forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Life and times of $crooge McDuck i Don Rosa uopste
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 14/05/2011 : 14:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Dodao bih da je Rosa drasticno efektniji i u cistom slapsticku koji odise dinamikom i smesnim facama. Koliko Rota i drugi ne umeju da naprave razlicita lica kod jednog crtanog Patka, toliko Rosa pravi disertaciju na temu "izrazi ispizdjivanja kod Paje i ekipe". Najbolji primeri su u prici "Incident at the McDuck tower" npr. Prilazem tablu :

http://disneycomics.free.fr/Ducks/Rosa/show.php?num=4&loc=D90345&s=date

Pa sve do kraja ako vas ne mrzi, uz posebno izdvajanje 9. table.

http://disneycomics.free.fr/Ducks/Rosa/show.php?num=9&loc=D90345&s=date

"St. Peter...why is heaven full of parsley ?"

Klasika. Ovo je alfa i omega modernog humoristickog stripa, i gegovi u najboljoj americkoj tradiciji, nesto na tragu Bustera Keatona i velikih nemih komicara.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/05/2011 : 11:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Evo malog prikaza takozvane Donald Duck treasury (by Don Rosa?) koji se ovih dana pusta u prodaju:












Necu ovo kupiti, jer, kao sto sam ranije napomenuo, izdanje je jos malo pa piratsko....jeste, imaju dozvolu da izdaju Dizni stripove, ali nemaju dozvolu da koriste Rosino ime, kao ni sadrzaj iz drugih stripova koji su radjeni u dogovoru sa Rosom. (recimo, ovaj uvodni text koji vidite gore na slikama je "preuzet" iz Gemstone izdanja Life of Scrooge....)

Cujem da sam Rosa vodi neku akciju da se ovome stane na put, ali videcemo dokle ce to da ide i kako ce da se odvija.... (nadam se samo da to nece da utice na reprint Walt Disney comics and stories )

"Objektivno" posmatrano, izdanje je more than a fair bargain, ima 150 strana, meke korice, 10 $, americki kolor....ne, nije lose nikako.
al eto....


Inace, sve stripove koji su ovde sadrzani smo prosli kroz diskusije na Don Rosa temi na DW forumu, tako da se mozete informisati o njima (osim The starstruck duck, ali to je posebna prica, otom potom) (:

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/05/2011 : 11:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Posle iscitanog Rose, poceo sam malo da citam druge autore. I debelo se razocarao. Npr., krenuo sam sa Rotom, cija me je prva prica - The Money Ocean - podstakla na dalje. Ali sam brzo odustao. Njegov crtez je tako statican...a price uopste ne odisu sarmom kao Rosine, da ne spominjemo da su siromasnije za bogate dijalekte koje je Rosa uzidao u svoje price. Takodje, price o "Andoldu" su mi bzv..."Night of the Saracen" je bio razocaranje isto.

Uporediti : http://disneycomics.free.fr/Ducks/Rota/show.php?num=5&loc=I_TP_9-1&s=date ... drugi red, prvi kadar, kako prosto gotovo skicirane face Baje i sestrica...poslednji red i Paja koji zeva, uopste, Roti nalazim da su slabe tacke otvoreni kljunovi, to izgleda tako bezveze da ne mogu da opisem.

Malo kasnije sam uhvatio da citam Barksove kratke stripove, oni odisu sarmom i prostim humorom tih godina, ali je crtez inferioran, no svejedno manje smeta ovakva kombinacija.


quote:
Originally posted by Mairosu

Dodao bih da je Rosa drasticno efektniji i u cistom slapsticku koji odise dinamikom i smesnim facama. Koliko Rota i drugi ne umeju da naprave razlicita lica kod jednog crtanog Patka, toliko Rosa pravi disertaciju na temu "izrazi ispizdjivanja kod Paje i ekipe". Najbolji primeri su u prici "Incident at the McDuck tower" npr. Prilazem tablu :

http://disneycomics.free.fr/Ducks/Rosa/show.php?num=4&loc=D90345&s=date

Pa sve do kraja ako vas ne mrzi, uz posebno izdvajanje 9. table.

http://disneycomics.free.fr/Ducks/Rosa/show.php?num=9&loc=D90345&s=date

"St. Peter...why is heaven full of parsley ?"

