forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 DC
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 36

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/08/2017 : 09:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

DC Comics is turning an old superhero from the 1970's into the first "Muslim Superhero" to spite Trump.
Her name? Isis.









https://comicvine.gamespot.com/isis/4005-10915/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 14/08/2017 : 19:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
The Omac Project

Jos kedna stvar koja ovisi o tome jeste li procitali ono sto joj prethodi. Ameri imaju ogromno more stripova u kojimu nema apsolutno nikakvog reda. Hrpa stripova, hrpa edicija i universa okrecu na nervozu tokom citanja jer ustvari nemas pojma sto se desava.

Omac bi bio jako dobra stvar da sefovi u americi daju priliku vlastitim stripovima da prodisu. Ovako je sve prenatrpano, nasilu ugurano, a bogami i u dobroj mjeri neinspirativno izvedeno bez ikakve ambicije da prica tece nesvakidanjim tokom, a ne da se ionako vec klisejizirane situacije i problemi rjesavaju jos jeftinijim scenaristickim rjesenjima.

Kvantitet naspram kvaliteta je ogroman.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 14/08/2017 : 22:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


DC Comics is turning an old superhero from the 1970's into the first "Muslim Superhero" to spite Trump.
Her name? Isis.


First "Muslim Superhero"?

Right...

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/08/2017 : 21:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

quote:
Originally posted by Poli


DC Comics is turning an old superhero from the 1970's into the first "Muslim Superhero" to spite Trump.
Her name? Isis.


First "Muslim Superhero"?

Right...




Ne znam da li je to Polijev komentar, ili je citirao nekoga. Uglavnom, to ne piše u tekstu.

Inače, ni Kamala Khan nije prva muslimanska superjunakinja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 25/11/2017 : 19:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Aquaman se ceka!



Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 31/12/2017 : 11:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Novine iz DC-a:

http://www.stripovi.com/recenzije/batman-bt-dc-5-batman-the-murder-machine/2096/

Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 31/12/2017 : 14:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Može pomoć, vidio sam prije par mjeseci na forumu u nekoj od tema raspravu o tome koji Batmanovi stripovi su ok za pročitati a ne sjećam se vise gdje. Kako mi se Batman sve vise svidja šta ga vise čitam molio bih link na temu da pogledam opet sto se pisalo.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 31/12/2017 : 15:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivke80

Može pomoć, vidio sam prije par mjeseci na forumu u nekoj od tema raspravu o tome koji Batmanovi stripovi su ok za pročitati a ne sjećam se vise gdje. Kako mi se Batman sve vise svidja šta ga vise čitam molio bih link na temu da pogledam opet sto se pisalo.


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=48913

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 31/12/2017 : 15:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Eno ispod tema "Betmen", malo prelistaš i vidjećeš šta forumaši najviše vole.
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 31/12/2017 : 15:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
@ Mr. Bushido, hvala, bas to sam tražio. Ovo od snydera imam na wish listu na Amazonu a jučer sam gledao nešto od Kinga. Jesu vezane price, moram li prvo snydera citati ili je svejedno.
@ swamp thing, hvala, pogledat ću i taj topic, ovo mi je bilo brže
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/01/2018 : 21:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivke80

@ Mr. Bushido, hvala, bas to sam tražio. Ovo od snydera imam na wish listu na Amazonu a jučer sam gledao nešto od Kinga. Jesu vezane price, moram li prvo snydera citati ili je svejedno.


Mislim da redoslijed nije pretjerano važan, možeš i Snydera i Kinga čitati zasebno.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 13/01/2018 : 01:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by ivke80

@ Mr. Bushido, hvala, bas to sam tražio. Ovo od snydera imam na wish listu na Amazonu a jučer sam gledao nešto od Kinga. Jesu vezane price, moram li prvo snydera citati ili je svejedno.


Mislim da redoslijed nije pretjerano važan, možeš i Snydera i Kinga čitati zasebno.


