forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Kit Teller--Kit Teller fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

ddeki
Advanced Member



3281 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 31/05/2019 : 21:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
HVALA PUNO Spock !!!

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 31/05/2019 : 22:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Osobno jedna od najgorih epizoda KT-a.
Btw sama radnja stripa bi se tribala odvijat 1870.-tih a ne 1850.-tih.



Zar nije i kasnije?
Okrutna Penelopa se dešava oko 1875. godine.

Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 31/05/2019 : 22:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by lwood

Osobno jedna od najgorih epizoda KT-a.
Btw sama radnja stripa bi se tribala odvijat 1870.-tih a ne 1850.-tih.



Zar nije i kasnije?
Okrutna Penelopa se dešava oko 1875. godine.



Ma odvija se kasnije. Lwood se referira na jednu epizodu s početka serijala gdje je na jednoj vinjeti greškom bio datum iz četrdesetih godina 19. stoljeća, a mi smo se svi (ja prvi) uhvatili tog podatka kao pijan plota.

@deki: Nema na čemu! Hvala tebi na prekrasno koloriranim stripovima.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/06/2019 : 07:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by lwood

Osobno jedna od najgorih epizoda KT-a.
Btw sama radnja stripa bi se tribala odvijat 1870.-tih a ne 1850.-tih.



Zar nije i kasnije?
Okrutna Penelopa se dešava oko 1875. godine.



pa 1870.-tih označava desetljeće 1870.-1880.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/06/2019 : 07:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Čak bi neke stvari tribale bit i kasnije. Recimo renđer u New Yorku,borba u neboderu,to ne bi smilo bit ranije od 1885. Mislin da su tada niknuli prvi neboderi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 01/06/2019 : 12:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

pa 1870.-tih označava desetljeće 1870.-1880.



Na to sam i mislio.
Okrutna Penelopa je mnogo pre, a radnja se dešava 1875. godine (izričito piše: "desetak godina posle završetka Američkog gradjanskog rata").
Dakle - trebalo bi da je u pitanju predzadnja decenija XIX veka.

Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 01/06/2019 : 12:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Da dodam...
U poslednjih mesec dana sam se bacio na iščitavanje starih epizoda Malog rendžera i mogu reći da su mi one izmedju brojeva 100 i 250 LMS - jako dobre.
Potpuna suprotnost današnjim scenarijima - priča laganica, nema spektakularnih rešenja i dešavanja, potpuno liči na stare kaubojske filmove.
Jako realistično.
U ovim godinama mi takav pristup baš leži, za razliku od superherojskih scenarija današnjih junaka, koji stižu na sve strane i spasavaju čitav svet.
Čak su u proseku bolje i od novijih (poznijih) epizoda MR-a, izuzev onih koje je radio duet MG.
Pogotovo od Kubaj Kana.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/06/2019 : 13:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Da dodam...
U poslednjih mesec dana sam se bacio na iščitavanje starih epizoda Malog rendžera i mogu reći da su mi one izmedju brojeva 100 i 250 LMS - jako dobre.
Potpuna suprotnost današnjim scenarijima - priča laganica, nema spektakularnih rešenja i dešavanja, potpuno liči na stare kaubojske filmove.
Jako realistično.
U ovim godinama mi takav pristup baš leži, za razliku od superherojskih scenarija današnjih junaka, koji stižu na sve strane i spasavaju čitav svet.
Čak su u proseku bolje i od novijih (poznijih) epizoda MR-a, izuzev onih koje je radio duet MG.
Pogotovo od Kubaj Kana.




Tako je! To i ja stalno govorim. Nisam pročitao baš puno novijih epizoda, ali za sada mi je u Malom rendžeru najbolji taj Lavezzolijev period.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/06/2019 : 14:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
put Sijuksa,epizoda nakon ove isto nije nešto. Al nakon nje do kraja nema loše epizode.
Dapače,sve je dobro,vrlo dobro a ima i odličnih.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 01/06/2019 : 14:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock



Tako je! To i ja stalno govorim. Nisam pročitao baš puno novijih epizoda, ali za sada mi je u Malom rendžeru najbolji taj Lavezzolijev period.