Klasika. Ovo je alfa i omega modernog humoristickog stripa, i gegovi u najboljoj americkoj tradiciji, nesto na tragu Bustera Keatona i velikih nemih komicara.


oh my....pazi kad sam uspeo da previdim ovo sto si napisao


gle, odmah da ti bude jasno, ako trazis Rosin crtez kod drugih Disney autora, odmah znaj - NECES GA NACI NIGDE!!!!
(evt. kod recimo Kavacana, koji ima malo "naduveni" stil (u smislu da su mu svi objekti nekako naduvani ))
Meni je Gotfredsonov zreli period recimo, vrhunski crtez, ali to vec nisu Patkovi....

Sto se Rote tice, zamisli, on je Rosin omiljeni Duck-author odmah nakon Barksa Cak mu je i posvetu napisao na jednom od crteza onog cuvenog Bajinog sanduka, al da me ubijes, ne mogu se setiti na kom (kad nadjem, pokazacu; ako neko ne nadje u medjuvremenu)

Nisam citao od njega nesto posebno....(not that I am aware of, gomilu prica koje sam citao pojma nemam ko je pravio)
Ali recimo, jedna njegova legendarna prica je "Moj zivot u ljusci jajeta" - Paja Patak prica o svom zivotu, od momenta kada se izlegao iz jajeta :) mnogo simpaticno, a i zanimljivo je videti Pajino rodjenje, to je nekako totalno nesvakidasnje (:

Obecao sam vec nekome da cu da skeniram i prevedem tu pricu ovih dana, pa cu da posaljem i tebi (i ako neko jos vidi ovu poruku, a zainteresovan je :D );)

Na zalost, ne moze se naci na disneycomics stranici....

Evo jedne slike:


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6579 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/05/2011 : 17:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ta priča je izašla kod nas i ja je imam, ali nema šanse da taj Diznilend #1 bacam na skener.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/05/2011 : 18:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
izasla je u Diznilend #25

nema potrebe, imam ja izdanje koje moze da istrpi sto skenera, ali ga nemam pri ruci
strpljenja malo (:

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 18/05/2011 : 23:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
@Vader,

Rota je posvetio dosta pacijih prica nekom bulaznjenju u kojem Donald ima srednjevekovnog pretka po imenu "Andold Temerary", pa kao, njegove dogodovstine. Meni je to licno blah, al eto, probaj sam.

http://disneycomics.free.fr/Ducks/Rota/show.php?s=date&loc=D_93481

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/05/2011 : 23:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
bacicu pogled
kad stignem :/

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/05/2011 : 20:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
http://www.comicsalliance.com/2011/05/19/donald-duck-don-rosa/

http://www.comicsalliance.com/2011/05/05/donald-duck-family-tree/


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/05/2011 : 21:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
imao bih stosta da dodam na temu "porodicno stablo", ali malo kasnije, sad sam kind of zauzet....


elem, sto se tice ovog DD vol.1 izdanja tice
moja gradjanska duznost je da ga antireklamiram, posto izdavac nije ni centa platio Rosi za objavljivanje ovih stripova i koriscenje njegovog imena, a pritom je i koristio neke materijale iz Gemstoneovih izdanja....

koliko sam cuo, Rosa ce da proba da stane na put tome, ali je pitanje na sta ce to sve da lici; Dizni u Americi je stvarno wild wild west, sad ce malo Fanta da im osvetla obraz....


dobra strana je to sto je izdanje stvarno sjajno, izlistao sam ga, korice, papir, stampa, kolor, sve je zaista sjajno, i pritom mega pristupacno, vrlo neuobicajeno za BOOM!
plus, na kraju trejda ima i preview od nekoliko strana, za Walt Disney comics and stories archives koji isto treba da krene sad na leto.
nadam se da ce BOOM! da prestane sa ovim budalastinama, i da nastavi ozbiljno sa projektima, jer tu ima stvari koje bih bas voleo da vidim da opstanu!!!

(osim sto bih Rosu dao da ga objavljuje Fantagraphics )

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/05/2011 : 21:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
vidim sad da sam napisao dvaput isto za DD Treasury i Rosa/BOOM! dispute, al ne mari....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/05/2011 : 10:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni ovo izdanje Donald Duck Treasury izgleda baš zanimljivo i mislin se bi li ga kupija. Vidin da si pisa da je praktički izdano bez Rosinog dopuštenja i sve, al jebemu, predobra je prilika i jeftino je.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/05/2011 : 10:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
to jeste
objektivno gledano, izdanje je stvarno super:

