forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Kit Teller--Kit Teller fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/02/2018 : 08:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney



Nepobjedivi (LU 20)
P: 5, S: 6, C: 9, N: 7


Evo malo i mene, nakon 2 mjeseca nastavljam s Tellerom i to Ludensovim brojem 20 koji nosi naziv "Nepobjedivi" a i sadrži epizode "Nepobjedivi" (Van Gogh 39) te "Smaragdna ogrlica" (Van Gogh 40).

Pošto je tu teško naći kraj odlučio sam da ova epizoda traje od 39. do 253. stranice iako je vjerojatnije da završava na 12. stranici idućeg broja ali radnja se nastavlja, postoji kontinuitet, pa ovaj međuprostor ne škodi čitao se u sklopu ove ili iduće epizode, jer tu imamo dopis da je Kit imenovan satnikom te da se produžuje mandat zapovjedniku utvrde (usput, zaboravio sam njegovo ime)

MOGUĆI MALI SPOJLERI

U ovoj epizodi Kit odlučuje prošlom avanturom zasluženi tromjesečni odmor iskoristiti da bi s ocem Mosesom posjetio grob svoje rano preminule majke Jane. Put je dug a posljednja etapa duž rijeke Mississippi se prelazi brodom. Već na početku putovanja Kit začuje čudan razgovor iz susjedne kabine. Plan dvojice zlikovaca je za dosta novca ludom Kinezu Fen-Kiangu omogućiti zasjedu kojom će on steći još radne snage za jačanje svog malog carstva smještenog u jednom od rukavaca rijeke. Od mnogobrojnih putnika slobodu uspiju sačuvati tek Kit, Moses i čudni Johnny Kukavica koji se baš i ne ponaša tako... U misiji oslobađanja zarobljenika i rušenja tiraninovog carstva Kitov život će mnogo puta visiti o niti i bit će sam protiv svih ali, naravno, uspjeti izaći kao pobjednik.





Pa kad si se već potrudio napisati, što ovaj komentar ne staviš ispod naslovnice izdanja. Ovako, za nekoliko dana ga se neće moći naći, a tamo je sve pregledno i nekome može koristiti.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 25/02/2018 : 08:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
@Spock Evo urađeno. Moram si "usaditi" tu naviku.
Inače, zanimljivo da iako sam napisao da Kit izlazi kao pobjednik to nije 100% točno jer se kreatori kaosa, negdje daleko, pobiju sami a Feng-Kiang, doduše "bez kučeta i mačeta", samo s kćerkom, uspijeva pobjeći u nepoznato

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 25/02/2018 15:04:23
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/02/2018 : 11:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Dwayne_Looney: Odlično!

Nakon dvije katastrofalne priče, evo i jedna dosta bolja:



Totem od bjelokosti / Frankie šerif, br. 13/14 - 96+49=145 str.

Kit ima novog superkonja. Iako nigdje nije spomenuta nesretna pogibija njegovog vjernog konja, koji mu je toliko puta spasio život, u ovoj epizodi konj je crni i samo što ne govori.

Na zadatak istraživanja, odnosno provjeravanja čudnih informacija s neistraženog područja, Kit povede sa sobom Frankia i Ibrahima. Ponovno imamo izgubljenu dolinu u kojoj živi zgodna mlada djevojka i gomila divljih Indijanaca, koji joj žele doći glave, a ovaj put za frenda ima mamuta! Ništa neobično!!

Sreća pa je scenarij lepršaviji i duhovitiji, zahvaljujući zanimljivim likovima, odnosno Frankiu i Ibrahimu. Također, drugi dio epizode neusporedivo bolji s dugo očekivanim nastavkom potrage za Walkerom iz epizode br. 8: "Ugriz zmije". Ovaj je, sasvim slučajno, u mjestu gdje je Kit trebao ostaviti spašenu djevojku, stvorio zločinačku organizaciju po uzoru na "Braću tame" iz već navedene epizode. Što se desilo s Okihuom, koji je krenuo u potjeru za njim, saznali još nismo. Eh da, rješenje zagonetke zmijskog ugriza je bezveze!

