forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Kit Teller--Kit Teller fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/02/2018 : 10:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Pročitao:

LU 08. Klopka (od 161 str. do 243 str.)



Priča u kojoj su se Kit i Frankie uputili u dosta opasan zadatak. Morali su se prerušiti u zatvorenike i ubaciti u zatvor (gdje je samo upravitelj zatvora znao njihov pravi identitet), ne bi li saznali gdje je skriven novac od jedne pljačke, ali i sudjelovati pri tom u bijegu s nekim zlončincima u cilju tog ostvarenja. Dobra atmosfera, pogotovo kad su bili u bijegu i kad se iznenada pojavljuju Seminole. Jedan naivni detalj ono kad je Frankie na nekoj splavi, a vuče ga krokodil ali, zgodna priča.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/02/2018 : 18:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Evo i moj komentar na tu epizodu.



Zeleni pakao, br. 16 - 83 str.

Kit i Frankie završavaju na robiji, i to u kaznionici na Floridi! Na sreću, nisu tamo prema zaslugama, već u svrhu infiltriranja među razbojnike u cilju pomaganja u bijegu razbojniku i pronalaženja novca kojeg je isti, nakon pljačke, sakrio.

Naivno do bola, ali zanimljivo je pročitati rane uratke majstora Nolitte. Očit je drugačiji stil pripovjedanja od Lavezzolija, odnosno moderniji s manje didaskalija, a više razvijanja radnje preko samog crteža. Zbog takvog stila scenarija, crtež je dinamičniji, ali i zahtjevniji za samog crtača. Gamba se solidno nosi i s tim zahtjevima. Daleko je to od najboljeg majstora dinamike i fluidnosti crteža kao što je Ferri, ali svejedno je jako dobro. Nolitta je tu ubacio ponešto komičnih dijelova, a tu je Gamba dobar. To što su poneki od tih komičnih dijelova na razini dječjeg vrtića, nije njegova krivica, već Nolittina, ali ipak su to šezdesete. Naslovnica nema neke velike veze s stripom, ali to je standard ovih predivnih i nesvakidašnjih Dontellijevih naslovnica slikanih tehnikom tempere.

(priča: 6, scenarij: 4, crtež: 7, naslovnica: 8) - 59%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/02/2018 : 21:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
citam paralelno kita i mikija
pa mi se malo brkaju ali mali rendzer je mnogo bolji
bas me zanimalo kako ce obajsniti dinosaura na divljem zapadu hahaha

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/02/2018 : 21:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Evo i moj komentar na tu epizodu.


Tvoje komentare je baš gušt za čitati

quote:
Originally posted by zeljko

citam paralelno kita i mikija
pa mi se malo brkaju ali mali rendzer je mnogo bolji
bas me zanimalo kako ce obajsniti dinosaura na divljem zapadu hahaha


Haha, i mene je to zanimalo sa dinosaurom uff, ne znam koliko ti je pametno čitati Kita i Mikija u kombinaciji, vjerujem da bi se i meni pomiješalo. Mikija sam mislio čitati kasnije i kombinirati ga sa nekim dr. junakom, možda kad budem čitao Mister Noa..

-
-

Pročitao:

LU 08. Klopka (od 243 str.)
LU 09. Sjeverna zvijezda (do 138 str.)



Kit i Frankie ponovno u akciji, ali ovaj put su morali istražiti jedno područje i skupiti podatke za područje gdje će se postaviti nova utvrda. Ali ljudi s tog područja se sele pošto su se indijanci pobunili i Kit ide saznati o čemu se tu radi..

Solidna priča, dosta naivnosti i tu mislim kad Kit skače na kita (doslovno kako sam napisao) sa snopom harpuna i ubija ga u konačnici.

Nakon što su rješili taj slučaj, smirili indijance i vratili mir, vraćajući se prema utvrdi, dolaze do nekog ranča gdje netko puca na njih. Uskoro saznaju sudbinu tog čovjeka što je pucao na njih, odnosno sudbinu njegovog sina kojeg traže za dvostruko ubojstvo i pljačku, ali naravno, i on je nevin. Zanimljivost je što Kit dobiva neobičnog saveznika, "lovca na ljude" u potrazi za tim mladićem. Svak svakoga jednom spašava (indijanci), a nakon što je Kit (ovaj put je bio grizli u pitanju) još jednom spasio svog partnera, ovaj put ga Kit veže i uskoro nalazi tog dečka za kojim je ispisana potjernica.