- niska cena (pogotovo za BOOM! koji je sertifikovani derikoza)
- odlican papir
- stampa
- americki kolor
- sadrzaj (jes da su samo DD price, ali jbg....ima i malo naslovnica, jedna prica koja je samo skicirana, nikad do kraja uradjena....)
- pa cak i dizajn je OK

e sad, meni se "idealizam" moze, jer sve te price imam ili cu vrlo brzo imati u drugom obliku

ali, treba gledati i sa onog aspekta da ako zalbe i vec sve sta se radi in the Rosa/BOOM! dispute, da moze da se desi da se serija prekine itd....sto bi bilo bzvz, nadam se da ce se resiti sve.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/05/2011 : 10:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
kao sto sam i obecao, evo jos malo o porodicnom stablu Patkova, Gusana, i ostale zivine

Evo i kako je postalo stablo porodice (Mek) Patak, od Barksa preko Rose, pa do nas - fanova





1. Prvi Barksov nacrt
2. Drugi Barksov nacrt
3. Rosin nacrt
4. Konacna verzija

(Inace, Stablo nije jedini rad koji je Rosa "preuzeo" od Barksa; prvih nekoliko strana stripa pod naslovom "The pied piper of Duckburg" je nacrtao Barks licno, da bi na kraju odbio projekat; nakon nekog vremena, Rosi je pripala cast da zavrsi pricu )

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 24/05/2011 10:23:04
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/05/2011 : 10:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Evo malog priloga o tome sta Don Rosa ima da kaze o stablu:


Kao zakleti obozavatelj Karl Barksovih prica, oduvek sam bio zainteresovan za rodbinske veze izmedju razlicitih likova sa prezimenom Patak, Mek Patak, Gusan, itd.... (Nikada ih nisam dozivljavao kao ptice; za mene su ti likovi karikature ljudskih bica, te su prezimena "Patak" ili "Gusan" potpuno normalna kao "Nikolic" i "Jovanovic" )
Kada sam poceo da pisem "Zivot i vreme Baje (Mek)Patka", koja je, izmedju ostalog, i prica o Patkovgradu i svim njegovim ziteljima, bilo je potrebno uspostaviti detaljno odredjeno porodicno stablo koje bi mi pomoglo u planiranju price.
Cim je redakcija u Egmontu cula pricu o porodicnom stablu, molili su me da napravim jedan plakat na tu temu, koji bi mogli da dele u stripovima koje su izdavali. Godinama nakon toga, to porodicno stablo je najstampanije delo od svega sto sam nacrtao! Sta sve necu doziveti....

Korenje stabla se moze naci nekih pedeset godina unazad. Iskljucivo za sopstvenu upotrebu, Barks je oko 1950. sacinio jedno porodicno stablo Pataka, u kome su bili sadrzani svi njegovi junaci, kao na primer Baja ili Caja. (iz istog razloga kao sto sam i ja uradio nekih 40 godina kasnije)
Vec nekoliko decenija su, medju nama, Barksovim fanovima, kruzile kopije ovog neobjavljenog stabla (1. i 2.) Pre nego sto sam ih upotrebio u pricama, jedino su tu bile pomenute Bajine sestre Matilda i Hortenzija, Pajin otac Kvakoslav (Quackmore, morao sam ), Cajini roditelji Dafne i Gustav, kao i Gusin otac Luk. Dok sam radio na LATOSMD, cinilo mi je ogromno zadovoljstvo da ovim Barksovim junacima dam i "zvanican" status nakon vise od 40 godina!

Na stablu je majka Raje, Gaje i Vlaje nosila ima Telma - ovo je bilo jedno od imena koje sam odlucio da promenim, te sam se vratio na originalnu verziju iz 1938. Kada su se decaci prvi put pojavili u crtanom filmu, u pismu koje je najavljivalo njihovo pojavljivanje je pisalo "Dumbella". Ovo ime je zaista groteskno za jednog tako bitnog lika, a ja nikad ne bih upotrebio nesto takvo za ime majke ova tri predivna decaka.
Srecom, film mozemo potpuno da zanemarimo, uzevsi u obzir cinjenicu da je ovaj trio debitovao nekoliko meseci ranije - u novinskom stripu Ala Taliafera! Ovde, gde zaista prvi put srecemo decake, njihova majka nosi ime "Della". Ovo ime odlicno stoji zajedno sa Patak (tj. Duck, ovo Della bi trebalo adaptirati ), tako da se ova alternativa odlicno uklopila.





