, čiji duh je Jon predstavljao od početka do kraja serije.

Drago mi je zbog Tyriona. Postao je ono što sam mu i želio. De facto je kralj. On će voditi stvari, dok će Bran figurativno i doslovno loviti zmajeve u svojoj glavi.

Dobro su počastili i Sansu. Nisam joj želio željezno prijestolje, ali biti kraljica sjevera je nešto što joj baš paše.

Dakle, na kraju imamo:
Bran - king of the six kingdoms
Sansa - queen in the north
Arya - queen of the seas
Jon - king Beyond the wall
:)

Edited by - nagor on 21/05/2019 01:59:21
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/05/2019 : 01:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Nenormalno koliko je bilo loše.
Nakon 5 epizoda i 5 faza tugovanja, u poslednjoj sam se konačno opustio i smejao ko da je parodija. Hvala barem na tome.
Sve do onog zasedanja koga za kralja je bilo još i solidno, a onda se pretvorilo u epsku farsu. Ajde da pitamo lika koji je optužen za izdajstvo da nam prelomi koga za kralja. Odlična ideja! "Aj ko će? Aj ja ću - e nećeš. Sedi. - Imam ja ideju! Može! - Ja ne dam svoj deo! U redu." Bukvalno sam mislio da se sprdaju sa gledaocima tada.



Ovaj komentar je dobar primjer "fana" koji ne razumije gradivo koje čita odnosno gleda. Tako, da miljun ovih "peticiojanara" ne znači baš toliko puno koliko to na prvu izgleda.

GoT dođe kao neka simulacija europskog feudalizma koji funkcionira jako osobno, tj. bitna je osoba i što ta osoba predstavlja, a ne države ili nacije koje tada nisu ni postajale (barem ne na način kako postoje danas). To je bio sastanak najmoćnijih velikaških obitelji odnosno moćnika Westerosa. Tyrion, kao zadnji predstavnik obitelji Lannister obitelji koja je dojučer bila najmoćnija obitelj Westerosa, normalno da će biti na tom glavnom sastanku i da će imati pravo nešto reći. To je feudalizam i tako to funkcionira u feudalizmu u kojem bez problema možeš iz zatvora na prijestolje. Ali jebiga, lakše je pljunuti nego pokušati razumijeti...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 21/05/2019 : 02:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Red Marquis

Nenormalno koliko je bilo loše.
Nakon 5 epizoda i 5 faza tugovanja, u poslednjoj sam se konačno opustio i smejao ko da je parodija. Hvala barem na tome.
Sve do onog zasedanja koga za kralja je bilo još i solidno, a onda se pretvorilo u epsku farsu. Ajde da pitamo lika koji je optužen za izdajstvo da nam prelomi koga za kralja. Odlična ideja! "Aj ko će? Aj ja ću - e nećeš. Sedi. - Imam ja ideju! Može! - Ja ne dam svoj deo! U redu." Bukvalno sam mislio da se sprdaju sa gledaocima tada.



Ovaj komentar je dobar primjer "fana" koji ne razumije gradivo koje čita odnosno gleda. Tako, da miljun ovih "peticiojanara" ne znači baš toliko puno koliko to na prvu izgleda.

GoT dođe kao neka simulacija europskog feudalizma koji funkcionira jako osobno, tj. bitna je osoba i što ta osoba predstavlja, a ne države ili nacije koje tada nisu ni postajale (barem ne na način kako postoje danas). To je bio sastanak najmoćnijih velikaških obitelji odnosno moćnika Westerosa. Tyrion, kao zadnji predstavnik obitelji Lannister obitelji koja je dojučer bila najmoćnija obitelj Westerosa, normalno da će biti na tom glavnom sastanku i da će imati pravo nešto reći. To je feudalizam i tako to funkcionira u feudalizmu u kojem bez problema možeš iz zatvora na prijestolje. Ali jebiga, lakše je pljunuti nego pokušati razumijeti...


A još lakše je je na silu pokušati pametovati.
Ne postoji i nije se nikad desio ni približan razgovor u feudalizmu gde se naprečac u par minuta izdogovaraju likovi i podele zemlju, doovore uređenje, sa ovakvom međusobnom istorijom i ratovima.
Ništa ti nisi razumeo, nagore.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/05/2019 : 02:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Šteta što ti je epizodu uništio jedan takav detalj koji i nije toliko nategnut koliko misliš.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 21/05/2019 : 07:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
tom su razgovoru prethodili tjedni promisljanja...svi su vidjeli da nasljedtsvo u iron tron ne valja...

zalosno je da seriju branim ja koji sam rasprodao sve martinove knjige i izbrisao sve spasene epizode na disku jer ne planiram gledti ponovo

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/05/2019 : 07:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Zamislite da su u LOTR Aragona protjerali na kraju na Mordor, a Bilba proglasili kraljem.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 21/05/2019 : 09:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

na kraju to i nije toliko loše
s obzirom kako je sve izgledalo od 3. do 5. epizode, ja večeras zadovoljan
zmaj koji rastali prijestolje, uzme majku i odleti zauvijek je jebena scena
a jona nije dirao jer je on targaryen
onaj smijeh na demokraciju je fora
reference na LOTR u ovoj epizodi dobro funkcioniraju
još da su dali naznaku da je brienne trudna...