Hvala, bacio sam malo oko i na jedno i na drugo i King mi nekako vise pase, logičniju priču ima iako je i snyder jak u gradjenu atmosfere, razmišljam o kupnji vol 1 od Kinga. Malo sam prokopao i taj King ima super zanimljivih stvari, Vision za Marvel mi izgleda odličan, sheriff of babylon isto, oba su jaki kandidati na nabaviti.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 13/01/2018 : 04:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
ja cu izigravati djavoljeg advokata i reci da ne valja ni jedan (ono, valjaju obojica ali nisu za papir)

postoji neki konsenzus na onom drugom forumu da snyder uvek razocara na kraju

dok je king na batmanu (za razliku od visiona) tek prosecan
doduse annual #2 sa catwoman, double date sa supermanom i lois (#36-37) te specijal sa elmerom su obavezna lektira

drugim recima, kupi morrisonov run
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 13/01/2018 : 09:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Slažem se za snydera, svaki strip mu završava super zanimljivo, vuče te da čitaš dalje a onda u sljedećem nastavku dječije rješenje situacije, dosta nelogičnosti ima ta priča. King je ipak bolji, priča mu vise drži vodu. Specijal sa Elmerom mi je vrh, tako mi je zao da se to ne može kupiti kod nas. Vision sam samo prvu epizodu pogledao i dojam je zbilja odličan, to me najviše zaintrigiralo za nabaviti.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 14/02/2018 : 01:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivke80

Slažem se za snydera, svaki strip mu završava super zanimljivo, vuče te da čitaš dalje a onda u sljedećem nastavku dječije rješenje situacije, dosta nelogičnosti ima ta priča. King je ipak bolji, priča mu vise drži vodu. Specijal sa Elmerom mi je vrh, tako mi je zao da se to ne može kupiti kod nas. Vision sam samo prvu epizodu pogledao i dojam je zbilja odličan, to me najviše zaintrigiralo za nabaviti.

https://www.bookdepository.com/DC-Meets-Looney-Tunes-T-King/9781401277574?ref=grid-view&qid=1518566750734&sr=1-1
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/02/2018 : 16:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Melcer&Morales:Kriza identiteta (Čarobna knjiga)

Ove godine nemam sreće sa superherojima.PP-ovi Tor (Bog groma) i Spajdiša su me blago razočarali,od ASS,Nove granice i Hokaja sam očekivao više (od ovog trojca sam baš imao veeeelika očekivanja),a ni Kriza identiteta nije ono čemu sam se nadao.
Kad videh da je u pitanju krimić u superlatex univerzumu,te razne superlative (tek kasnije skontah da su u stari samo dvojica forumaša,al na više mesta,dizali strip u nebesa ) pomislih "e to je to,napokon i neki superjunak za mene"!

Neko ubija ženu rastegljivog čoveka,a malo posle toga isti napadač pokušava da udavi bivšu ženu Atoma.Superheroji su uznemireni,jer evidentno je da neko ko im zna identitete, pokušava da naudi njihovim bližnjima.Prvi trag se pokazao kao ćorsokak.

KI mi je dobar strip (3.5/5).Ali ni u jednom segmentu mi nije dao nešto više.
Moralesov industrijski crtež (mogu li tako da se izrazim) mi odgovara,ali ne uživam u nemu kao u recimo Ajinom (Hokaj) ili Kukovom (Nova granica) - previše mi je običan.
Melcer - nema šta da mu prigovorim - čovek sasvim lepo vodi priču,a kraj je zaista sjajan.Jedino što sve to nije moja šoljica čaja.Mislio sam da će biti više elemenata čistog krimića,a manje superherojštine.Plus toliko imena,i to ličnih,u kojim sam se često gubio.Pa onda još vidim da su tu nekim superheroji zamenili stare likove (umesto starog Fleša,novi,Zelenog fenjera isto..) pa me je to još više zbunilo.
Siguran sam da su bolji poznavaoci DC-ja više uživali u priči.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/02/2018 16:13:24
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/02/2018 : 18:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Darvin Kuk:Nova granica I,II (Čarobna knjiga)

