forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Hrvatska nogometna reprezentacija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 722

velka031
Advanced Member



Croatia
16861 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/07/2018 : 16:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Genijalno
https://www.portalnovosti.com/ko-to-tamo-peva-1
I njemu je smišno ono "rasula nas četerspeta"



Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15005 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 22/07/2018 : 17:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Realno, reprezentacija ne može ponoviti ovakav rezultat, već u ligi nacija bi mogli krenuti problemi, javnost očekuje da nakantamo "tamo neku Španjolsku", ali bojim se da to neće tako ići... Dalić to zna, zna da će nakon dva poraza krenuti pljuvačina onih koji se sada kunu u njega... Moralno, bio bi pizda da sada ode,realno, bio bi lud da ne ode...



znači ..pizdek ili luđak..
kaj bu ispal ???

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/07/2018 : 18:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ja nikako da pitam:
kad je bila ona frka sa prozivanjem rusko-ukrajinskih odnosa,akteri su bili Domagoj Vida i neki Ognjen kako_već;i upalo mi je u oko (ali sve zaboravim da pitam) ime ovog drugog - Ognjen;zar ima Hrvata koji se zovu Ognjen.

Sad to malo i rasvetjava neke stvari - Ogi napio glupog Vidu,i prozivali Ruse u njihovoj sopstvenoj zemlji;ne bi li okrenuo navijače protiv njih u duelu sa Englezima - držeći se one "što da prođete Vi u finale,kad smo Mi ispali u grupnoj fazi".

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/07/2018 18:06:13
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/07/2018 : 18:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Došo mi frend i kaže.
Zamisli mi drugi na svjetu, a kakva bi tek repka bila da se juga nije raspala, koja bi to momčad bila.
Subašić, Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinić, Brozović, Rakitić, Modrić, Rebić, Perišić, Mandžukić.



sad videh ovo;dobra fora.

međutim - ako se uzme u obzir da je ovde Domagoj Vida imenom,prezimenom i fizionomijom lobanje jedini autentični Hrvat, ovaj fazon se može sagledati i na neke druge načine.

Slovenci su uzeli prošle godine EP sa pet (ili 6) Srba u timu i Srbinom na kormilu;
Vi ste uzeli srebro sa upitnim brojem čistih Hrvata u prvoj postavi.
Pitanje je koliko bi se tu našlo srpskih krvnih zrbaca kad bi smo malo prokopali u zadnjih par generacija ovih igrača.
Koliko se sećam,a jako se dobro sećam,Subašić u šutiranju penala sa Dancima kreće na gol i prekrsti se na pravoslavan način
Perišić - klasično srpsko prezime;Modrić - ovom su barem jedna baba i bar jedan deda bili Srbi;Rakotić,Mandžukić...

Pa i bronza iz Francuske je malo i naša - ako ništa,a ono sigurno znam da je majka Roberta Prosinečkog iz Trnave kod Čačka - upoznao sam neku njegovu familiju (braća od ujaka u nekom drugom,trećem kolenu) koji su mi pokazivali slike sa Robertom i hvalili se slavnim rođakom;hvala bogu i imali su sa kim!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/07/2018 : 19:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ja nikako da pitam:
kad je bila ona frka sa prozivanjem rusko-ukrajinskih odnosa,akteri su bili Domagoj Vida i neki Ognjen kako_već;i upalo mi je u oko (ali sve zaboravim da pitam) ime ovog drugog - Ognjen;zar ima Hrvata koji se zovu Ognjen.



Ima. Ja znam, ili bolje znao sam, jednog Ognjena iz Slavonije.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 22/07/2018 : 21:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Anto, Ognjen Vukojević se intelektualac zove, pa ti je sad jasno da ni jedan Srbin ne bi imao nikakve veze sa vukovima u prezimenu.
Mislim da mu je Wolfgang Amadeus nešto u rodu jer od klasika najviše voli Thompsona.
Ne pada jabuka daleko od stable.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4699 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 22/07/2018 : 22:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by ivi skoj

Došo mi frend i kaže.
Zamisli mi drugi na svjetu, a kakva bi tek repka bila da se juga nije raspala, koja bi to momčad bila.
Subašić, Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinić, Brozović, Rakitić, Modrić, Rebić, Perišić, Mandžukić.



sad videh ovo;dobra fora.

međutim - ako se uzme u obzir da je ovde Domagoj Vida imenom,prezimenom i fizionomijom lobanje jedini autentični Hrvat, ovaj fazon se može sagledati i na neke druge načine.

