forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ludens d.o.o.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 21/04/2011 : 01:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Što bi po vama trebalo popraviti,ispraviti,nadodati...
Kakve promjene bi željeli...
Ili je možda sve savršeno da savršenije nemože biti...

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 21/04/2011 : 08:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
samo neka izlaze brojevi iako moze cesce

feka
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/04/2011 : 08:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Tamara Plisko (doduse vise je kod SA). Dzaba im sve kad im vaka radi i prevodi.
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 21/04/2011 : 08:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
Auuu, dobro pitanje...

Generalno, zadovoljan sam s njima, i najbitnije je samo da nastave sa svojim poslom i da nastave redovno izdavati strip-junake! ;)

Ali isto tako, ima mali milijun nekih zamjerki, na stvari koje bi mi citanje stripa ucinile kompletnijim...

Recimo ja ni dan danas ne mogu svariti ovo njihovo suzavanje stripa za 1 cm za razliku od Slobodne Dalmacije, nije mi jasno zasto im je to trebalo, onako su mi bili puno mocniji u ruci, a i laksi za citati??
Onda ne mogu vjerovati da svo ovo vrijeme se ne potrude, pa makar u svakom 10-om broju napisati neke popratne tekstove, na neki nacin imati neku komunikaciju sa citateljima i na taj nacin davati neke obavijesti ili sto god treba i padne im na pamet, ako nista prenijeti neke zanimljive originalne talijanske tekstove (onaj Dylan koji bulji u mene me vec lagano pocinje zivcirati)!?
Pa onda recimo izbacivanje stvari, zbog kojeg razloga izbacuju one mocne dodatke iz specijala Zagorovih, zasto ih nisu objaviljivali kao i VČ, kao posebne knjizice (uostalom, tako su i kod talijana objavljivani)?
Isto tako netko rece da talijanska almanah izdanja imaju puno vise stranica dodataka, a da kod nas samo ostave kao "glavni" dodatak?
Pa da ne govorim o preskakanu nekih brojeva, ili u divljanju u nekim objavljivanjima!
Ili recimo njihova remitenda... Ako vec daju stripove u kompletu zasto ne drze do njih, zasto ih divljacki stezu pri pakiranju da prakticno skoro svaki ima utoe po sebi..?!

Ima tu jos toga, siguran sam... ;)
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 21/04/2011 : 09:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Samo prevod. Potrebno je da bude detaljniji kao kod VC. Ostalim sam zadovoljan...

