forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 DON LAWRENCE-STORM
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 04/05/2011 : 22:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message  Reply with Quote
Molim za pomoć...
dali itko sa ovog foruma posjeduje ili pozna nekoga tko ima
tvrdoukoričenu kolekciju Storma u 12 primjeraka,bilo Englesku
ili Nizozemsku??Zanima me gdje ju je nabavio i po kojoj cijeni...
momentalno se nude pojedini primjerci na Ebay-u po cca 600kuna
pa neznam dali je to realna ili nabrijana cijena..
kod nas su objavljene samo dvije epizode u Strip Artu...
unaprijed zahvalan.....

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 04/05/2011 : 23:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Kod nas su objavljene cetiri epizode. :) Dve u Strip Artu, jedna u formi strip albuma (prva), i jos dve u Stripoteci.

U Belgiji ili Holandiji u bilo kojoj boljoj striparnici mozes naci Storma za po cca 5-10 eur komad, mislim da je dosta njih jos uvek u tirazu. Online, pogledaj ovde : http://www.catawiki.nl/catalogus/strips/series-helden/10409-storm

Inace, ne znam za hardcover vezije - ja sam vidjao samo softcovere.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

alterdm
New Member

Serbia
108 Posts

Member since 09/10/2005

Posted - 05/05/2011 : 00:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alterdm a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rednazgul

Molim za pomoć...
dali itko sa ovog foruma posjeduje ili pozna nekoga tko ima
tvrdoukoričenu kolekciju Storma u 12 primjeraka,bilo Englesku
ili Nizozemsku??Zanima me gdje ju je nabavio i po kojoj cijeni...
momentalno se nude pojedini primjerci na Ebay-u po cca 600kuna
pa neznam dali je to realna ili nabrijana cijena..
kod nas su objavljene samo dvije epizode u Strip Artu...
unaprijed zahvalan.....



http://www.donlawrence.co.uk/shop/index.php?hg=2&sg=25

Pretpostavljam da se pitanje odnosi na ovu luksuznu kolekciju, možda i preluksuznu, nemam je još uvek, ali mi je u planu za nabavku zajedno sa ostalim izdanjima sa sajta. Ovo je ujedno i najmanja cena koju sam ja video, pošto se naručuje direktno od izdavača, poštarina za Srbiju je još nekih dodatnih 60 e, čini mi se, za Hrvatsku je verovatno neka slična cifra.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 05/05/2011 : 00:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Passsss mater ovo je preskupo.

Valja se drzati onih softera sto sam ja predlozio. :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 05/05/2011 : 01:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message  Reply with Quote
[
http://www.donlawrence.co.uk/shop/index.php?hg=2&sg=25

Pretpostavljam da se pitanje odnosi na ovu luksuznu kolekciju, možda i preluksuznu, nemam je još uvek, ali mi je u planu za nabavku zajedno sa ostalim izdanjima sa sajta. Ovo je ujedno i najmanja cena koju sam ja video, pošto se naručuje direktno od izdavača, poštarina za Srbiju je još nekih dodatnih 60 e, čini mi se, za Hrvatsku je verovatno neka slična cifra.
[/quote]to majstore!!!
skupo je,al mislim da vrijedi svaki euro...ovo na Ebayu je bilo
još 600 eura skuplje...ja naručujem pa kud puklo...
hvala Alterdm-u...pozdrav
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 05/05/2011 : 01:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Obavezno slikaj kad stigne, za nas sa jeftinijim ulaznicama.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 05/05/2011 : 01:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Obavezno slikaj kad stigne, za nas sa jeftinijim ulaznicama.


imam ja slike za tebe sta da mi nađeš u Bg...poslat ću ti sutra
mailom...a i ti šalji popis...i otvorite konačno neki forum za
ploče...pozdrav svima
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 05/05/2011 : 01:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
E, ajde, posalji obavezno. Imas pod "glazba" thread o nama koji skupljamo ploce.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/05/2011 : 11:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rednazgul

Molim za pomoć...
dali itko sa ovog foruma posjeduje ili pozna nekoga tko ima
tvrdoukoričenu kolekciju Storma u 12 primjeraka,bilo Englesku
ili Nizozemsku??Zanima me gdje ju je nabavio i po kojoj cijeni...
momentalno se nude pojedini primjerci na Ebay-u po cca 600kuna
pa neznam dali je to realna ili nabrijana cijena..
kod nas su objavljene samo dvije epizode u Strip Artu...
unaprijed zahvalan.....