(priča: 4, scenarij: 4, crtež: 6, naslovnica: 7) - 49%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 25/02/2018 11:41:08
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/02/2018 : 13:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Dwayne_Looney & Spock - samo nastavite sa svojim osvrtima, ja ću tek dotične komentare pročitat kad pročitam te epizode počeo sam sinoć čitati sljedeću priču sa onim "ludim" lordom, pa su ga Kit i njegov tata morali pratiti, ali napišem više kad dovršim sa pričom. Čitao sam taman do 22h kad je počeo neki sportski prijenos, danas čitam nastavak.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/02/2018 : 15:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Pročitao:

LU 06. Začarani kompas (od 93 str. do 228 str.)



Znači, nova priča je počela u utvdi u kojoj je Kit dobio novi čin, sad je narednik. Također važan podatak da se u novim redovima rendžera pojavio novi član, Ibrahim Bambula, ali i podatak da Kit slavi svoj 16. rođendan.

Kako mu je otac imao dopust od nekih 2 tjedna, odlučio je to vrijeme provesti sa svojim sinom. Ali u međuvremenu je došao jedan "ludi" lord i njegov sluga, te trebaju pratnju, a Kit je najbolji čovjek za to pošto pozna teren i dijalekt tih indijanaca kamo se moraju zaputiti.

Tako je ispalo da ovaj put otac i sin idu skupa u avanturu Dobra je bila ova priča, svidjelo mi se to sa "Ghost town-om", te me zanimalo kad su svi bili skoro zarobljeni (osim Kita), kako će ovaj put izaći na kraj sa zločincima, kojih je bilo dosta ovaj put..

Nakon i tog uspješnog zadatka, došli su sa zločinicima do jednog grada, gdje ih je dalje trebalo prebaciti vlakom. Tu se Kit i njegov otac rastaju, pošto Kit želi pomoći jednom dječaku da mu pomogne dokazati nevinost njegovog oca, a Kit se odmah prisjetio da je i on bio u takvoj situaciji pa je ostao pomoći.

Tu sam stao sa čitanjem, jer ne znam koliko će to sad dalje trajati sa Kitom i tim dječakom, pa reko da rezimiramo ovaj jedan dio priče prije tog nastavka.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/02/2018 : 15:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP


Znači, nova priča je počela u utvdi u kojoj je Kit dobio novi čin, sad je narednik. Također važan podatak da se u novim redovima rendžera pojavio novi član, Ibrahim Bambula, ali i podatak da Kit slavi svoj 16. rođendan.




U Van Gogh izdanju piše da slavi 17.!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/02/2018 : 16:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by ReemCP


Znači, nova priča je počela u utvdi u kojoj je Kit dobio novi čin, sad je narednik. Također važan podatak da se u novim redovima rendžera pojavio novi član, Ibrahim Bambula, ali i podatak da Kit slavi svoj 16. rođendan.




U Van Gogh izdanju piše da slavi 17.!


Spock, baš sam te to htio pitat jer sam išao nakon svog komentara, pročitat tvoj komentar i viđenje epizode, pa mi to upalo u oko "17". Ali, tko je sad u pravu

Možda je Ludens u pravu, evo ja sam na sličici prebrojao 16 svjećica


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/02/2018 : 19:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by ReemCP


Znači, nova priča je počela u utvdi u kojoj je Kit dobio novi čin, sad je narednik. Također važan podatak da se u novim redovima rendžera pojavio novi član, Ibrahim Bambula, ali i podatak da Kit slavi svoj 16. rođendan.




U Van Gogh izdanju piše da slavi 17.!


Spock, baš sam te to htio pitat jer sam išao nakon svog komentara, pročitat tvoj komentar i viđenje epizode, pa mi to upalo u oko "17". Ali, tko je sad u pravu

Možda je Ludens u pravu, evo ja sam na sličici prebrojao 16 svjećica





U pravu si. Na slici je 16 svjećica. Moram još jednom provjeriti, a to mogu tek sutra.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/02/2018 : 19:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
U pravu si. Na slici je 16 svjećica. Moram još jednom provjeriti, a to mogu tek sutra.