Slovenci su uzeli prošle godine EP sa pet (ili 6) Srba u timu i Srbinom na kormilu;
Vi ste uzeli srebro sa upitnim brojem čistih Hrvata u prvoj postavi.
Pitanje je koliko bi se tu našlo srpskih krvnih zrbaca kad bi smo malo prokopali u zadnjih par generacija ovih igrača.
Koliko se sećam,a jako se dobro sećam,Subašić u šutiranju penala sa Dancima kreće na gol i prekrsti se na pravoslavan način
Perišić - klasično srpsko prezime;Modrić - ovom su barem jedna baba i bar jedan deda bili Srbi;Rakotić,Mandžukić...

Pa i bronza iz Francuske je malo i naša - ako ništa,a ono sigurno znam da je majka Roberta Prosinečkog iz Trnave kod Čačka - upoznao sam neku njegovu familiju (braća od ujaka u nekom drugom,trećem kolenu) koji su mi pokazivali slike sa Robertom i hvalili se slavnim rođakom;hvala bogu i imali su sa kim!

Pa kalo je moguće da je Srbija onda ispala u grupnoj fazi iako je imala 11 autohtonih Srbina, nešto tu ne štima

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5242 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 22/07/2018 : 22:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by ivi skoj

Došo mi frend i kaže.
Zamisli mi drugi na svjetu, a kakva bi tek repka bila da se juga nije raspala, koja bi to momčad bila.
Subašić, Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinić, Brozović, Rakitić, Modrić, Rebić, Perišić, Mandžukić.



sad videh ovo;dobra fora.

međutim - ako se uzme u obzir da je ovde Domagoj Vida imenom,prezimenom i fizionomijom lobanje jedini autentični Hrvat, ovaj fazon se može sagledati i na neke druge načine.

Slovenci su uzeli prošle godine EP sa pet (ili 6) Srba u timu i Srbinom na kormilu;
Vi ste uzeli srebro sa upitnim brojem čistih Hrvata u prvoj postavi.
Pitanje je koliko bi se tu našlo srpskih krvnih zrbaca kad bi smo malo prokopali u zadnjih par generacija ovih igrača.
Koliko se sećam,a jako se dobro sećam,Subašić u šutiranju penala sa Dancima kreće na gol i prekrsti se na pravoslavan način
Perišić - klasično srpsko prezime;Modrić - ovom su barem jedna baba i bar jedan deda bili Srbi;Rakotić,Mandžukić...

Pa i bronza iz Francuske je malo i naša - ako ništa,a ono sigurno znam da je majka Roberta Prosinečkog iz Trnave kod Čačka - upoznao sam neku njegovu familiju (braća od ujaka u nekom drugom,trećem kolenu) koji su mi pokazivali slike sa Robertom i hvalili se slavnim rođakom;hvala bogu i imali su sa kim!

Pa kalo je moguće da je Srbija onda ispala u grupnoj fazi iako je imala 11 autohtonih Srbina, nešto tu ne štima


Deset...a to je ipak mnogo
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 23/07/2018 : 04:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Imas pravo,sve sami Srbi u Hrvatskoj cak i Thompson
https://www.dnevno.hr/vijesti/regija/srbi-istrazili-korijene-poznatih-hrvata-srpskog-podrijetla-su-thompson-karamarko-dapic-982108/
Koja demagogija 😂😂😂😂😂😂😂

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29152 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 23/07/2018 : 06:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Recimo, Ognjen Kržić je hrvatski proslavljeni vaterpolo reprezentativac, ako je Ognjen čudno ime, što će tek biti za koju godinu kad stasa nova generacija Hrvata, koliko vidim i čujem danas je popularno davati nehrvatska imena, tako npr. ženina kolegica s posla ima 3 sina koji se zovu: Kimi, Manu i Dino Zizou, u kvartu ima djece s imenom Vinona (kako god da se piše) i slična, prijatelj iz osnovne ima Patricka (to je vrlo popularno ime) i Arianu, ujak Stefany...a nama kažu kako smo sinu dali egzotično ime (Zvonimir).

