forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Najbolje od američkog NEsuperherojskog stripa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 30/11/2020 : 15:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Ti ove A3 brojiš kao 8, ali ih je 4: The Daily Bee, As aKid, onaj jedan list A2 presavijen sa bebom u roze odelcetu i ono sve ostalo je jedan.
Prva strana te “novine” je slika drvoreda sa tekstom “god...”, druga počinje sa “Poor mom...”, treća sa “(when was”, četvrta iznenađena žena sa zelenom pozadinom i peta sa slikom sa venčanja, piše “The Truth”.



Stvarno, pet se jih složi zajedno. Na početku je aleja sa drvećem a u sredini dijete.

Hvala na objašnjenju.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

umpahpah
Junior Member



Croatia
343 Posts

Member since 01/10/2002

Posted - 14/12/2020 : 22:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send umpahpah a Private Message  Reply with Quote
Od aktualnih serijala pratim (redovito narucujem):

Lazarus - trenutno dosao do vol. 6 TPB (plus jedan side TPB) - Greg Rucka je vrh!
Manifest destiny - vol 7
Gideon Falls - vol 5 (sljedeci je zadnji)
Oblivion song - vol 4

Od ovih sto sporije izlaze:
Trees - vol 3
The old guard - vol 2 (jos jedan najavljen) - Rucka!
Saga - vol 9 (trenutno kreativna pauza Vaughana)
Skyward - vol 3 (zavrsen)

Topla preporuka za sve navedene!

Moj bijeli brat ima mozak mušice u glavi bizona!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/12/2020 : 15:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nakon dugo dugo godina, IDW Comics će izbaciti i drugu knjigu Parkera Richarda Starka u takozvanom "Martini Editionu", ajmo reći njihovoj verziji Absolute izdanja. Dok je prvo Martini izdanje sadržavalo The Hunter i The Outfit, druga knjiga sadrži The Score i The Slayground. Međutim, ono što je također strašno zanimljivo je i da će ovo izdanje sadržavati novu Parker priču čiji su autori Ed Brubaker i Sean Phillips!

https://www.amazon.com/Richard-Starks-Parker-Martini-Last/dp/1684056985

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/12/2020 : 00:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Opa! Sjajna vest!
Ja bih bas voleo da vidim jos Parkera, a kao najbolji autori nekih potencijalnih novih epizoda su svakako ljudi koji su pisali za ovo izdanje a to su Bruce Timm koji je i stilom crteza slican Kuku, a i majstorima hard boileda kakvi su Brubaker i Phillips bi lepo legao Parker.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 24/12/2020 : 11:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam da pročitam novu priču o Parkeru! Po meni to je jedan od najboljih serijala koje sam čitao, Kuk je genijalan. Šteta što Brus Tim ne crta, ne znam kako će se Filips uklopiti u tu priču...
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 07/01/2021 : 15:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Sa druge teme:

quote:
Originally posted by alexts

Alien vapi za objavljivanjem ovde.



Ok, evo najava!

Warren Ellis (link):
quote:
Try to find the single best adaptation of film into comics ever, ALIEN: THE ILLUSTRATED STORY by Archie Goodwin and Walt Simonson. It's a stunning piece of work, hugely progressive and innovative.



Frank Miller (ne sećam se tačnog izvora, ali stalno se ponavlja, pa mora biti da je stvarno rekao ):

quote:
Alien – The Illustrated Story might just be the only successful movie adaptation ever done in comics. It’s an amazing graphic novel.



Howard Chaykin (časopis Alter Ego #158):

quote:
I think the Alien adaptation by Walter and Archie is the single most successful film-to-comics transcription you can see. It's staggeringly good.



Kieron Gillen (na tviteru, u odgovoru na anketu koja je najbolja adaptacija filma u strip ikada, link):

quote:
Alien is astounding.


Gail Simone i Kurt Busiek misle isto... verujte mi na reč, da ne tražim sad dokaz po tvitovima, nije lak posao.


