forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Hrvatska nogometna reprezentacija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 722

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 06/07/2011 : 23:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Leonid

Pa možda zato što je igrao finale Wimbledona 4 puta(osvojio 2001.),bio najpopularniji sportaš u Hrvatskoj.Svi su strepili kad je igrao,a da ne govorim o njegovoj karizmi i bazama koje je izrekao.
Ima dvije brončane medalje s OI Barcelone.
Što se tiče pojedinačnog sporta,za mene je tenis najteži i s najvećom konkurencijom,život tenisača je ubitačan,malo tko to može izdržati.
I ovdje se pita tko je najviše obilježio sport,tu se ne broje samo uspjesi,već i promocija sporta.



Baš tako, pa Goran je od '91 punih 10 godina intenzivno promovirao hrvatski sport kao ni jedan drugi sportaš. Uspjesi tu nisu mjerilo već sam njegova karizma i pojava u svjetskim medijima, a ne samo u našima. Sjetimo se samo i posvete njegove pobjede u Wimbledonu Draženu.




potpisujem..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 06/07/2011 23:09:09
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 06/07/2011 : 23:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor
već bi mi na drugome mistu bila Blanka Vlašić.


povratit ću...bez uvrede...toj kozi ne bih dao ni među prvih deset misto...janica je za nju avion...i goran...i dražen...i ivica...i rađa...i da ne nabrajam dalje...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/07/2011 : 23:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

čudno mi je da se goran stavlja među prvima, a ima samo jedan vrhunski uspjeh....
kako se to može mjeriti sa bezbroj janičinih naslova ili sa godinama tonija u chicago bullsima?


Može.
Njegovi sportki rezultati su vrhunski.
Wimbledon, Barcelona, 22 osvojena turnira, 27 finala, 7-8 godina top10 igrač, 10. misto po zaradi na ATP touru svih vremena,rekord od priko 1400 aseva u sezoni, itd...
Od 4,5 miljuna hrvata, mislin da je 4 miljuna drhtalo onaj ponediljak uz TV.
Cijenili su ga i obožavali po cilome svitu, jer je malo ko moga bit ravnodušan kad je on igra.
Sigurno jedan od najkarizmatičnijih hrvatskih sportaša svih vremena.
Vrime u kojen je igra je za svih nas bilo onakvo kavo je bilo.

Jel ti još uvik čudno

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 06/07/2011 : 23:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

a slušaj globinjo ,to šta je nisi uspia ufačkat ne znači da je ženska loša sportašica



od tebe same pizdarije

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/07/2011 : 23:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

a slušaj globinjo ,to šta je nisi uspia ufačkat ne znači da je ženska loša sportašica


I meni ide na živce, ćaća još više, ali rezultati su vrhunski.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 06/07/2011 : 23:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood
onaj njegov Wimbledon je JEDINI teniski meč koji san u cijelosti gleda uživo.




ko i ja

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/07/2011 : 23:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by supermark

čudno mi je da se goran stavlja među prvima, a ima samo jedan vrhunski uspjeh....
kako se to može mjeriti sa bezbroj janičinih naslova ili sa godinama tonija u chicago bullsima?


Može.
Njegovi sportki rezultati su vrhunski.
Wimbledon, Barcelona, 22 osvojena turnira, 27 finala, 7-8 godina top10 igrač, 10. misto po zaradi na ATP touru svih vremena,rekord od priko 1400 aseva u sezoni, itd...
Od 4,5 miljuna hrvata, mislin da je 4 miljuna drhtalo onaj ponediljak uz TV.
Cijenili su ga i obožavali po cilome svitu, jer je malo ko moga bit ravnodušan kad je on igra.
Sigurno jedan od najkarizmatičnijih hrvatskih sportaša svih vremena.
Vrime u kojen je igra je za svih nas bilo onakvo kavo je bilo.

Jel ti još uvik čudno



nisam ja rekao da nije goran vrhunski sportaš i showmen
jedan od najdražih hrvatskih sportaša ikad


ali janica....

