forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Kit Teller--Kit Teller fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 06/10/2019 : 22:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Evo dobrih informacije iz prve ruke od danas pardon jučer od Vangogha.
Vangogh je malo prolongira izdavanje nove ture, te će biti u rujnu. Sve skupa 8 stripova, završno s "Letećim Holanđaninom".
Nakon toga, rupu koja je nastala će se popuniti s dvije ture, pa će se nastaviti



@Rakosi: Imaš li kakvu novu informaciju? Ja kontaktirao Helloa, ali on kaže da već 6 mjeseci ne radi u Van Goghu i da nema informacija, što nije nimalo ohrabrujući podatak.



Javim sutra navečer, žao mi je šta Hello više ne radi.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 06/10/2019 : 23:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Spock - znam da si već pisao bio, a ako možeš ponovit, kako skupljaš M.Rendžera? Znam da si pričao da skupljaš pojedinačne brojeve, ali i ta kolekcionarska izdanja koja bi se trebala spojit sa tim pojedinačnim, jel da? Malo sam zaboravio, a mislim da si već pisao to uspio sam nabavit LU 34, nije se rasprodao (u SLO je sigurno već planuo)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/10/2019 : 23:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Rakosi: Hvala! Držim palčeve!

@Reem: Trenutno ne uzimam Ludens izdanja jer te priče već imam u Van Gogh izdanju.
Samo što sam morao uzeti tri kolekcionarske knjige jer su obični brojevi već bili planuli i nema ih više ni za lijeka (brojevi 113,114,115).
Nadam se da će Van Gogh nastaviti s izdavanjem, pa da neću biti prisiljen se prebaciti na Ludens.

Drago mi je da si uspio doći do svog vrijednog primjerka.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 06/10/2019 23:58:29
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/10/2019 : 00:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, razumijem ja imam jedan primjerak doma od VG-a (broj 11, dupli mi naravno), pa znam kako je to super izdanje, i praktično meni se isto kao tebi i Rakosiju sviđaju te naslovnice, a i kako prate orginal izlaženje (naravno, i prijevod smo pričali da je bolje).

Valjda će VG nastavit, ali bar opet znaš da imaš neku alternativu u LU izdanju ako nešto krene krivo ja sam prvo imao od VG onaj mini komplet 1-9 (sa drugim naslovnicama), ali s vremenom uspio nabavit sve od Ludensa

Kaže Dodsferd u dr. temi da još 8 LU brojeva i onda se priče spajaju sa kolekcionarskim izdanjem, on je možda uzeo sva dosad ta kolek. izdanja..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/10/2019 : 00:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nije ni blizu tako. Van Gogh je sve izdao do broja 92, a Ludens je na 68., pa računaj.
Još kad se ima na umu da je u pitanju rupa koju treba zakrpati i da je Van Gogh izdao dosta epizoda iznad broja 110, onda ih ne hvataju tako brzo, čak i da Van Gogh ništa ne izda.
U biti, najlakše ti je sve shvatiti pogledom na moj usporedbi popis!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 07/10/2019 00:21:42
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/10/2019 : 00:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, onda ga nisam valjda dobro skužio.
Evo kako je pisao, možda si vidio komentar:

quote:
Originally posted by DODSFERD

Još 8 brojeva i izdanje će se spojiti s HC Van Gogh bibliotekom, nakon toga ću ipak morati odustati od daljnjeg praćenja jer me muči kronični nedostatak prostora.



Kao još 8 LU brojeva i spojit će mu se sa tom bibliotekom HC..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/10/2019 : 00:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Ah da, on je vjerojatno kupovao samo VG HC izdanja, ali onda će imati rupu jer nije sve izdano u HC.

Samo ove epizode su izdane u HC:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Author=All&Name=&Heroes=kt&What=HR&Publisher=VGBO&ITPublisher=VGBO&list=off&sort=Publisher,Num,Hero&cnt=20&PageCount=1

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 07/10/2019 00:35:08
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/10/2019 : 08:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ista rupa je prisutna i kod izdanja u mekom uvezu, jedino ona kratka priča Silver lake nije objavljena u HC. Pretpostavljam da će ono kasnije što je preskočeno izaći u obje verzije, ako ipak ne bude tako nije mi problem uzeti izdanje koje bude dostupno.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/10/2019 : 15:51:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ista rupa je prisutna i kod izdanja u mekom uvezu, jedino ona kratka priča Silver lake nije objavljena u HC. Pretpostavljam da će ono kasnije što je preskočeno izaći u obje verzije, ako ipak ne bude tako nije mi problem uzeti izdanje koje bude dostupno.



