forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Kit Teller--Kit Teller fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/05/2018 : 16:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
SPOJLERI

Jutros uzeo malo vremena da počnem s brojem 22, ne znam kad ću nastaviti:




Odmah treba pohvaliti ReemCP-a i njegovu opasku o kontinuitetu te da ova epizoda zapravo dolazi nakon one Kitove avanture s ocem i borbe protiv Kineza a da je na neki način ona sa Sivim sokolom umetnuta čisto da se omogući prelazak na novi format.

Što se tiče ove epizode (str. 3-125) po meni ništa posebno a jedna od svrha joj je nagovještaj jedne buduće, vjerojatno krvavije avanture.
U utvrdu stiže pismo za Frankieja Bellevana u kojemu ga izvjesna Rothunda Parson naziva pokvarenim jarcom i prijeti kako će uskoro dobiti svoje jer stiže s A.B.C.D. Svi posumnjaju (odatle i naziv kako Spock uočava) da je Frankie zapravo u rendžere stupio ostavivši ženu i malo se distanciraju od njega ali jadnik, kao i mi čitatelji, ne zna o čemu se radi. Neizvjesnost postoji ali ne traje dugo. Ljagu s imena brkatog rendžera spere upravo, također brkata , Rothunda koja u utvrdu stiže s četvero djece (početna imena su im A, B, C i D) nakon što ju prethodno od Indijanaca, putem vođeni duhom Indijca Sumabatre, spasu Kit, Frankie, Brandy Gim i Bambula. Fora je u srednjem imenu u kojem se Frankie razlikuje od Rothundina nestalog muže. No, kako u utvdru ubrzo stiže Sumabatra rješenje se može naći. On ima velike moći pa i tu da ekipi pomogne oko lociranja "pravog" Frankieja Bellevana. On je zaglavio u jednom rudniku kopajući zlato. Epizoda završava pomirbom Rothunde i muža. Dojam je da mu nakon svega prelako oprašta grijeh što je ostavio obitelj a Kit od Annie, koja je također dio epizode, čuje legendu da "tu negdje" navodno žive plavokosi divovi s besmrtnim kraljem. Čim Kit to ne odbacuje već se, naprotiv, ozbiljno zainteresira jasno je da smo dobili uvod u iduću pustolovinu (ili jednu od idućih, kako vidim po ReemCP-ovom spisku).

P: 4, S: 4, C: 8, N: 7

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 12/05/2018 16:11:16
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 12/05/2018 : 18:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote

nisam tellera čitao preko 20 godina, ali da trebam izabrati neku epizodu za povratak istome, jastreb bi bio očiti izbor. ako bi jastreb bio dosadan, onda bih raskrstio sa tellerom. ili planina očaja od canzia.

usput, jastreb je daleko najduži i teller i toninelli. toni je na zagoru prebacio 300 stranica jedan jedini put, opklada za strah, 331 ako se ne varam. jastreb je skoro 400.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 12/05/2018 : 23:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Nešto manje od 380, ako se ne varam...
Meni su najbolje priče od dueta Montanari-Grasani.
I crtački i scenaristički, ali naročito ono prvo.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/05/2018 : 17:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Odmah treba pohvaliti ReemCP-a i njegovu opasku o kontinuitetu te da ova epizoda zapravo dolazi nakon one Kitove avanture s ocem i borbe protiv Kineza a da je na neki način ona sa Sivim sokolom umetnuta čisto da se omogući prelazak na novi format.

Meni je isto bilo čudno kad sam krenuo čitat ovu priču što si ti sad svježe pročitao, a drago mi da si i ti takvog mišljenja nije loša priča, možda smo svi u nekom trenutku posumnjali u jadnog Frankiea koji je bio ni kriv ni dužan, kako se zna reći "nit luk jeo, nit luk mirisao"

Sama naslovnica inače više paše za sljedeću priču koja te očekuje u istom broju, jedino bi bila idealna da je i Frankie u tom kanuu skupa sa Kitom (mislim da je Spock tako isto komentirao).

quote:
Originally posted by Džedson


nisam tellera čitao preko 20 godina, ali da trebam izabrati neku epizodu za povratak istome, jastreb bi bio očiti izbor. ako bi jastreb bio dosadan, onda bih raskrstio sa tellerom. ili planina očaja od canzia.

usput, jastreb je daleko najduži i teller i toninelli. toni je na zagoru prebacio 300 stranica jedan jedini put, opklada za strah, 331 ako se ne varam. jastreb je skoro 400.