Kad stigneš, baš vidi ajde, još mi je jasno da neku riječ prevedu krivo, ali valjda bi brojevi trebali štimat, jel da

-
-

edit:

LU 06. Začarani kompas (od 228 str.)
LU 07. Totem od bjelokosti (do 24 str.)



Pročitao sam ovu kraću priču, kad se Kit oprostio sa svojim ocem ne bi li onom dječaku pomogao dokazati da je njegov otac nevin. Nije loša ni ova priča, samo dosta naivnosti prikazano ovdje vezano za Kitovog konja, kako ga kolega Spock voli zvati - "superkonj"

Ostalo je ok, dobro je zamišljena priča kako je onaj rođak na prijevaru ukrao identitet i tako pokušao doći do love prodajom ranča. Tu sam stao kad se Kit rastao sa dječakom..

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 25/02/2018 20:21:23
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 25/02/2018 : 20:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Ovaj topik o Kit Telleru postao je jedan od aktivnijih....vrijeme je da se i Forumski Teller vrati

Edited by - logo111 on 25/02/2018 20:37:03
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/02/2018 : 20:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ne znam baš gdje je on nestao, fale mi njegove šale i zezancije

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 25/02/2018 : 21:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Tu je. Ajde, Telleru, već ti rekoh da ne izigravaš uvrijeđenu frajlu. Što te briga za ono, mi čekamo tvoje postove.

Edited by - wolf on 25/02/2018 21:43:02
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/02/2018 : 06:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ajde, nadam se da će doći..

-

Pročitao:

LU 07. Totem od bjelokosti (od 24 str. do 181 str.)



Poslije rastanka sa dječakom, bila je jedna kraća priča sa indijancima, ali ništa važno spomena.

Uff, poslije toga je bilo svega, čak i slon se pojavio, odnosno mamut u ovoj epizodi Prvi put na novi zadatak su krenuli Kit, Frankie i Bambula. Nakon te "lude" avanture sa onom djevojkom, priča dalje i nije bila toliko loša, pošto se Kit na kraju našao sa onim likom kojeg znamo od prije, Walker mislim da se zove (ima dosta lažnih imena, tko će sve zapamtiti). Jedino nisam baš skužio to sa zmijskim ugrizom, valjda je to onaj poseban pištolj što izbacuje otrov navodno, nije mi to jasno bilo.

Spock, ako čitaš ovo, tek kasnije sam vidio da postoji još jedan podnaslov "Malajski bodež" gdje potvrđuje ono što si ti tvrdio i bio u dilemi, spominje se Nolitta na 167 str. broja 7 (Ludens):



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/02/2018 : 07:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@ReemCP: Po tome ispada da su zajedno pisali, baš kako sam i pretpostavio.

Evo i moj komentar za tu epizodu!:




Malezijski bodež, br. 14 - 52 str.

Jedna simpatična epizodica! Ovo je Nolittin prvijenac u Malom rendžeru. Dakle, pola godine prije Zagora! Priča originalno izdana u striscia formatu 30.11.1960., dok je prvi broj Zagora izdan u istom formatu 15.06.1961.. Iako su očite nove ideje, način pripovjedanja je kao kod Lavezzolija, za razliku od kasnijih Nolittinih epizoda (br. 16/17/18, dok je Lavezzolo bio bolestan), gdje je bila očigledna razlika. Možda je samo priča Nolittina, a scenarij Lavezzolijev!? Prvi put se spominje neki stvarni i bitniji grad, za razliku od Lavezzolijevih neodređenih i izmišljenih krajeva i mjesta. Problem je što taj grad, Denver, je osnovan tek 1858., pa su naši junaci nekih petnaestak godina uranili.

Dakle, Kit i Frankie se nalaze u obližnjem!? Denveru u nabavci. Cirkus dolazi u grad i naši junaci ga odluče posjetiti. Kit usput spriječi ubojstvo vlasnika cirkusa i odluči malo istražiti. Budući da je cirkus u gradu, u glavnim ulogama su i lavovi i slonovi.

