forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Vrh bogova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10111 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 28/03/2020 : 22:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Što se kafane tiče, ne izbjegavam, ali nisam ni nešto redovan. U biti nisam previše za pohvalit

Što se Buddhe tiče, možda je razvučen ali ako je, onda je to na drugačiji način od "standardnih" mangi koje odgađaju razrješenje jer su uspješne pa se nastoji izvuć još nešto love.

Buddha je više onako.. bogato, epski ispričan, sa željom da se obuhvati Budhina biografija, način funkcioniranja tadašnjeg društva i sam Život kroz puno akcije, filozofije, drame, tragedije i pošalica i još hrpu stvari i to na način da strip ne bude suhoparan i kompliciran nego zabavan i pristupačan svakome.




Buddha mi je djelova dosadan, al kad ovako napišeš djeluje da bi moga bit OK.
Dat ću mu priliku čin se otvore knjižnice.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 28/03/2020 : 23:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ako je nešto kod Japanaca razvučeno onda je to definitivno Bilježnica smrti. A Vrh Bogova mi ne dirajte. Ako mi to i nije najbolji serijal od Fibre onda mi je zasigurno u TOP 1 😂
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/03/2020 : 00:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Jedino što nisam čitao Buddhu. I on je znači razvučen?



Pa... 8 debelih knjiga je to. Ako ih ne citas dovoljno brzo neces ni znati kako se ko naziva uz obilje ljudi.

Dobro, salu na stranu. Meni je bio ok, ali na kraju nije ostalo nicega na sta bi se naslonio, nikakvih emocija vise. Mozda sam se i predozirao i u par dana sve izgurao pa je i do toga. A zanima me istinski Buda, budizam mi je donekle blizu, no ovaj strip... pa recimo da je ipak drugaciji.

I da, naravno ima taj "uvrnut" saljiv Tezukin pristup. Ono, u tom razdoblju netko gleda TV ili se komentira nesto iz ovih nasih dana i slicne stvari.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 29/03/2020 00:11:26
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/03/2020 : 00:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Od Tezuke sam čitao Kimbu. Ali samo prvu knjigu, dalje nije išlo.

Have mercy
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 29/03/2020 : 08:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Da dam i svoj mali doprinos..... Ovaj strip mi definitivno pada u top 5 bilo kojeg medija kojeg sam u zivotu procitao ili pogledao....

Pricati o nekakvim Jiro trademarkovima i govoriti da su "trash" je kao reci da volim Sergia Leona ali me zivciraju njegoci dugacki close upovi.... Totalo bespredmetno..... Ako nekoga to smeta a svidja mu se ostalo, procitat ce strip u dahu, ako nekoga to zivcira nece ga pročitati niti da je Iskupljenje u Shawshanku kvalitete (sto u ovom slucaju i je)....

Malo me koji strip tako uvukao u neku temu kao vrh u temu alpinizma..... I to toliko da sam nakon toga pogledao valjda svaki iole bitan dokumentarac na tu temu i niti jedan me nij tako uvukao kao Vrh Bogova...

I jos jedan blesavi i jedini tekst koji sam ikada napisao na ovom site-u (eto koliko me se dojmio), nakon kojeg mi se divljebnje stripu samo povecalo

https://www.stripovi.com/magazin/vrh-bogova/251/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/03/2020 : 10:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

...niti da je Iskupljenje u Shawshanku kvalitete (sto u ovom slucaju i je)....


S ovim bih se složio, niti Iskupljenje u Shawshanku mi nije ništa posebno.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 29/03/2020 : 12:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Od Tezuke sam čitao Kimbu. Ali samo prvu knjigu, dalje nije išlo.



Od Tezuke preporučujem Kirihita kao prvo čitanje.
Kimbu ni ja nisam uspeo pročitat do kraja.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/03/2020 : 12:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by izivko

Od Tezuke sam čitao Kimbu. Ali samo prvu knjigu, dalje nije išlo.



Od Tezuke preporučujem Kirihita kao prvo čitanje.
Kimbu ni ja nisam uspeo pročitat do kraja.


Kirihita sam pročitao do kraja. Dobar strip.

Have mercy
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/03/2020 : 12:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by izivko

Od Tezuke sam čitao Kimbu. Ali samo prvu knjigu, dalje nije išlo.



Od Tezuke preporučujem Kirihita kao prvo čitanje.
Kimbu ni ja nisam uspeo pročitat do kraja.