Olimpijske igre
Zlato Salt Lake City 2002. slalom
Zlato Salt Lake City 2002. veleslalom
Zlato Salt Lake City 2002. kombinacija
Srebro Salt Lake City 2002. superveleslalom
Zlato Torino 2006. kombinacija
Srebro Torino 2006. superveleslalom

Svjetska prvenstva
Zlato St. Moritz 2003. slalom
Zlato St. Moritz 2003. kombinacija
Zlato Bormio 2005. slalom
Zlato Bormio 2005. spust
Zlato Bormio 2005. kombinacija

Svjetski skijaški kup
Veliki globus SSK 2001. ukupna pobjeda
Mali globus SSK 2001. slalom
Mali globus SSK 2001. kombinacija
Veliki globus SSK 2003. ukupna pobjeda
Mali globus SSK 2003. slalom
Mali globus SSK 2003. kombinacija
Mali globus SSK 2005. kombinacija
Veliki globus SSK 2006. ukupna pobjeda
Mali globus SSK 2006. slalom
Mali globus SSK 2006. kombinacija


ma tko se može mjeriti sa ovim? nitko
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/07/2011 : 23:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Ma fora je u tome šta kraj Janice svi izgledaju nikakvi:).
Njezini rezultati su još nevjerojatniji kad vidiš da je ona sve skupa skijala 5-6 godina.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 06/07/2011 23:38:11
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 06/07/2011 : 23:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by supermark

čudno mi je da se goran stavlja među prvima, a ima samo jedan vrhunski uspjeh....
kako se to može mjeriti sa bezbroj janičinih naslova ili sa godinama tonija u chicago bullsima?


Može.
Njegovi sportki rezultati su vrhunski.
Wimbledon, Barcelona, 22 osvojena turnira, 27 finala, 7-8 godina top10 igrač, 10. misto po zaradi na ATP touru svih vremena,rekord od priko 1400 aseva u sezoni, itd...
Od 4,5 miljuna hrvata, mislin da je 4 miljuna drhtalo onaj ponediljak uz TV.
Cijenili su ga i obožavali po cilome svitu, jer je malo ko moga bit ravnodušan kad je on igra.
Sigurno jedan od najkarizmatičnijih hrvatskih sportaša svih vremena.
Vrime u kojen je igra je za svih nas bilo onakvo kavo je bilo.

Jel ti još uvik čudno



nisam ja rekao da nije goran vrhunski sportaš i showmen
jedan od najdražih hrvatskih sportaša ikad


ali janica....

Olimpijske igre
Zlato Salt Lake City 2002. slalom
Zlato Salt Lake City 2002. veleslalom
Zlato Salt Lake City 2002. kombinacija
Srebro Salt Lake City 2002. superveleslalom
Zlato Torino 2006. kombinacija
Srebro Torino 2006. superveleslalom

Svjetska prvenstva
Zlato St. Moritz 2003. slalom
Zlato St. Moritz 2003. kombinacija
Zlato Bormio 2005. slalom
Zlato Bormio 2005. spust
Zlato Bormio 2005. kombinacija

Svjetski skijaški kup
Veliki globus SSK 2001. ukupna pobjeda
Mali globus SSK 2001. slalom
Mali globus SSK 2001. kombinacija
Veliki globus SSK 2003. ukupna pobjeda
Mali globus SSK 2003. slalom
Mali globus SSK 2003. kombinacija
Mali globus SSK 2005. kombinacija
Veliki globus SSK 2006. ukupna pobjeda
Mali globus SSK 2006. slalom
Mali globus SSK 2006. kombinacija


ma tko se može mjeriti sa ovim? nitko



Usporedbe su glupe, tu je i stvar konkurencije koja je u sportovima drugačija (manja/veća). Veliki respekt prema Janici, ali u svijetu ne postoji skijaša koliko tenisača (samo jedna banalna usporedba).

Možete se do prekosutra pokušati "dogovoriti" tko je... Ali sve je to stvar subjektivnog dojma.

