forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Najbolje od američkog NEsuperherojskog stripa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/05/2020 : 09:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Koji je ono strip di se dica spuštaju toboganima u drobilicu? Bilo na forumu pred par godina.


Sta ti se desilo da razmisljas o takvim stvarima!?!?


Ili je samo do kviza i pitanja...?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 26/05/2020 : 14:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
odakle vi naručujete osim book depositoriya? Često nemaju na stanju nešto što mi treba...

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 26/05/2020 : 14:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
S neke od ovih, kako kad:
archonia.com, Wordery.com, Amazon.co.uk, blackwells.co.uk ..
i naravno ebay.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 26/05/2020 : 14:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu nigdje naći po razumnoj cijeni da nije poštarina 100dolara Punishera max vol 4: up is down nema šanse...

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 26/05/2020 : 14:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Odavno van printa .. imaš nekoliko kompilacija koje ga skupljaju, pa to gledaj.
Bit će dupliranja, ali što je tu je.

Ili to, ili ganjaj eBay.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/05/2020 : 17:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Koji je ono strip di se dica spuštaju toboganima u drobilicu? Bilo na forumu pred par godina.



Da nije Garth Ennisov Crossed?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/05/2020 : 19:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Moguće,problem je šta s nestale slike.

@ Poli , ma ne znam, palo mi napamet kad smo počeli spominjat amere.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 27/05/2020 : 10:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Jel netko možda čitao Lazarus? Kakav je?

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 27/05/2020 : 11:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Solidan, vrijedi pogledati - barem ono što sam pročitao.
Zanimljiva priča i likovi (posebno glavni -
čim je Rucka u pitanju, znaš da možeš očekivati ono što bi Ameri nazvali "snažan ženski lik"), vrlo dobar crtež;
iz nekog razloga, uzeli su dosta dugu pauzu nakon 20 i nekog broja
(tu je išao neki mini-serijal o sporednim likovima) -
mislim da se nastavilo, ali kako je u međuvremenu izašla hrpa koječega,
nisam još dospio do čitanja novih.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 27/05/2020 11:23:54
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 27/05/2020 : 11:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
I ja sam primjetio da su imali neku pauzu. Izgledao mi je zanimljivo pa sam naručio prvi vol da vidimo valja li :)

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/07/2020 : 20:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Cudi me da niko kod nas nije objavio A history of violence? Em postoji i film po stripu, em je strip vrlo hvaljen.

Fibra? Darkvud? Komiko?
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 03/07/2020 : 10:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Cudi me da niko kod nas nije objavio A history of violence? Em postoji i film po stripu, em je strip vrlo hvaljen.

Fibra? Darkvud? Komiko?



Strip je po pitanju priče jako dobar.
Ali crtež je baš odgovarajući za manji format, niti tamo nije sveukupno više od osrednjeg, a kamoli za veći format. Nekako mi ta skiciranost, katkad na granici sa žvrljanjem, ne ide pod Fibru. Ima pokoja atmosferična i brutalna scena, kojoj takav crtež i pogoduje, ali većinom je slabašan.
To je otprilike prema sjećanju, da sad ne čitam recenziju i podsjećam se što i zašto ;)
Darkwood mi ne djeluje da bi, trenutno, mogao ovako nešto objaviti. Komiko također.
Čak bih prije pomislio na Makondo ;)

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/10/2020 : 21:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, treba mi savjet.
Scott Pilgrim, crno-bijelo ili boja? Razmišljam šta uzeti... Crno-bijeli su baš masu jeftiniji i ima ih se za male novce naći polovnih i čini mi se da crtež isto stvarno lijepo izgleda, no ovo izdanje u boji me baš mami jer je super obojano. Međutim, baš je osjetno skuplje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/10/2020 : 22:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Imam c/b i ništa mu ne fali. Ali da boja izgleda lijepo, izgleda.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 06/10/2020 : 22:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pristalica da strip treba kupovati u formatu i obliku koji je inicijalno namenjen za objavljivanje. Sva naknadna bojenja i promene formata nisu ono što je autor imao na umu kad je pravio strip.
Opet, SP zaista korekno izgleda u boji.
Ja imam cb originalne tankobone i svaki put maksimalno uživam u čitanju, ništa im ne fali. Imaju šmek.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/10/2020 : 08:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Crtež vuče na mange tako da je c/b za one kojima je vizuelni doživljaj bitniji
Ramona često menja boju friza što je bitan deo za razumevanje njenog lika i same priče pa je izdanje u koloru više u službi radnje

Jel si pisao već o Pilgrimu Paka? Pre par meseci iščitah ovo po prvi put pa da uporedim utiske
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/10/2020 : 09:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nisam još Pročitao sam prve dvije knjige za sada preko skenova, ali mi je prezabavno tako da sam odlučija pričekat i ostatak pročitat na papiru. Uglavnom, za sada mi je skroz super. Pravi strip za sve one koji su bili tinejdžeri polovicom 2000ih. Sve štima, radnja, dijalozi, humor, cijeli taj štimung oko video igara, muzike... Baš baš mi odgovara. Jednom ću napisati duži osvrt kad sve pročitam.