Baš smo koju stranicu prije, sa kolegom Kontrast 2 dotakli se kratko tog "Jastreba". U Ludensu ćemo se dosta načekat dok dođemo do te priče.



..epizode:

LMS 515: Jastreb na nišanu
LMS 516: Prerijska Lisica
LMS 523: Banda roki hila
LMS 524: U utrobi zveri
LMS 525: Brat jastreba

..talijanski brojevi 215, 216, 217, 218 i 219.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 15/05/2018 17:03:41
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 17/05/2018 : 01:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote




Banda petorice, br. 49/50/51 - 40+96+78=214 str.

Priča se događa dok je Kit još bio narednik, a rendžeri u staroj utvrdi!
Na početku imamo bijeg kažnjenika iz zatvora koji postaju ozloglašena Banda petorice. Dalje dobivamo uvid u njihove razbojničke pothvate, izdaju jednog od njih i pokušaj ubojstva trovanjem ostale četvorice. Normalno, izdajnik je cijeli plijen odnio sa sobom. Kit i Frankie su na putu za neki od izmišljenih gradova gdje bi trebali svjedočiti na suđenju. Putem nabasaju na dvojicu koji pokušavaju zakopati žrtvu u šumi. U okršaju dvojica bježe, ali žrtva je još živa ima iskaznicu federalnog agenta. Tko je taj čovjek i tko su razbojnici? Kakve veze ima Banda petorice s tim? U obližnjem gradiću šerif im je sumnjiv. Naši junaci se ne miču iz gradića dok sve ne otkriju!

Jedna pravocrtna i predvidljiva priča. Početak je dobar, ali kako se radnja razvija, postaje sve lošije i lošije, dok je zadnjih sedamdesetak stranica ubitačno. Mislim da je tu opet upao rođak Pietro pomagati pri crtanju, jer pri kraju priče ima dosta jako loše nacrtanih stranica (br. 51).

Naslovnice su čak tri, iako je prvoj Van Gogh stavio krivi naslov po uzoru na Dnevnik. U originalu je "Banda petorice", a njihov naslov se odnosi na prethodnu epizodu. Ludensova vrlo dobra, a iako nema umjetnički šmek kao originalne, za razliku od njih, temom donekle odgovara priči.

P.S.: Uvijek mi je bilo zanimljivo kako Donatelli pokušava biti realističan u crtežu. Npr., dok je Ferri u Zagoru crtao repetirke, on je pokušavao crtati oružje koje je postojalo u tom vremenskom razdoblju - normalno, koliko mu je scenarij dopuštao. Na njegovim naslovnicama vidimo kauboje, rendžere, šerife i revolveraše onako kako su oni stvarno izgledali, a ne uljepšane i uglancane, s bojama kakvih se ni Lacoste ne bi postidio.

(priča: 3, scenarij: 3, crtež: 5, naslovnice: 7) - 40%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 17/05/2018 01:24:40
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 18/05/2018 : 07:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock





Banda petorice, br. 49/50/51 - 40+96+78=214 str.

