forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Kit Teller--Kit Teller fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7001 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 14/09/2018 : 12:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@ReemCP: Imaš u mojim komentarima i LMS naslovnice, pa ti može pomoći. Nego, još na nekoliko epizoda je Pietro uskakao.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 14/09/2018 : 13:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Također, što je ReemCP dobro primijetio, i Sarkofag u špilji je u LMS nebulozno postavljen iza Old Nicka i Zakona linča, a radnja se upravo događa u ovom novom, 28. Ludensovu broju, dakle prije epizode sa Old Nickom, jednako kao što je i Rumeni izvor zalutao gdje ne treba.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/09/2018 : 20:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

@ReemCP: Imaš u mojim komentarima i LMS naslovnice, pa ti može pomoći. Nego, još na nekoliko epizoda je Pietro uskakao.


Aha, čitam tvoje komentare, ali i prolistam malo LMS izdanje čisto da se još uvjerim

quote:
Originally posted by mogorovic

Također, što je ReemCP dobro primijetio, i Sarkofag u špilji je u LMS nebulozno postavljen iza Old Nicka i Zakona linča, a radnja se upravo događa u ovom novom, 28. Ludensovu broju, dakle prije epizode sa Old Nickom, jednako kao što je i Rumeni izvor zalutao gdje ne treba.


Da, redoslijed je malo ispremiješan, ali vidim jedino da je onda ovo ok što smo pričali da su u LMS-u izmiješali naslove, dok je sadržaj samog stripa ok. Kad prođem te priče, pročitam, onda ću to ispraviti pa Morskom javit taj dio kako bi trebalo biti

Dosad je inače sve štimalo što se tiče tog popisa.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 14/09/2018 20:12:09
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/09/2018 : 23:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Noćni konjanici, br. 51/52/53 (Lu 26/27, LMS 146/147) - 18+96+54=168 str.

Scenarij: Andrea Lavezzolo
Crtež: Francesco Gamba
Naslovnice: Franco Donatelli

Kit, Frankie i Brandy Jim su na misiji zaštite kandidata za izbor guvernera u teksaškom pograničnom području. Postoji opasnost da se Meksiko domogne tog naizgled bezvrijednog područja. Velika većina stanovnika su Meksikanci koji ne simpatiziraju Gringose. U pitanju su razne zakulisne igre, a američki kandidat je u opasnosti od atentata. Naši junaci su tu da to osujete, a i da otkriju zbog čega je Meksiku to područje toliko zanimljivo.
Ova epizoda obiluje predrasudama i stereotipima o Meksikancima, pa mislim da bi se jako svidjela sadašnjem američkom predsjedniku Trumpu. Zbog ovakvih događaja, a i razmišljanja, dotični gospodin je, danas, u mogućnosti izgraditi zid na toj istoj granici. :-)
Zanimljivo je ovo pročitati iz sadašnjeg konteksta navodne rasne i političke korektnosti, gdje je zabranjeno reći crnac ili peder, a da se razne kvazi udruge ne dignu na noge. Sreća pa se takve udruge bore za slobodan svijet bez predrasuda. Sama posljedica toga terora manjina nad tihom većinom (u današnjem "slobodnom" svijetu) i pokušaj otpora te većine je i izbor budale na mjesto predsjednika najmoćnije države svijeta.
No da se vratim na priču; glavni negativci su "Noćni konjanici", koji se pod kukuljicama okupljaju u staroj razrušenoj misiji i teroriziraju cijeli kraj.
Imamo tu još i Indijance katolike Pueblose koji slave Uskrs na način da nekoga žrtvuju tako da ga zavežu za ogroman kaktus i puste ga da iskrvari. Prilično okrutno, ali i originalno. Nadam se da je Lavezzolo malo ovo istražio prije pisanja, a ne samo izmislio!
Sve u svemu, jedna zanimljiva priča s solidnom scenarističkom izvedbom.
Crtež također solidan. Ne varira kvalitetom, kao u prethodnoj epizodi.
Originalne naslovnice standarno nemaju veze s radnjom, a ni Ludensova nije nešto. Također, naslovnica Ludensova broja 26 nema veze s radnjom ni ove, a ni prethodne epizode.