Ja jesam - i to baš zadnjih 15-20 sve uzastopne.
Lavecolo je zakon.
Meni konkuriše za najboljeg scenaristu u SBE.
Dobro, Nolita je neprikosnoven, ali osim njega.
Pretpostavljam da mladjim čitaocima nije toliko zanimljiv, ali meni, koji sam "operisan" od modernih nabudženih junaka i junakinja, nadrndanih, prepotentnih, egomanijaka,... on dodje kao melem na ranu.
Beš realistične scene, nema onog: "brzo za razbojnicima, pratićemo tragove noću" (ne znam samo kako?), već: "moramo sačekati do jutra", " moramo obustaviti poteru jer su tragovi izbrisani",...
U jednoj storiji (Bitka za prugu?) prikazano je kako Indijanci muče i konačno ubijaju i skalpiraju zarobljenog belca (Dnevnik je, naravno - izbrisao skalp i nož), što je danas nezamislivo.
Poput scene u Teksovoj epizodi Masakr!, gde se u pozadini vide Indijanci koji napstvuju bele žene.
Danas - to je nemoguće.
One su uvek zarobljene i nedirnute, sve dok ih junaci (obavezno) ne oslobode.
Kao - stripovi za decu.
Pa ovo danas us stripovi za decu.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/06/2019 : 14:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Imaš u starim texovima di zove kineze limuni
Danas nezamislivo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/06/2019 : 15:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Dobra stara vremena:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/06/2019 : 15:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Vezano za to, pogledajte moj komentar za ovu epizodu i situacije s Meksikancima.
Link: https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/kt-kt-vg-52-nocni-konjanici/30469/0/

@Kontrast 2: Potpuno se slažem s tobom što se može iščitati i iz komentara s linka poviše.

Nego, vidim da imaš veliko znanje o serijalu, pa je šteta što barem ne ostaviš koji komentar na recenziju. Uskoro će mi biti objavljene još 4 recenzije Kitovih epizoda, od kojih su 3 Lavezzolijeve. Volio bih vidjeti i tvoje mišljenje o njima.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 03/06/2019 : 00:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Vezano za to, pogledajte moj komentar za ovu epizodu i situacije s Meksikancima.
Link: https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/kt-kt-vg-52-nocni-konjanici/30469/0/

@Kontrast 2: Potpuno se slažem s tobom što se može iščitati i iz komentara s linka poviše.

Nego, vidim da imaš veliko znanje o serijalu, pa je šteta što barem ne ostaviš koji komentar na recenziju. Uskoro će mi biti objavljene još 4 recenzije Kitovih epizoda, od kojih su 3 Lavezzolijeve. Volio bih vidjeti i tvoje mišljenje o njima.




Naprotiv - nemam baš neko znanje o serijalu.
Iščitao sam 15-20 zadnjih priča, jer ih je bilo najlakše nabaviti.
Prvih 50-tak brojeva nisam čitao, pa onda malo prošarano, pa 100 brojeva nečitanih.
A za pisanje recenzija. ili širih osvrta - nemam talenta.
Ako si video koju moju ocenu Zagorovih priča, video si par rečenica, bez prepričavanja sadržaja (da ne razmišljam o spojlerima, a i sam ne volim da saznam radnju pola priče) i ocenu, možda komentar na crtače.
To je sve.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/06/2019 : 01:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by Spock

Vezano za to, pogledajte moj komentar za ovu epizodu i situacije s Meksikancima.
Link: https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/kt-kt-vg-52-nocni-konjanici/30469/0/

@Kontrast 2: Potpuno se slažem s tobom što se može iščitati i iz komentara s linka poviše.

Nego, vidim da imaš veliko znanje o serijalu, pa je šteta što barem ne ostaviš koji komentar na recenziju. Uskoro će mi biti objavljene još 4 recenzije Kitovih epizoda, od kojih su 3 Lavezzolijeve. Volio bih vidjeti i tvoje mišljenje o njima.