Priča se događa dok je Kit još bio narednik, a rendžeri u staroj utvrdi!
Na početku imamo bijeg kažnjenika iz zatvora koji postaju ozloglašena Banda petorice. Dalje dobivamo uvid u njihove razbojničke pothvate, izdaju jednog od njih i pokušaj ubojstva trovanjem ostale četvorice. Normalno, izdajnik je cijeli plijen odnio sa sobom. Kit i Frankie su na putu za neki od izmišljenih gradova gdje bi trebali svjedočiti na suđenju. Putem nabasaju na dvojicu koji pokušavaju zakopati žrtvu u šumi. U okršaju dvojica bježe, ali žrtva je još živa ima iskaznicu federalnog agenta. Tko je taj čovjek i tko su razbojnici? Kakve veze ima Banda petorice s tim? U obližnjem gradiću šerif im je sumnjiv. Naši junaci se ne miču iz gradića dok sve ne otkriju!

Jedna pravocrtna i predvidljiva priča. Početak je dobar, ali kako se radnja razvija, postaje sve lošije i lošije, dok je zadnjih sedamdesetak stranica ubitačno. Mislim da je tu opet upao rođak Pietro pomagati pri crtanju, jer pri kraju priče ima dosta jako loše nacrtanih stranica (br. 51).

Naslovnice su čak tri, iako je prvoj Van Gogh stavio krivi naslov po uzoru na Dnevnik. U originalu je "Banda petorice", a njihov naslov se odnosi na prethodnu epizodu. Ludensova vrlo dobra, a iako nema umjetnički šmek kao originalne, za razliku od njih, temom donekle odgovara priči.

P.S.: Uvijek mi je bilo zanimljivo kako Donatelli pokušava biti realističan u crtežu. Npr., dok je Ferri u Zagoru crtao repetirke, on je pokušavao crtati oružje koje je postojalo u tom vremenskom razdoblju - normalno, koliko mu je scenarij dopuštao. Na njegovim naslovnicama vidimo kauboje, rendžere, šerife i revolveraše onako kako su oni stvarno izgledali, a ne uljepšane i uglancane, s bojama kakvih se ni Lacoste ne bi postidio.

(priča: 3, scenarij: 3, crtež: 5, naslovnice: 7) - 40%


Donateli je bija kralj naslovnca , najbolji naslovničar na rendžeru, do broja 146 , njegove naslovnice nacrtane/naslikane u temperi su prava umjetnička djela .Kasnije oni Kortegi ili kako se već zva ima je također dobrih naslovnica ali nikako nisam moga progucat kako je crta onako kratke noge kod Kita ,u trećo fazi oko broja 186 preuzeo je Gamba , također meni dobar naslovničar .

Kad pogledam samo ove tri gori naslovnice , stvarno su vrhunske u retro-vestern duhu , vidi se da se jako trudija , jako nam je bitan Vangogh da nam ovo sve izda ......

Edited by - RAKOSI4 on 18/05/2018 07:36:10
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/05/2018 : 10:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4
Donateli je bija kralj naslovnca , najbolji naslovničar na rendžeru, do broja 146 , njegove naslovnice nacrtane/naslikane u temperi su prava umjetnička djela .Kasnije oni Kortegi ili kako se već zva ima je također dobrih naslovnica ali nikako nisam moga progucat kako je crta onako kratke noge kod Kita


Što je gore; kratke noge kod Kita ili kratka kita između nogu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/05/2018 : 11:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by Spock

Naslovnice su čak tri, iako je prvoj Van Gogh stavio krivi naslov po uzoru na Dnevnik. U originalu je "Banda petorice", a njihov naslov se odnosi na prethodnu epizodu. Ludensova vrlo dobra, a iako nema umjetnički šmek kao originalne, za razliku od njih, temom donekle odgovara priči.

P.S.: Uvijek mi je bilo zanimljivo kako Donatelli pokušava biti realističan u crtežu. Npr., dok je Ferri u Zagoru crtao repetirke, on je pokušavao crtati oružje koje je postojalo u tom vremenskom razdoblju - normalno, koliko mu je scenarij dopuštao. Na njegovim naslovnicama vidimo kauboje, rendžere, šerife i revolveraše onako kako su oni stvarno izgledali, a ne uljepšane i uglancane, s bojama kakvih se ni Lacoste ne bi postidio.