I mogli bismo tako još dugo, ali mislim da je dovoljno. Samo, neka narod ne očekuje nešto što će im pomutiti pamet; problem je što je priča danas toliko poznata - mislim da su čak i embrioni upoznati sa njom putem genetskog koda - da neće nikoga zaplet da iznenadi. Dokaz za to su naslovnice. Prva je originalna, iz 1979, druga je za Titanovo reizdanje iz 2012:



Jedna od glavnih odlika filma je bila da mi, kao gledaoci, ne znamo sa čime posada Nostroma ima posla. Naravno, današnji marketing bi uvek insistirao na tuđinu i njegovog jezivom izgledu, i to jednostavno moramo da prihvatimo.

Dakle, ovo je danas pre svega strip za one koji znaju da cene formu i istoriju stripa.


In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 07/01/2021 15:36:17
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 07/01/2021 : 17:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Davno sam čitao pa mi detalji bježe (morat ću ponoviti, mislim da ga čak i imam negdje) -
ali za naslovnicu se slažem.
Ova druga je apsolutno bezvezna (ne sam dizajn Aliena, koji mi je perfekcija),
kao uostalom i ona za novu Marvelovu seriju:
https://www.ign.com/articles/alien-predator-marvel-comics-xenomorph-iron-man-avengers

Dosadno, prvoloptaški.
Naprosto .. bezveze.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/01/2021 : 09:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
@Vladishaa:
Vidim na onoj temi "Strip izazov: 10x10" da si čitao Lady Killer. Valja li šta? Nedavno sam od istih autora pročitao You Have Killed Me i nije me baš nešto oduševilo, no koliko vidim u Lady Killer je dosta ljepši crtež. Također, daj koju riječ o Solo: Survivors of Chaos, to mi je isto zapelo za oko nedavno. Trebaš više pisati

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 30/01/2021 09:54:05
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 30/01/2021 : 17:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

@Vladishaa:
Vidim na onoj temi "Strip izazov: 10x10" da si čitao Lady Killer. Valja li šta? Nedavno sam od istih autora pročitao You Have Killed Me i nije me baš nešto oduševilo, no koliko vidim u Lady Killer je dosta ljepši crtež. Također, daj koju riječ o Solo: Survivors of Chaos, to mi je isto zapelo za oko nedavno. Trebaš više pisati

svakako sam planirao da napisem ponesto o svakom stripu kog sam procitao za potrebe izazova ali ko zna kad ce to biti, pa evo crtica o lady killer.

crtez u you have killed me je ok ali pati od decjih bolesti, plus nije u boji. takodje, vidi se da jones obozava dizajn i modu te je ostavila srce na papiru u LK. po meni ipak nije za eisnera - nedostaje malo promisljanja kod kadriranja; umesto da je tako minuciozno iscrtala svaku pozadinu, mozda bolje da je razmislila o fokusu. nedavno sam je citao na future state (ova nova brazilska wonder woman) i cini mi se da je u medjuvremenu dodatno ispeglala crtez. pod ruke mi je dosao A4 hardcover, no nema razloga za tako veliki format, osim ako ne uzivas u detaljnom crtezu namestaja.

sto se tice price, blurbovi insistiraju na settingu pedesetih, ali to je vise eye candy nego sto utice na radnju. naime, glavna junakinja pokusava da odrzi fasadu savrsene supruge i majke dok nocu kolje kao profesionalni ubica (lady killer... get it?). opet, strip je mogao biti smesten u bilo koje vreme jer je akcenat na akciji. postavka jeste zanimljiva ali zaplet se svodi na jurnjavu.

ukratko, neiskoriscen potencijal, kao i masa drugih indie naslova.

quote:
Vladishaa
Vlaad + isha. ovo prvo mi je gejmersko ime (od vladimir) jer igram undeadove. jednom nisam mogao da se ulogujem kao vlaad pa sam na brzinu napravio drugi nalog (vladiša). i tako je ostalo 15 godina jer me mrzelo da promenim.

Edited by - Vlaadisha on 30/01/2021 17:30:49
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 30/01/2021 : 18:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovo sam sinoć pročitao u cugu.
Ne volim Ellisa jer piše sranja ali ovo je bilo iznenađujuće dobro. Crtež jedan od mračniji što sam vidio ali dobar.