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 21/04/2011 : 09:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Po meni fale uvodnici. Prijevod kod Ane Gaspar bi se, naravno, trebao malo popraviti.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/04/2011 : 09:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by Davor2403
Recimo ja ni dan danas ne mogu svariti ovo njihovo suzavanje stripa za 1 cm za razliku od Slobodne Dalmacije, nije mi jasno zasto im je to trebalo, onako su mi bili puno mocniji u ruci, a i laksi za citati??
------------------------------------------------------------------------------------------
Valjda radi uštede papira kod tiskanja.Takvi su i kod VČ.
_______________________________________________________________________________________
[quote]Originally posted by Davor2403
Onda ne mogu vjerovati da svo ovo vrijeme se ne potrude, pa makar u svakom 10-om broju napisati neke popratne tekstove, na neki nacin imati neku komunikaciju sa citateljima i na taj nacin davati neke obavijesti ili sto god treba i padne im na pamet, ako nista prenijeti neke zanimljive originalne talijanske tekstove (onaj Dylan koji bulji u mene me vec lagano pocinje zivcirati)!?
_----------------------------------------------------------------------------------------
U doba interneta je besmisleno stavljati poštu ili tekstove(veći troškovi) u stripove.
_________________________________________________________________________________________
[quote]Originally posted by Davor2403
Pa onda recimo izbacivanje stvari, zbog kojeg razloga izbacuju one mocne dodatke iz specijala Zagorovih, zasto ih nisu objaviljivali kao i VČ, kao posebne knjizice (uostalom, tako su i kod talijana objavljivani)?
Isto tako netko rece da talijanska almanah izdanja imaju puno vise stranica dodataka, a da kod nas samo ostave kao "glavni" dodatak?
----------------------------------------------------------------------------------------
Zašto nisu kao i kod talijana?Hoćemo li i na talijanskom pa da budu kao njihovi?
Ti dodaci u almanahu često nisu u vezi sa stripom i nisu aktuelni tj.stari su ili se odnose na talijansko tržište i uostalom pojeftinjuju troškove.
__________________________________________________________________________________________
[quote]Originally posted by Davor2403
Pa da ne govorim o preskakanu nekih brojeva, ili u divljanju u nekim objavljivanjima!
Ili recimo njihova remitenda... Ako vec daju stripove u kompletu zasto ne drze do njih, zasto ih divljacki stezu pri pakiranju da prakticno skoro svaki ima utoe po sebi..?!
---------------------------------------------------------------------------------------
A šta misliš da Ludens pakira stripove i dostavlja ih do kioska i natrag?
Ti stripovi u remitendi su već prošli 5-6 ruku,pakiranja i vraćanja,transporta i svega.
I unatoč tome mogu se pronaći u paketima skoro glanceri(ovo vrijedi ako imaš više prodajnih mjesta u blizini).
Šta se tiče preskakanja malo toga je Ludens "zabrljao" osim jubilaraca u boji koje je premjestio u specijalce i specijalaca koji ne idu redom ali nije ni bitno.



Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 21/04/2011 : 10:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
Kazem ja samo neka izlaze

feka
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/04/2011 : 10:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Trebali bi biti jeftiniji, zato ih i kupujem samo u remitendi. meni su i u remitendi ko novi.
Go to Top of Page

skuby
Average Member



Croatia
764 Posts

Member since 06/02/2011

Posted - 21/04/2011 : 11:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send skuby a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s Adrianom.Stripovi bi trebali biti malo jeftiniji jer ako čitaš sve Bonelli junake treba ti dosta para za pohvatati sve što izađe.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/04/2011 : 11:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by skuby

Slažem se s Adrianom.Stripovi bi trebali biti malo jeftiniji jer ako čitaš sve Bonelli junake treba ti dosta para za pohvatati sve što izađe.



Znači,trebaju biti jeftiniji jer ti ne možeš kupiti sve šta bi želio?
Dobar razlog.Još kad bi nas izdavači slušali

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 21/04/2011 : 11:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Po meni je 14-15 kuna optimalna cijena za strip na kioscima. Mislim da je 18 kn malo previše...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

skuby
Average Member



Croatia
764 Posts

Member since 06/02/2011

Posted - 21/04/2011 : 11:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send skuby a Private Message  Reply with Quote
Da 15 kn je pristojna cijena,a ne neki stripovi Zagora po 40 kn.
E da nas bar Ludens posluša kako kaže Jaki
Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 21/04/2011 : 11:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message  Reply with Quote
Aha,te 3-4 kune bas prave razliku izmedju normalnog i previse...

Nemam potpis...

Edited by - Magico_Vento on 21/04/2011 11:54:45
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/04/2011 : 12:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by skuby

Slažem se s Adrianom.Stripovi bi trebali biti malo jeftiniji jer ako čitaš sve Bonelli junake treba ti dosta para za pohvatati sve što izađe.