(priča: 8,  scenarij: 7, crtež: 7, naslovnice: 5) - 71%


Pročitao i ja danas ovu priču, ono ok, ali kao da smo ovu sličnu temu već imali A i kako se uvijek nađe neka djevojka koja na kraju nađe muža iako je ona "tradicija" indijanca orginalna, ono u vezi kaktusa. Ništa posebno, ali zbog Frankiea uvijek bude zabavno čitati. Sva sreća, pa ovaj put nije pretjerao u alkoholu ali i kao da se manje spominje ono "rak-rakast", to mi se dopada.

Spock, vidim da si ti i dalje čitao, jel imaš tu priču poslije u LMS-u ili VG-u? Ne znam dal da dalje čitam, jer ne znam da li se ta priča "Manituovo oko" nastavlja u ovaj novi 28 broj..ako da, onda ću pričekat sa daljnim čitanjem idući tjedan kad ga kupim.

edit: vidim Spock da si pisao da traje 100 stranica, znači da mora biti uklopljena u ovaj 27, tnx

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 14/09/2018 23:55:22
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/09/2018 : 23:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock

Noćni konjanici, br. 51/52/53 (Lu 26/27, LMS 146/147) - 18+96+54=168 str.

Scenarij: Andrea Lavezzolo
Crtež: Francesco Gamba
Naslovnice: Franco Donatelli

Kit, Frankie i Brandy Jim su na misiji zaštite kandidata za izbor guvernera u teksaškom pograničnom području. Postoji opasnost da se Meksiko domogne tog naizgled bezvrijednog područja. Velika većina stanovnika su Meksikanci koji ne simpatiziraju Gringose. U pitanju su razne zakulisne igre, a američki kandidat je u opasnosti od atentata. Naši junaci su tu da to osujete, a i da otkriju zbog čega je Meksiku to područje toliko zanimljivo.
Ova epizoda obiluje predrasudama i stereotipima o Meksikancima, pa mislim da bi se jako svidjela sadašnjem američkom predsjedniku Trumpu. Zbog ovakvih događaja, a i razmišljanja, dotični gospodin je, danas, u mogućnosti izgraditi zid na toj istoj granici. :-)
Zanimljivo je ovo pročitati iz sadašnjeg konteksta navodne rasne i političke korektnosti, gdje je zabranjeno reći crnac ili peder, a da se razne kvazi udruge ne dignu na noge. Sreća pa se takve udruge bore za slobodan svijet bez predrasuda. Sama posljedica toga terora manjina nad tihom većinom (u današnjem "slobodnom" svijetu) i pokušaj otpora te većine je i izbor budale na mjesto predsjednika najmoćnije države svijeta.
No da se vratim na priču; glavni negativci su "Noćni konjanici", koji se pod kukuljicama okupljaju u staroj razrušenoj misiji i teroriziraju cijeli kraj.
Imamo tu još i Indijance katolike Pueblose koji slave Uskrs na način da nekoga žrtvuju tako da ga zavežu za ogroman kaktus i puste ga da iskrvari. Prilično okrutno, ali i originalno. Nadam se da je Lavezzolo malo ovo istražio prije pisanja, a ne samo izmislio!
Sve u svemu, jedna zanimljiva priča s solidnom scenarističkom izvedbom.
Crtež također solidan. Ne varira kvalitetom, kao u prethodnoj epizodi.
Originalne naslovnice standarno nemaju veze s radnjom, a ni Ludensova nije nešto. Također, naslovnica Ludensova broja 26 nema veze s radnjom ni ove, a ni prethodne epizode.

(priča: 8,  scenarij: 7, crtež: 7, naslovnice: 5) - 71%


Pročitao i ja danas ovu priču, ono ok, ali kao da smo ovu sličnu temu već imali A i kako se uvijek nađe neka djevojka koja na kraju nađe muža


To su bila stara romantična vremena kada je iza svakog ćoška vrebala udavača joška.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/09/2018 : 23:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by ReemCP

A i kako se uvijek nađe neka djevojka koja na kraju nađe muža


To su bila stara romantična vremena kada je iza svakog ćoška vrebala udavača joška.