Have mercy
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 30/01/2021 : 23:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

svakako sam planirao da napisem ponesto o svakom stripu kog sam procitao za potrebe izazova ali ko zna kad ce to biti



The Marquis?

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6577 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/01/2021 : 00:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Jadni današnji crtači koji moraju da crtaju svaku kocku u kaldrmi i ciglu na zidu i to u mračnoj neosvetljenoj ulici noću, kad se realno ni bela mačka ne vidi, posebno ne udaljeno.

Teraju ih urednici, ili sami tako prikrivaju suštinske manjkavosti?
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 31/01/2021 : 00:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Caceres je uvijek takav, pretrpan.
Kod nekih drugih mi se sviđa, kod njega baš i ne -
no strip je dobar, da.
Šteta pa nije bilo više nastavaka.


Usput da i ja štogod pohvalim:
"Something is killing the children" - čekalo je neko vrijeme na red,
ali kad sam napokon uhvatio, slistio sam svih 14 dosad izašlih brojeva
i sad nestrpljivo čekam iduće.
Sjajna horor-atmosfera, intrigantan zaplet i na trenutke baš neočekivano brutalno -
preporuka za ljubitelje žanra.

Ne bih znao jer klinaca nemam,
ali inače mi kažu novopečeni roditelji da su razvili osjetljivost
na dječje likove u pogibeljnim situacijama, stoga -
oprez

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 31/01/2021 00:32:35
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/01/2021 : 01:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by Paka01

@Vladishaa:
Vidim na onoj temi "Strip izazov: 10x10" da si čitao Lady Killer. Valja li šta? Nedavno sam od istih autora pročitao You Have Killed Me i nije me baš nešto oduševilo, no koliko vidim u Lady Killer je dosta ljepši crtež. Također, daj koju riječ o Solo: Survivors of Chaos, to mi je isto zapelo za oko nedavno. Trebaš više pisati

svakako sam planirao da napisem ponesto o svakom stripu kog sam procitao za potrebe izazova ali ko zna kad ce to biti, pa evo crtica o lady killer.

crtez u you have killed me je ok ali pati od decjih bolesti, plus nije u boji. takodje, vidi se da jones obozava dizajn i modu te je ostavila srce na papiru u LK. po meni ipak nije za eisnera - nedostaje malo promisljanja kod kadriranja; umesto da je tako minuciozno iscrtala svaku pozadinu, mozda bolje da je razmislila o fokusu. nedavno sam je citao na future state (ova nova brazilska wonder woman) i cini mi se da je u medjuvremenu dodatno ispeglala crtez. pod ruke mi je dosao A4 hardcover, no nema razloga za tako veliki format, osim ako ne uzivas u detaljnom crtezu namestaja.

sto se tice price, blurbovi insistiraju na settingu pedesetih, ali to je vise eye candy nego sto utice na radnju. naime, glavna junakinja pokusava da odrzi fasadu savrsene supruge i majke dok nocu kolje kao profesionalni ubica (lady killer... get it?). opet, strip je mogao biti smesten u bilo koje vreme jer je akcenat na akciji. postavka jeste zanimljiva ali zaplet se svodi na jurnjavu.

ukratko, neiskoriscen potencijal, kao i masa drugih indie naslova.



Eh, tako sam nešto otprilike i očekivao. Ništa, preskačem onda ipak.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 31/01/2021 : 02:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by Vlaadisha

svakako sam planirao da napisem ponesto o svakom stripu kog sam procitao za potrebe izazova ali ko zna kad ce to biti



The Marquis?

uf, tu ne mogu da budem objektivan jer je davis chekirao sve sto treba: osamnaesti vek, maskirani pravednik, demoni, body horror... no iznad svega, autorski pristup zanrovskom stripu. davis se ovde razmahao a kao crtac on je bogotac. nekom se nece svideti takav ekspresivan crtez ali meni bas lezi - plus odgovara prici. a kakva je ona? eh. ja volim kad prica ima glavu i rep, kad se predje odmah na stvar, a ideja ne trlja na nos... po nekima sve ovo skripi u "markizu". po meni, prica je ovde u drugom planu, niko ovo ni ne cita zbog teoloskih pitanja. drugim recima, naslov koji bi trebalo da se svidi fanovima hellboya.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 31/01/2021 : 02:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Jadni današnji crtači koji moraju da crtaju svaku kocku u kaldrmi i ciglu na zidu i to u mračnoj neosvetljenoj ulici noću, kad se realno ni bela mačka ne vidi, posebno ne udaljeno.