U njemackoj sam bas gledao za Storma imaju po 13 eura su i HC, nisam kupio malo cekam neko engl edition , ja trazim engl izdanja ali bas su teski za naci i skupi!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 12/05/2011 : 12:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

U njemackoj sam bas gledao za Storma imaju po 13 eura su i HC, nisam kupio malo cekam neko engl edition , ja trazim engl izdanja ali bas su teski za naci i skupi!


nisam znao da postoje i izdanja na njemačkom jeziku ali svejedno su mi malo preteški za čitanje jer koristim engleski...
ako je cijena 13 Eura, to je super cijena(tvrde korice) pa ako vladaš njemačkim,ja se ne bih dvoumio na tvom mjestu...
ovo što ja srećem zadnjih godina po Ebay-u,skupo je za popizdit!
A u drugu ruku(ako si pogledao gornji link) brijem da se više isplati uzeti 12 tvrdoukoričenih kolor stripova sa ukupno preko 1300 stranica nego jedno "blago crvene planine" na polutoaletnom papiru za istu cijenu...tko misli drugačije-poštujem tuđe mišljenje...
hvala za informaciju,pošalji link ako ima...pozdrav
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 12/05/2011 : 13:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rednazgul

A u drugu ruku(ako si pogledao gornji link) brijem da se više isplati uzeti 12 tvrdoukoričenih kolor stripova sa ukupno preko 1300 stranica nego jedno "blago crvene planine" na polutoaletnom papiru za istu cijenu...tko misli drugačije-poštujem tuđe mišljenje...

Post decenije.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

austin
Junior Member



Serbia
400 Posts

Member since 15/07/2009

Posted - 12/05/2011 : 22:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send austin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by rednazgul

A u drugu ruku(ako si pogledao gornji link) brijem da se više isplati uzeti 12 tvrdoukoričenih kolor stripova sa ukupno preko 1300 stranica nego jedno "blago crvene planine" na polutoaletnom papiru za istu cijenu...tko misli drugačije-poštujem tuđe mišljenje...

Post decenije.



Potpisujem ovo :)
Toalet papir je bez konkurencije :P, ali i dalje mislim da je 50 evra za 100 strana Storma dranje nevidjeno :(

Dr. Evil: Quid pro-quo, Mr. Powers. Austin Powers: Yes, squid pro row.

Edited by - austin on 12/05/2011 22:01:07
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/05/2011 : 00:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rednazgul

quote:
Originally posted by emirem

U njemackoj sam bas gledao za Storma imaju po 13 eura su i HC, nisam kupio malo cekam neko engl edition , ja trazim engl izdanja ali bas su teski za naci i skupi!


nisam znao da postoje i izdanja na njemačkom jeziku ali svejedno su mi malo preteški za čitanje jer koristim engleski...
ako je cijena 13 Eura, to je super cijena(tvrde korice) pa ako vladaš njemačkim,ja se ne bih dvoumio na tvom mjestu...
ovo što ja srećem zadnjih godina po Ebay-u,skupo je za popizdit!
A u drugu ruku(ako si pogledao gornji link) brijem da se više isplati uzeti 12 tvrdoukoričenih kolor stripova sa ukupno preko 1300 stranica nego jedno "blago crvene planine" na polutoaletnom papiru za istu cijenu...tko misli drugačije-poštujem tuđe mišljenje...
hvala za informaciju,pošalji link ako ima...pozdrav



http://www.amazon.de/Storm-01-Die-Tiefe-Welt/dp/3940864463/ref=sr_1_5?s=books&ie=UTF8&qid=1305239907&sr=1-5

Ucim njemacki jos uvijek svaki dan uz francuski, ali nisam trazio po ebayu ne zanima me toliko to ,ali kad nadjem nesto od drugih stripova onda cu i storma, pokusavam"Mercenarija" od Segrellesa,imam skenove ali ipak..drazi mi je petoslojni toalet papir i to glanc za citati u HC, ne za "blago smedje planine" nego za kolekciju!!