Kirihita sam pročitao do kraja. Dobar strip.


Kirihito odličan!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/03/2020 : 13:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ajd' fala Bogu da je bar Kirihito prošao !

Inače Kirihito, Adolf i Buddha su vrh što god mislili o njima.

Sad, nekome se nešto sviđa, a nekome ne, ali to je druga priča.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/03/2020 : 13:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ajd' fala Bogu da je bar Kirihito prošao !




Da se zna da mi je i Adolf vrlo dobar, a isto vrijedi i za The Twin Knights. Buddhu ću svakako pročitati u nekom trenutku, a volio bih vidjeti i još toga od Tezuke, ali nisam neki ljubitelj internet kupovine, tako da je tu Marko na potezu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 29/03/2020 : 14:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by www2

...niti da je Iskupljenje u Shawshanku kvalitete (sto u ovom slucaju i je)....


S ovim bih se složio, niti Iskupljenje u Shawshanku mi nije ništa posebno.





Svaka daljnja rasprava je suvišna

... Ali naravno o ukusima se ne raspravlja
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/03/2020 : 14:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Po meni od Tezuke, osim Kirihita, Buddhe i Adolfa (otprilike tim redom), sami vrh je i njegov serijal Phoenix (barem nekoliko knjiga).

Ali kad vidim ovakve reakcije od onih koji su potencijalna publika za ovakve naslove, onda ne bih Marku preporučio da se u to upušta.

Osobno, otprije imam sve ove knjige na engleskom tako da se nisam nisam upuštao u kupnju tih Fibrinih izdanja (sve i da sam htio nemam mjesta).
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/03/2020 : 18:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
meni od Tezuke by Fibra - Adolf top topova,Kirihito odličan,Buda se čita (na polovini sam)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 29/03/2020 : 21:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Znači Tezuka: Pheonix je iznad svega. Čitao sam Future, Dawn i Karma i bolji su od ovoga što je objavljeno kod nas. Kakve su ostale priče, ne znam, vjerovatno slabije, ali ove tri su vrh.
Ali baš Karma, Karma je meni remek djelo stripa i malo što u stripu se može mjeriti s njom. Sve od Tezuke što je objavljeno kod nas je za klasu lošije, ali i skoro sve što je uopće objavljeno od stripa kod nas je lošije, ne zato što ne valja nego zato što mi je baš jebena, jebena, jebena.

Imao sam je i izgubio i reprinta nema tako i gorko žalim zbog toga.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 29/03/2020 : 21:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Da dam i svoj mali doprinos..... Ovaj strip mi definitivno pada u top 5 bilo kojeg medija kojeg sam u zivotu procitao ili pogledao....

Pricati o nekakvim Jiro trademarkovima i govoriti da su "trash" je kao reci da volim Sergia Leona ali me zivciraju njegoci dugacki close upovi.... Totalo bespredmetno..... Ako nekoga to smeta a svidja mu se ostalo, procitat ce strip u dahu, ako nekoga to zivcira nece ga pročitati niti da je Iskupljenje u Shawshanku kvalitete (sto u ovom slucaju i je)....

Malo me koji strip tako uvukao u neku temu kao vrh u temu alpinizma..... I to toliko da sam nakon toga pogledao valjda svaki iole bitan dokumentarac na tu temu i niti jedan me nij tako uvukao kao Vrh Bogova...

I jos jedan blesavi i jedini tekst koji sam ikada napisao na ovom site-u (eto koliko me se dojmio), nakon kojeg mi se divljebnje stripu samo povecalo

https://www.stripovi.com/magazin/vrh-bogova/251/



Svaka čast, ww2, što si napisao tekst o Vrhu! Zakon je kad nađeš nešto što te oduševi i proširi vidike kao što se tebi desilo s ovim stripom i u takvim slučajevima treba širiti riječ!

Ali, bar meni, rijetko se tako nešto desi. Obično je suprotno, većina stvari koje konzumiram - bilo stripova, knjiga ili filmova upadne u neku običnu sredinu, budu meh ili fora, a tek me rijetko što oduševi. Tako si ispravno pogodio - ni dugi Leoneovi kadrovi me ne oduševljevaju, ni Iskupljenje u Shawshanku - meni je to zabavan zatvorski film i niš više. I brojna druga remek djela jednostavno prođem i ne taknu me.. ili se ne nađem u tome, ili bude loš dan ili tako. Pa se onda i pitam ima li smisla komentirati nešto što nisam dublje doživio, ali eto, zapisao sam tu neku notu o Vrhu bogova gdje sam više isticao mane nego vrline makar mi je strip vrlo dobar, što sam i rekao. Sad smo više doma, pa se više i piše..