Uh,kakva je stripčina ova Nova granica;u stvari nisam ni manje očekivao od Darvina Kuka, sa ovakvim zapletom.Čim sam pročitao sinopsis i pogledao neke table,znao sam da je to to.A onda čitanje,uglavnom konfuzija i razočarenje.U stvari,već od akcije sa dinosaurusima na ostrvu,pa preko uvođenja bezbroj likova,stotinu nekakvih dešavanja sve mi je bilo totalni zbun.I onda sam se predao stihijskom čitanju tek da se strip privede kraju.Ali nešto u glavi mi nije dalo mira,pa posle nekih desetak dana,obnovih gradivo,ovaj put uz maksimalnu koncetraciju (a i već sam imao neke konce pohvatane pri prvom čitanju).

Nova granica je vrlo,vrlo slojevit strip - prati Ameriku sa kraja 50-ih.Superheroji su proglašeni nepoželjnim,osim nekoliko njih koji su napravili dogovor sa vladom.Tu su sad neke organizacije sa opakim likovima zadužene za vanredna st(r)anja.Ali ovakvo vanredno st(r)anje koje će zadesiti SAD je preeeveliki zalogaj za te opake likove.Makar bili potpomognuti sa Supsom i onih nekoliko gaćeša koji rade za državu.
Pored ovoga,pratimo nastanak nekih superheroja.Kao i početke uspostavljanja odnosa između nekih od njih.
I lom tih nezavisnih pričica,Kuk je maestralno doveo u jednu tačku,jednu priču.Naklon do poda,zaista.Uz onaj njegov prelep nekonvencionalni crtež.

Strip ima pregršt sitnih detalja koji daju dodatni kvalitet ("Trebao mi je delić meteora vredan 70000 dolara da zaustavim onog u Metropolisu. Za tebe bi mi bio dovoljan jedan cent za kutiju šibica.").A bogami,ni emocija ne manjka (razgovor Flega i Džordana).

ČK izdanje je skroz na mestu - i dimenzije (16x24) su sasvim dovoljne za tri kaiša po tabli.

Što se mene tiče,jedan od najboljih stripova u 2017.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/03/2018 : 20:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Da li samo ja ne vidim ovaj antov tekst u quoteu nego samo pogrešno ukucan kod za fotografiju? Mislio sam samo da zalepim tu fotografiju, kad mi se u replyju pokazalo ovo ispod

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 23/03/2018 11:27:18
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/03/2018 : 02:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Da li samo ja ne vidim ovaj antov tekst u quoteu nego samo pogrešno ukucan kod za fotografiju? Mislio sam samo da zalepim tu fotografiju, kad mi se u replyju pokazalo ovo ispod


Hm, meni se tako prikazuje Antov post, i to bez kvotanja. Iz nekog razloga post izgleda normalno kada ga kvotam. Tako da mi tvoj quote izgleda normalno.

Patak, da li forum čitaš na računalu ili na mobitelu?

Za Anta, ovako meni izgleda tvoj post:


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 23/03/2018 : 06:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Da li samo ja ne vidim ovaj antov tekst u quoteu nego samo pogrešno ukucan kod za fotografiju? Mislio sam samo da zalepim tu fotografiju, kad mi se u replyju pokazalo ovo ispod


Hm, meni se tako prikazuje Antov post, i to bez kvotanja. Iz nekog razloga post izgleda normalno kada ga kvotam. Tako da mi tvoj quote izgleda normalno.

Patak, da li forum čitaš na računalu ili na mobitelu?