Igrom slučaja se skrivaju u nekoj napuštenoj kući (zbog nevremena) gdje se nalaze u biti pravi zločinci, glavni odgovorni za to ubojstvo za koje je bio optužen upravo taj mladić.

Poslije toga nema nekog konkretnog kraja epizode, samo ono tipa "nekoliko dana kasnije" gdje su 4 rendžera u ophodnji, pa sam tu stao pošto je to vjerojatno početak nove priče.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 28/02/2018 21:42:15
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/03/2018 : 08:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

citam paralelno kita i mikija
pa mi se malo brkaju ali mali rendzer je mnogo bolji
bas me zanimalo kako ce obajsniti dinosaura na divljem zapadu hahaha




Ja niti ne kupujem Mikija. Imam nekoliko brojeva Zlatne serije i jedan Porinov.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/03/2018 : 08:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@ReemCP: Hvala!
Evo i moj osvrt:





Zvijezda sjevera, br. 16/17 - 17+57=74 str.

Naslovnica se odnosi na kraću epizodu koja počinje u prošlom broju, a završava na šezdesetoj stranici. Definitivno odlična naslovnica i za promjenu ima veze s pričom u kojoj naš Kit uči domoroce, koji žive od kitolova, kako se to radi. Nije loše za jednog rendžera koji je, prije toga, možda vidio kita na kakvoj slici ili ilustraciji.

(priča: 5, scenarij: 3, crtež: 7, naslovnica: 10) - 55%



Lovac na ljude, br. 17/18 - 71+5=76 str.

Pri povratku, usput, nakon što su prošli pola Sj. Amerike, Kit i Frankie uspješno rješavaju slučaj nevino optuženog mladića za ubojstvo dva kauboja. Normalno, uz malo problema (čitaj: obračun s divljim indijanskim plemenom) Kit sam pronalazi ubojice i privodi ih pravdi. Ima i nekoliko solidnih fora s Frankijem.

Ponovno, kao u Kapetanu Mikiju, nema standardnog završetka epizode, već odmah druga započinje.

(priča: 4, scenarij: 4, crtež: 7, naslovnice nema) - 50%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/03/2018 : 17:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Dosad ovo što smo pročitali, Kit je upoznao već podosta indijanskih plemena i ostao u dobrim odnosima, mnogi ljudi su već čuli za njega i njegova postignuća, ne zovu ga više "balavcem" kao sa početka priče. Sad mnogi imaju više respecta prema njemu, uključujući i zločince.

Netko je spomenuo da je Kit na samom početku priče imao 14 godina, iako mislim da se to direktno nigdje ne spominje. Imamo onaj slučaj kad slavi 16 godina, pa uskoro i ono mini-slavlje dvogodišnjice njegove u rendžerima, pa je onda valjda iz toga zaključiti da je imao 14 na samom početku priče kad je tek postao rendžer.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/03/2018 : 17:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Dosad ovo što smo pročitali, Kit je upoznao već podosta indijanskih plemena i ostao u dobrim odnosima, mnogi ljudi su već čuli za njega i njegova postignuća, ne zovu ga više "balavcem" kao sa početka priče. Sad mnogi imaju više respecta prema njemu, uključujući i zločince.

Netko je spomenuo da je Kit na samom početku priče imao 14 godina, iako mislim da se to direktno nigdje ne spominje. Imamo onaj slučaj kad slavi 16 godina, pa uskoro i ono mini-slavlje dvogodišnjice njegove u rendžerima, pa je onda valjda iz toga zaključiti da je imao 14 na samom početku priče kad je tek postao rendžer.



Upravo tako!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/03/2018 : 09:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
ReemCP, hoćemo dalje?!




Očajnička potraga (Crveni mravi) - br. 18 - 117 str.