Ali da se vratim na temu sve ovo gore navedeno pokazuje kako nema smisla tražiti bilo što po imenima i prezimenima.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 23/07/2018 : 10:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by ivi skoj

Došo mi frend i kaže.
Zamisli mi drugi na svjetu, a kakva bi tek repka bila da se juga nije raspala, koja bi to momčad bila.
Subašić, Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinić, Brozović, Rakitić, Modrić, Rebić, Perišić, Mandžukić.



sad videh ovo;dobra fora.

međutim - ako se uzme u obzir da je ovde Domagoj Vida imenom,prezimenom i fizionomijom lobanje jedini autentični Hrvat, ovaj fazon se može sagledati i na neke druge načine.

Slovenci su uzeli prošle godine EP sa pet (ili 6) Srba u timu i Srbinom na kormilu;
Vi ste uzeli srebro sa upitnim brojem čistih Hrvata u prvoj postavi.
Pitanje je koliko bi se tu našlo srpskih krvnih zrbaca kad bi smo malo prokopali u zadnjih par generacija ovih igrača.
Koliko se sećam,a jako se dobro sećam,Subašić u šutiranju penala sa Dancima kreće na gol i prekrsti se na pravoslavan način
Perišić - klasično srpsko prezime;Modrić - ovom su barem jedna baba i bar jedan deda bili Srbi;Rakotić,Mandžukić...

Pa i bronza iz Francuske je malo i naša - ako ništa,a ono sigurno znam da je majka Roberta Prosinečkog iz Trnave kod Čačka - upoznao sam neku njegovu familiju (braća od ujaka u nekom drugom,trećem kolenu) koji su mi pokazivali slike sa Robertom i hvalili se slavnim rođakom;hvala bogu i imali su sa kim!



Užasne su ove ideje s prebrojavanjem zrnaca, "čistim" ovim ili onima, i idejom da su to sve zapravo drugi. Dobro Francuzi kažu: svi građani Republike su Francuzi.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5242 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 23/07/2018 : 10:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by ivi skoj

Došo mi frend i kaže.
Zamisli mi drugi na svjetu, a kakva bi tek repka bila da se juga nije raspala, koja bi to momčad bila.
Subašić, Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinić, Brozović, Rakitić, Modrić, Rebić, Perišić, Mandžukić.



sad videh ovo;dobra fora.

međutim - ako se uzme u obzir da je ovde Domagoj Vida imenom,prezimenom i fizionomijom lobanje jedini autentični Hrvat, ovaj fazon se može sagledati i na neke druge načine.

Slovenci su uzeli prošle godine EP sa pet (ili 6) Srba u timu i Srbinom na kormilu;
Vi ste uzeli srebro sa upitnim brojem čistih Hrvata u prvoj postavi.
Pitanje je koliko bi se tu našlo srpskih krvnih zrbaca kad bi smo malo prokopali u zadnjih par generacija ovih igrača.
Koliko se sećam,a jako se dobro sećam,Subašić u šutiranju penala sa Dancima kreće na gol i prekrsti se na pravoslavan način
Perišić - klasično srpsko prezime;Modrić - ovom su barem jedna baba i bar jedan deda bili Srbi;Rakotić,Mandžukić...

Pa i bronza iz Francuske je malo i naša - ako ništa,a ono sigurno znam da je majka Roberta Prosinečkog iz Trnave kod Čačka - upoznao sam neku njegovu familiju (braća od ujaka u nekom drugom,trećem kolenu) koji su mi pokazivali slike sa Robertom i hvalili se slavnim rođakom;hvala bogu i imali su sa kim!



Užasne su ove ideje s prebrojavanjem zrnaca, "čistim" ovim ili onima, i idejom da su to sve zapravo drugi. Dobro Francuzi kažu: svi građani Republike su Francuzi.


Jedino bitno je da je Hrvatska druga na svetu i da je igrala odlican nogomet.Sve posle i sve "oko" je deo folklora sa ovih prostora... citaj "nevazno"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 23/07/2018 : 10:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Bas to, uzmimo recimo Novaka, mater Hrvatica a otac Crnogorac, ali rodjen je u Beogradu i igra za Srbiju, bitno je kako se covjek osjeca a ne kakva su mu krvna zrnca..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16765 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/07/2018 : 10:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Neka prezimena vuku korijene od imena. Recimo Markovići od Marka, a Petrovići ( vjerojatno i Perišići, manji Petar ) od Petra, a to su latinska imena, dakle jasno je porijeklo.
Nije lijepo se sprdati od Vukojevića, prezime je vjerojatno vlaško, jer tko bi dao prezime po vuku. Dosta je onih koji su porijeklom Vlasi.
Ima dosta prezimena po nekakvom području: Zagorac, Primorac, Posavec, Posavac,, Šagovac.
Ima prezimena po zanimanju: Lončar – Lončarić, Lončarević, Kovač – Kovačić itd.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/07/2018 : 10:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER
Užasne su ove ideje s prebrojavanjem zrnaca, "čistim" ovim ili onima, i idejom da su to sve zapravo drugi. Dobro Francuzi kažu: svi građani Republike su Francuzi.