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/07/2011 : 23:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
eh... koje ce to biti dvostruko vjencanje

supermark&janica i globinjo&blanka
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 07/07/2011 : 00:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
I sad se vratimo repki jer ovo je čisti, klasični off topic

Trljam ruke.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/07/2011 : 00:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

I sad se vratimo repki jer ovo je čisti, klasični off topic



ovo je moj topic i ja odlučujem!
nije offtopic!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28975 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 07/07/2011 : 07:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
kad smo kod konkurencije, sigurno Blanka ima najmanju!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/07/2011 : 09:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

kad smo kod konkurencije, sigurno Blanka ima najmanju!


Blanka ima uvik istu konkurenciju.
Njoj je konkurencija letvica.
Svaki skok priko 2 metra je odličan sportski rezultat, bez obzira na ostale skakačice.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28975 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 07/07/2011 : 10:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
To je istina, ali sportske konkurencije gotovo da i nema!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 07/07/2011 : 12:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
@SuperMark,tu se slažem s tobom,da je Janica jedinstvena.
Ja samo tvrdim da je Goranu i Draženu mjesto uz nju.
Svatko od njih je po meni obilježio naš sport na svoj način.
Navijati za Janicu je bilo kao navijati za Schumija,hehe nikad ne možeš faliti,uvijek onaj mir osjećaš.Jednostavno od konkurencije je bila bolja za dvije klase,a da ne govorimo da je se umirovila s 24,čovječe tko zna što bi još napravila.Ona je za mene svetinja.

Dražen je jednom rječju KAPETAN,idol svih Hrvata,veliki radnik i primjer svima kako se od velikog rada dolazi do velikih rezultata.On će ostati zauvijek neprežaljen,ulazio je u prime svoje karijere,vjerojatno da je poživio,donio bi nam još koje odličje s OI,Europskih i Svjetskih prvenstava.
Kao i Janica,on je nedodirljiv,netko je rekao da je od njega stvoren brend.Stvoren je ali ne umjetno,već su mediji prepoznali koliki motivacijsku moć i želju za pobjedom ima taj čovjek.

Goran je nekako od svih njih simbol malog čovjeka koji se ne predaje i sve nedaće uspijeva prebroditi,toliko je dogodovština doživio,ozljeda da čovjek ne može a da mu ne bude simpatičan.
U svemu što radi je prirodan i spontan,ne glumi zvijezdu(pogledaj Mjenjačnicu).
Tijekom 90ih je pronio glas o Hrvatskoj u svim dijelovima svijeta,popularizirao je tenis u Hrvatskoj i još mnogo drugih stvari.

Pričao sam s mnogo ljudi,imamo mi dosta uspješnih sportaša no samo ovo troje uživa univerzalnu popularnost 95% populacije će imati samo lijepe riječi za njih.
To je za mene dovoljan pokazatelj njihovog ugleda u društvu.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/07/2011 : 13:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
slazem se sta se tice Janice..to je fenomen..ostavila se skijanja sa 24 godine a osvojila je najvise zlata u povijesti zenskog skijanja na Olimpijadama..
ali ni Ivica nije reka svoju zadnju ric..on ima 32 godine sto je za skijasa najbolje razdoblje..prosle godine osvojia je veliki globus i sad je pun samopouzdanja..mislim da ce u naredne dvije godine vladati svjetskim skijanjem..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 07/07/2011 13:18:41
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/07/2011 : 14:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

To je istina, ali sportske konkurencije gotovo da i nema!


Nema veze, hoću reć da u atletici uglavnom više znači borba protiv letvice/štoperice/metra, nego borba protiv konkurencije.
Po meni je bolji rezultat bit drugi sa preskočenih 202, nego prvi sa preskočenih 195.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28975 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 07/07/2011 : 14:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
slažem se!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/07/2011 : 14:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid



Dražen je jednom rječju KAPETAN,idol svih Hrvata,veliki radnik i primjer svima kako se od velikog rada dolazi do velikih rezultata.On će ostati zauvijek neprežaljen,ulazio je u prime svoje karijere,vjerojatno da je poživio,donio bi nam još koje odličje s OI,Europskih i Svjetskih prvenstava.
Kao i Janica,on je nedodirljiv,netko je rekao da je od njega stvoren brend.Stvoren je ali ne umjetno,već su mediji prepoznali koliki motivacijsku moć i želju za pobjedom ima taj čovjek.