Zadnja Nolittina priča prije br. 28: "Killer Jim". Pa, s obzirom na, potpuno opravdani, kultni status, ovdje se nije proslavio. Za razliku od prethodnih, koje i nisu bile tako loše, ova vrijeđa logiku vrtićkog djeteta. Naši hrabri junaci, pretraživši ogromno područje, uspješno pronalaze dijete nestalo/oteto prije dvadesetak godina, unatoč raznim spletkama i zarobljavanju od strane bijesnih Indijanaca (da, opet!).

Naši junaci su, u ove 3 Nolittine epizode, prešli više od pola Sj. Amerike uzduž i poprijeko: od Floride do Tihog oceana i kanadske granice. Dobro, oni bar imaju konje, za razliku od Zagora koji ima burence koje se odaziva na ime Chico.

Gamba lošiji nego u prethodnim epizodama. Izgleda da je žurba učinila svoje!? Naslov, u kombinaciji s naslovnicom, u Van Gogh izdanju naveliko zavarava i navodi na pomisao da se radi o pobunjenim Indijancima! Pravi prijevod naslova s talijanskog bi bio: "Crveni mravi", a to ima logike zbog crvenih mrava u priči.

(priča: 3, scenarij: 1, crtež: 6, naslovnica: 7) - 37%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 02/03/2018 09:12:18
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/03/2018 : 13:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

ReemCP, hoćemo dalje?!


Može, uspio sam pročitati još jednu priču (upravo ovu za koju si stavio komentar)

LU 09. Sjeverna zvijezda (od 138 str. do 255 str.)



Nova priča je počela uobičajnom ophodnjom, ovaj put četvorica rendžera; Kit - Brandy Jim - Bambula - Zubati Bill. Nakon tog uvodnog humora (uvijek kad je Zubati Bill u pitanju), Kit dobiva novi zadatak kao vodič jednom čovjeku i njegovoj nećakinji, u potrazi za davno nestalim bratom (za vrijeme indijanskog napada koji se dogodio nekih 15 godina ranije). Frankie se pridružio Kitu i svi zajedno krenuli u nadi da će saznati što je bilo sa tim dječakom (koji je sad odrasla osoba).

Malo se dalo naslutiti kad je ujak od te ženske u par navrata sumnjivo reagirao (kad je ženska zamalo završila u onoj provaliji, pa kad ih puma napala, a ovaj nije uopće ništa napravio da pomogne..), dalo se naslutiti da taj ujak i nije baš dobar lik.

Kad su došli u ono indijansko selo, pomislio sam da im je taj vođa upravo osoba koju su tražili, kad ono neki bjegunac iz zatvora koji je baš tu završio. Kasnije je bilo pomalo smiješno kad su našli tog Boba, kako je brzo naučio izražavati se kao Frankie, Frankie je totalno opičen lik, samo kocka i kocka







"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/03/2018 : 13:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Momci, zavidim vam na ovolikom entuzijazmu vezanom za MR, ja zasad tu i tamo ubodem ponekog, ali nijednog još nisam čitao. Mislim na Ludens.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/03/2018 : 13:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ga nedavno počeo čitati kronološki ispočetka, volio bi doći do ovog broj 25 Ludens (koji se treba tek pojavit na kiosku), tako da budem u toku sa čitanjem

Čitam uz MR i Zagora, pa tako malo miksam kad nađem slobodnog vremena..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/03/2018 : 08:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Uh, previše nam je topic potonuo!




Voštana maska, br. 18/19/20 - 6+128+85=219 str.

Nakon 4 kraće Nolittine epizode, odnosno pauze zbog bolesti, vraća nam se Lavezzolo i to jednom dosta dužom od uobičajenih. Odmor je urodio plodom, jer mi smo dobili jednu solidnu višeslojnu epizodu. Kit i Frankie ovdje imaju za protivnika čovjeka sposobnog mijenjati lica pomoću voska, po potrebi. Ne znam koliko je to moguće na način kako je ovdje opisano, ali puno stvari graniči s vjerovatnošću, pa neću to uzimati za manu. Ponovno se pojavljuje Barbary Full, lik koji je uz pomoć Kita postao šerif jednog gradića u br. 9: "Ugriz zmije". Mislio sam da će spomenuti epilog vezan za tu epizodu, ali Lavezzolo očito nije htio dodatno komplicirati i ubacivati nove detalje u već prilično kompliciranu epizodu. Do sada je izbjegavao davati poznata imena mjesta događanja, a bolje bi bilo da se i ovdje suzdržao. Naime, od tri, danas, velika grada u kojima se radnja odvija, dva tada nisu ni postojala, a ni geografski položaj tih gradova ,s obzirom na radnju, nije logičan.

