forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Azijska kinematografija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 12/06/2011 : 08:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Otvaram ovaj topic za sve one koji su se zasitili holivudskih filmova.Azijska kinematografija(pogotovo korejska)je stvarno fenomenalna i tko god zeli moze preporuciti neki azijski film koji je gledao a da mu se svidio.Evo moje liste:

1.memories for murder
2.love exposure
3.i saw the devil
4.chaser
5.man from nowhere
6.oldboy
7.thirst
8.lady vengeace
9.shiri
10.tale of two sisters

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 12/06/2011 : 17:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message  Reply with Quote
a bittersweet life gledao po cetvrti put danas sa curom(ona prvi put xD) pa eto nek bude prva preporuka. meni je film odlican.

Deep into that darkness peering, long I stood there wondering, fearing,
Doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before..

Edited by - TORQUE on 12/06/2011 17:24:03
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 12/06/2011 : 18:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Fali Joint Security Area na toj listi :P

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 12/06/2011 : 18:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message  Reply with Quote
sve sa Byung-hun Lee je za pogledat :)

Deep into that darkness peering, long I stood there wondering, fearing,
Doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before..
Go to Top of Page

Sandman.
New Member



Serbia
209 Posts

Member since 21/10/2008

Posted - 12/06/2011 : 21:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Sandman. a Private Message  Reply with Quote
Preporucujem kudikamo poznati House Of Flying Daggers.To je prvo sto mi padne na pamet kad se pomene azijski film.
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 13/06/2011 : 00:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

gledam

xxx takodje



*uncensored*
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16193 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 13/06/2011 : 00:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Mou gaan dou

http://www.imdb.com/title/tt0338564/


Po njemu je Skorseze snimao Departed.

Ne znam koja verzija mi je bolja. Fenomenalne i jedna i druga.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 13/06/2011 : 15:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Caleb definitivno se ne slazem s tobom.Departed je u najmanju ruku smjesan u odnosu na Infernal Affairs (Mou gaan dou).
Skorseza pravo volim, ali nisam mogao da vjerujem da ce raditi remake i to bez imalo nekog svog smeta.Kao da je napravio Copy - Paste i preskocio neke djelove (jako bitne djelove) A jos treba uzeti u obzir to da je Infernal Affairs triologija, tako da ... Neuporedivo je bolji od Departed

Inace volim azijsku kinematografiju,evo nekih koji se trenutno mogu sjetiti ... Oldboy, Infernal Affairs (triologija), Hero, House Of Flying Daggers, Musa: The Warrior, rouching Tiger, Hidden Dragon, Tae Guk Gi: The Brotherhood of War, A Tale of Two Sisters, The Killer (1998), Memories of Murder, Red Cliff (1,2), Ip Man (1,2), Audition, Ringu, Seven samurai, The Warlords, 3-Iron, Mother(2009) ...

Stvarno ima gomila toga, i mislim da imaju izuzetno jaku kinematografiju, jednu od najjacih na svijetu.

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 13/06/2011 : 15:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Meni je Departed isto isforsirano sranje. Infernal Affairs mi je mnogo bolji film, ne svidja mi se sto je Departed isto uzeo neke "kreativne slobode" sa scenariom, pogotovo u raspletu.

I jos dobi oskara. Jedini deo gde je departed bolji : Shipping up to Boston :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 13/06/2011 : 16:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message  Reply with Quote
tocno to. tesko sranje je remake.

Deep into that darkness peering, long I stood there wondering, fearing,
Doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before..
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 13/06/2011 : 17:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Meni je Departed odličan.

Original nisam gledao. Ali budem. I još neke filmove s ovog topica.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 13/06/2011 : 19:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Odlican topic!
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 13/06/2011 : 19:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Meni je pravo zao sto je Scorsese nakon toliko odlicnih filmova, dobio oskara za remake.Mislim da je puno prije zasluzio oskara, a za ovaj film definitivno nije ni blizu toga, a sto se tice azijske kinematografije, mislim da mnogi ljudi ima predrasude.Dobar dio mog drustva cim vidi da je azijski film nece da gleda, kao ne voli takve filmove (a nema pojma koja je vrsta filma),a vecina voli neke filmove kao ne znam ... Departed, The Ring, The Eye (ne mogu se trenutno sjetiti drugih remakea sto su radili ameri)
Znaci ciste predrasude.Ameri su uradili remake e to cemo pogledati, a ne valja zato sto ga je radio neko iz Azije ...