Uglavnom, hvala svoj trojici, mislim da ću onda uzeti crno-bijelo izdanje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 07/10/2020 : 11:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Uzgred, i film je fenomenalan, uostalom kao i skoro svaki Edgara Wrighta.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/10/2020 : 11:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Baš sam htio pitati ako netko može povući paralelu s filmom. Naime, strip nisam čitao, a film sam napokon pogledao početkom ove godine i jako me razočarao. Što misle upućeni, kolika je šansa da mi se unatoč tome strip svidi?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 07/10/2020 : 11:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Meni je film odličan, naročito saundtrek, naročito izbor glumaca, naročito humor, naročito stajling i dizajn, naročito specijalni efekti, naročito sve...
Film je odličino preneo duh stripa, što je najluđe u ta dva sata je prebačen ceo strip i ništa bitno nije izostavljeno.
Meni jedna od možda najboljih adaptacija stripa u film.
Ako te film razočarao, ne znam šta bi mogao da očekuješ od stripa. Možda da ga pročitaš iz radoznalosti, informisanosti?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 07/10/2020 : 12:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Baš sam htio pitati ako netko može povući paralelu s filmom. Naime, strip nisam čitao, a film sam napokon pogledao početkom ove godine i jako me razočarao. Što misle upućeni, kolika je šansa da mi se unatoč tome strip svidi?





Pa ..
nagađam napamet:
moguće da si mu krivo pristupio,
očekujući nešto što nije (i ne može biti, obzirom na predložak).

Ja bih na tvom mjestu pročitao strip
(koji je sjajan .. mogao bih reprizirati, davno sam čitao),
pa onda možda opet pogledao film -
jer kao ekranizacija je sjajan i skroz je
lijepo prenio cijeli paket na veliki ekran,
čime se ne može pohvaliti baš svaka strip adaptacija
(čak štoviše, to je ultra rijedak fenomen).

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 07/10/2020 12:38:36
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 07/10/2020 : 14:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Meni je strip genijalan, a film ok. Film je vjerno prenio priču ali ju je skratio. Unutar priče je strip puno vremena posvetio svakodnevnici likova, njihovim odnosima i tako to.. onaj sapuničasti materijal.

Kao npr u Harry Potteru . U filmovima je naglasak stavljen na akciju, a meni je u knjigama uvijek bila najzabavnija svakodnevnica u Hogwardsu - škola, dobri/strogi profesori, odnosi, simpatije. Kad bi došla radnja to je uvijek bilo bezveze - neke neuvjerljive magične borbe.

Što se tiče dileme c/b ili boja: ja nažalost imam c/b. Mislim, dobar je ali kao i Bone - rađe bi ga imo u boji
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 07/10/2020 : 14:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Mislim, Scot Pilgrima ima puno.. dosta se toga desi kroz duži period vremena i to se osjeti u stripu, a u filmu (koji je dobar) je sve nekako na brzinu. I nema ni one genijalne manga naracije
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/10/2020 : 17:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Shaneru a šta ti konkretno nije leglo kod filma
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/10/2020 : 17:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima na usporedbama.

Dugo sam htio pogledati film i pročitati strip, s tim da mi je baš film zapeo za oko. Bio sam uvjeren da će mi se svidjeti i imao prilično velika očekivanja, pa je sigurno i to utjecalo na konačni dojam. Ok je to film, ali je na kraju ispao kao nešto što bi mi vjerojatno bilo cool pred 20 godina. Mislim da ću stripu ipak dati šansu, različiti su to mediji i drugačije im pristupam, pa je moguće da ostavi bolji dojam. Samo se neću baš pretrgati da dođem do njega, čekat ću da ga Marko objavi.

Edit:
@naker
Imao sam dojam kao da se previše trudi biti cool, a to cool mi je zapravo bilo infantilno. Svjestan sam da je do mene, ali šta da radim, ne mogu iz svoje kože.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 07/10/2020 17:17:18
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000