(priča: 3, scenarij: 3, crtež: 5, naslovnice: 7) - 40%


Donateli je bija kralj naslovnca , najbolji naslovničar na rendžeru, do broja 146 , njegove naslovnice nacrtane/naslikane u temperi su prava umjetnička djela .Kasnije oni Kortegi ili kako se već zva ima je također dobrih naslovnica ali nikako nisam moga progucat kako je crta onako kratke noge kod Kita ,u trećo fazi oko broja 186 preuzeo je Gamba , također meni dobar naslovničar .

Kad pogledam samo ove tri gori naslovnice , stvarno su vrhunske u retro-vestern duhu , vidi se da se jako trudija , jako nam je bitan Vangogh da nam ovo sve izda ......



Svaka riječ ti je na mjestu!
Potpisujem!!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 18/05/2018 : 13:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by RAKOSI4
Donateli je bija kralj naslovnca , najbolji naslovničar na rendžeru, do broja 146 , njegove naslovnice nacrtane/naslikane u temperi su prava umjetnička djela .Kasnije oni Kortegi ili kako se već zva ima je također dobrih naslovnica ali nikako nisam moga progucat kako je crta onako kratke noge kod Kita


Što je gore; kratke noge kod Kita ili kratka kita između nogu.



n
Najgore je kratka sreća , kad imaš dugu sreću sve će izrast
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 19/05/2018 : 09:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Jutarnje čitanje jer sam vidio u popisu cijenjenog ReemCP-a da epizoda nije duga.



Kolege Spock i ReemCP su sve rekli i sviđa mi se naziv "Pustolovi" s Van Gogha. Jednostavno si je Kit upilio da istraži postoji li besmrtni kralj okružen plavokosim divovima. No, još mu nije suđeno da sazna jer će na putu naletjeti na Indijance koji imaju bijelca na stupu mučenja.
Kitova želja je osloboditi tog čovjeka ali ne zna da je on zločinac. U bijegu od Indijanaca Frankie će se toga sjetiti ali prekasno, kad ih ovaj prevari i s malom prednošću pred ljutitim Indijancima ostanu bez konja...

Ova epizoda me je podsjetila na neke Zagorove, em što se pojavljuje nešto što nije moglo da postoji (stegosaur, koristim Spockov pojam) em što Indijanci olako nakon svog početnog gnjeva i potjere na kraju s Kitom i Frankiejem popuše lulu mira i ugoste ih na par dana. Naime, spasila ih je amajlija koju je Frankie uzeo s ubijenog stegosaura a koju Indijanci zovu "Manituove oči".

Priča nigdje veze, lošija od prethodne, jedino mi je bilo smiješno kako je Frankie rekao da ako prežive vir više neće bježati od Annie četiri pištolja.

Naslovnica If Edizioni se odnosi na ovu priču iako je kraća od one prethodne jer vidimo Kita u kanuu. Ništa posebno, ponavljam joj ocjenu.

P: 2, S: 3, C: 8, N: 7

loading...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/05/2018 : 21:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Baš mi je drago Dwayne da ti popis dobro koristi ova priča je nažalost mogla tamo u one početne, taman kad smo mislili da smo malo odmakli od takvih tipa scenarija, onda odjednom se pojavi taj stegosaur (opet - rekli bismo, slična situacija je bila sa jednim već tamo na početku).

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 19/05/2018 : 22:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Popis mi fenomenalno dođe, baš mogu odmjeriti šta kada čitati.

loading...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 19/05/2018 : 22:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Popis mi fenomenalno dođe, baš mogu odmjeriti šta kada čitati.



Ma popis je fenomenalan, samo bi trebao update imena ovih novijih izdanja.
@ReemCP: kad budeš imao vremena.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/05/2018 : 09:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala ekipa nažalost, proći će neko vrijeme dok budem imao slobodnog vremena za čitanje, a i za osvježavanje popisa :( bitno da je 95% posla napravljeno, a opet kad budem skroz odmoran i svjež, imao slobodnog vremena, potrudit ću se napraviti i ostatak kupio sam i ovaj najnoviji broj 26, ali jednostavno ne stignem ga pročitati.