I 15,80 eura je pardon moi!!!!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 13/05/2011 00:42:37
Go to Top of Page

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 13/05/2011 : 01:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by austin
Potpisujem ovo :)
Toalet papir je bez konkurencije :P, ali i dalje mislim da je 50 evra za 100 strana Storma dranje nevidjeno :(



Pa šta ja znam...dranje vjerojatno je,ali očito da su to cijene stripova vani u drugačijim srazmjerima nego kod nas...skupljam i
ja Zagore,imam ih skoro sve i nemam ništa protiv tog junaka,samo sam stavio na vagu šta dobiješ za istu količinu novaca...
možemo usporediti cijenu novog Aston Martina i onog od prije 40 godina....dakle,cijena je ista...novi nudi sva čuda tehnike i tehnologije a stari nudi samo ime i tradiciju...pa tko voli povijest kupuje starog a tko voli nešto novo,kupuje ovog prvog i obojica su u pravu...mi koji kopamo po ropotarnici povijesti i uspomena spremni smo platiti nerealnu cijenu za nešto što nas bar na tren vraća u vrijeme bezbrižnosti,djetinjstva i lijepih vremena....ne priznajemo sami sebi da se to vrijeme piše kao prošlo...i to ti je to....
Ibro ti nije fukara! Ibro ti je defakto umjetnik...shvaćaš??!!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 13/05/2011 : 11:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
inače knjige su objavljivane kroz niz godina mislim od 2004-e i bilo ej moguće predbilježiit sse na cijeli set i dobiit na kraju za po 45E po komadu i Trigan i Storm - knjige su velike i krasno napravljene i kad se malo razmisli u jako malom tiražu za English speaking world - osobno ih smatram nečim najljepšim što imam...
Go to Top of Page

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 13/05/2011 : 16:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

inače knjige su objavljivane kroz niz godina mislim od 2004-e i bilo ej moguće predbilježiit sse na cijeli set i dobiit na kraju za po 45E po komadu i Trigan i Storm - knjige su velike i krasno napravljene i kad se malo razmisli u jako malom tiražu za English speaking world - osobno ih smatram nečim najljepšim što imam...


Pa sad i ja danima zagledam taj"trigan empire"set i sve sam bliži odluci da i njega naručim...i sad me ti još dodatno narajcaš sa svojim postom...imaš li još nešto slično za preporuku?
lakše je kupovati sa izvidnicom....
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 13/05/2011 : 18:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
a ne znam ja sam uzeo i trigan i storma i karla a već ti je to dovoljno za neko vrijeme ništa drugo ne uzimati:)
usto uz komplet ide i portfolio slika dona lawrencea a uz storma i slike i audio cd storm....uz karla ide jedna slika ali mislim da je autor Jorg De Vos...i iskreno ne zna se koje je izdanje ljepše
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 13/05/2011 : 18:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
inače od lawrencea je izašla i knjiga wells Fargo & Pony Express - engleski izdavač - nijee ni sjena ovim nizozemskim izdanjima ali i cijena je niža a za štovatelje dona lawrencea zanimljiva....ima odličan dugačak uvodni tekst na naslovnu temu.



Edited by - rommel on 13/05/2011 18:41:28
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 13/05/2011 : 18:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
rommelu ti si kralj :D
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 13/05/2011 : 19:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

rommelu ti si kralj :D

jok samo general-feldmarschall :)
Go to Top of Page

austin
Junior Member



Serbia
400 Posts

Member since 15/07/2009

Posted - 13/05/2011 : 21:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send austin a Private Message  Reply with Quote
nisam ja poredio cenu sa zagorom, jednostavno 100 strana storma (koji i nije bas neki vrh vrhova....i njega i trigansko prodaje Lawrenceov artwork, kako god da su ga lepo ukoricili) za 50+ evra je preskupo u odnosu na cene svih americkih mainstream, selfpublished, alternativnih izdanja, francuskih albuma, integrala i kolekcija...bilo cega sto znam.
jednostavno , to je po stranici najskuplji strip zasada koji sam video, kad govorimo o novim stripovima koji su u prodaji.
Jedan Sandman Absolute edition kosta toliko npr. i ima 630 strana, slipcasei kozni povez da se useresh. Da ne poredim sad i sta je bolji strip od ta dva....nisu bas na isti fazon ali.... :)
Jedino sto opravdava tu cenu ej sto je zaista prelepo izdanje i sto nema alternativu.

Dr. Evil: Quid pro-quo, Mr. Powers. Austin Powers: Yes, squid pro row.