Crtež u redu, iako bodež ponegdje izgleda kao džepni nožić, a ponegdje kao mač. Naslovnica, za promjenu, odgovara temi, ali dosadna s obzirom na gomilu drugih boljih scena iz priče.

(priča: 7, scenarij: 6, crtež: 6, naslovnica: 4) - 61%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/02/2018 : 13:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by ReemCP


Znači, nova priča je počela u utvdi u kojoj je Kit dobio novi čin, sad je narednik. Također važan podatak da se u novim redovima rendžera pojavio novi član, Ibrahim Bambula, ali i podatak da Kit slavi svoj 16. rođendan.




U Van Gogh izdanju piše da slavi 17.!


Spock, baš sam te to htio pitat jer sam išao nakon svog komentara, pročitat tvoj komentar i viđenje epizode, pa mi to upalo u oko "17". Ali, tko je sad u pravu

Možda je Ludens u pravu, evo ja sam na sličici prebrojao 16 svjećica







Evo u čemu je problem. Naš junak, unatoč ogromnoj sposobnosti, ne zna brojati!
Ovo je Van Gogh izdanje.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 26/02/2018 13:07:43
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/02/2018 : 13:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

LU 07. Totem od bjelokosti (od 24 str. do 181 str.)




Uff, poslije toga je bilo svega, čak i slon se pojavio, odnosno mamut u ovoj epizodi


Dobro je i prošlo! Rotundo je na naslovnici T-rexa nacrtao!!

quote:
Originally posted by ReemCP

Poslije rastanka sa dječakom, bila je jedna kraća priča sa indijancima, ali ništa važno spomena.




Kako ništa važno spomena? Pa superkonj je tu popio metak!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/02/2018 : 15:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
Evo u čemu je problem. Naš junak, unatoč ogromnoj sposobnosti, ne zna brojati!
Ovo je Van Gogh izdanje.


Ali u Ludens izdanju zna brojati

quote:
Originally posted by Spock
Dobro je i prošlo! Rotundo je na naslovnici T-rexa nacrtao!!

Baš sam se pitao kad će T-rex izaći, kad ono neko čudovište koje su oni indijanci "obožavali" i prinosili mu žrtve.

quote:
Originally posted by Spock
Kako ništa važno spomena? Pa superkonj je tu popio metak!


Jesi mislio na onu scenu kad je Kit skočio na one konje od kočije, a indijanci su ih ganjali? Mislio sam da se konj izvukao, ne sjećam se da je Kit nešto spomenuo u vezi konja

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/02/2018 : 15:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock
Dobro je i prošlo! Rotundo je na naslovnici T-rexa nacrtao!!

Baš sam se pitao kad će T-rex izaći, kad ono neko čudovište koje su oni indijanci "obožavali" i prinosili mu žrtve.


Joj da, zaboravio sam na hibrida Stegosaura i nekakvog mesoždera. Onda nije puno zeznuo!

quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock
Kako ništa važno spomena? Pa superkonj je tu popio metak!


Jesi mislio na onu scenu kad je Kit skočio na one konje od kočije, a indijanci su ih ganjali? Mislio sam da se konj izvukao, ne sjećam se da je Kit nešto spomenuo u vezi konja



Pa u tome i je problem što nije spomenuto. Pogledaj moj komentar za tu priču.
Nakon što je preskočio Kit pomisli: "U zadnji trenutak!" ili nešto slično, a konj posrne.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/02/2018 : 19:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
Joj da, zaboravio sam na hibrida Stegosaura i nekakvog mesoždera. Onda nije puno zeznuo!

Hehe, nije puno zeznuo, a mislim da je nekakvo slično prapovijesno stvorenje bilo i u onom početnom "naivnom" razdoblju Zagora

quote:
Originally posted by Spock
Pa u tome i je problem što nije spomenuto. Pogledaj moj komentar za tu priču.
Nakon što je preskočio Kit pomisli: "U zadnji trenutak!" ili nešto slično, a konj posrne.


Aha, pročitao sam tvoj komentar, samo mi eto čudno da se nije ništa spomenulo u vezi tog konja, koji je ipak u nekoliko navrata odigrao važnu ulogu.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 26/02/2018 : 19:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Pročitao:

LU 07. Totem od bjelokosti (od 181 str. do 234 str.)