Na žalost svi građani Hrvatske nisu Hrvati. Prebrojavati krvna zrnca nema smisla. Čovjek po krvi može biti pola Mađar, a pola Crnogorac i opet biti Hrvat. Znam za puno takvih ljudi. Jedan poznanik mi je od oca Albanca, majke Srpkinje, a on je Hrvat. Čovjek je ono za šta se osjeća i za koju državu mu srce kuca. Ako percipiraš Hrvatsku kao svoju domovinu, navijaš za HR reprezentaciju ti si Hrvat. Tko zna koliko mađarske ili turske krvi ima u mojim venama (možda ništa, možda puno). Niti se smatram Mađarom, niti Turčinom niti mi smetaju takve pomisli. Ja sam rođen Jugoslaven i to ću biti do trenuka svoje smrti. Nikakva druga država nikada neće biti moja domovina bez obzira gdje živio i koja državljanstva imam. Znam da moja nacionalna pripadnost praktično više i ne postoji i znam da nije omiljena. I šta ja sada trebam? Da se povijem kako vjetar piri i budem nešto drugo. Ne. Ja nisam ta osoba i ponosim se time što nisam. Čovjek ima samo jednu majku, ona druga koliko god dobra bila zove se maćeha. Isto je i sa domovinom - jedna i jedina. I zato budite sreti što imate svoju domovinu, neprocjenjivo je to i čuvajte ju. Ja više nemam, razorena je u ratu i nestala. Živi samo u sjećanju.
I znam da je ovo politika. Pa i ne može tema HR nogometna reprezentacija biti lišna politke. U svakom slučaju nisam nikoga htio uvrijediti mada sam siguran da će biti i takvih. No, barem sada znate s kim imate posla.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 23/07/2018 10:51:03
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46483 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/07/2018 : 10:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Dosta t U talijanskoj enciklopediji iz 1936. piše da su stanovnici Dalmacije većinom Talijani koje su Slaveni slavenizirali.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 23/07/2018 : 10:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Mislim da Dalmatinci, Bosanci a posebice Srbi imaju u sebi najvise Turske krvi, mislim pogledajte samo fizionomiju, najvise bacamo na njih, a ove bajke sta si prodajemo je zbog toga sta ne mozemo prihvatiti cinjenicu da su ode bili 500 godina i jebali nas u dupe..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 23/07/2018 10:46:05
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/07/2018 : 10:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Bas to, uzmimo recimo Novaka, mater Hrvatica a otac Crnogorac, ali rodjen je u Beogradu i igra za Srbiju, bitno je kako se covjek osjeca a ne kakva su mu krvna zrnca..


Nemoguće je brojati krvna zrnca niti postoji metoda. U svima nama teče rimska, hunska, germanska, turska, slavenska i tko zna kakva krv. Ono si kako se osjećaš. Golman Subašić je Hrvat. Pa igra čovjek za HR reprezentaciju. Šta ćeš više od toga. Sve ostalo su gluposti. Ionako, Hrvat, Srbin, ista stvar. Upoznao sam dosta i jednih i drugih, nema nikakve razlike.
I upravo zato što svi govorimo jednim jezikom i potičemo sa istih zemljopisnih prostora, trebali bismo biti jedinstveni i složni. Gospodari na svojem, a ne tuđe sluge. A to će ići samo ako se opametimo svi zajedno. Dakle vjerovatno nikada.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 23/07/2018 10:54:43
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16765 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/07/2018 : 10:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Tko zna koliko mađarske ili turske krvi ima u mojim venama (možda ništa, možda puno). Niti se smatram Mađarom, niti Turčinom niti mi smetaju takve pomisli.




Kod Hrvata nešto i nema baš puno turske krvi, dosta je nekih drugih naroda došlo sa njima. Naročito Vlaha koji nisu nestali, tu su negdje, stopili se domicilnim stanovništvom.