Da, vidio sam nakon što je Reem stavio tvoje postove.
Preporučam ti da ovaj Silver Lake (VG 83) nabaviš još u SC dok možeš, jer, čak ako i Van Gogh oživi, ne vjerujem da će tu epizodu objavljivati u HC.
Imaš još jedan primjerak u "Stripovi na kvadrat".

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/10/2019 : 18:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I ja mislim da je neće objavljivati u HC verziji, već bi to napravili da su imali u planu pošto kronološki dolazi između ove dvije:
https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mali-rendzer-kt-vgbo-8-spas-iz-katakombe/35158/0/
https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/mali-rendzer-kt-vgbo-9-kraljica-tame/35159/0/
Za 10-ak dana ću svakako ići u SNK pa je onda uzmem ako ne zaboravim, dobro što je cijela priča unutra i ne nastavlja se.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 07/10/2019 : 19:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Nisam danas uspija dobit Vangogha , nadam se da ću to sutra obavit , pa do sutra navečer
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/10/2019 : 20:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ako nastave izbacivat po 6 komada godišnje ,tribaće im još 20 godina.

Ko će to dočekat.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 07/10/2019 : 20:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
A morat ćemo živit zdravao , bez alkohola , droge ,cigareti ........
pa šta bude
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/10/2019 : 21:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Pit cemo sok od krave ;)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 07/10/2019 : 22:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
i koze
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/10/2019 : 00:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
I to je dobro Rakosi :)

-
-

LU 33. Na putu za Austin/Crvena sjena

LU 33 (30-127) > br. 65/66: Na putu za Austin / Crvena sjena



Rosa Morning dobiva pismo od svog šogora Emila koji joj javlja da je teško bolestan. U pismu joj samo napominje da joj mora nešto reći, ali ne preko papira. Tako da Rose, zajedno sa Clarettom i Kitom ide na put..

Još jedna kratka priča koja je uspjela stati u isti broj Ludensa, što će vjerojatno bit drago onima koji vole čitat kompletne priče. Motiv koji se krije iza ove priče je već izlizan (zemljište), ali nije uopće smetalo pošto je priča bila prilično zanimljiva i ugodna za čitanje. Kit nije imao nekakav zadatak ili partnera sa sobom, već je činio društvo svojim najvažnijim ženama u njegovom životu. U ovoj priči se pojavljuje i lik po imenu Bill Caddington, poznatiji kao Bill The Bull. On na neki način pomaže Kitu u situaciji koja ih je zadesila. Naime, Emil Morning je mrtav već mjesec dana, a Rosu su namamili zločinci kako bi od nje preuzeli zemlju koja je bogata naftom. Čak je Claretta oteta, pa na neki način postaje zanimljivo kako će se Kit ovaj put obračunati sa zločincima u nepoznatom gradu, a da pri tom ne miješa policiju..

Kit u ovoj epizodi ponovno se pojavljuje u staroj uniformi sa resicama, iz doba kad je bio tek narednik. Čitajući pažljivo, došao sam do zaključka da kronološki ova priča nikako ne može biti prije LU 15, a poslije LU 20. Znači, ova priča mora bit smještena između LU 15 i LU 20.

Na jednoj vinjeti saznajemo od Rose da oni već poznaju Annie 4 pištolja, a znamo da se Annie po prvi put u serijalu pojavljuje u LU 13. Ali ako se malo prisjetimo, ona tad još nije mogla upoznat Rose i Clarettu jer u utvrdu tek dolazi u LU 15. Tako da prema ovoj vinjeti, ova epizoda nije prije mogla ići.