Pogresno sam postavio pitanje. Antov post mi izgleda bas kao u tvom screenshootu, ali se na replyu ukaze i tekst ispod pogresnog koda na fotografiju. Post kakav treba da se vidi je normalan u mom quoteu samo zato sto sam ispravio antov kod za fotografiju.
Misterija mi je zasto je taj pogresan kod uticao na tekst ispod jer nemaju nikakvih dodirnih tacaka ([/img] ne ulazi nicim u tekst pa da i njega poremeti)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/03/2018 : 08:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da, problem je sa tom prvom naslovnicom. Naime, cak i kod kvotanja, prikaze samo drugu naslovnicu i tekst ispod nje, dok prve ne. Ako se odabere quote Antovog posta, tamo se vidi da je on postavio oba dve naslovnice kao i tekst ispod. Sad, zasto to ne prikaze...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/03/2018 : 08:54:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
zabrljao je IMG tagove.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/03/2018 : 11:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Darvin Kuk:Nova granica I,II (Čarobna knjiga)

Uh,kakva je stripčina ova Nova granica;u stvari nisam ni manje očekivao od Darvina Kuka, sa ovakvim zapletom.Čim sam pročitao sinopsis i pogledao neke table,znao sam da je to to.A onda čitanje,uglavnom konfuzija i razočarenje.U stvari,već od akcije sa dinosaurusima na ostrvu,pa preko uvođenja bezbroj likova,stotinu nekakvih dešavanja sve mi je bilo totalni zbun.I onda sam se predao stihijskom čitanju tek da se strip privede kraju.Ali nešto u glavi mi nije dalo mira,pa posle nekih desetak dana,obnovih gradivo,ovaj put uz maksimalnu koncetraciju (a i već sam imao neke konce pohvatane pri prvom čitanju).

Nova granica je vrlo,vrlo slojevit strip - prati Ameriku sa kraja 50-ih.Superheroji su proglašeni nepoželjnim,osim nekoliko njih koji su napravili dogovor sa vladom.Tu su sad neke organizacije sa opakim likovima zadužene za vanredna st(r)anja.Ali ovakvo vanredno st(r)anje koje će zadesiti SAD je preeeveliki zalogaj za te opake likove.Makar bili potpomognuti sa Supsom i onih nekoliko gaćeša koji rade za državu.
Pored ovoga,pratimo nastanak nekih superheroja.Kao i početke uspostavljanja odnosa između nekih od njih.
I lom tih nezavisnih pričica,Kuk je maestralno doveo u jednu tačku,jednu priču.Naklon do poda,zaista.Uz onaj njegov prelep nekonvencionalni crtež.

Strip ima pregršt sitnih detalja koji daju dodatni kvalitet ("Trebao mi je delić meteora vredan 70000 dolara da zaustavim onog u Metropolisu. Za tebe bi mi bio dovoljan jedan cent za kutiju šibica.").A bogami,ni emocija ne manjka (razgovor Flega i Džordana).

ČK izdanje je skroz na mestu - i dimenzije (16x24) su sasvim dovoljne za tri kaiša po tabli.

Što se mene tiče,jedan od najboljih stripova u 2017.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/06/2018 : 16:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo ga, BD Metnem je kompletan

https://www.dccomics.com/graphic-novels/batman-the-dark-prince-charming-2017/batman-the-dark-prince-charming-book-two

Nego Markose ...ima li šanse za ovo čudo?

EDIT: Evo pročitao Šarmantnog Princa i dobar je, me likes, preporuka ko voli šišmiša i šaljivđiju.
Ima i baš fora Marinijev predgovor.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 22/06/2018 19:35:03
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 20/08/2018 : 19:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Za sve ljubitelje DC-a, Eaglemoss i DC izdaju DC Graphic Novel Collection. Sadrzi 80-tak knjiga i mislim 10-15 specijala: https://shop.eaglemoss.com/dc-comics-graphic-novel-collection-

Na Star Treku sam pisao o Star Trek kolekciji istog izdavaca, time sam i vise nego zadovoljan, a na Batmanu ima i vise o The Legend of Batman Graphic Novel Collection.

Pa ko voli:


Edited by - fandango on 20/08/2018 19:08:07
Go to Top of Page
Page: of 36 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000