Ovo malo vremena što imam, iskoristim da malo napišem koji komentar na forumu..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/05/2018 : 09:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nevidljiva barijera/Putovanje u praistoriju (LMS 326/327)

Ideja nije loša iako sve to škripi u realizaciji. Ipak ovolika količina informacija odnosno kompleksnost radnje za ovaj strip je stvarno velika stvar. Mali rendžer je laganini light štivo
Scenarij:5/10
Crtež:5/10


Blesak iz svemira/Teleskopulos/Poruka iz svemira (LMS 503/504/505)

Ah Fantastične priče I to dvije zaredom Ne znam je li ova epizoda objavljena prije filma Alien ali ako je onda je Ridley Scott besramni plagijator :D Nije loše ali nekako predugo traje ta potraga rendžera za svemircem, trebala je radnja više biti građena tako da Alien i Kit i Frenki više vremena provedu zajedno.
Scenarij:5/10
Crtež:5/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/05/2018 : 13:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo


Blesak iz svemira/Teleskopulos/Poruka iz svemira (LMS 503/504/505)

Ne znam je li ova epizoda objavljena prije filma Alien ali ako je onda je Ridley Scott besramni plagijator ...



To sam se i ja pitao oko plagijata, ali je li za Predatora ukradena ideja!?
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/05/2018 : 21:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by mladjo


Blesak iz svemira/Teleskopulos/Poruka iz svemira (LMS 503/504/505)

Ne znam je li ova epizoda objavljena prije filma Alien ali ako je onda je Ridley Scott besramni plagijator ...



To sam se i ja pitao oko plagijata, ali je li za Predatora ukradena ideja!?



Nije, Alien je izašao 1979., a ova epizoda je objavljena 1981., a Predatora ne bih uspoređivao s Teleskopulosom.
Inače, ove ocjene su preniske za ovu bezvremensku epizodu, koja je jedan od razloga zašto volim Malog rendžera.
Puno, puno kasnije je Burattini pokušao ovu priču prepisati u Zagoru (SR 457-458/ LU 140-141: Vatra s neba). Normalno, potpuno bezuspješno.

Usput, ima i recenzija ove epizode:
http://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-lms-503-505-teleskopulos/2022/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/05/2018 : 08:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


Teleskopulos, br. 213/214/215 (LMS 503/504/505) - 202 str.

Kit i Frankie slijede čudovište koje sije strah i trepet Divljim zapadom, usput ispitujući nesretne žitelje koji su imali nesreću da nabasaju na njega.

Ovako opisujući radnju, izgleda kao neka milijun puta viđena trash priča, ali prevarili bi ste se. Riječ je o jednoj višeslojnoj znanstveno-fantastičnoj drami i susretu ljudi s nepoznatim, u biti više susretu nepoznatog i zastrašujućeg s ljudima. Vjerujem da bi se u stvarnosti taj došljak još i gore proveo. Na kraju imamo tragičan završetak, a vidimo i neke plemenite ljudske osobine. Ostaje žal zbog takvog završetka, ali ovako je i završni dojam efektniji.

Ukratko, bezvremenska epizoda! Jedan od razloga zašto voljeti Malog rendžera! Puno, puno kasnije je Burattini pokušao ovu priču prepisati u Zagoru (SR 457-458/ LU 140-141: Vatra s neba). Normalno, potpuno bezuspješno. Crtež ponegdje ukočen, ponegdje karikaturalan, a većinom odličan. Više je crtača radilo na ovoj epizodi, pa je to i očekivano. Na recenziji krivo stoji da je Gamba crtač, dok je u zanimljivostima točno napisano. Staff di If su autori scenarija i crteža. Gambine su naslovnice antologijske. Čak i treća u Dnevnikovoj cut i copy režiji je odlična.