I definitivno ko nije gledao Tae Guk Gi: The Brotherhood of War nek pogleda.To je po meni jedan od najboljih ratnih filmova ikada snimljen.


http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/

Edited by - Garfield_Mo on 13/06/2011 19:28:19
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 13/06/2011 : 19:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo
I definitivno ko nije gledao Tae Guk Gi: The Brotherhood of War nek pogleda.To je po meni jedan od najboljih ratnih filmova ikada snimljen.



Meni se Taegukgi nista nije svideo, a ocekivao sam svasta. Korejanski Saving Private Ryan, sa sve shakeycamom i "emocijama", te lik koji ne zna sa ce pa skace sa strane na stranu.

Bolji film o korejskom ratu je kineski Assembly, po meni barem.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 13/06/2011 : 19:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Meni licno Saving Private Ryan nije nista posebno.Mislim da su ga previse digli, ali to je stvar ukusa, a sto se tice ovoga drugog meni je vrh :)

Ovaj Assembly nisam pogledao, ali definitivno cu pogledaati.

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 14/06/2011 : 17:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
3 Iron
Three Extremes
Sympathy ForLady Vengeance
Sympathy for Mr. Vengeance
Audition
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 20/06/2011 : 20:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
klasika od preporuka, ali ajmo malo zakopat po toj kinematografiji...........

ak zemem u obzir same zadnjih 20 let (a i to je pune) na prvom mestu bi del filmove genijalca Kar Wai Wonga. Njegov najimpresivniji film mi je "Dung che sai duk"!
Japan........pa svakak Johnny To i njegov "Ludi Detektiv", a od zajebantskih Noboru Iguchijeva "Kataude mashin gâru"! Od starih majstora tu je navek prisutan Shôhei Imamura cija je "Jegulja" 90-tih odnesla zlatnu palmu!

evo, za pocetak 15-tak vrhunski naslova ;)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 14/01/2012 11:58:51
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/06/2011 : 20:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

Japan........pa svakak Johnny To i njegov Ludi Detektiv,


Johnnie To je hongkonški, a ne japanski filmaš.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 20/06/2011 : 21:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
onda honkonski (:

nemam pojma zakaj sam stalno mislil da je japanski, a jos da nema MoC-ovo izdanje istog filma doma........

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 20/06/2011 21:41:20
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 24/06/2011 : 21:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Pogledao korejski film The host.Odlican miks drame,horora i komedije.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/06/2011 : 11:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nakon deset godina
gledanja azijata
mogu reći da su laganini
OUT

osim koreanaca koji iznenade uvijek

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 25/06/2011 : 12:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message  Reply with Quote
Miikeovi filmovi uvijek iznenade.

Deep into that darkness peering, long I stood there wondering, fearing,
Doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before..
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 25/06/2011 : 13:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Navest ću samo novije hitove i par starijih, a azijsku kinematografiju pratim redovito:

Detective Dee, Detective K, Soo, Outlaw, Moss, No Doubt, Yellow Sea, Secret Reunion, Seven Days, Attack The Gas Station, Save The Green Planet, Confessions, M, Duelist, Nowhere To Hide, Outrage, Man of Vendetta, Black Kiss, Hypnosis, Casshern, Butterfly Murders, Taoist Wizard, Bedevilled, Some, Dream Home, White Night, Troubleshooter, Accidental Kidnapper, Bayside Shakedown trilogy, Umizaru trilogy, Sex and Zen tetralogy, Sex is Zero duology...

Ma ima toga puno, ne da mi se ni pisat više, ovo su oni koji mi prvo padaju na pamet. Naravno, isključija san ultrahitove poput Memories of Murder, Brotherhood of War ili JSA. Uživajte ljudi, azijska, pogotovo južnokorejska kinematografija je izvrsna.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

d.r.p
Senior Member

1598 Posts

Member since 09/08/2007

Posted - 25/06/2011 : 14:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Send d.r.p a Private Message  Reply with Quote
Kad god zapadnem u kreativnu blokadu "skidanja" filmova okrenem se azijskoj kinematografiji.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/06/2011 : 11:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Memories of Murder, Brotherhood of War ili JSA
odlični naslovi

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 26/06/2011 : 11:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Pogledajte "Audition", to je zadnje što pogledah od azijata. Lijepo poremećen film...

...
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000