Gamba standardan s nešto grešaka, a naslovnica dosta lošija nego inače i, normalno, nema veze s radnjom.

(priča: 7, scenarij: 7, crtež: 6, naslovnica: 4) - 65%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/03/2018 : 09:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Uh, previše nam je topic potonuo!


Potonuo bio na drugu stranu u jednu ruku to je i pozitivno, znači da je forum aktivan, da se komentira

PS. ja ću sad malo stati sa čitanjem, vjerojatno 2 tjedna pauze zbog nekih obveza, pa reko da javim. Ti možeš ljepiti komentare ispod onih naslovnica, a možeš i ovdje u temu

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/03/2018 : 13:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock

Uh, previše nam je topic potonuo!


Potonuo bio na drugu stranu u jednu ruku to je i pozitivno, znači da je forum aktivan, da se komentira

PS. ja ću sad malo stati sa čitanjem, vjerojatno 2 tjedna pauze zbog nekih obveza, pa reko da javim. Ti možeš ljepiti komentare ispod onih naslovnica, a možeš i ovdje u temu



Nema problema. Onda ću i ja usporiti. Prebaciti ću se na neke druge junake, a ako sredini kojega Tellera, lijepiti ću komentare ispod naslovnica, pa kad se vratiš možemo nastaviti ovdje. Volje je komentirati u tandemu.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/03/2018 : 13:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock
Nema problema. Onda ću i ja usporiti. Prebaciti ću se na neke druge junake, a ako sredini kojega Tellera, lijepiti ću komentare ispod naslovnica, pa kad se vratiš možemo nastaviti ovdje. Volje je komentirati u tandemu.


Moze onda tako ;) meni je isto bolje tako komentirat :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/03/2018 : 17:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Uspio sam naći nešto vremena i pročitati M.Rendžera..

Pročitao:

LU 09. Sjeverna zvijezda (od 255 str.)
LU 10. Voštana maska (do 217 str.)



Ovo je bila dosta duža priča, ali dosta me podsjetila na jednu priču iz Mikija, ako se sjećate onog lika "Magic face" koji se isto tako uspješno maskirao. Fora što smo vidjeli ovdje onog lika što je postao novi šerif upravo zahvaljući Kitu u jednoj od prošlih epizoda.

LU 10. Voštana maska (od 217 str.)
LU 11. Noćna akcija (do 108 str.)



Nakon te duže avanture, uslijedila je jedna kraća, kad se Chin-Lao nije već duže vratio iz nabave, pa Kit i Bambula idu u potragu.. meni se svidjela ova kraća epizoda, pogotovo što je mislim Bambula po prvi put odigrao jednu veću, važniju ulogu. Pokazao je da je dostojan uniforme koju nosi (upss, nije ju ovdje nosio iz već poznatih nam razloga ). Ali fora mi je ta priča.

Odmah sam nastavio dalje čitati, pošto se radnja nastavlja, uskoro ta "vesela" trojka nailaze na poznatog nam "Sivog Vuka" te se upuštaju u još jednu avanturu, sa onim čovjek-šišmišom (koji me jako podsjetio na onoga iz Zagora - Veliki Marcus). Istovremeno, zapovjednik je bolestan i otišao je van utvrde kod doktora, dok je nova zamjena i njegova obitelj blago rečeno - nepodnošljiva. Stao sam tu sa čitanjem, kad je taj novi zapovjednik izveo vojnike u "šetnju", a Kit-Chin Lao-Bambula putuju prema utvrdi ni neznajući što se u biti događa doma..


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 13/03/2018 : 21:28:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav ReemCP!
Nastavljamo!!




Zabranjena brda, br. 20 - 41 str.