(priča: 10, scenarij: 10, crtež: 8, naslovnice: 10) - 94%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 27/05/2018 08:47:58
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/05/2018 : 13:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Dugo putovanje, br. 23 (str. 10-171)



Nakon što su se putem morali pozabaviti kivnim Indijancima kojih su se oslobodili s više sreće nego pameti Frankie i Kit nastavljaju odlučno tražiti besmrtnog kralja.

Epizoda slična onoj s Kinezima samo "operirana" od logike. Ovdje nekakvo dobro skriveno škotsko a tamo kinesko carstvo, u kratkom razdoblju dvije priče na isti kalup samo što je ovdje izgrađen veći kult ličnosti i Cedric drži vlast zato jer podanici vjeruju da je besmrtan.

Mislim da ima dosta rupa i rupica a kad se sve pogleda najbizarniji ispada početak i sumanuto, a poslije ničim obrazloženo, djelovanje izvjesnog Carla koji nastoji spriječiti potragu rendžera za Besmrtnim pa tako nakon što ih ne uspijeva ubiti spuštanjem kamena u uski kanjon ubija Indijanca koji "zna nešto više" o svemu. Ipak, Kit i brkati imaju sreće i u kolibici pokojnog pronalaze dobar trag gdje se legendarno carstvo nalazi. U dvorcu na izoliranom otoku Kit djeluje sam protiv svih ali njegov obračun s Besmrtnim je manje pompozan nego bi se očekivalo s obzirom koliko je on posredno najavljivan. Besmrtni naravno nije besmrtan a kad to saznaju ratnici iz utvrde stvar se otima kontroli. Ovdje mi je nelogično da ispada da ratnici nisu zapravo neki sinovi stare Škotske već plaćenici (str. 162). Kako Cedric na str. 84 glasno misleći izjavljuje da je Frankiejev dolazak "prvi put kroz stoljeća da se stranac probio u kraljevstvo" sve se počinje tresti. Jesu li vojnici sinovi Škotske, plaćenici po koje se odlazilo ili što već? Nalikuju si k'o jaje jajetu.

Uglavnom, kraj je bombastičan, shodno onima u mnogim Bonelli serijalima, npr. Zagorovom kad se pojave neki za čije se postojanje ne može dati obrazloženje ili Martyjevom kad glavni junak dođe do nekih prostorija Atlantide.

P: 3, S: 3, C:7, N: 8


ReemCP, gdje si ti zaglavio s komentarima a stigao si pročitati pratički sve dosad izašlo? I, tužna vijest, nestala ti je većina slika s prethodnih stranica.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 27/05/2018 13:30:44
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/05/2018 : 16:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

ReemCP, gdje si ti zaglavio s komentarima a stigao si pročitati pratički sve dosad izašlo? I, tužna vijest, nestala ti je većina slika s prethodnih stranica.


Jedno sam vrijeme bio dosta u prednosti sa čitanjem pred Spockom, pa nisam htio odmah stavljati komentare da mu nešto ne zaspoilam, a i da usput nekako paralelno komentiramo. Pa sam pisao bio komentare u word, i kad bi Spock pročitao i komentirao, pa bi ih ja samo zaljepio ovdje.

Ali izgleda da sam slučajno pobrisao word dokument gdje sam imao zapisane komentare od par zadnjih priča

Što se tiče slika, stranica postimage.org se bila srušila, pa su sve slike nestale. Ali ako se u te linkove upiše na odgovarajuće mjesto "cc", onda se vide.

Evo primjer:

https://s31.postimg.org/hk02oporv/image.jpg

umjesto ovog crvenog org, se samo upiše cc i vidi se:

https://s31.postimg.cc/hk02oporv/image.jpg

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/05/2018 : 18:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nikad više ništa uploadati na taj šugavi postimages, bolje je izgubiti više vremena sa tinypicom i utipkavanjem onih riječi.
Meni su nestale sve slike na Mister No temi, a ne mogu više ažurirati jer je prošlo više od 180 dana (taj rok je također bezvezan jer je recimo u svaštari neograničen).
Što se tiče pisanja komentara meni je najpraktičnije to raditi u gmail skicama jer se automatski sprema sve ono što napišeš i neće nestati ako ti se slučajno kompjuter ugasi ili restarta (imam neugodno iskustvo s time).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 31/05/2018 : 10:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Frontier Town / Tragom diližansi (LU 23 i 24) - str. 172-196 i 5-88



