forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka 21 - Balada o Halo Jones
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/05/2011 : 15:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Kad Halo Jones dosadi njezin život na Krugu - futurističkom svijetu u kojem posla nema, a ni uzbuđenja nisu baš česta - ona naumi obići galaksiju kud puklo da puklo. No, hoće li joj uspjeti preživjeti uspone i padove koji je čekaju, uključujući dugu šljaku na brodu i rok službe u strašnom ratu koji ništi čak i fiziku prostora i vremena?

Fibra i Mentor ponosno vam predstavljaju feminističku space operu te stripovsku klasiku, "Baladu o Halo Jones", legendarnog scenarista Alana Moorea (PAKAO, WATCHMEN) te crtača Iana Gibsona (Robo-Hunter, Star Wars).

Pročitajte besplatno 11 stranica (PDF, 3Mb)
http://www.fibra.hr/download.asp?ID=69

Orka 21 • Balada o Halo Jones • 212 stranica • C/B • 215 x 280 mm • tvrdi uvez • Scenarij Alan Moore • Crtež Ian Gibson • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 16.5.2011. • Cijena 130 Kn

Trouble will find me

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 25/05/2011 : 19:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message  Reply with Quote
Ovo je moje definitivno :)
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 25/05/2011 : 20:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Ovo se sigurno kupuje:)

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/05/2011 : 22:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne znan kada, al uzet ću
Preview je više nego odličan, i sa tekstualne strane i sa strane crteža.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 26/05/2011 : 23:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ne znan kada, al uzet ću



Takođe.
Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 19/06/2011 : 15:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message  Reply with Quote
Upoznajte Halo Jones ...

ORKA 21: BALADA O HALO JONES
Fibra



Cijena 130,00 kn

Više informacija i pogled ispod naslovnice na:
http://www.babilon-strip.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=2397&category_id=210&keyword=BALADA_O&option=com_virtuemart&Itemid=53

Pozdrav iz Babilona!

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/07/2011 : 21:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Stiglo danas, kroz dan-dva se bacam na čitanje

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8187 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 23/07/2011 : 22:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Stiglo danas, kroz dan-dva se bacam na čitanje


aj, pa javi dojmove
zadnji put nisi falija

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/07/2011 : 01:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Misliš u vezi Eternauta? Ajd drago mi je da ti se svidilo.
A šta se tiče Halo Jones, očekujen minimalno vrlo dobar strip. U pravilu, kad god je Alan Moore autor, to kod mene bez problema prolazi. Praktički sve šta sam od njega pročita za sada mi je odlično.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 24/07/2011 : 20:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Prva knjiga mi se nije svidjela uopće, druga mi je vrlo dobra, a treća "samo" dobra... OK je ovo, ali nikako na razini Pakla ili Watchmena (pa čak i Strašnog vica).

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 28/11/2011 : 23:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Sad pročitah drugu knjigu Balade O HJ. Rijetko mi se dešava da strip pročitam s takvim guštom i u dahu i da jednostavno zaboravim na vrijeme dok čitam. Puno je dobrih stripova, ali većina njih mi ima 'zijev' momente i osjetim zamor, ali to ovdje nije bio slučaj. Dok mi je prva knjiga bila nekako, ne znam ni kako da se izrazim, ne dosadna, već pomalo besciljna, druga je toliko podigla ljestvicu da je to čudo. Takođe je odlično izvedeno povezivanje s prvom knjigom, pa i ona sad dobiva mnogo više na važnosti u čitavoj priči. Jedva čekam da pročitam treću knjigu, nadam se da je bar približno interesantna kao druga. U stvari, ne sumnjam da jeste. Stari dobri Alan Moore.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 30/11/2011 : 14:17:12  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Kao što sam pretpostavio, i treća knjiga je bar na nivou druge, ako ne i bolja. Sjajno poigravanje uticajima gravitacije na 'lomljenje' i krivljenje vremena, odnosima žena u vojsci i uticajima rata na sudionike. Odličan i originalan SF. Fanovi Moorea ovo ne smiju propustiti. I nemojte da vas odvrati malo 'kilav' početak, nastavak je fantastičan, i 'Balada o HJ' zasluženo nosi titulu 'kultne'. 9/10
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 05/12/2011 : 19:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Kao što sam pretpostavio, i treća knjiga je bar na nivou druge, ako ne i bolja. Sjajno poigravanje uticajima gravitacije na 'lomljenje' i krivljenje vremena, odnosima žena u vojsci i uticajima rata na sudionike. Odličan i originalan SF. Fanovi Moorea ovo ne smiju propustiti. I nemojte da vas odvrati malo 'kilav' početak, nastavak je fantastičan, i 'Balada o HJ' zasluženo nosi titulu 'kultne'. 9/10