Nakon jedne poduže i ozbiljne, slijedi jedna jako kratka i neozbiljna epizodica. Chin-Laoa su oteli Apači, a Kit i Ibrahim ga moraju spasiti pomoću zgodne dosjetke da se Ibrahima, koji je crnac, ne može vidjeti u mraku kad je gol i raznih trikova baziranih na praznovjerju Indijanaca. Uobičajena taktika stripova iz šezdesetih, sedamdesetih, pa i osamdesetih.

Gamba ovaj put bez grešaka, pa ide maksimalna ocjena. Naslovnicu ne treba ni komentirati.

(priča: 2, scenarij: 3, crtež: 7, naslovnica: 6) - 41%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 13/03/2018 : 21:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Otok tajni, br. 20/21 - 3+103=106 str.

Nakon spašavanja Chin Laoa, Kit i Ibrahim odluče zabiti nos gdje mu nije mjesto i završe na stupu za mučenje. Izgubljeno blago, čovjek-šišmiš, žena s četiri ruke i praznovjerno indijansko pleme u zabačenom kraju su obilježja ove priče. Kod Lavezzolia je sve na kraju logično objašnjeno, bez uplitanja kvazi-čarobnih elemenata i fantazija kao kod drugih autora i junaka. Dodatnu vrijednost priči daje podradnja u utvrdi s bolešću zapovjednika i dolaska napuhanog novog zapovjednika poslanog u zamjenu. Ta podradnja se nastavlja i u slijedećim epizodama, a pojavljuju se i likovi iz prethodnih epizoda kao Sivi Vuk, Abigail i braća Reeves. Volim kontinuitet, a očito i Lavezzolo.

(priča: 4, scenarij: 8, crtež: 7, naslovnica: nema) - 63%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/03/2018 : 20:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Pozdrav ReemCP!
Nastavljamo!!


Pozdrav i tebi nastavljamo, samo još uvijek malo sporijim tempom, vjerujem da ću idući tjedan imati nešto više vremena za čitanje i komentiranje..
quote:
Originally posted by Spock
Volim kontinuitet, a očito i Lavezzolo.


Meni je to isto super, eto još jedna potvrda da je super čitat kronološki i da je dobro što tako radimo

Pročitao:

LU 11. Noćna akcija (od 108 str.)
LU 12. Crni jahač (do 12 str.)



Priča se dalje nastavlja kad Kit, Chin-Lao i Bambula se vraćaju prema utvrdi (još ne znaju što se sve događalo u utvrdi), a novi zapovjednik Stricker izvodi rendžere iz utvrde na vježbu. Upravo je tu i jedan novi zločinac, ali stari poznanik Stickera, tzv. El Muerto koji se želi osvetiti Stickeru za neke stvari iz prošlosti. I slučajnosti, ovaj mu došao serviran kao na pladnju. Kit uspijeva osloboditi zapovjednika i vidimo da Sticker ipak nije onakav kakav nam se činio na prvi dojam, ali obitelj mu je užas živi, tako da mi ga malo došlo i žao.

Nakon što su se svi vratili u utvrdu, Kit bi želio posjetiti pravog, još uvijek bolesnog zapovjednika i nekako dobiva odobrenje za to. Vračajući se od zapovjednika, on i Frankie upadaju u novu nevolju u jednom "ghost thownu", ali uspijevaju nekako i to riješiti.

LU 12. Crni jahač (od 12 str.)
LU 13. Izvršeni zadatak (do 69 str.)



Nakon te kratke epizode u "ghost townu", vraćaju se u utvrdu Kit i Frankie, ali uskoro Kit biva otet u samoj utvrdi! Opet duža priča, sa puno detalja i likova. Nakon te uspješne misije, ono što me obradovalo je bio podnaslov na mjestu gdje sam stao sa čitanjem:

"Annie četiri pištolja" vjerujem da je ona ovaj lik sa naslovnice broja 13 Ludens.

@Spock - pitali smo se kad se ona pojavljuje, evo izgleda da smo došli do toga

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 16/03/2018 : 06:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote



Noćna akcija/Rendžeri u napadu, br. 21/22 - 25+57=82 str.