Hehe ali kako Frankie, stari lisac uvijek osjeti prvi što se sprema:



U epizodi poslije te, još se jedan par našao, što je dodatni poticaj Claretti da upita i ona da se skrase, ali Kit iako je mlad kako tvrdi, mudar je i vješto izbjegava tu "zamku" zvanu brak


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/09/2018 : 19:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock



Manituovo oko, br. 53/54 (Lu 27, LMS 151) - 42+58= 100 str.

Scenarij: Andrea Lavezzolo
Crtež: Francesco Gamba
Naslovnice: Franco Donatelli

U utvrdu dolazi brat Zubatog Billa s obitelji. Billov nećak je prava napast, prava preslika strica. Srećom po Kita, ne mora trpjeti nemile scene u utvrdi, jer dobija dopust da se nađe s ocem. Putem naleti na trojicu tipova koji ga, ničim izazvani, pokušaju likvidirati. Normalno, spletom sretnih okolnosti, u tome ne uspijevaju. Nakon toga, naš junak ih slijedi, ali biva napadnut od strane nepoznatog Indijanca. Superkonj Crni Grom ga spašava, a Indijanac bježi.
Nakon toga, i dalje slijedeći trag trojice, nabasa na njemu nepoznatu vojnu utvrdu. Vojnici sumnjivi, a naš junak je tu da otkrije tajnu. Također, mora se naći s ocem, a dosada bi, sasvim slučajno, u sličnim situacijama, uvijek na njega naletio u istoj nevolji. Dali je Lavezzolo ovaj put promjenio ustaljeni način susreta oca i sina, ostaje vam da pročitate.

Nakon jedne dobre epizode, opet slijedi jedna loša s dosta nelogičnosti. Očito je da se Lavezzolo ovdje nije puno bavio scenarijom, već je na brzaka napisao nešto da zadovolji formu. Eh da, ima malo i znanstvene fantastike, što nije baš Lavezzolijevo obilježje. Svakako dobrodošlo i poboljšava ukupan dojam.

Na crtež nemam nekih većih zamjerki. Standardan Gamba iz tog razdoblja.
Naslovnica solidna, čak ima veze s radnjom. Van Gogh je opet uzeo Dnevnikov naslov koji najbolje i odgovara ovoj priči. Dnevnikova naslovnica nije loša, a tko je autor ne znam. Ocjena ide originalnoj.

(priča: 5,  scenarij: 2, crtež: 7, naslovnica: 8) - 50%



Pročitao sam i ovu priču, volim kad dođe vrijeme da Kit dobije dopust pa da se nađe sa svojim ocem, ali taj dopust/odmor uvijek gotovo ispadne u sve samo ne odmor, u novi zadatak/avanturu. Kad Kitov otac ne želi da se preseli u utvrdu gdje je i njegov sin, samo da mu ne bude nadređeni i da ne bi došlo do toga da ima neke "popuste" i posebne privilegije.

Uff, kako je onaj nećak od Zubatog Billa naporan sva sreća da je Kit dobio dopust pa da se makne iz utvrde inače, ovo sa lažnim vojnicima u utvrdi mi je odnekud jako poznato, sad jesmo li to već imali dosad u M.Rendžeru ili možda u Zagor serijalu negdje na početku? Probao sam se sjetit, ali ne mogu. Ovo sa "Manituovim okom" sam pomislio da to nije ono oko koje smo imali na onom jednom stegosauru, ali ipak je ovdje bila priča o nečem posve drugom.

Dobra epizoda, nije loša, ne znam, baš mi je ovaj M.Rendžer ušao pod kožu i svaki put sa guštom pročitam novu epizodu.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7001 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 16/09/2018 : 19:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

inače, ovo sa lažnim vojnicima u utvrdi mi je odnekud jako poznato, sad jesmo li to već imali dosad u M.Rendžeru ili možda u Zagor serijalu negdje na početku? Probao sam se sjetit, ali ne mogu.