Apsolutno se slažem, osim što se meni jako svidila i ta prva knjiga. Vrlo sam je emotivno doživio, naročito ono o udarenoj udaraljki da ne spojlam. Sjećam se kako sam se namučio sa krugovorom kad sam prvi put čitao na engleskom prije 10tak godina, svaka čast prevoditelju. Za mene je ovo još jedno u nizu Mooreovih remek djela.
Ocjena 10/10

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 07/12/2011 : 02:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je bio najdosadniji strip od Orke,poslije svakih 5 stranica zaspao sam ko mala beba ako nista dobro me odmorio
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 07/12/2011 : 21:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

Ovo mi je bio najdosadniji strip od Orke,poslije svakih 5 stranica zaspao sam ko mala beba ako nista dobro me odmorio



Jbg, sto ljudi sto ćudi. Meni je najbolji od Fibre, ali priznajem da nisam baš kompetentan, pročitao sam oko 5-6 naslova. Evo sad sam čitao raspravu (po ko zna koju) o tome šta je bolje: boneli ili fra-bel ili ameri ili mange ili... Nema smisla. Nek' si se bar odmorio
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 21/02/2012 : 08:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Porter

Ovo mi je bio najdosadniji strip od Orke,poslije svakih 5 stranica zaspao sam ko mala beba ako nista dobro me odmorio



Jbg, sto ljudi sto ćudi. Meni je najbolji od Fibre, ali priznajem da nisam baš kompetentan, pročitao sam oko 5-6 naslova. Evo sad sam čitao raspravu (po ko zna koju) o tome šta je bolje: boneli ili fra-bel ili ameri ili mange ili... Nema smisla. Nek' si se bar odmorio



Nikako da mi sjedne znanstvena-fantastika. Jedino mi je melankolični agent NN bio dobar u prvim epizodama. Dobro, i Axa prolazi - zbog cica. Ima li cica u Halo Jones?

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 21/02/2012 : 09:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Nema cica u Halo Jones, ali kvalitete itekako. :)

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 27/05/2012 : 16:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Završih sinoć i ostadoh malo pomiješanih dojmova. Nekako mi je drugi dio i najbolji. Očekivao sam nešto skroz drugo,a li mogu reći da mi je strip jako zanimljiv i siguno ću ga opet pročitat. Strip nosi puno poruka.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 02/07/2012 : 00:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Prekrasan strip. Ajde da ne trosim rijeci na Moora. Imao je on i boljih stripova. Gibson je car, i to jedan od najjacih. Steta sto nemam prilike vidjeti ga na jos nekim stripovima. Watchmeni su mi zakon radi Moora, usprokos vrhunskom Gibbonsovom crtezu. Bili bi vjerojatno vrhunski i da su imali nesto losijeg crtaca. Halo Jones ima ono nesto zahvaljujuci Ianu. Malo treba dok se ufuras u strip, ali uzitak je na vise nivoa. Na kraju se uopce ne bi slozio da je prvi dio nesto losiji od zadnjeg. Mozda i obrnuto.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 11/10/2012 : 22:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Kako je ovo hebeno odličan strip i jedno od najboljih iznenađenja koje sam doživio. Obožavam kad je SF... dobar. Kad nije samo kulisa za recikliranu priču. kad je dobar. i kad priča dobru priču. Meni su sve tri knjige genijalne pa koliko god su različite. da moram neku izdvojit onda bi to bila prva (vjerovatno sam jedan od rijetkih) baš zbog tog početnog šok-efekta ali i zbog svijeta kojeg Gobson i Moore grade. Crtež je apsolutno fantastičan, tako jednostavno pravi. Na trenutke tako blisko poznat a na trenutke nešto tako novo i drukčije. 10/10
Pohvale idu i prevoditeljici koja se stvarno dobro snašla s Krugovorom.