A što se tiče stvari koje oduševljavaju, prošle godine sam gledao taj kul alpinistički(penjački?) dokumentarac, Dawn wall i oduševio se pričom i bio mi je zakon, a kad ga je frend pogledao, jednostavno ga je otpisao uz riječi - reklamni spot. Loš reklamni spot
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/03/2020 : 21:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Kakav je Astro Boy? Tko je čitao?
Mene odbija kad vidim koliko toga ima.

Have mercy
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/03/2020 : 22:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Kakav je Astro Boy? Tko je čitao?
Mene odbija kad vidim koliko toga ima.


Astro Boy je zabavni klasik. Međutim, poznavajući tvoj ukus, smatram da ti se neće svidjeti.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/03/2020 : 22:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Znači Tezuka: Pheonix je iznad svega. Čitao sam Future, Dawn i Karma i bolji su od ovoga što je objavljeno kod nas. Kakve su ostale priče, ne znam, vjerovatno slabije, ali ove tri su vrh.
Ali baš Karma, Karma je meni remek djelo stripa i malo što u stripu se može mjeriti s njom. Sve od Tezuke što je objavljeno kod nas je za klasu lošije, ali i skoro sve što je uopće objavljeno od stripa kod nas je lošije, ne zato što ne valja nego zato što mi je baš jebena, jebena, jebena.

Imao sam je i izgubio i reprinta nema tako i gorko žalim zbog toga.



Vidim da si dobro upoznat s naslovima.

Da, Karma je vrh, nezaboravna, a i ova 2 naslova su izuzetna. Meni osobno su dobro sjeli još neki naslovi iz ovog serijala (neki i na moje iznenađenje jer u početku čitanja nisam očekivao da će se tako dobro uklopiti i toliko me iznenaditi kvalitetom).
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/03/2020 : 22:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by izivko

Kakav je Astro Boy? Tko je čitao?
Mene odbija kad vidim koliko toga ima.


Astro Boy je zabavni klasik. Međutim, poznavajući tvoj ukus, smatram da ti se neće svidjeti.



Pročitao sam ga oko dvije trećine.

Možda je Bushido u pravu kada kaže da se tebi ne bi svidio.

Dosta mi varira kvalitetom (od baš dječje razine do jako visoke), ali jedan dio, kada putuje kroz vrijeme od (otprilike sredine) 6 do 8 knjige Dark Horseovog izdanja iz 2002. mi je jako dobro.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/03/2020 : 22:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Onda nema žurbe. Hvala obojici

Ovaj Phoenix nažalost nije objavljen na njem.

Have mercy
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 30/03/2020 : 13:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Kakav je Astro Boy? Tko je čitao?
Mene odbija kad vidim koliko toga ima.


Preporučujem "modernizaciju" Astro Boy-a
Pluto
Mislim da od japaneza nisam čitao ništa bolje sem Akire i Apollo's Song
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 30/03/2020 : 14:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by izivko

Kakav je Astro Boy? Tko je čitao?
Mene odbija kad vidim koliko toga ima.


Preporučujem "modernizaciju" Astro Boy-a
Pluto
Mislim da od japaneza nisam čitao ništa bolje sem Akire i Apollo's Song


Pluto - Tezuka & Urasawa
To je objavljeno. Bum pogledal.

Have mercy
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
587 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 13/06/2020 : 18:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
I evo moj prvi susret sa nekom mangom u životu. Danas sam krenuo sa čitanjem 1. dijela Vrha bogova, a bome sam danas i završio. Priča se razvila potpuno drugačije od onoga što sam ja očekivao kada se pojavio prvi puta stari fotoaparat, ali ne žalim se jer je strašno dobro ispričana. C/b crtež je čista perfekcija za prikaze surovosti planinskih visina. Pa tako i nekome tko nema nikakve veze sa penjanjem probudi osjećaj napetosti kod svakog sljedećeg pokreta lika ispod kojeg se nalazi beskrajna provalija. Odmah u ponedjeljak trčim u knjižnicu po nastavke.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 18/06/2020 : 08:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Teaser za crtani film:
https://vimeo.com/428137439


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000