Njegova veličina je neupitna, ali uzdizanje do kulta je preseravanje.
Uz sve svoje vrline, ka i svaki drugi čovik ima je i svojih mana, al o njima se baš i ne priča, jer je to Dražen.
Najviše me iritira šta su u njegovom uzdizanju najjači ljudi koji nisu bili svjedoci vrimena u kojem je igra.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 07/07/2011 : 16:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Leonid



Dražen je jednom rječju KAPETAN,idol svih Hrvata,veliki radnik i primjer svima kako se od velikog rada dolazi do velikih rezultata.On će ostati zauvijek neprežaljen,ulazio je u prime svoje karijere,vjerojatno da je poživio,donio bi nam još koje odličje s OI,Europskih i Svjetskih prvenstava.
Kao i Janica,on je nedodirljiv,netko je rekao da je od njega stvoren brend.Stvoren je ali ne umjetno,već su mediji prepoznali koliki motivacijsku moć i želju za pobjedom ima taj čovjek.





Njegova veličina je neupitna, ali uzdizanje do kulta je preseravanje.
Uz sve svoje vrline, ka i svaki drugi čovik ima je i svojih mana, al o njima se baš i ne priča, jer je to Dražen.
Najviše me iritira šta su u njegovom uzdizanju najjači ljudi koji nisu bili svjedoci vrimena u kojem je igra.


Tebi je preseravanje uzdizanje vjerojatno najboljeg sportaša 20 stoljeća u Hrvatskoj,ne znam ali ako ti imaš neko drugo ime koje može blistati više nego Draženovo volio bih da ga podijeliš s nama.
Što se tiče mana,normalno da ih je imao kao i svako drugo živo biće.
Uostalom zašto bih ja pričao o njegovim manama,on je pozitivac.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/07/2011 : 22:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Leonid



Dražen je jednom rječju KAPETAN,idol svih Hrvata,veliki radnik i primjer svima kako se od velikog rada dolazi do velikih rezultata.On će ostati zauvijek neprežaljen,ulazio je u prime svoje karijere,vjerojatno da je poživio,donio bi nam još koje odličje s OI,Europskih i Svjetskih prvenstava.
Kao i Janica,on je nedodirljiv,netko je rekao da je od njega stvoren brend.Stvoren je ali ne umjetno,već su mediji prepoznali koliki motivacijsku moć i želju za pobjedom ima taj čovjek.





Njegova veličina je neupitna, ali uzdizanje do kulta je preseravanje.
Uz sve svoje vrline, ka i svaki drugi čovik ima je i svojih mana, al o njima se baš i ne priča, jer je to Dražen.
Najviše me iritira šta su u njegovom uzdizanju najjači ljudi koji nisu bili svjedoci vrimena u kojem je igra.


Tebi je preseravanje uzdizanje vjerojatno najboljeg sportaša 20 stoljeća u Hrvatskoj,ne znam ali ako ti imaš neko drugo ime koje može blistati više nego Draženovo volio bih da ga podijeliš s nama.
Što se tiče mana,normalno da ih je imao kao i svako drugo živo biće.
Uostalom zašto bih ja pričao o njegovim manama,on je pozitivac.


Povirija san ti u profil, i dobija potvrdu onoga šta san ranije napisa.
Ponovit ću.
Najviše me iritira šta su u njegovom uzdizanju najjači ljudi koji nisu bili svjedoci vrimena u kojem je igra.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 07/07/2011 : 23:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ja sam svjedok vremena u kojem je igra i uvijek sam ga spreman veličati
ja sam se zaludio basketom u 7. razredu kada je on sa šibenkom radio čuda
on nije bio samo najbolji bijeli košarkaš koji je hodao po zemlji, nego je bio i inspiracija po teškom radu, po nepresušnoj želji za igrom, ma živio je košarku kao nitko prije ni poslije
uostalo i poginuo je zato što je išao igrat nekakve bezvezne kvalifikacije za EP, hej čovječe, pa danas se za takve stvari izbornici ni ne usuđuju poslati poziv, ne samo nba igračima
a poginuo je s 28 godina, još nije bio na svom vrhuncu, do 33-34 bi igrao u nba, a onda još par godina u evropi, ko zna, možda bi i prsten imao
mi bi s njim imali barem još evropsko zlato iz '93, umjesto bronce u kanadi '94 bi igrali finale s amerima i prvi bi im zaprjetili, u grčkoj bi se igralo legendarno finale s jugoslavijom pa ko pobijedio...