Tek sam ga pročitao a jedva čekam kada će mi opet doć na red

I jedna kritika, zar je tako teško sve što sadrži moguće spoilere da se postavi na kraj stripa? Tatjanin sam uspješno preskočio ali su Mooreove nisam pa su otkrili neke stvari koje bih bio želio sam otkriti (ništa krucijalno inače ih ne bi svakog čitao).

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 11/10/2012 22:31:57
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 11/10/2012 : 23:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Ok strip, ali samo to. Možda je i do toga što se BoHJ predstavlja kao space-opera pa ljudi imaju veća očekivanja. Barem je meni tako bilo. Štajaznam, space-opera mi odmah vuče na neku spektakularnu, grandioznu avanturu u svemiru, a toga ovdje nema. Za razliku od drugih meni je upravo početak (odnosno do polovice) bio odličan, a onda onaj hladan tuš sa siromaštvom i vojskom; ne znam...meni je to spustilo strip samo na: "a ono...ok je".

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/10/2012 : 09:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da opis "feministička space opera" nije najsretnije jer se može steći pogrešan dojam o samom stripu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/10/2012 : 10:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Da ne bude da samo hvalim, ovo me nije oborilo s nogu.
Prvi dio će odbiti dosta ljudi, drugi i treći su mi nešto probavljiviji.
Za mene ok strip, ali ne više od toga...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/10/2012 : 12:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
hehe, slično je i sam Moore pričao u predgovoru... Ljudi nisu previše dobro reagirali na prvi dio, zato su drugi i treći dio doživjeli mali zaokret u elementima priče, više jezične jasnoće i više akcije. Ima cijeli taj integral uspona i padova, no u globalu mi se jako sviđa. Nekako sam stekao dojam da je ovaj strip objavljena na nagovor predgovoraša (Macana i Jambrišak) s obzirom na nadahnute tekstove.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 17/02/2013 : 22:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Procitao danas... Odlican strip ili mozda bolje da kazem knjiga (kako se navodi unutar ovog dela)...
Nakon prvog dela, bio sam u fazonu wtf ja to citam... nista mi nije jasno, nista ne razumem, jezik kojim se govori (kasnije sam shvatio da je to zapravo "krugovor") mi je bio kompleksan za pracenje radnje, pomislio sam i da je do prevoda, itd... bio sam na granci da batalim sve i da pokusam neki drugi put...
Srecom pre odustajanja procitah Morov uvodni tekst na pocetku drugog dela... koji me je prilicno ohrabrio da ipak nastavim dalje...
Nagrada je vrlo brzo usledila... sjajna druga knjiga i isto toliko dobra treca... ne bih kvario uzitak onima koji nisu citali, pa necu o detaljima (a ima ih toliko)... mogu samo da kazem izuzetno dobra prica sa jos boljim "minijaturama" unutar nje i odlican crtez...
Ko voli Moore-a i SF, mislim da bi trebalo ovo da procita... meni je strip fenomenalan... preporuka...
I samo da dodam da su tekstovi odlicni (ne racunam uvodni od prevodioca koji je klasican sazetak poglavlja i to se moze procitati nakon samog stripa)...
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
379 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 17/02/2013 : 22:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Meni je strip dosadan, jedini Fibrin za sad, za kojeg mi je zao da sam ga kupio. Mislim da sam izdrzao do 30 i neke stranice ziiiiijev.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000