Kornelijus Liska (Cornelius Coot/koji je prvi put pomenut i jednoj od klasicnih Barksovih prica iz Walt Disney comics and stories #138) je poznat kao osnivac Patkovgrada, i smatrao sam da bi bilo zanimljivo, a i odgovarajuce, da bas on bude jedan od Pajinih predaka.
Povrh toga, Barks je vec prikazao jednog Pajinog rodjaka pod imenom Kutbert Liska (Cuthbert Coot/WDCS#55)
Baka Kata dolazi iz porodice koja se medju prvima nastanila u Patkovgradu, toliko znamo, stoga - zasto ona ne bi bila Kornelijusova unuka? Ali gde li sam nasao ime Elvira (Kata)?
Ovo ime nikada nije korisceno od strane Barksa, ali opet, ona i nije Barksov lik. Nju je stvorio Taliafero za svoje novinske stripove. Kasnije je cak i dobila svoje price u WDCaS, te je u broju 121 prikazan jedan album sa njenim imenom - Elviry. U jednoj drugoj prici o Baki Kati, navedeno je da se njena stara ljubav zvala Hamperdink Patak, tako oko toga nije trebalo lomiti glavu.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 24/05/2011 10:21:37
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/05/2011 : 10:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Evo jednog junaka za koga mi je mnogo zao sto je izostavljen iz velike price


Professor Ludwig Von Drake, ili tacnije - Deda Staja (by Don Rosa)





Deda Staja nije lik kog je stvorio Karl Barks; on je nastao 1961. da bi sluzio kao voditelj nove TV serije - "The wonderful world of color". (pocetkom '60-ih su TV u boji pocinjali da ulaze u svakodnevnu upotrebu u SAD)
Deda Staja se veoma malo pojavljivao u americkim stripovima. Iskoriscen je tek u njih nekoliko tokom 1961. da bi mu se nakon toga izgubio svaki trag. (osim povremenog pojavljivanja u dnevnim novinskim stripovima) Barks ga je u jednoj prilici iskoristio (Uncle Scrooge 54 ), te je za mene to bio dovoljan razlog da verujem da Deda Staja postoji u Patkovgradu.

Cak sam i dosao na ideju da bi on bio savrsen suprug Bajinoj sestri Matildi! Kada je Matilda napustila Patkovgrad 1930. pretpostavio sam da se vratila kuci u Evropu, te da bi tamo mogla da se susretne sa austrijskim profesorom Von Drejkom (Deda stajom). To bi znacilo da on Paji dodje ujak, kao sto se i pominje u pricama.

Ipak, ekipi iz Egmontove redakcije se lik Dede Staje nije narocito dopadao, te su mi rekli da ga odstranim iz zavrsne verzije porodicnog stabla....
Oni su gazde, oni odlucuju, tako da smo morali da sklonimo jadnog Deda Staju.
U mojoj licnoj verziji stabla, Staja jeste ozenjen sa Matildom, te je on ujak Paji Patku! (moglo je lako da se desi da je bio na nekim od svojih predavanja po Evropi, za vreme desvanja "Lova na blago Templara", prici sa Matildom koju sam napisao nekoliko godina kasnije, te su za to vreme mogli da se sretnu)




(Ja se Deda Staje secam jedino iz crtaca o Mikiju, Silji, Paji i carobnom pasulju i iz jednog kratkog stripa iz Disney showa, u kome Deda Staja prica o kojekakvim dogodovstinama iz istorije covecanstva)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 25/05/2011 : 10:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Iz Tjednih crtica:

quote:
http://www.comicsalliance.com/2011/05/19/donald-duck-don-rosa/




znate li zasto ova prica nije dobila zeleno svetlo

"Zato sto je bila previse komercijalna."

:facepalm:

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 22/06/2011 : 11:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Novo izdanje imprinta izdavaca BOOM! - kaboom!





My rough estimate je da se zapravo radi o nastavku tradicije koju je zapoceo Gemstone sa Barks/Rosa collection, koja je zamisljena kao serija zbirki prica Barksa i Rose koje se nadovezuju jedna na drugu (nazalost, Gemstone je izbacio samo tri knjige....steta, mogla je da bude bas lepa serija, bilo je i textova by Don Rosa)

Prve tri zbirke mozete naci ovde:
http://www.amazon.com/Uncle-Scrooge-Adventures-Barks-Collection/dp/1888472871/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1308734031&sr=1-1
http://www.amazon.com/Donald-Duck-Adventures-Barks-Collection/dp/160360006X/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=books&qid=1308734074&sr=1-2
http://www.amazon.com/gp/product/1603600418/ref=s9_simh_gw_p14_d0_i1?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=1QC41JJHCHJ5WP3E16FD&pf_rd_t=101&pf_rd_p=470938631&pf_rd_i=507846


evo jednog kratkog pregleda koji sam pisao za "Cash flow":


Sta bih mogao da kazem o ovoj epizodi....
Don se vraca svom originalnom konceptu dugih prica, uz odradjeno istrazivanje (ako ne o istoriji i kulturi, barem primenjuje svoje tehnicko znanje ) i reference na price Karla Barksa.