Mislim da je u nekoj Zagorovoj epizodi, ali ne znam kojoj.

P.S. I meni se Mali rendžer uvukao pod kožu. Zakon serijal!!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/09/2018 : 20:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by ReemCP

inače, ovo sa lažnim vojnicima u utvrdi mi je odnekud jako poznato, sad jesmo li to već imali dosad u M.Rendžeru ili možda u Zagor serijalu negdje na početku? Probao sam se sjetit, ali ne mogu.


Mislim da je u nekoj Zagorovoj epizodi, ali ne znam kojoj.

P.S. I meni se Mali rendžer uvukao pod kožu. Zakon serijal!!


bravo carevi..veseli me da nas svakim danom kitoljubca ima sve vise..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/09/2018 : 21:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
U ova moderna vremena ljudi hoće probati drugačije stvari pa zato sve više kitoljubaca.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/09/2018 : 09:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

P.S. I meni se Mali rendžer uvukao pod kožu. Zakon serijal!!


Evo ja nisam mogao dočekati pa sam počeo čitat ovu sljedeću priču koja počinje na 159.str. broja 27, iako nemam još 28-icu (sutra je možda nabavim), uglavnom baš mi paše M.Rendžer

quote:
Originally posted by teller

bravo carevi..veseli me da nas svakim danom kitoljubca ima sve vise..


Sva sreća da si ti toliko na forumu hvalio serijal tako da si nekako veliki razlog da smo i počeli uzimati ovog junaka ali treba isto napomenuti da si ga s pravom hvalio jer ja zaista uživam u svakoj epizodi.

Ima onih koji s vremena na vrijeme povremeno pitaju "kad počinju bolje epizode" ili "koje su najbolje u serijalu", ali po meni je to skroz pogrešno. Nema boljeg od ovako čitanja po redu gdje ti se glavni junak i njegovi prijatelji polako uvuku pod kožu i sa nestrpljenjem očekuješ njihov svaki sljedeći zadatak. Ne bih sam nikada mogao čitat samo "odabrane epizode".

quote:
Originally posted by DODSFERD

U ova moderna vremena ljudi hoće probati drugačije stvari pa zato sve više kitoljubaca.



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25851 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/09/2018 : 12:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo je da u Kubaj kanu na američkom teritoriju(Aljaski)nalazimo kanadske Mountiese?
strip je iz 1980 godine.Toliko o ozbiljnosti scenarija uz još brdo gluposti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/09/2018 : 13:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Zanimljivo je da u Kubaj kanu na američkom teritoriju(Aljaski)nalazimo kanadske Mountiese?
strip je iz 1980 godine.Toliko o ozbiljnosti scenarija uz još brdo gluposti.


što je naravno odlika samo Kit Tellera...drugdje takva pojava još nije zabelježena...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/09/2018 : 13:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by jaki

Zanimljivo je da u Kubaj kanu na američkom teritoriju(Aljaski)nalazimo kanadske Mountiese?
strip je iz 1980 godine.Toliko o ozbiljnosti scenarija uz još brdo gluposti.


što je naravno odlika samo Kit Tellera...drugdje takva pojava još nije zabelježena...


Isto kao što lijane ne postoje u Sj.Americi, ali Zagor se svako malo uspješno pomoću njih prebacuje/putuje sa jednog stabla na drugo

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7001 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 19/09/2018 : 15:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by jaki

Zanimljivo je da u Kubaj kanu na američkom teritoriju(Aljaski)nalazimo kanadske Mountiese?
strip je iz 1980 godine.Toliko o ozbiljnosti scenarija uz još brdo gluposti.


što je naravno odlika samo Kit Tellera...drugdje takva pojava još nije zabelježena...


