forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Kit Teller--Kit Teller fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 02/04/2019 : 05:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
Donatellijeve mi izgledaju nekako preozbiljno za strip kao što je Mali Rendžer.
Čak su mi i Ludensove bolje.
Kad pročitaš strip i pogledaš naslovnicu izgleda mi ko da nemaju veze jedno sa drugim. Za to mi se ne sviđa.
Podsječaju me na neke pisane western romane.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 02/04/2019 : 07:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Iako je istina da orginalne Donatellijeve naslovnice ponekad nemaju veze sa sadržajem stripa one su ipak malo remek djelo strip umjetnosti.

Te orginalne Donatellijeve naslovnice su stvarno posebne u Bonelli produkciji i upravo one su mi dovoljni razlog da kupim Malog Rendžera od VG.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/04/2019 : 08:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
ReemCP, druže moj, jesi i ti malo "zapeo" s Kitom pa nisi neko vrijeme osvježio spisak na onoj temi? Ja noćas baš došao do onog limita i uđem da se osvrnem koliko traje iduća kad ništa, zadnji edit 29.11.
Kako god, bez žurbe...

loading...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/04/2019 : 10:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Iako je istina da orginalne Donatellijeve naslovnice ponekad nemaju veze sa sadržajem stripa one su ipak malo remek djelo strip umjetnosti.

Te orginalne Donatellijeve naslovnice su stvarno posebne u Bonelli produkciji i upravo one su mi dovoljni razlog da kupim Malog Rendžera od VG.



Upravo tako!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/04/2019 : 11:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

ReemCP, druže moj, jesi i ti malo "zapeo" s Kitom pa nisi neko vrijeme osvježio spisak na onoj temi? Ja noćas baš došao do onog limita i uđem da se osvrnem koliko traje iduća kad ništa, zadnji edit 29.11.
Kako god, bez žurbe...



Je, Reem je dobro zaglavio. Obveze ga stisnule. Još nije ni pročitao zadnjeg Tellera.

Prema mojim proračunima epizoda Crveni izvor bi trebala završiti na 29. str. broja 30., a "Bitka za prugu" na 70. str. broja 31:

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/kt-kt-vg-58-crveni-izvor/30829/0/
https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/kit-teller-kt-vg-60-bitka-za-prugu/30830/0/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/04/2019 : 17:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

ReemCP, druže moj, jesi i ti malo "zapeo" s Kitom pa nisi neko vrijeme osvježio spisak na onoj temi? Ja noćas baš došao do onog limita i uđem da se osvrnem koliko traje iduća kad ništa, zadnji edit 29.11.
Kako god, bez žurbe...



Je, Reem je dobro zaglavio. Obveze ga stisnule. Još nije ni pročitao zadnjeg Tellera.

Prema mojim proračunima epizoda Crveni izvor bi trebala završiti na 29. str. broja 30., a "Bitka za prugu" na 70. str. broja 31:

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/kt-kt-vg-58-crveni-izvor/30829/0/
https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/kit-teller-kt-vg-60-bitka-za-prugu/30830/0/



A i ja sam zaglavio. Da, olakšao si mi, na 32. stranici broja 30 počinje "Bitka za prugu" ili kako u Ludensu jednostavno prevode "Šine" .

loading...
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 02/04/2019 : 19:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by logo111

Iako je istina da orginalne Donatellijeve naslovnice ponekad nemaju veze sa sadržajem stripa one su ipak malo remek djelo strip umjetnosti.

Te orginalne Donatellijeve naslovnice su stvarno posebne u Bonelli produkciji i upravo one su mi dovoljni razlog da kupim Malog Rendžera od VG.



Upravo tako!