Teraju ih urednici, ili sami tako prikrivaju suštinske manjkavosti?

katastrofa, je l' da? i gorepomenuta lady killer je takva, ko i veci deo mainstream produkcije. drugo vreme, jebi ga. da je kirby ziv da nacrta hulku cetiri ili sest prstiju, razapeli bi ga na tviteru.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 31/01/2021 : 02:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

Usput da i ja štogod pohvalim:
"Something is killing the children" - čekalo je neko vrijeme na red,
ali kad sam napokon uhvatio, slistio sam svih 14 dosad izašlih brojeva
i sad nestrpljivo čekam iduće.
Sjajna horor-atmosfera, intrigantan zaplet i na trenutke baš neočekivano brutalno -
preporuka za ljubitelje žanra.
i meni se svideo prvi trejd. videcemo kako ce i da li ce tynion to razvijati dalje.
quote:
Ne bih znao jer klinaca nemam,
ali inače mi kažu novopečeni roditelji da su razvili osjetljivost
na dječje likove u pogibeljnim situacijama, stoga -
oprez

kad smo radili "zabavu za celu porodicu" #23, bio je neki demon koji jede decu. djole je prokomentarisao nesto u stilu "hajde da sad uradimo ovakvu epizodu, pre nego sto je iko od nas postao otac." tad mi je to bilo cudno, to su uostalom samo linije na papiru. deceniju kasnije, ni u ludilu to ne bih crtao, iako nemam nista protiv takvih stripova. nedavno sam dobio ponudu da ilustrujem atlanta murders i iste noci imao kosmar.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 31/01/2021 : 02:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Eh, tako sam nešto otprilike i očekivao. Ništa, preskačem onda ipak.

nije za papir i definitivno ne spada u "najbolje od americkog nesuperherojskog stripa", ali fino se cita uz dorucak. dobro, mozda ne bas uz dorucak, posto ima puno klanja.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/01/2021 : 03:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by Vlaadisha

svakako sam planirao da napisem ponesto o svakom stripu kog sam procitao za potrebe izazova ali ko zna kad ce to biti



The Marquis?

uf, tu ne mogu da budem objektivan jer je davis chekirao sve sto treba: osamnaesti vek, maskirani pravednik, demoni, body horror... no iznad svega, autorski pristup zanrovskom stripu. davis se ovde razmahao a kao crtac on je bogotac. nekom se nece svideti takav ekspresivan crtez ali meni bas lezi - plus odgovara prici. a kakva je ona? eh. ja volim kad prica ima glavu i rep, kad se predje odmah na stvar, a ideja ne trlja na nos... po nekima sve ovo skripi u "markizu". po meni, prica je ovde u drugom planu, niko ovo ni ne cita zbog teoloskih pitanja. drugim recima, naslov koji bi trebalo da se svidi fanovima hellboya.



Evo proguglao malo o Markizu Guy Davisa i meni ovo deluje bas interesantno, voleo bih da vidim u domacem izdanju.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 31/01/2021 : 11:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by Vlaadisha

svakako sam planirao da napisem ponesto o svakom stripu kog sam procitao za potrebe izazova ali ko zna kad ce to biti



The Marquis?

uf, tu ne mogu da budem objektivan jer je davis chekirao sve sto treba: osamnaesti vek, maskirani pravednik, demoni, body horror... no iznad svega, autorski pristup zanrovskom stripu. davis se ovde razmahao a kao crtac on je bogotac. nekom se nece svideti takav ekspresivan crtez ali meni bas lezi - plus odgovara prici. a kakva je ona? eh. ja volim kad prica ima glavu i rep, kad se predje odmah na stvar, a ideja ne trlja na nos... po nekima sve ovo skripi u "markizu". po meni, prica je ovde u drugom planu, niko ovo ni ne cita zbog teoloskih pitanja. drugim recima, naslov koji bi trebalo da se svidi fanovima hellboya.