Naprotiv - nemam baš neko znanje o serijalu.
Iščitao sam 15-20 zadnjih priča, jer ih je bilo najlakše nabaviti.
Prvih 50-tak brojeva nisam čitao, pa onda malo prošarano, pa 100 brojeva nečitanih.
A za pisanje recenzija. ili širih osvrta - nemam talenta.
Ako si video koju moju ocenu Zagorovih priča, video si par rečenica, bez prepričavanja sadržaja (da ne razmišljam o spojlerima, a i sam ne volim da saznam radnju pola priče) i ocenu, možda komentar na crtače.
To je sve.




Pa na to sam i mislio, da staviš kratki komentar i ocjene ako neka epizoda ima recenziju, eventualno ispod slike izdanja ako neka nema recenziju, kao što ja i neki članovi radimo.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 03/06/2019 : 23:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Sad je kasno.
Pamćenje me služi samo dok je čitanje sveže.
Već sutradan je kasno.
Kad pročitam neku narednu priču - probaću da nešto napišem...

Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/06/2019 : 23:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Sad je kasno.
Pamćenje me služi samo dok je čitanje sveže.
Već sutradan je kasno.
Kad pročitam neku narednu priču - probaću da nešto napišem...




Ja imam isti problem. Zbog toga i pišem da se barem osnova prisjetim.

Veselim se tvojim komentarima nakon čitanja jer mi se čini da smo na istoj valnoj dužini po ukusu za stripove.


Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 03/06/2019 23:52:00
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/06/2019 : 13:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nova Kit recenzija by Spock, ideššš

Link: https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-lms-633-634-crna-magija/2224/

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 09/06/2019 : 14:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Nova Kit recenzija by Spock, ideššš

Link: https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-lms-633-634-crna-magija/2224/



Sve je to lijepo ali kad će to u Ludensu?

loading...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/06/2019 : 15:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
U pravu si, ovako ugrubo, kroz 14 godina ova prica u Ludensu vjerojatno je Spock to citao u LMS-u (ili mozda kod Dekija ako je on to radio). Mozda izadje prica i prije kod nas u onom kolekcionarskom izdanju Van Gogha.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 09/06/2019 : 16:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Hvala na potpori!

Imam ovu epizodu u LMS izdanju.
Ulomak iz recenzije najbolje opisuje moju impresiju ovom pričom:

"Ova epizoda je direktno odgovorna za moju veliku ljubav prema ovom strip junaku. Od svih priča Malog rendžera, koje sam pročitao kao dijete, ova mi je bila najbolja: drugačija, zastrašujuća i uzbudljiva! Moj prvi susret s vudu magijom i zombijima. Stoga joj ovom recenzijom odajem počast. Pokušat ću biti što objektivniji, koliko god to okrutno bilo prema jednoj od epizoda koje su me uvukle u svijet stripa!"

Nadam se da će ljubitelji Malog rendžera ostaviti koji komentar.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 09/06/2019 16:51:35
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/06/2019 : 16:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Uvjerljivo jedna od najboljih epizoda KT. I danas je rado pročitan.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 09/06/2019 : 17:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Uvjerljivo jedna od najboljih epizoda KT. I danas je rado pročitan.



Onda si dobar za komentar!

Nego, sjećaš se kad sam od tebe, prije nekih 11/12/13 godina kupio hrpicu LMS Tellera? Bio sam kod tebe doma po njih!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/06/2019 : 19:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Nadam se da će ljubitelji Malog rendžera ostaviti koji komentar.


Ja bih rado dao komentar i ocjenu, ali nazalost jos nisam citao :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/06/2019 : 21:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by lwood

Uvjerljivo jedna od najboljih epizoda KT. I danas je rado pročitan.



Onda si dobar za komentar!

Nego, sjećaš se kad sam od tebe, prije nekih 11/12/13 godina kupio hrpicu LMS Tellera? Bio sam kod tebe doma po njih!



Da,kako vrime leti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.29 seconds. Snitz Forums 2000