Ovo je ona epizoda u vezi cirkusa, kad Kit i Frankie dolaze u grad za vrijeme dopusta. Ali uskoro kreću istraživati slučaj pokušaja ubojstva vlasnika cirkusa.. ima i smiješnih situacija, uvijek kad je Frankie u pitanju, ovaj put je onaj slon bio u pitanju koji ga je zavolio kao neki kućni ljubimac.

Tu sam stao, pošto su se vratili u utvrdu nakon isteka dopusta..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/02/2018 : 20:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock
Joj da, zaboravio sam na hibrida Stegosaura i nekakvog mesoždera. Onda nije puno zeznuo!

Hehe, nije puno zeznuo, a mislim da je nekakvo slično prapovijesno stvorenje bilo i u onom početnom "naivnom" razdoblju Zagora



Zagor Extra 47: Zeleni ponor
To je, nasreću, zadnja epizoda tate Gian-Luigi Bonellija u Zagoru.
Zagor je stvarno besmrtan kad je preživio tatin pokušaj da uništi djelo svog sina (Nolitta). Ovaj je bio zauzet ili nešto slično, pa su on i Ferri (kao scenarist!) uskočili. Što najgore, ta epizoda dobija bitan nastavak s kojim počinje južno-američka saga (Ponekad se vraćaju). Tata Bonelli je jedan od razloga što ne volim Texa.


quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock
Pa u tome i je problem što nije spomenuto. Pogledaj moj komentar za tu priču.
Nakon što je preskočio Kit pomisli: "U zadnji trenutak!" ili nešto slično, a konj posrne.


Aha, pročitao sam tvoj komentar, samo mi eto čudno da se nije ništa spomenulo u vezi tog konja, koji je ipak u nekoliko navrata odigrao važnu ulogu.



Pa zbog te činjenice, odnosno nelogičnosti mi je to najgori dio Kit Tellera do sada.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 26/02/2018 21:01:18
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/02/2018 : 21:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Pročitao:

LU 07. Totem od bjelokosti (od 181 str. do 234 str.)



Ovo je ona epizoda u vezi cirkusa, kad Kit i Frankie dolaze u grad za vrijeme dopusta. Ali uskoro kreću istraživati slučaj pokušaja ubojstva vlasnika cirkusa.. ima i smiješnih situacija, uvijek kad je Frankie u pitanju, ovaj put je onaj slon bio u pitanju koji ga je zavolio kao neki kućni ljubimac.

Tu sam stao, pošto su se vratili u utvrdu nakon isteka dopusta..



Pa to ti je prva Nolittina epizoda zbog koje sam te upilao!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/02/2018 : 10:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
Zagor Extra 47: Zeleni ponor
To je, nasreću, zadnja epizoda tate Gian-Luigi Bonellija u Zagoru.
Zagor je stvarno besmrtan kad je preživio tatin pokušaj da uništi djelo svog sina (Nolitta). Ovaj je bio zauzet ili nešto slično, pa su on i Ferri (kao scenarist!) uskočili. Što najgore, ta epizoda dobija bitan nastavak s kojim počinje južno-američka saga (Ponekad se vraćaju). Tata Bonelli je jedan od razloga što ne volim Texa.

Svaka čast na znanju i na ovoj triviji Nisam to znao..

quote:
Originally posted by Spock
Pa zbog te činjenice, odnosno nelogičnosti mi je to najgori dio Kit Tellera do sada.


A da, šteta što nije bilo nikakve reakcije od strane Kita..

quote:
Originally posted by Spock
Pa to ti je prva Nolittina epizoda zbog koje sam te upilao!


Je je, zapamtio sam

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/02/2018 : 13:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@ReemCP: Hvala na komplimentima, ali to se sve lako sazna iz kvalitetnih recenzija.

Nego, sljedeće epizode su:




Apački teritorij, br. 14/15. - 27+44=71 str.