Dodji u Srbiju :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/04/2011 : 12:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
U remitendu staviti samo jednog lika ,ne mijesati..npr Zagor sa Mnoom ili Mno sa Texom,jedino DD izadje u paketu "sam"!
ne kupujem vise Ludens osim Zagor extra i koji gigant! DD ionako u ljetnim raprodajama...
I da se ponekad jave,ne moraju na ovom forumu jer bi se dali i vrijedjati jer znaju da ima ovdje ljudi koji bi ih vrijedjali u tri generacije,a zasto da si to dozvole..ne bi ni ja.
Kad sam procitao jednom na stomugromova.com da je bilo pljuvanja po urednicima ne bi se ni ja spustio na ovaj forum...
Dok izlaze stripovi dobro je,ako ne bi izlazili kome bi se isao zaliti..
Uzivajte sve do 21.12.2012

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 21/04/2011 12:16:17
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 21/04/2011 : 12:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
tex dva puta mesecno...

sangue navajo
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 21/04/2011 : 12:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote
Galerija "Likovi iz Zagorova svijeta" je izbačena iz EXTRA ZAGOR serije, a ima je u originalnoj Tutto ediciji. Do sad je više od 100 opisa likova sa velikim slikama preskočeno... To bi valjalo objaviti u grupama 10 po 10 recimo... ali mislim da je nerealno očekivati tako nešto. Greška je učinjena.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/04/2011 : 12:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

jedino DD izadje u paketu "sam"!


Nije tacno, barem ne trenutno. Između 2 DD dođe i jedan Satanik extra.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/04/2011 : 12:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Po meni fale uvodnici. Prijevod kod Ane Gaspar bi se, naravno, trebao malo popraviti.



A da bude uvod Ane Gaspar? ili Tamare...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/04/2011 : 13:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Meni kod Ludensa/SA najvise/jedino smeta minimalna komunikacija sa citalackim telom. VC stigne i da najavi, i ima klub citalaca, itd, ovi nista, ni da beknu, sve nesto ispod zita, navatas bernarda kad dodje u Alan Ford pa ga grillujes pitanjima i opet ti nista ne kaze. Hocu, brate, da mi kazu, e, ove godine izdajemo toliko toga, tih datuma, to mozete ocekivati i kraj. A ne ovo...e, mi poceli PSDZ ! E, mi poceli Mikija ! E, ne znamo ka'ce Mr. No ! Mrsh.

Uvodnike retko citam i u VC. Ako me zainteresuje tematika u samom stripu, vratim se pa procitam. Dylanove uvodnike redovno preskacem npr., tu ima toliko pseudointelektualnih analiza i literarnih felacija da mi se zgadi. Maestro Sclavi ! Maestro Stano ! Filozofija ! Duboke teme ! Psihoanaliza ! Yawn...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 21/04/2011 : 13:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by Zagor12

Po meni fale uvodnici. Prijevod kod Ane Gaspar bi se, naravno, trebao malo popraviti.



A da bude uvod Ane Gaspar? ili Tamare...


Ne, Ludens bi lijepo trebao okupiti tim suradnika da oni pišu uvodnike.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/04/2011 : 13:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Ne, Ludens bi lijepo trebao okupiti tim suradnika da oni pišu uvodnike.

Nije Ludens Marvel Comics pa da okuplja tim saradnika samo da im pise uvodnike :) Mislim da ne treba preterivati, ako bi se to i resilo, oni bi dali taj zadatak nekom malom iz stamparije da sedne i oceslja Wiki te napise nesto na brzinu.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

JPorta
Starting Member



Croatia
37 Posts

Member since 12/02/2011

Posted - 21/04/2011 : 13:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send JPorta a Private Message  Reply with Quote
bilo bi super kad bi preuzeli pilota od SA koji ga je izgleda umirovio..
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/04/2011 : 13:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JPorta

bilo bi super kad bi preuzeli pilota od SA koji ga je izgleda umirovio..


Sumnjam, s obzirom da je isti čovjek vlasnik obje izdavačke kuće.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

skuby
Average Member



Croatia
764 Posts

Member since 06/02/2011

Posted - 21/04/2011 : 14:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send skuby a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Magico_Vento

Aha,te 3-4 kune bas prave razliku izmedju normalnog i previse...



Pa ne kažem za strip od 18 kuna nego za ove neke Zagore po 40 kn.
Neka to malo smane
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.69 seconds. Snitz Forums 2000