mane? naravno da ih je imao, bio je prgav, znao se osvećivat... ali kao igrač je bio jedinstven i točka
poslije njega galis
a onda ostali predvođeni dirkom

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 08/07/2011 : 00:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Jbg, meni je ćaća dosta subjektivan po tom pitanju i njemu je Kukoč neprikosnoven. Uz dužno poštovanje Draženu. On kaže: "Navedi mi zašto osoba koja ima 3 NBA prstena nema takav status poput Dražena pa mi onda nešto reci!"
E pa sad ti nešto kaži njemu. On isto kaže da je od Dražena napravljen veći brend nego što je bio igrač itd. No offense...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/07/2011 : 00:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

ja sam svjedok vremena u kojem je igra i uvijek sam ga spreman veličati
ja sam se zaludio basketom u 7. razredu kada je on sa šibenkom radio čuda
on nije bio samo najbolji bijeli košarkaš koji je hodao po zemlji, nego je bio i inspiracija po teškom radu, po nepresušnoj želji za igrom, ma živio je košarku kao nitko prije ni poslije
uostalo i poginuo je zato što je išao igrat nekakve bezvezne kvalifikacije za EP, hej čovječe, pa danas se za takve stvari izbornici ni ne usuđuju poslati poziv, ne samo nba igračima
a poginuo je s 28 godina, još nije bio na svom vrhuncu, do 33-34 bi igrao u nba, a onda još par godina u evropi, ko zna, možda bi i prsten imao
mi bi s njim imali barem još evropsko zlato iz '93, umjesto bronce u kanadi '94 bi igrali finale s amerima i prvi bi im zaprjetili, u grčkoj bi se igralo legendarno finale s jugoslavijom pa ko pobijedio...

mane? naravno da ih je imao, bio je prgav, znao se osvećivat... ali kao igrač je bio jedinstven i točka
poslije njega galis
a onda ostali predvođeni dirkom


Nije mi ni na kraj pameti umanjivat njegove igračke kvalitete, i slažem se s tobom da je bio jedinstven.Isto ka šta je bija jedinstven i Kukoč, isto ka šta je bija jedinstven i Sabonis.
Na neki način je ironija da san se i ja na basket navuka priko Dražena, ali godinu-dvi posli kad je Cibona harala, a ovde ispada da ga pljucan.
Dio posta o medaljama ti je totalni fail jer je totalni ŠBBKBB, ali dosta govori o selektivnom pamćenju. Pamti se samo veličanstveno finale, a zaboravlja da nas je do toga finala dovea promašeni šut Volkova par sekundi prije kraja.
Nabrajat medalje na način kako si ti napravija u konkurenciji Rusije, Litve,Srbije je poprilično hrabro.
Mane koje si mu nabroja su upravo ono šta je meni kod njega najviše smetalo, a dodat ću samo da mu nije bilo strano ni izazvat tuču pa pobić.
Na nekon drugon topicu prije par miseci san napisa da su za mene Dražen,Toni i Sabonis svijet za sebe, tako da je valjda jasno šta mislin o Draženu, a za tebe mislin da si malo pogubija kompas ako misliš da je Galis isprid ove dvojice.
Širok je spektar od omalovažavanja do idolopoklonstva, a krajnosti nikako nisu dobre.

E, i još nešto.
On nije bio najbolji bijeli košarkaš koji je hodao po zemlji.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 08/07/2011 01:04:03
Go to Top of Page
Page: of 722 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.08 seconds. Snitz Forums 2000