Znam, sviđa se meni Markiz, iako ga nisam celog pročitao. Čuvam to za fizičku kopiju. Ovde u Srbiji mi takve stvari nisu baš pri ruci, nažalost, inače bih sigurno već kupio da mogu da nađem u lokalnoj striparnici. Davis (Guy, mada ni Alan nije daleko) je za mene jedan od ljudi na crtačkom Olimpu, a i atmosfera u stripu je toliko dobra da mogu da oprostim relativne nedostatke u zapletu.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 31/01/2021 11:57:17
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 31/01/2021 : 15:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
I ja sam.svojedobno bio počeo čitati Marquisa ali sam odustao jer me nije povukao. Tad još nisam ni znao za Davisa, obožavatelj sam postao nakon B.P.R.D.-a. Ali ni tamo nije bila ljubav na prvi pogled, zapravo sam u početku mislio da je fušer, ali kad sam se navikao počeo sam ga cijeniti kao velikog majstora.

Što se SIKTC tiče, i ja sam razmišljao koliko je kontroverzno to ubijanje djece u stripu, ali onda sam vidio da toga ima i u Fibrinom Shi i da u Furyju Barakoda šutira mrtvu bebu i da nitko na to nema primjerdbi i zakljičio sam da su mrtva djeca mainstream u komercijalnom stripu.

Još jedno zapažanje o SIKTC - glavni lik, Erica Slaughter mi je super, a mislim da je važan razlog zašto je tako to što ima goleme, neprirodno velike oči. Manga oči na realistično crtanom liku. Te oči su prilično izražajne ali i smiješne i zbog njih izgleda kao čudakinja, dok bi inače bila običan bezličana klon Lare Croft, samo još jedna seksi akcijska lutka.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 31/01/2021 : 17:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

I ja sam.svojedobno bio počeo čitati Marquisa ali sam odustao jer me nije povukao. Tad još nisam ni znao za Davisa, obožavatelj sam postao nakon B.P.R.D.-a. Ali ni tamo nije bila ljubav na prvi pogled, zapravo sam u početku mislio da je fušer, ali kad sam se navikao počeo sam ga cijeniti kao velikog majstora.



Ja sam ga voleo od prvog momenta. Ali ja sam naklonjen specifičnim stilovima crtanja koji izgrađuju sopstveni svet. Mislim da sam ga prvi put video u Sandman Mystery Theatre, i ja taj strip poistovećujem sa njim isto koliko i sa Wagnerom (ni jedan ni drugi nisu radili na čitavom serijalu). A Davis čak i nije previše zadovoljan svojim radom tamo.

Taj strip neki svrstavaju u superherojski, ali meni više liči na palp fikciju iz 1920-ih, sa dodatom dimenzijom modernog trilera, pa bih ga pre stavio ovde (nego na onu drugu temu).

On i Mignola su nebo i zemlja, pa opet nekako (i uspešno!) rade u sličnim i istim žanrovima, i imaju slična interesovanja. Ah, ta lepota ovog medija!

Njegov odlazak iz ovoga je veliki gubitak za sve.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 31/01/2021 17:54:26
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 31/01/2021 : 18:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nisam znao da je otišao iz stripa
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 31/01/2021 : 18:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Čuo sam glasine da se posvađao sa nekim, ali dok mi to neko ne potvrdi - neki pouzdan izvor - neću ništa da nagađam.

Ali zaista nije skoro ništa radio u stripu u prethodnih 10 godina. Uglavnom konceptualni dizajn za del Tora i neke animirane serije.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/01/2021 : 19:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Superjunaci u novom ruhu: Romantična priča iz njihove mladosti, o odrastanju, seksualnosti itd.
Je li ovo pokušaj da se privuku mlađi čitatelji ženskog spola, nastavak trenda ili što?
Crtež mi je bio odbojan, neki manga stil, ali paše uz ovakvu priču.





Vidi Brucea Waynea! Koji mlakonja!


Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000