Definitivno.Znam često razgledat Donatelijeve prekrasne naslovnice , vidi se da ih je radija sa srcem i u duhu zlatnog Western razdoblja onoga vremena .Njegove su do broja 145 uz iznimku desetak naslovnica Bruna Faganella koje mi se ne sviđaju .
Šta je interesantno ima mnoštvo, ne dobrih nego vrhunskih


Edited by - RAKOSI4 on 02/04/2019 20:04:40
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/04/2019 : 21:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Jedini nedostatak je što na nekim naslovnicama nema glavnog junaka.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/04/2019 : 22:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Dwayne_Looney - bome sam zaglavio, stisle obveze kako veli Spock. Onaj sjajan popis Spocka ti može pomoći, u zagradi je broj stranica pa možeš vidjet i da znaš kolika je sljedeća priča, pa shodno tome planiraš si čitanje kako nađeš vremena Ja ću isto nastavit sa onim popisom, samo da nađem vremena za čitanje. Prema najavi, sutra bi na kioske trebao doći Ludens 31, ali vidim da nije došao ni u SNK, pa možda neće sutra na kioske, ali ću svakako provjerit pošto moram u grad.

Dwayne, sigurno nisi vidio ovaj post od Spocka: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=39814&REPLY_ID=2231967
Objavljena mu je recenzija, a ti sigurno imaš negdje svoj komentar za tu epizodu pa kad stigneš, zaljepi tamo na site-u

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/04/2019 : 23:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

@Dwayne_Looney - bome sam zaglavio, stisle obveze kako veli Spock. Onaj sjajan popis Spocka ti može pomoći, u zagradi je broj stranica pa možeš vidjet i da znaš kolika je sljedeća priča, pa shodno tome planiraš si čitanje kako nađeš vremena Ja ću isto nastavit sa onim popisom, samo da nađem vremena za čitanje. Prema najavi, sutra bi na kioske trebao doći Ludens 31, ali vidim da nije došao ni u SNK, pa možda neće sutra na kioske, ali ću svakako provjerit pošto moram u grad.

Dwayne, sigurno nisi vidio ovaj post od Spocka: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=39814&REPLY_ID=2231967
Objavljena mu je recenzija, a ti sigurno imaš negdje svoj komentar za tu epizodu pa kad stigneš, zaljepi tamo na site-u



Vidio sam i, naravno, pročitao Spockovu recenziju ali nešto se bojim da je ova epizoda iz doba prije mog većeg angažmana na ovom topicu u smislu komentiranja epizoda. Bojim se da nema mog komentara jer sam čitao Ludensovog Tellera kako je izlazio a komentare tek ostavljao iza 20. broja ali potražit ću svakako a ako ne bude i pročitati ponovno, nek nam Teller ima što veći broj komentara.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 02/04/2019 23:56:28
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/04/2019 : 10:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
E da, tu sam se negdje i ja prikljucio komentiranju pa nam je Spock sugerirao da pisemo i ostavljamo komentare i na site-u :) 

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 12/04/2019 : 00:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
83.


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 12/04/2019 : 00:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

83.





Ova naslovnica je stvarno dobra, bolja je i od originala
Jedva čekam ovo na kiosk
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/04/2019 : 09:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nova recenzija našeg omiljenog junaka je na meniju:

https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-lms-619-620-buntovnik/2213/

Ajmo, Kitoljubci - komentirajte!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/04/2019 : 12:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Super Spock za jos jednu recenziju nije ni poznata ova epizoda, ovo je valjda pred kraj serijala..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 28/04/2019 : 21:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Krvavi izvor (LU 29, str. 107-194, i 30, str. 5-32)
P: 4, S: 3, C: 7, N: -


Jedna naivna, prijelazna priča koja u izdanju If Edizionia nije zabilježena niti jednom naslovnicom. Dijalozi iz prvog dijela su previše otkrivali na čemu će poslije biti fokus i što će izazvati zaplet radnje (činjenica da će pocrveniti voda koja protječe pored naselja plemena) a kraj je baš naivan i dijelom čudan jer Kit savjetuje poglavicu da zlato iz spilje u tzv. Dolini duhova iskoristi za naoružavanje.

Gamba na svom nivou, rutina, iako mi je "zapela za oko" greška kod položaja noža koji je Frankie zabio u stup za koji je Kit bio zavezan. Najprije je nacrtano kako se nož zabio iznad konopca (str. 184) a zatim se Kit oslobađa trljajući konopac o nož odozgo naprema dolje (str. 186).