Rendžeri slave drugu godišnjicu Kitovog primanja u rendžerski korpus. Kit dobija zadatak da dogovori prijevoz streljiva u utvrdi u Coloradu. Povede Frankieja, spasivši ga time od kazne zbog kockanja u utvrdi. Putem naši junaci nalaze prazne i spaljene rančeve. Odluče ispitati situaciju i posjete obližnji vojni garnizon. Tamo doznaju da su Apači iskopali ratnu sjekiru. Nakon toga, naši junaci su uvučeni u cijelu situaciju, po prvi put u serijalu protiv svoje volje. Ne treba ni spominjati da su oni razriješili problem i opet donijeli mir.

Priča je dobra, ali scenarij nije. Lavezzoliju je očito trebao odmor. Uvijek je pazio na kontinuitet, ali ovdje Kit gubi konja u napadu Apača, u vojnu utvrdu je došao na indijanskom, a poslije i u sljedećim epizodama je njegov crni konj opet tu. Znakovito, imamo konja i na naslovnici. Odlučio sam da naslovnica pripada ovoj epizodi, jer, iako naslov na njoj je naslov druge epizode, tema na njoj pripada prvoj, a i sam naslov više odgovara prvoj.

(priča: 6, scenarij: 2, crtež: 6, naslovnica: 7) - 49%



Klopka, br. 15/16 - 83+28=111 str.

Kit i O'Hara dobiju zadatak istražiti glasine o sekti "Pokajnika", koji teroriziraju i kamatare rudarsko mjesto prigodnog imena - Slave Valley. Chin-Lao krišom im se odluči pridružiti i, kao i uvijek, bude od velike pomoći. Od nelogičnosti, jedino mi je zasmetala situacija sa signalnom raketom na kraju priče, jer nemoguće je da je razbojnici ne vide i ne čuju. Moglo se to logičnije riješiti.

Inače, jedna solidna epizoda, pogotovo za razdoblje kad je nastala. Lavezzolo dosta pazi na detalje u scenariju, ali ima i dosta naivnih rješenja. Dosta upotrebljava didaskalije, pa se strip više svodi na prepričavanje, nego detaljno crtanje scena, kao u današnjim stripovima. U svjetlu toga i vremena kad je strip izašao, Gamba je odradio solidan posao.

(priča: 7, scenarij: 5, crtež: 7) - 63%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/02/2018 : 19:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

@ReemCP: Hvala na komplimentima, ali to se sve lako sazna iz kvalitetnih recenzija.


Nema veze, ali i kako si se odmah sjetio na koju sam epizodu mislio

Pročitao:

LU 07. Totem od bjelokosti (od 234 str.)
LU 08. Klopka (do 49 str.)



Priča počinje u utvrdi, Kit se dosađuje i umjesto da je sretan što nema nikakvih pobuna i novih zadataka, njemu je dosadno i jedva se nada da će ga zapovjednik poslati na neki novi zadatak. Malo slavlje u utvrdi (druga godišnjica Kita u rendžerima), malo humora sa Zubatim Billom i uskoro Kit i Frankie moraju krenuti na novi zadatak, koji je naizgled trebao biti bezazlen.

Ova priča sa Apačima mi je baš dobro sjela. Nije mi toliko ni žao onog zapovjednika vojske koji je tako završio kako je završio, pošto je htio ubiti one žene i djecu. Jest da je situacija bila teška u tom trenutku za njega i njegove ljude, ali ipak nije smio niti pomisliti na takav jedan čin, sva sreća pa je Kit tu bio glas razuma.

edit:

LU 08. Klopka (od 49 str. do 161 str.)



Priča o jednoj sekti tzv. "pokajnika" koja terorizira mještane jednog rudarskog gradića. Zanimljivo da nakon duže vremena, Kit je ovdje u pratnji O'hare (s njim je inače prvi put išao u ophodnju). Frankie nije mogao ići jer je uganuo gležanj, a mudri Chin-Lao je otišao ranije iz utvrde ne bi li se našao koristan svom prijatelju.

Ok priča, ništa posebno. Nekako su dosta lagano na kraju zarobili te "pokajnike", mislio sam da će biti pružanja nekakvog otpora, ali brzo je završila karijera tih razbojnika.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 27/02/2018 23:22:02
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000