Pješačeći zbog uginuća konja (nije Crni grom, prehlađen je pa je ostao u utvrdi ) posljednju dionicu puta do obližnjeg gradića u koji ga je iz nepoznatog razloga pozvao prijatelj Frankie Bellevan, Kitu se osmjehne sreća jer naleti na karavanu koja putuje prema gradiću. Priključuje joj se ali ne razmišlja puno o činjenici da su bar dva putnika i više nego čudni: gospođa koja si je velom prekrila čitavo lice i priča hrapavim glasom te nijemi dječak lica zamotanog zbog pretrpljenih opeklina.
No, uloge su lažne, to su dva od tri člana nekad veće bande koju predvodi zanimljivi negativac Young Shaver Morton koji iza svojih pljački ne želi mnogo krvi i ima određene principe pa mu je tako cilj u gradiću u koji su stigli opljačkati banku da bi novac iskoristio za oslobađanje zatvorenih članova bande. No, kad među tri glave dođe do suprotnosti mišljenja sami su sebi najveći neprijatelj iako je i ovoga puta akcija dva rendžera potrebna posebno zbog činjenice da razbojnici u bijegu najprije daju kriv trag a zatim i prelaze područje njihove nadležnosti odnosno ulaze u meksički dio Frontier Towna, grada na granici dviju država.

Opet ima naivnosti i predvidivosti ali je lik Young Shaver Mortona neka nova vrsta negativca dok je tu i humor s Frankiejem u kojemu se probudio porok kockanja.

Nijedna od dviju naslovnica izdanja kojima pripada ova epizoda od skoro 100 stranica se ne odnosi na nju pa ostavljam bez ocjene.

P: 3, S: 3, C: 7, N: -


loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 05/06/2018 11:18:36
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/06/2018 : 14:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Epizoda koja ide sredinom broja 24 "Frontier town" i s kojom naslovnica ovog broja ima veze... nazvat ćemo je po Van Goghu:

Crna strijela (LU 24, str. 88-157)



Bijelci se sve više šire na zapad što se Indijancima, naravno, ne sviđa. No, oni poglavice Brzog konja su izuzetak i nemaju ništa s pokoljem muškaraca i otmicama žene i djece počinjenim na imanju "Dobra zvijezda". Glavni krivci su Komanči Crne strijele.
U akciji oslobađanja taoca, Kit se želi osloniti na pamet, izbjeći veći broj žrtava i, u svrhu izbjegavanja sukoba među plemenima, ne koristiti se ratnicima Brze strijele.

Ispodprosječna priča, u duhu nekoliko prethodnih sa zagorovskim završetkom gdje Kit olako pripitomi pobunjene Indijance. Degutantno je vidjeti da nakon što uhvati poglavicu (a ne zaboravimo, i prethodno ih nekoliko ubije) i kaže da će stati na tome jer je on glavni krivac oni uzvraćaju s "Tako je" i čiča miča, gotova je priča.

Naslovnica ima veze s ovom pričom iako nema baš ovakvih scena u epizodi. Jedna od najgorih u dosad izdanim brojevima po If Edizioniju.

P: 3, S: 2, C: 7, N: 5

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 02/06/2018 14:41:29
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/06/2018 : 00:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Frontier Town / Tragom diližansi (LU 23 i 24) - str. 172-196 i 5-88