U Bosni se jednu najbolji ćevapi ( valjda na svijetu ) a nije tursko jelo. Kako je ovo iransko jelo uopće dospjelo u Bosnu?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/07/2018 : 10:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Obi-wan

Tko zna koliko mađarske ili turske krvi ima u mojim venama (možda ništa, možda puno). Niti se smatram Mađarom, niti Turčinom niti mi smetaju takve pomisli.




Kod Hrvata nešto i nema baš puno turske krvi, dosta je nekih drugih naroda došlo sa njima. Naročito Vlaha koji nisu nestali, tu su negdje, stopili se domicilnim stanovništvom.

U Bosni se jednu najbolji ćevapi ( valjda na svijetu ) a nije tursko jelo. Kako je ovo iransko jelo uopće dospjelo u Bosnu?


Kod Hrvata možda i ne, ali u regiji (a ja o tome govorim) sigurno ima puno turske krvi. No, kakve to veze ima. Zato i jesmo dobri u sportu. Mješanje krvi dovodi do zdravijih ljudi. Nismo mi ni glupi ni lijeni. No, opet nam fali nešto da budemo kao Norveška, Njemačka, ili Nizozemska. Previše tog prokletog ponosa valjda i svatko sam gleda da što više ugrabi, a ne da stvori nešto trajno i dobro.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 23/07/2018 : 11:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Mislim da Dalmatinci, Bosanci a posebice Srbi imaju u sebi najvise Turske krvi, mislim pogledajte samo fizionomiju, najvise bacamo na njih, a ove bajke sta si prodajemo je zbog toga sta ne mozemo prihvatiti cinjenicu da su ode bili 500 godina i jebali nas u dupe..



Koga zabole.. bitno je kakav si covek. To je jedino merilo.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16765 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/07/2018 : 11:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Obi-wan

Tko zna koliko mađarske ili turske krvi ima u mojim venama (možda ništa, možda puno). Niti se smatram Mađarom, niti Turčinom niti mi smetaju takve pomisli.




Kod Hrvata nešto i nema baš puno turske krvi, dosta je nekih drugih naroda došlo sa njima. Naročito Vlaha koji nisu nestali, tu su negdje, stopili se domicilnim stanovništvom.

U Bosni se jednu najbolji ćevapi ( valjda na svijetu ) a nije tursko jelo. Kako je ovo iransko jelo uopće dospjelo u Bosnu?


Kod Hrvata možda i ne, ali u regiji (a ja o tome govorim) sigurno ima puno turske krvi. No, kakve to veze ima. Zato i jesmo dobri u sportu. Mješanje krvi dovodi do zdravijih ljudi. Nismo mi ni glupi ni lijeni. No, opet nam fali nešto da budemo kao Norveška, Njemačka, ili Nizozemska. Previše tog prokletog ponosa valjda i svatko sam gleda da što više ugrabi, a ne da stvori nešto trajno i dobro.



Naravno miješanje gena je poželjno. No, nekako i mi prihvaćamo tu uspavanost sa Zapada. Ali smo u sportu odlični.

Što se jela tiče ni kebab nije tursko jelo, nego opet iransko, a Turci su ga promovirali, a opet ne vole se baš sa Irancima, no biznis je biznis.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 23/07/2018 : 11:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb



Koga zabole..




Krugija i antu..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/07/2018 : 11:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
U vezi ćevapa.
Neki bi rekli da je to bosansko jelo. A turci bi vjerovano rekli da je tursko. Imaju i grci svoju verziju pod malo drugačijim imenom, siguran sam. Možda su i Perzijanci zdipili ideju od nekoga koga su pokorili.
Ničega novog pod kapom nebeskom...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 23/07/2018 11:12:25
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16765 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 23/07/2018 : 11:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

U vezi ćevapa.
Neki bi rekli da je to bosansko jelo. A turci bi vjerovano rekli da je tursko. Imaju i grci svoju verziju pod malo drugačijim imenom, siguran sam. Možda su i Perzijanci zdipili ideju od nekoga koga su pokorili.
Ničega novog pod kapom nebeskom...



Nije Tursko, barem za to jelo ne znaju oni u zapadnoj Turskoj, vjerojatno je preko Kurda prenošeno. Tko zna tko ga je izmislio, ali kebab i ćevapi su tradicionalno iransko jelo, kao i ćufte.
Go to Top of Page
Page: of 722 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.96 seconds. Snitz Forums 2000