A kako Kita vidimo u toj uniformi sa resicama, nije još postao kapetan (kapetan postaje u LU 20). Zato sam došao do zaključka da ova priča koju sam pročitao kronološki ide između LU 15 i LU 20. Znam da se možda ne bi trebali opterećivati ovim stvarima, ali zašto ne prokomentirati kad već ostavljamo komentare i pratimo sve zanimljivosti vezane uz našeg Kita :)

Zanimljivosti:
- scenarij: Andrea Lavezzolo; crtež: Franco Bignotti
- izašlo u travnju i svibnju 1969. godine
- saznajemo da Rose ima šogora Emila Morninga (Clarettinog strica), koji je 10 godina stariji od njezinog pokojnog muža, ali i da je on također mrtav
- Kit se pojavljuje ponovno u staroj uniformi sa resicama
- ova epizoda bi kronološki morala bit smještena između LU 15 i LU 20
- u LMS-u, to je epizoda LMS 166: Klareta je kidnapovana

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 08/10/2019 16:03:42
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/10/2019 : 05:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Dobro zaključivanje vezano za kronologiju! Bitno je napomenuti da je put kočijom od utvrde do Austina trajao 8 dana! Jedan detalj koji pokazuje koliko je Lavezzolo bio pažljiv u detaljima.
Evo i moj komentar - kad je bal, nek je bal!


KT VG 64: Otmica (SR 65/66, LU 33b, LMS 166)

Broj stranica: 97

Scenarij: Andrea Lavezzolo
Crtež: Franco Bignotti
Naslovnica: Franco Donatelli

Zanimljivosti:
- Radnja se događa u Austinu, glavnom gradu Teksasa. U Van Gogh izdanju se ime grada nigdje izrijekom ne spominje, ali u originalu epizoda se zove "Sulla via di Austin". Put od utvrde do grada trajao je 8 dana kočijom, što odgovara geografskoj udaljenosti dva mjesta radnje.
- Lavezzolo je priču sklopio oko zemlje na kojoj je pronađena nafta. Budući da je vrijeme radnje sredina 19. stoljeća, mislim da je desetak godina uranio. Nafta se tada prerađivala u neku vrstu petroleja koji je korišten za gradsku rasvjetu. Prva prava bušotina u SAD-u počela je s radom 1859. u Pennsylvaniji, a u Teksasu dosta kasnije.
- Kit je ponovno s naredničkim činovima i u košulji na resice, pa mislim da je Bignotti ovo crtao ranije, a kasnije je ubačeno da se ispoštuju rokovi.
- Ova epizoda je prvi put izdana u redovnoj seriji u 03. i 04. mjesecu 1969. Nije izdana u striscia seriji.

Kratki sadržaj:
Rosa je dobila pismo od svog djevera. U njemu piše da umire i da je želi vidjeti. Zajedno s Clarettom krene na put, a Kit ide s njima kao pratnja. Nakon što su došli na odredište, Claretta je oteta. Ispada da je djever već mrtav, a one su namamljene u grad zbog ucjene! Srećom Kit je s njima, pa im ta ucjena neće dobro proći!

Komentar:
Mali rendžer kao serijal je već tada počeo imati raznovrsnije priče od onih na kakve smo navikli u najranijem dijelu serijala. Iako dosta naivna, ovo je još jedna od drugačijih priča.
Otmica zbog ucjene nije neka novost, ali razlog i način na koji je Lavezzolo priču razvio definitivno jesu.
Ima tu naivnosti i banalnosti na bacanje, ali ovo je jedna pitka, zanimljiva i lagana priča, idealna za opuštanje.

Solidan uradak Bignottija, ali ne tako uvjerljiv kao u prethodnoj epizodi koju je crtao (VG 63: Skrivena dolina). Na popisima stoji ime i Balzana, ali čini mi se da on ovdje nije sudjelovao. U to vrijeme redovna je stigla i prestigla originalnu striscia seriju i bilo je teže stizati rokove, pa su pomagali razni drugi crtači. Ako je netko ovdje pomagao Bignottiju, mislim da je onda to bio Gamba Pietro ili Francesco. Njih dva bi bilo nemoguće razlikovati kod pomaganja jer Pietro pokušava oponašati stil poznatijeg rođaka.
Naslovnica nema ama baš nikakve veze s pričom.

(priča: 6, scenarij: 6, crtež: 8, naslovnica: 6) - 66%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 08/10/2019 17:35:37
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/10/2019 : 10:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Dobro zaključivanje vezano za kronologiju! Bitno je napomenuti da je put kočijom od utvrde do Austina trajao 8 dana! Jedan detalj koji pokazuje koliko je Lavezzolo bio pažljiv u detaljima.
Evo i moj komentar - kad je bal, nek je bal!