Isto kao što lijane ne postoje u Sj.Americi, ali Zagor se svako malo uspješno pomoću njih prebacuje/putuje sa jednog stabla na drugo


A šta ćemo s ovom Toninellijevom pustinjom na sjeveroistoku SAD-a (#281+281: Nemilosrdni Jess).
To je u redu i kod Zagora to nikome ne smeta, a kod Kita se gledaju i najmanje sitnice.
Dok je Lavezzolo bio glavni scenarist, dosta je pazio na te pojedinosti i kontinuitet.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 19/09/2018 15:06:26
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25851 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/09/2018 : 15:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
jedna glupost ne opravdava drugu.
uglavnom,nije MR ništa bolji od drugih Bonelli stripova.
Uostalom ponašanje i moralni kod MR se mjenjaju za 180% kad treba scenaristi.
Pa tako u priči o pobunjenicima Juga on namjerno izlaže pogibelji svoje drugove rendžere da bi se pokušao uvući kao špijun u neprijateljske redove.
U priči o KKK namjerno vodi(opet kao špijun u neprijateljskim redovima)klanovce u napad na vojnike i time prouzrokuje smrt nekoliko(desetak?) vojnika.
Nije baš neki visoki moralni kod.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/09/2018 : 15:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

jedna glupost ne opravdava drugu.
uglavnom,nije MR ništa bolji od drugih Bonelli stripova.
Uostalom ponašanje i moralni kod MR se mjenjaju za 180% kad treba scenaristi.
Pa tako u priči o pobunjenicima Juga on namjerno izlaže pogibelji svoje drugove rendžere da bi se pokušao uvući kao špijun u neprijateljske redove.
U priči o KKK namjerno vodi(opet kao špijun u neprijateljskim redovima)klanovce u napad na vojnike i time prouzrokuje smrt nekoliko(desetak?) vojnika.
Nije baš neki visoki moralni kod.



upravo se piše jedan novi scenarij za Malog Rendžera..

Teller protiv Nemilosrdnog Jakija!


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7001 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 19/09/2018 : 17:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

jedna glupost ne opravdava drugu.
uglavnom,nije MR ništa bolji od drugih Bonelli stripova.
Uostalom ponašanje i moralni kod MR se mjenjaju za 180% kad treba scenaristi.
Pa tako u priči o pobunjenicima Juga on namjerno izlaže pogibelji svoje drugove rendžere da bi se pokušao uvući kao špijun u neprijateljske redove.
U priči o KKK namjerno vodi(opet kao špijun u neprijateljskim redovima)klanovce u napad na vojnike i time prouzrokuje smrt nekoliko(desetak?) vojnika.
Nije baš neki visoki moralni kod.




Evo moj komentar na tu epizodu, a to je kriv Canzio i njegov infantilni scenarij!




Ku Klux Klan!, br. 131,132 (LMS 508/509) - 166 str.

Na poziv Clarettine prijateljice Stelle, koju smo upoznali u epizodi "Rendžer u New Yorku", Ibrahim i Kit su se "teleportirali" u Nashville (Tennessee) gdje bi trebali riješiti teror i veliku prijetnju Ku Klux Klana, koja se nadvila nad crnačko stanovništvo. Stella je tamo učiteljica, ali je i sama zapala u nemilost bjelačkog dijela grada zbog simpatiziranja crnaca.

Moram priznati da sam potpuno razočaran ovom, navodno, dobrom epizodom. Davno sam je već čitao i nije mi bila ostala u dobrom sjećanju, ali vidio sam po forumu da ju se svrstava među bolje priče, pa sam odlučio ponoviti gradivo. Nakon "1001. klopke", ovdje Canzio još jednom dokazuje da je diletant. Blaženi Lavezzolo!! Pravo me je strah čitati ostale njegove priče, još znajući da je on drugi najvažniji scenarist Tellera!

Nelogičnosti i gluposti u scenariju se ne mogu niti nabrojati, pa je lakše spomenuti dobre strane. Canzio kontinuitet poštuje. Vidimo da se radnja odvija malo nakon Građanskog rata, pa je sada i oružje u redu. Sama priča je više nego zanimljiva, ali realizacija je katastrofalna. Za koji je uzrast Canzio ovo pisao? S jedne strane prekrvavo, a s druge nelogično i djeci u vrtiću!