Edited by - austin on 13/05/2011 21:29:59
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 13/05/2011 : 21:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by austin

nisam ja poredio cenu sa zagorom, jednostavno 100 strana storma (koji i nije bas neki vrh vrhova....i njega i trigansko prodaje Lawrenceov artwork, kako god da su ga lepo ukoricili) za 50+ evra je preskupo u odnosu na cene svih americkih mainstream, selfpublished, alternativnih izdanja, francuskih albuma, integrala i kolekcija...bilo cega sto znam.
jednostavno , to je po stranici najskuplji strip zasada koji sam video, kad govorimo o novim stripovima koji su u prodaji.
Jedan Sandman Absolute edition kosta toliko npr. i ima 630 strana, slipcasei kozni povez da se useresh. Da ne poredim sad i sta je bolji strip od ta dva....nisu bas na isti fazon ali.... :)
Jedino sto opravdava tu cenu ej sto je zaista prelepo izdanje i sto nema alternativu.


a ne opravdavaju je recimo lawrenceove freske jer boljeg izraza nema....a s druge strane toalet papir je vredniji i na manje strana....mada s toliko olova ja dupe ne bi brisao...
Go to Top of Page

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 13/05/2011 : 22:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message  Reply with Quote
Već vidim da ću sa Rommelom osnovati "Lawrence fun club"...
Dali je i Fargo u tvojoj kolekciji?
Što se američkih stripova tiče...respect,meni je ipak puno draža Evropska "škola"stripa,kolor-crno bijela,svejedno...
jedino mi je žao što nikada nije dovoljno popularizirana Hrvatska škola stripa i naši autori(mislim i na Srpske) jer smo po starom Balkanskom običaju uvijek brijali da je sve zapadno apriori bolje...(to se odnosi i na naše bandove),
prije puno godina sam pohađao školu crtanja stripova na Rokovom perivoju u Zagrebu i sjećam se da je bilo jebenih crtača ali očito je izostao kvalitetni suport za te genijalce(zaboravio sam im imena) ali danas npr.Esad više ne igra za raju...crta za Marvel...
normalno,čovjek si rješava egzistenciju ali zar je egzistencija jednog čovjeka toliki trošak za naše "ministarstvo" kulture da nismo u stanju naše znanje i talenat materijalizirati i promovirati??!!
Naravno,u lijepoj našoj to je slučaj sa svim strukama pa nije ni čudo da nam država svaku sezonu padne u ligu niže....
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 13/05/2011 : 23:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rednazgul

Već vidim da ću sa Rommelom osnovati "Lawrence fun club"...
Dali je i Fargo u tvojoj kolekciji?
Što se američkih stripova tiče...respect,meni je ipak puno draža Evropska "škola"stripa,kolor-crno bijela,svejedno...
jedino mi je žao što nikada nije dovoljno popularizirana Hrvatska škola stripa i naši autori(mislim i na Srpske) jer smo po starom Balkanskom običaju uvijek brijali da je sve zapadno apriori bolje...(to se odnosi i na naše bandove),
prije puno godina sam pohađao školu crtanja stripova na Rokovom perivoju u Zagrebu i sjećam se da je bilo jebenih crtača ali očito je izostao kvalitetni suport za te genijalce(zaboravio sam im imena) ali danas npr.Esad više ne igra za raju...crta za Marvel...
normalno,čovjek si rješava egzistenciju ali zar je egzistencija jednog čovjeka toliki trošak za naše "ministarstvo" kulture da nismo u stanju naše znanje i talenat materijalizirati i promovirati??!!
Naravno,u lijepoj našoj to je slučaj sa svim strukama pa nije ni čudo da nam država svaku sezonu padne u ligu niže....


ne fun već fan club
Go to Top of Page

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 13/05/2011 : 23:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message  Reply with Quote
jebate...škartalo mi Rommela 7 dana...s kim ću sad brijat o freskama...Dosada će me sjebat...
Go to Top of Page

austin
Junior Member



Serbia
400 Posts

Member since 15/07/2009

Posted - 14/05/2011 : 00:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send austin a Private Message  Reply with Quote
ma za zagora se poptuno razumemo....ja za komplet zs/lms ne bi dao ni 200e (hipoteticki i pod uslovom da ne mogu da ga prodam :))
Sto se lawrencovih freski tice...ako hocu vrhunski artwork ima mnogo boljih od njega...od legendarnog Frazette pa preko mladjih narastaja... u odnosu na koje Lawrencovi radovi deluju inferiorno.....dodushe niko od njih nije to radio u formi stripa (ili ne u tom obimu ko Lawrence) i tu Lawrence-u skidam kapu. Treba onolike table uraditi sa toliko truda...
Da se ne lazemo...kako nema alternative, pitanje je momenta kad cu da prelomim i uzmem to chudo po 50E komad....al ce da saceka malo bolja vremena..sad nemam para za to, a ne plasim se da ce ga nestati sobzirom na cenu :P Za te pare ima da ga reprintuju do besvesti.

Dr. Evil: Quid pro-quo, Mr. Powers. Austin Powers: Yes, squid pro row.

Edited by - austin on 14/05/2011 00:55:34
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000