Zloglasni El Muerto s bandom otima novog omraženog zapovjednika Strickera, ali dugo odsutni Kit, Chin Lao i Ibrahim su tu da mu pomrse račune. Scenaristički vrhunska epizoda, uzbudljiva i nimalo prozirna kao prethodne, a šećer na kraju je zanimljiv epilog u utvrdi. Gamba solidan, ali zna on biti precizniji. Naslovnice više nego atraktivne, pogotovo prva iz prethodnog broja, iako nemaju veze s radnjom.

(priča: 7, scenarij: 9, crtež: 6, naslovnice: 7) - 73%



Ghost village, br. 22/23 - 72+8=80 str.

Nakon posjeta bolesnom zapovjedniku na liječenju u udaljenoj utvrdi, Kit i Frankie, koristeći nekakav Frankijev prečac, nabasaju na grad duhova. Tamo ih netko, ničim izazvan, pokušava zastrašiti da odu, iako bi i sami otišli. Ovako, sad moraju otkriti šta se krije iza svega.

Prilično naivna epizoda, ali barem nije dosadna. Gamba je odličan kad su komični elementi s Frankijem u pitanju. Naslovnice u originalnom izdanju nema, dok je Ludensova odlična.

(priča: 3, scenarij: 3, crtež: 7, naslovnica: nema) - 43%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 16/03/2018 : 06:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by ReemCP
Pozdrav i tebi nastavljamo, samo još uvijek malo sporijim tempom, vjerujem da ću idući tjedan imati nešto više vremena za čitanje i komentiranje..
[quote]

Već i ovako te ne mogu pratiti. Ne čitam sinu više Kita jer mu je dosadan i nelogičan, da ne kažem glup. Dijete hoće Mister Noa, a premali je za scene u njemu, pa mu čitam Alan Forda.

[quote]Originally posted by ReemCP
@Spock - pitali smo se kad se ona pojavljuje, evo izgleda da smo došli do toga.
[quote]


Da, dobili smo odgovor!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 16/03/2018 07:15:19
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/03/2018 : 17:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Već i ovako te ne mogu pratiti. Ne čitam sinu više Kita jer mu je dosadan i nelogičan, da ne kažem glup. Dijete hoće Mister Noa, a premali je za scene u njemu, pa mu čitam Alan Forda.


Aha, hoćeš reći da sam malo sad ubrzao tu smo uglavnom negdje blizu sa pričama. Volio bi doći sa čitanjem do ovog broja 25 što je najnoviji na kiosku, onda ću lagano čitati kako bude izlazio na kiosku pretpostavljam da ćeš ti dalje čitati pošto imaš ta izdanja od VG-a.

Hehe, a što reći ovo za sina, danas su djeca strašno pametna

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 16/03/2018 17:45:37
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 16/03/2018 : 19:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Aha, hoćeš reći da sam malo sad ubrzao tu smo uglavnom negdje blizu sa pričama. Volio bi doći sa čitanjem do ovog broja 25 što je najnoviji na kiosku, onda ću lagano čitati kako bude izlazio na kiosku pretpostavljam da ćeš ti dalje čitati pošto imaš ta izdanja od VG-a.





Da, nastavljam po planu i programu!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 17/03/2018 : 18:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote




Crni konjanik, br. 23/24/25 - 120+128+64=312 str.

Za promjenu, jedna duga i kompliciranija priča, na početku koje naš Kit bude otet. Nije teško dokučiti razloge otmice, ali zanimljivo je da je Frankie ispao lukaviji od narednika O'Hare, pa i Kita. Šta ti je životno iskustvo!! Nakon toga imamo plejadu zanimljivih likova: sestre Morris, članove bande "Vukovi Rio Granda", revolveraš Nick Calavera, Pinkertonov agent i (naravno) tajanstveni Crni konjanik.
Ukratko, više nego solidna epizoda s naivnostima svedenima na minimum - s obzirom na vrijeme nastanka.

Gamba je odlično prikazao noćne scene, ali je i bio dosta nemaran kod detalja. On je kriv za najviše sitnih nelogičnosti u scenariju. Naslovnice imamo čak tri i odlične su, iako samo prva ima direktne veze s radnjom.

(priča: 7, scenarij: 7, crtež: 6, naslovnice: 9) - 69%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 17/03/2018 19:02:40
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.69 seconds. Snitz Forums 2000