...i da se Branu oči poplavile u završnom kadru, e to bi bilo sjajno ;-)

Sve u svemu, i nije tako loše završilo. Vijećanje sa Tyrionom komedija, ali ajde. Nakon što sam u prošloj zbilja pomislio da će Sir Gregor skočiti na zmaja i zadaviti ga te tako spasiti Cercei, sve se nekako može progutati.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 21/05/2019 : 10:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Meni sudbina većine likova ne smeta, ali mi smeta traljav, zbrzan i nelogičan razvoj priče koja ih je ove sezone dovela do pomenute sudbine, banalan završetak magijskog dijela priče, nevažnost nekih od najvažnijih story arcova koji su razvijani godinama da bi ničemu poslužili i sveukupna površnost u razvoju i prezentaciji priče nakon što više nije bilo knjiga koje će ih voditi. Tu se najbolje vidjela nekompetentnost autora.

Zaslužili su walk of shame po Dubrovniku za ovo.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/05/2019 : 10:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

na kraju to i nije toliko loše
s obzirom kako je sve izgledalo od 3. do 5. epizode, ja večeras zadovoljan
zmaj koji rastali prijestolje, uzme majku i odleti zauvijek je jebena scena
a jona nije dirao jer je on targaryen
onaj smijeh na demokraciju je fora
reference na LOTR u ovoj epizodi dobro funkcioniraju
još da su dali naznaku da je brienne trudna...




Meni je "Uncle, sit down" još bolji moment.

Inače, sami kraj je dobar. Sudbine likova, a to je ono šta je većinu zanimalo su OK zaokružene, i iman osjećaj da su ljudi koji rade seriju ipak dobili od Martina hint kakav bi triba bit kraj.
Ali način na koji su došli do toga kraja je u ovoj epizodi bija na nivou cile sezone, dakle izrazito loš.

Kako je vice prije par dana napisa, ove sezona se svela na tu i tamo poneku scenu, ostatak za zaborav.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/05/2019 : 10:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kad spominjete scene, meni odlično kad u zadnjoj epizodi prikazuju Dany kako hoda a iza nje se otvaraju krila...kao da su njena.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 21/05/2019 : 12:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ma da... sadašnje ogorčenje će zamijeniti ljudi sa realnim pogledom na seriju u kojoj nikad nije bilo favorita za tron

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 21/05/2019 : 12:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Kad spominjete scene, meni odlično kad u zadnjoj epizodi prikazuju Dany kako hoda a iza nje se otvaraju krila...kao da su njena.


Meni je najlepši momenat kad Drogon zavija od tuge kad shvati da je da je Deneris mrtva. Jasno je da je CGI skup do bola, al eto, Drogona nikad dosta.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/05/2019 : 13:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ima par zanimljivih detaljčića.

https://www.youtube.com/watch?v=Gnjyu2wHt08
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/05/2019 : 17:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Ima par zanimljivih detaljčića.

https://www.youtube.com/watch?v=Gnjyu2wHt08



Gledao taj video, malo mi je bzvz što frajer dosta uspoređuje GoT sa LOTR.

BTW, našao i GIF, vrh:


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 21/05/2019 : 18:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Lost, Dexter i sad me i GoT razočarao krajem... Možda knjige budu drugačije :)

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 21/05/2019 : 18:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se razocarao kad nije bilo zombi ket
Sve rasprodao...seriju skoro otpisao
A sad mi zao ato je sve zavrsilo

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/05/2019 : 18:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by nagor

Ima par zanimljivih detaljčića.

https://www.youtube.com/watch?v=Gnjyu2wHt08



Gledao taj video, malo mi je bzvz što frajer dosta uspoređuje GoT sa LOTR.



Da, i meni idu na živce te konstantne usporedbe s LOTR. To je epska fantastika. Malo magije i neka opasna bigger than life misterizna opasnost koja ugrožava sve. Uvijek isto. LOTR, GOT, MASS EFFECT... Nema Tolkien ili Peter Jackson patent na to.

GOT mi draži od LOTR djelom i zbog toga što je magija skroz u pozadini. Da, postoji, ali ne vrti se sve oko toga. Tako da ovo što se neki pizde da proročanstva, Jonov ustanak od mrtvih, ledeni zombiji itd nisu do kraja razjašnjeni. Nije to ni toliko bitno odnosno razjašenjeni su onoliko koliko je potrebno.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 23/05/2019 : 13:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://thenextweb.com/insider/2019/05/22/game-of-thrones-fan-recuts-the-ending-as-an-80s-john-hughes-film/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page
Page: of 94 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000