Bignotti odličan. Za razliku od scenarija, crtež postaje sve bolji kako priča odmiče. Doduše, iako imam ove brojeve u LMS izdanju, pročitao sam koloriranu verziju kolege ddekija - link: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49165 . Iako ne volim čitati stripove na kompjuteru, nisam mogao odoliti fantastičnom koloru. Donatellijeve naslovnice također odlične - upečatljive!

(priča: 5, scenarij: 1, crtež: 9, naslovnice: 9) - 54%

Ostali scenaristi su puno bolji, a pogotovo Lavezzolo!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/09/2018 : 20:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Pročitao:

LU 27. Malatierra/Manituovo Oko
LU 28. Prokleta dolina

LU 27 i 28 (159-196 i 5-64) > br. 54/55: Sarkofag u špilji



Kako u utvrdi ponekad nema akcije, sve je mirno, zapovjednik zna u tom slučaju poslat ljude na teren da se ne bi udebljali i izašli iz forme. Pa je tako jednog dana Kit poveo sa sobom nekolicinu rendžera (sa našim simpatičnim Frankiem) u jednu malu ophodnju.

Nakon pronalaska pastrva u blizini, odluče napraviti roštilj i sasvim slučajno otkriju jednu kamenu ploču koja je ispisana čudnim slovima. A i ubrzo Kit pronalazi jedan papirić gdje piše nečije prezime i odmah se sjeti da mu to odnekud poznato. U biti radi se o nestalom arheologu zajedno sa svojom kćeri koji je bio u potrazi za ostacima nestale civilizacije. Uskoro se počinju događati tajanstvene stvari, nestaje Frankie..

Solidna priča, a ono što me iznenadilo pred kraj, pojava simpatičnog novinara/fotografa Knickerbockera čak njegovo treće pojavljivanje dosada.

-
-

edit: krenuo sam čitat sljedeću priču, ali nastavlja se u sljedeći 29. broj koji tek za 2 mjeseca na kiosku..

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 22/09/2018 00:37:09
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7001 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/09/2018 : 02:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Krenuo sam i ja čitati ovu priču, pa će uskoro i komentar!

Nakon tridesetak strana u 54. broju jezovito zanimljivo. Brrr!! Sviđa mi se za sada.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/09/2018 : 10:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Spock - vidim u dr. temi da si se odlucio za recenziju za jednu ep Tellera bas super, ti zaista imas potencijala, ne samo za Tellera, vec i Mister Noa i za ostale junake

Ako mozes, iskoristi i one zanimljivosti u onoj temi, odabres dvije ili tri slike iz price i bit ce super a i misljenja sam da bi se svi dosad tvoji Kit Teller komentari mogli iskoristit za recenziju

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 23/09/2018 10:08:41
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7001 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/09/2018 : 16:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

@Spock - vidim u dr. temi da si se odlucio za recenziju za jednu ep Tellera bas super, ti zaista imas potencijala, ne samo za Tellera, vec i Mister Noa i za ostale junake

Ako mozes, iskoristi i one zanimljivosti u onoj temi, odabres dvije ili tri slike iz price i bit ce super a i misljenja sam da bi se svi dosad tvoji Kit Teller komentari mogli iskoristit za recenziju



Hvala na podršci. Iskreno, tvoj entuzijazam i popis mi je i dao volje da se upustim u pisanje recenzija. Nadam se da će recenzija biti na zadovoljavajućoj razini.
Treba forsirati Kita. Ima jako malo recenzija ovog junaka i potpuno ga se nezasluženo trpa u isti koš s Mikijom i Blekom.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/09/2018 : 17:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Jedino steta to nema onog lika sto stavlja recenzije na site, pa bi se mogao nacekat dok se objavi :( inace, ja vjerujem da ce bit super. Da znam i umijem, ja bih ti se isto pridruzio. A bar cu pomoci onom temom koju cu osvjezavati redovito kako budem citao.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7001 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/09/2018 : 17:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


Prokleta dolina, br. 54/55 (LU 27/28, LMS 158) - 38+60=98 str.