Pješačeći zbog uginuća konja posljednju dionicu puta do obližnjeg gradića u koji ga je iz nepoznatog razloga pozvao prijatelj Frankie Bellevan, Kitu se osmjehne sreća jer naleti na karavanu koja putuje prema gradiću. Priključuje joj se ali ne razmišlja puno o činjenici da su bar dva putnika i više nego čudni: gospođa koja si je velom prekrila čitavo lice i priča hrapavim glasom te nijemi dječak lica zamotanog zbog pretrpljenih opeklina.
No, uloge su lažne, to su dva od tri člana nekad veće bande koju predvodi zanimljivi negativac Young Shaver Morton koji iza svojih pljački ne želi mnogo krvi i ima određene principe pa mu je tako cilj u gradiću u koji su stigli opljačkati banku da bi novac iskoristio za oslobađanje zatvorenih članova bande. No, kad među tri glave dođe do suprotnosti mišljenja sami su sebi najveći neprijatelj iako je i ovoga puta akcija dva rendžera potrebna posebno zbog činjenice da razbojnici u bijegu najprije daju kriv trag a zatim i prelaze područje njihove nadležnosti odnosno ulaze u meksički dio Frontier Towna, grada na granici dviju država.

Opet ima naivnosti i predvidivosti ali je lik Young Shaver Mortona neka nova vrsta negativca dok je tu i humor s Frankiejem u kojemu se probudio porok kockanja.

Nijedna od dviju naslovnica izdanja kojima pripada ova epizoda od skoro 100 stranica se ne odnosi na nju pa ostavljam bez ocjene.

P: 3, S: 3, C: 7, N: -





Nisi komentirao crtež, a mislim da bi trebao. Mislim da je ovdje rođak Pietro pomagao, jer je crtež siromašan, neproporcionalan i statičan, odnosno puno lošiji nego inače. Samim tim ni ocjena crteža ne stoji!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 03/06/2018 : 11:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Frontier Town / Tragom diližansi (LU 23 i 24) - str. 172-196 i 5-88



Pješačeći zbog uginuća konja posljednju dionicu puta do obližnjeg gradića u koji ga je iz nepoznatog razloga pozvao prijatelj Frankie Bellevan, Kitu se osmjehne sreća jer naleti na karavanu koja putuje prema gradiću. Priključuje joj se ali ne razmišlja puno o činjenici da su bar dva putnika i više nego čudni: gospođa koja si je velom prekrila čitavo lice i priča hrapavim glasom te nijemi dječak lica zamotanog zbog pretrpljenih opeklina.
No, uloge su lažne, to su dva od tri člana nekad veće bande koju predvodi zanimljivi negativac Young Shaver Morton koji iza svojih pljački ne želi mnogo krvi i ima određene principe pa mu je tako cilj u gradiću u koji su stigli opljačkati banku da bi novac iskoristio za oslobađanje zatvorenih članova bande. No, kad među tri glave dođe do suprotnosti mišljenja sami su sebi najveći neprijatelj iako je i ovoga puta akcija dva rendžera potrebna posebno zbog činjenice da razbojnici u bijegu najprije daju kriv trag a zatim i prelaze područje njihove nadležnosti odnosno ulaze u meksički dio Frontier Towna, grada na granici dviju država.

Opet ima naivnosti i predvidivosti ali je lik Young Shaver Mortona neka nova vrsta negativca dok je tu i humor s Frankiejem u kojemu se probudio porok kockanja.

Nijedna od dviju naslovnica izdanja kojima pripada ova epizoda od skoro 100 stranica se ne odnosi na nju pa ostavljam bez ocjene.

P: 3, S: 3, C: 7, N: -





Nisi komentirao crtež, a mislim da bi trebao. Mislim da je ovdje rođak Pietro pomagao, jer je crtež siromašan, neproporcionalan i statičan, odnosno puno lošiji nego inače. Samim tim ni ocjena crteža ne stoji!



Vidio sam poslije tu opasku u tvom komentaru ali, eto, kod mene dojam otprilike isti kao kad crta Gamba, nemam velike zahtjeve vjerojatno, samo nek se lica glavnih aktera ne mijenjaju, pa nisam primjećivao veće greške, osim recimo s patuljkom ali... Da sam prije pročitao tvoj komentar pa čitao vjerojatno bi više otvorio oči ali ovako mi ne ispada iz redovnih okvira a to je sedmica.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 03/06/2018 11:43:25
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000