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 28/04/2019 22:07:24
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 10/05/2019 : 22:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Nova tura Vangogovih stripova trebala bi bit krajem 6 ili početkom 7 mjeseca. Stripovi su u fazi prijevoda. Kao što je već rečeno obuhvatiti će priče od,,Malog vrača,, do,,Letećeg Holanđanina,,. Ne treba ni naglašavat da su sve priče odlične.

Edited by - RAKOSI4 on 10/05/2019 22:41:06
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 10/05/2019 : 22:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Wesskowaz stavi novu naslovnicu Kit Telera, imamo novu u IF Edizionu, dobra je
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 10/05/2019 : 23:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Nova tura Vangogovih stripova trebala bi bit krajem 6 ili početkom 7 mjeseca. Stripovi su u fazi prijevoda. Kao što je već rečeno obuhvatiti će priče od,,Malog vrača,, do,,Letećeg Holanđanina,,. Ne treba ni naglašavat da su sve priče odlične.



Ovo je odlična vijest. Iskreno, nisam se novoj turi još nadao.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/05/2019 : 23:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam da neće biti ništa prije Interlibera, ali stvari su ipak krenule na bolje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/05/2019 : 23:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Evo nove naslovnice.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 11/05/2019 : 00:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Bravo Dodo, još jedna u kontinuitetu dobrih naslovnica.
Jedva čekam izgled naslovnice,, El Tornada,,

Edited by - RAKOSI4 on 11/05/2019 00:54:17
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/05/2019 : 05:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Nova tura Vangogovih stripova trebala bi bit krajem 6 ili početkom 7 mjeseca. Stripovi su u fazi prijevoda. Kao što je već rečeno obuhvatiti će priče od,,Malog vrača,, do,,Letećeg Holanđanina,,. Ne treba ni naglašavat da su sve priče odlične.



Prekrasna vijest...ove navedene price su bas odlicne a naslovnica Leteceg Holandanina jedna zanimljivijih u cijelom serijalu...volim Ludens ali bas naslovnice su kod VG ooggroooman plus..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 31/05/2019 : 21:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


Kit Teller : Kubaj Kan (SR 202/203, LMS 463-464)

Broj stranica: 180

Scenarij: Giorgio Pezzin
Crtež: Luigi Merati
Naslovnice: Francesco Gamba

Zanimljivosti:
- Na samom početku Frankie sluša neku uspavanku preko gramofona!! Uređaj imena "gramophone" je patentirao Emile Berliner 1887.
Prije toga je Edison izumio "phonograph", odnosno uređaj koji snima i reproducira snimke preko rotirajućeg cilindra. Sve ovo je daleko od gramofona kakvog su nam Merati i Pezzin prikazali u ovoj epizodi.
- Aljaska je službeno prešla u američke ruke 18. listopada 1867. nakon što ju je SAD kupio od Carske Rusije. Milijun i pol četvornih kilometara potpune divljine su kupljeni po cijeni od 4 centa po jedinici, što se kasnije ispostavilo kao jedna od najpametnijih transakcija u povijesti. 
- Anchorage - grad osnovan tek 1914. godine kao sidrište za materijal namijenjen gradnji pruge koja je dovršena 1923. U početku je bio tek šatorsko naselje, tako da se scenarist i ovdje dobro zaletio.
- Naselje Fort Yukon stvarno postoji, a čak je postojalo u vremenu odvijanja radnje stripa, samo što se nalazi u sjeveroistočnom dijelu Aljaske, unutar polarnog kruga.
- Mongolsko Carstvo (1206.-1368.) bilo je najveća kopnena država u povijesti, Kubaj kan je aluzija na Kublaj kana, možda i najvažnijeg vladara Mongola, koji se za prijestolje morao boriti sa svojim bratićem, što je Pezzinu i dalo ideju za ovu priču.
- Beringov prolaz se zaledi kad se temperatura spusti ispod -70º C.
- Annie je u potrazi za svojim osmim mužem. Budući da smo u SR 48/49 (VG 49): "Dužno obećanje" upoznali šestog i način kako je Frankie uspio izbjeći da postane sedmi muž, ne znam gdje, kada i tko joj je postao sedma žrtva.