Scenarij: Andrea Lavezzolo
Crtež: Francesco Gamba
Naslovnice: Massimo Rotundo / Franco Donatelli

Scenaristički jako loše odrađena epizoda, a potencijal priče je bio ogroman. Šteta! Zaplet je odličan s puno mističnih, pa i horor elemenata. Lavezzolo se ovdje malo pogubio i nije znao kud će ni šta će s pričom. Očito je originalno potpuno drugačije zamišljao ovu priču. To vidimo prema liku u svećeničkoj / druidskoj halji koji se pojavljuje na početku priče (str. 84/85), ušutkava i odnosi Gretu koja je istovremeno obučena u antičku togu. Taj misteriozni lik se kasnije više ne pojavljuje. Također, Greta na početku priče svira na nekakvoj fruli, a još je tu i pojava munje iz vedra neba. Neobjašnjeno i nepotrebno u kontekstu kasnijeg razvoja priče. Poslije Lavezzolo, standardno spušta loptu na zemlju i sve objašnjava na realan način. Sve bi to bilo u redu da se ovaj put nije malo preračunao i zaboravio ispraviti neke stvari. Na kraju je uspio ubaciti i fotografa Knickerbockera. Ovo mu je treće pojavljivanje!

Ovdje imamo i novog rendžera po imenu Burger. Osim nesretnog imena, podaren mu je i gay izgled s Freddie Mercury brčićima. Pratit ćemo dali se pojavljuje u kasnijim epizodama ili će Lavezzolo na njega zaboraviti kao na kockara / rendžera Morera (Morena)! Uz Kita, Frankija i Burgera u patroli su još i dvojica neimenovanih rendžera. Bio sam siguran da su tu kao topovsko meso, ali Lavezzolo je pravi pacifist, pa se svi rendžeri sretno vraćaju u utvrdu.

Dakle, naši rendžeri su u patroli i dolaze do neistražene doline gdje, nakon čudnih i zastrašujućih pojava u vidu nenadanog vjera, munje, magle i djevojke koja, ničim izazvana, usred noći svira antičku frulu, nabasaju na tragove nestalog arheologa po imenu Kandinsky. Nadalje, nailaze na kamenu ploču s čudnim natpisom, odnosno nepoznatim pismom, ali i na lubanju s rupom od udarca. Nakon što so izbjegli sigurnu smrt u kanjonu, gdje ih je čudan glas upozorio na odron uzrokovan od strane nepoznatih ljudi, opet se pojavljuje djevojka, ovaj put bez frule, pa je otima taj nesretnik u svećeničkoj halji i odnosi u spilju s tajnim prolazom. Nakon toga sve obavija tajanstvena sumporna magla, a likovi koji su izazvali odron onesvijeste i zarobe Frankija.

Puno toga je nagomilano u ovu relativno kratku epizodu, a bilo je materijala za to kvalitetno odraditi. Ovako se radnja prebrzo razvija uz već spomenute površnosti i nelogičnosti. Šteta, uvod je bio odličan!

Gamba na početku solidan, a kako se priča razvija popušta i brza. Očito su ih stisli rokovi. Ludensova naslovnica najbolja, Donatellijeva standardno odlična, ali, opet standardno, nema baš veze s radnjom. Ne znam odakle je Dnevnik izvukao svoju, ali temom je slična Donatellijevom. Ludensov naslov je ujedno i naslov originala, pa mislim da je i najprimjereniji.

(priča: 7, scenarij: 1, crtež: 6, naslovnice: 8) - 50%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 24/09/2018 18:07:33
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/09/2018 : 22:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Spock - nasmijao si me za ovaj opis rendžera Burgera ali dobro si primjetio, tko zna hoće li nam se Morero vratiti. Svakako trebamo te likove zapamtit, možda ih susretnemo još kako budemo čitali.

Bio si pisao da si krenuo čitat priču i da ti je uvod zasad dobar, nisam ti htio ništa govoriti dok sam sve ne pročitaš i slažem se s tobom da je to možda imalo potencijala za nešto više, bolje. Uvod u priču je bio obećavajući.

Ali baš dobar tvoj upis o toj epizodi općenito, uvijek gust za pročitat

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000