O cemu se radi u prici?
U jos jednom ocajnickom pokusaju da dodju do sadrzaja Bajinog kolosalnog sefa, Buldozi okusavaju srecu sa pistoljem koji ispaljuje zrake koji ponistavaju silu trenja, i inerciju tela. Drugim recima, nista ne moze da ih zaustavi!

Sjajna ideja, znam da sam bio odusevljen kao klinac, iako blage veze nisam imao o cemu se prica


Zanimljivosti iz ove epizode:
- ludi profesor, koji eksperimentise sa kupusom sa kojim su se i deda Baja i Buldozi vec susreli, je naravno - lik iz price Karla Barksa
- apropo Buldoga, Don je muku mucio sa time koliko njih zapravo ima. Stoga, pozvao se na cinjenicu da Barks nikada u jednom kadru nije nacrtao vise od 7 Buldoga. Stoga - Buldoga ima 7
- ova prica je takodje adaptacija jedne od prica iz "Pertwillaby papers". Trenutno nemam nijednu sliku da pokazem, imam tek za odredjene od nadolazecih epizoda
- napokon! pogledajte prvi panel, i potrazite D.U.C.K. !




Likovi u prici:
- Baja Patak
- Paja Patak
- Raja, Gaja i Vlaja
- Buldozi

Utisci, nakon ko zna kog citanja vise....
Jos od prvog citanja, prica mi svaki put drzi paznju, sto zbog zanimljivog zapleta, sto zbog dobrog humora, sto zbog super crteza.
Kao sto sam pomenuo gore, ovih dana me fascinira ideja o pistoljima koji ponistavaju fundamentalne sile, bez kojih univerzum ne bi imao oblik kakav ima! prilicno smelo, cak i za velikog pripovedaca kao sto je Don! Ipak, veoma uspesno se sa time izborio, mada....i logicke greske su prisutne; uzmimo za primer paradajz kome je profa maknuo inertnost, a onda uspeo da ga baci na jednog od Buldoga ne stima bas, paradajz nastavlja svoje kretanje po inerciji, koja je prethodno bese uklonjena
takodje mi nije bilo jasno - zasto naprave na kraju nisu unistene?

Ono sto je isto zanimljivo je da sa nekoliko sitnica, Don nagovestava deo price o Baji, a i o Patkovgradu!
Naime, kadar koji je Rick postavio "Back in Montana days, the other Waddies called me Two-gun Buck McDuck! You owlhoots are about to learn why!" ce mozda biti jasnije objasnjen u Lo$ #3 "The buckaroo of the Badlands". Baja u stripu objasnjava kako je on izgradio kanalizacioni sistem Patkovgrada. Vise o Baji i o Patkovgradu, cucemo u Rosinom (naravno i Lo$) "A little something special", gde je cinjenica da je Baja zasluzan za izgradnju Patkovgrada, veoma zgodno posluzila Donu pri raspletu peripetija. No, doci cemo i do toga!
U osnovi, najbitniji momenat koji bismo izvukli iz ovog stripa je dakle - prikazivanje Patkovgrada!

BTW, jel primetio neko statuu Korneliusa Liske (Cornelius Koot), osnivaca Patkovgrada? Nije bas u punoj velicini i sjaju, ali reci cemo da je to samo neka omanja, u predgradju




evo jedne ilustracije, koja je fakticki obrada same naslovne strane price:




Najava za strip; isecak iz Gladstoneovog Uncle Scrooge adventures #2 :




domace izdanje: DISNEY SHOW 3 - "MORE PARA" - 09.1991.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 22/06/2011 23:56:01
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/06/2011 : 02:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Otkrih staju u jednom rosinom stripu!

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 24/06/2011 : 10:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
A little something special

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/07/2011 : 20:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
apropo Rosinog bojkota novih izdanja BOOM!-a






Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/07/2011 : 20:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kralj najveći Šteta šta su ta Boom izdanja stvarno dobra.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/07/2011 : 21:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ja se bojim koliko bih para potrosio na ove crteze, mislim da bih morao da perem sudove da bih zaradio za kartu ka Evropi :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/07/2011 : 21:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ajme vidi iza njega Adventure Comics, Action Comics i Detective Comics, al sa patkama Genijalno!!!
Ej, šta bi da da ga neko dovede na Mafest il CRŠ il negdi slično... Ostvarenje dječačkih snova

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/07/2011 : 21:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ah....tell me about it :(

a slike su sjajne, ne znam da li ima skenova po netu.... :/
morao bih da proguglam malo

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/07/2011 : 21:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Genijalno!!


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000