Super da si zaljepio ovdje komentar, odmah je lakše za komentirat e vidiš, i taj detalj putovanja od 8 dana je isto dobar, meni se svidio i kraj. Kad se sve razriješilo, nisu odmah krenuli prema utvrdi, već ostali par dana dok se ne riješe stvari sa tim zemljištem, ali i da Rose kupi onaj hotel i pokloni ga Billu i njegovoj ženi, baš lijepa gesta Nekad se tako uživim u čitanje Kit Tellera da pomislim da on stvarno postoji.

Ova priča mi super sjela, taman fino prije spavanja. Vidio sam da mi je drugačiji crtež od Gambe, ali sam kod sebe napisao Gamba (prepisao od Ludensa). Znači, još jednom je Bignotti ovdje imao svoje "prste" :)

Spock, jel bilo dosad još jedan slučaj da je Claretta bila oteta? Nekako mi se čini da je, barem nakratko. Možda od strane indijanaca. Ali i kao da je Kit već jednom putovao sa Rose i Clarettom u jednoj od priča, ali se ne mogu sjetit..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/10/2019 : 11:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock

Dobro zaključivanje vezano za kronologiju! Bitno je napomenuti da je put kočijom od utvrde do Austina trajao 8 dana! Jedan detalj koji pokazuje koliko je Lavezzolo bio pažljiv u detaljima.
Evo i moj komentar - kad je bal, nek je bal!

Super da si zaljepio ovdje komentar, odmah je lakše za komentirat e vidiš, i taj detalj putovanja od 8 dana je isto dobar, meni se svidio i kraj. Kad se sve razriješilo, nisu odmah krenuli prema utvrdi, već ostali par dana dok se ne riješe stvari sa tim zemljištem, ali i da Rose kupi onaj hotel i pokloni ga Billu i njegovoj ženi, baš lijepa gesta Nekad se tako uživim u čitanje Kit Tellera da pomislim da on stvarno postoji.

Ova priča mi super sjela, taman fino prije spavanja. Vidio sam da mi je drugačiji crtež od Gambe, ali sam kod sebe napisao Gamba (prepisao od Ludensa). Znači, još jednom je Bignotti ovdje imao svoje "prste" :)

Spock, jel bilo dosad još jedan slučaj da je Claretta bila oteta? Nekako mi se čini da je, barem nakratko. Možda od strane indijanaca. Ali i kao da je Kit već jednom putovao sa Rose i Clarettom u jednoj od priča, ali se ne mogu sjetit..



Mislim da nije bila još oteta, ako gledamo kronološki. Bio je otet Kit.
Putovali su zajedno tamo na prijelazu s starog formata, na Bonelli format (oko broja 42-43).

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/10/2019 : 11:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Pregledavajući nešto topic o Malom rendžeru i Van Gogh izdanjima, naletio sam na genijalni tellerov komentar s kojim se slažem u potpunosti.
Pa, evo kad ga već nema uživo...:

quote:
Originally posted by teller

tako govori optimist,bravo ...
Sta vas briga ako izdavac izdaje strip i u 10 primjeraka...
Najvaznije da cijena ostaje ista...
Strip trziste je...moram to reci..blesavo...
Ljudi odvajaju mastne novce za skrabotine renomiranih izdavaca a zanemaruju dobar strip za zabavu i razonodu....
Citaju smorece i sumorne stripove ko da zive u raju i blagostanju....
250-300-350 kuna za Hell,Maus je malo..odvale novce za strip koji jih smori,raztuzi,baci u ocaj...koji glupani..kazu da su to stripovi koji ti daju mislit...bas mi treba strip da razmisljam...
Kit Teller je vrhunski serijal, koji kako odmice postaje svebolji i zabavniji...
Ako je to prepoznalo nas 100njak,boli me kita...bar smo se prebrojali koji mislimo svojom glavom i ne padamo na floskule "samo dobri stripovi", najbolje od stripa,vrhunsko ostvarenje...bla bla bla...a nacrtano pacjim nogama....
VanGogh nisu najbolji, jesu najmanji i ja cu jih podrzavati do kraja...
Vlastnik voli Kita i hoce i zeli serijal objaviti u cjelosti...
Bit cu jos ponosniji kad cu znat da cijelu koleciju ima samo 100 ljudi regiona..
One zabarske kolekcije nek ima onak koji zna jezik ili mu je bitno sto prije kolekcionirat...
Ja imam vremena,nije da sam klinac ali Kit Tellera sam cekao cijeli zivot tako objavljenog...godina dole godina gore..vazan je cilj.
A sto se prebrzo ostvari nema svoj car i draz....



Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/10/2019 : 12:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, hvala Spock :) bit ce ovo za otmicu da sam ja zamjenio Betty (K.Mark) za Clarettu. Prije nekih dva mjeseca uzeo nasumicno za police jedan LU broj od Marka (LU 14, prva prica "Covjek sjena") gdje je Betty isla svom ujaku, pa je netko oteo. Mozda sam onda to pomijesao sa Clarettom.

Teller je legenda ;) steta sto nece vise dolazit na forum. Naletio sam na jedan njegov post u jednoj najavnoj temi Zagora, nisam znao da uzima cak 5 primjeraka M.Rendzera mislio sam da najvise 3..

quote:
Originally posted by teller

valjda sam lud kad dupliram,utzimam trostruko a MALOG RENDŽERA i pet primjerako po stripu..takav sam-ubijte me!

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/10/2019 : 17:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Ma jesmo, ne znam ni ja točno kada.

Našao Spock taj dio gdje ste pisali o godinama od ovog komentara: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=39814&REPLY_ID=2246578

Znači, praktički od vrha stranice 51 ove teme, baš zanimljive stvari ;)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/10/2019 : 18:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Reem: Odlično, super što si našao. Sad vidiš o čemu sam pisao.
Očigledno je da je u početku Lavezzolo radnju serijala stavio u četrdesete, a kasnije je došlo do promjene plana. Uz godinu na grobu, to potvrđuje i Curunirov post kojeg si nedavno kopirao.
Tko zna do kakvih ćemo sve podataka doći čitajući kronološki.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 08/10/2019 22:50:10
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/10/2019 : 23:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Spock, uspio danas ubacit sve komentare pod naslovnice kako ti radiš, uh, bome je bilo posla ali sad je puno lakše, samo klikam na tvom popisu i automatski nađem komentar. A i ako se budu radile recenzije pojedinih epizoda, opet ću moći lako naći komentar kopirao ispod LU i VG naslovnica. Jedino imam rupu sa komentarima od 23-27 LU (nema ih uopće), neke sam bio pisao na wordu pa su mi nekako nestali, ostale nisam komentirao (ne znam zašto).

Aha, sad mi je jasnije to u vezi razdoblja

Evo još nešto zanimljivo na što sam naišao čitajući danas temu, zaista ima hrpa dobrih i zanimljivih podataka:

quote:
Originally posted by mogorovic

Usput, kako je jednom, u diskusiji sa mnom, naveo vrijedni forumaš almon, Kita ćemo u staroj uniformi, s resicama, anakrono, poslije unaprjeđenja u kapetana, viđati još u originalnim epizodama broj: 51, 63, 65, 66, što odgovara starim LMS epizodama broj: 142, 143, 166 i 178. Nakon toga opet dugo razdoblje časničke kapetanske jakne dvorednog kopčanje, sve do epizode iz LMS broj 306, od kada stalno Kit ne izlazi iz košulje s resicama, ali uvučene u hlače ( ne preko hlača, kao ranije ), ali sa kapetanskim činovima na epoletama. Za ove podatke zahvalimo forumašu almonu!


Znači, ja sam što se tiče LMS-a pročitao sad ovaj broj 166, što znači da me još jedna priča očekuje gdje je Kit u staroj odori (LMS 178). I onda imamo taj 306 pa nadalje u tekstu kako je napisao Mogorovic

edit; zapravo ne, vidim prema tvom popisu da LMS 178 sam već pročitao ranije tako da sad ništa do 306 broja, Kit stalno u toj kapetanskoj jakni dvorednog kopčanja

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 08/10/2019 23:55:52
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/10/2019 : 05:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Evo dobrih informacije iz prve ruke od danas pardon jučer od Vangogha.
Vangogh je malo prolongira izdavanje nove ture, te će biti u rujnu. Sve skupa 8 stripova, završno s "Letećim Holanđaninom".
Nakon toga, rupu koja je nastala će se popuniti s dvije ture, pa će se nastaviti



@Rakosi: Imaš li kakvu novu informaciju? Ja kontaktirao Helloa, ali on kaže da već 6 mjeseci ne radi u Van Goghu i da nema informacija, što nije nimalo ohrabrujući podatak.



Javim sutra navečer, žao mi je šta Hello više ne radi.



Rakosi, jesi uspio nešto saznati?

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000