Vjerovali ili ne:
- Upravo na području gdje se radnja ove priče događa (obala Beringova prolaza) postoji mjesto imena Teller!
Link: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Teller,_Alaska



Kratki sadržaj:
Annie je našla novog kandidata za muža i s njim se uputila u potragu za zlatom u Aljasku. Na adresu rendžerske utvrde stigla je njena poruka napisana na komadiću kože u kojoj poziva Frankija u pomoć. Kit i ljubomorni Frankie krenu njenim tragom u bespuća Aljaske.

Komentar:
Zahvaljujući našem vrijednom članu dekiju i njegovom prekrasnom koloru, po prvi puta sam pročitao ovu epizodu.
Za ovaj komentar sam koristio slike iz njegova uratka, a ovo je link na taj strip: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49993&whichpage=1

Moram priznati da sam dosta razočaran s obzirom na ono što sam očekivao, ponajprije zbog pozitivnih komentara drugih ljubitelja Malog rendžera.
Riječ je o jednoj potpuno naivnoj priči namijenjenoj za najmlađi uzrast. Pezzin nam još svaki detalj precizno objašnjava i pojašnjava preko granice neukusa - da ne bi bilo zabune. Da i ja bolje objasnim, Burrattini je za njega mala maca po tom pitanju! :-)
Pezzin je za priču odabrao uvijek uzbudljive predjele ledene Aljaske, a i upečatljive protivnike - Mongole. Po tom pitanju potpuno je pogriješio vremensko razdoblje za nekih petstotinjak godina, ali ima i čudnijih stvari u stripovima, da filmove i ne spominjem.

Sam zaplet s Frankijevim ljubavnim problemima i promjenama raspoloženja je solidan, a uvelike nategnutom razlogu putovanja na daleku Aljasku se može progledati kroz prste. Dapače, sam dio s putovanjem na Aljasku ostavlja dojam ozbiljnije priče i uvelike povećava očekivanja. Na žalost, taj dojam ne traje dugo jer već kod uplitanja Mongola u priču počinju se redati jeftina polovična rješenja.

Kako sam već spomenuo, scenarist je pokušao izbjeći i objasniti nelogičnosti, ali razvojem priče mu je budnost popustila. Na primjer, kod susreta s Mongolima ispada da ih Kit razumije, ali to se već može pripisati razumijevanju konteksta preko pokreta i gesti. Kasnije saznajemo da Mongoli pričaju svojim jezikom kojeg Kit ne razumije, što bi jedino i bilo moguće. Problem nastaje u završnom dijelu kada Kit bez problema razumijeva njihove razgovore, pa čak i priča s njima, da ne spominjem da ispada da je i Annie naučila njihov jezik u nekoliko mjeseci zarobljeništva (Da, sigurno!). Tu je još i Kitova košulja s resicama koja čudesno "zacjeljuje" nakon bičevanja!
U biti, cijeli završni dio ove priče je prenaivan i za vrtićku dob pa je sve gluposti teško i nabrojati. Šteta!

Merati je standardno solidno odradio posao. Lijep je to crtež bez eksperimentiranja. Ponegdje fali dinamike, ali ukupno crtež je najbolji dio ove epizode.
Prva naslovnica odlična, ali druga nije dobra.

(priča: 5,  scenarij: 2, crtež: 8, naslovnice: 6) - 51%

Unatoč lošim ocjenama svima toplo preporučujem da pročitate ovu epizodu, kao i ostale epizode koje je majstorski obojao naš vrijedni kolega deki!
Deki, naklon do poda!!


Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/06/2019 17:00:10
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/05/2019 : 21:10:55  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Osobno jedna od najgorih epizoda KT-a.
Btw sama radnja stripa bi se tribala odvijat 1870.-tih a ne 1850.-tih.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.32 seconds. Snitz Forums 2000