forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Opskurni gradovi 1 - 4
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 28/02/2012 : 07:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Opskurni gradovi 6/10
Bedemi Samarisa- grad sa pomičnm stijenama. Urbikandska groznica- mala kocka na stolu koja rastući u nedogled na kraju nestaje
utječući na sve aspekte života u gradu. Toranj- zanimljiva priča o održavatelju jednoga ogromnog tornja sa nezanimljivim završetkom.
Putovanje u Armiliju- zanimljiva avantura sa dirižbalom i još tri kratke priče... Sve u svemu, nije me previše oduševilo...
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 03/06/2012 : 23:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sva četiri i sviđaju mi se, iako ću morati pročitati još jednom da sve sjedne na svoje mjesto. Baš ima nešto mistično u cijelom serijalu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/06/2012 : 22:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Osećaj neiscrpnosti opusa - Brüsel ili Bruxelles
(Benoît Peeters & François Schuiten: Opskurni gradovi)

Esej by Zoran Đukanović


Ući u Opskurne gradove je kao ući u san koji dugo traje. Mogu se isto tako uporediti s ogromnom katedralom (čak i vizuelno, to je sasvim opravdano). Prilazili joj od spolja ili iznutra, ostajemo gotovo nemi pred njenom složenošću i lepotom koju su stvorili dvojica tihih opsenara i čarobnjaka, Benoît Peeters i François Schuiten...



“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/08/2012 : 11:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Procitao Urbikandska groznica. Dosadnikav strip, iako je ideja odlicna.
Crtez jako dobar.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 10/10/2012 : 11:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Autor dolazi na CRŠ, jedva čekam. Ovo mi je jedan od dražih stripova, i izdanje je prekrasno, a sad će biti uljepšano i s potpisom. :)

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5231 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 11/10/2012 : 20:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Opskurni gradovi 6/10
Bedemi Samarisa- grad sa pomičnm stijenama. Urbikandska groznica- mala kocka na stolu koja rastući u nedogled na kraju nestaje
utječući na sve aspekte života u gradu. Toranj- zanimljiva priča o održavatelju jednoga ogromnog tornja sa nezanimljivim završetkom.
Putovanje u Armiliju- zanimljiva avantura sa dirižbalom i još tri kratke priče... Sve u svemu, nije me previše oduševilo...



Procitao samo Bedeme Samarisa...ne i ostala tri...nekako sam hteo ostaviti vremena,ne da sve procitam odjednom...cudni stripovi sa ovom Kafkijanskom atmosferom...ako je suditi po samarisu nikako losi, ali jako sporo se citaju...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/10/2012 : 09:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Opskurni gradovi su mi sasvim pristojni stripovi.Niti su me razočarali,niti oduševili.Da je kraj u Bedemima Samarisa i u Tornju bio po mom ukusu, možda bih se i oduševio, ovako sam samo zadovoljan uloženim novcem.

1.Bedemi Samarisa - strip koji se brzo čita, odlične atmosfere;jako mi je bio zanimljiv do poslednje stranice.Nažalost,način na koji sam ja razumeo kraj mi je donekle pokvario celokupan utisak.
Tajne Pahrija - 1. priča ok, 2.mi nije legla

2.Urbikandska groznica - najbolji strip iz ove ture.

3.Toranj - žao mi je što mi se kraj nije svideo, da ne kažem što ga nisam razumeo; da jeste, ovaj bi mi strip bio pravo otkrovenje.

4.Putovanje u Armiliju - super ideja za strip (kao uostalom i kod prethodna tri albuma).Prvo sam se začudio zašto je priča prilagođena mlađem uzrastu (za razliku od ostalih Opskurnih gradova), ali se onda setih zašto je to tako, odnosno ko ju je napisao, i sve je leglo na svoje mesto.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 01/04/2013 : 23:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Nadasve neverovatan i cudan serijal... izuzetno zanimljive price koje ti daju mogucnost slobodnog tumacenja i razumevanja radnje i toka stvari tokom citanja svake knjige... da bi na kraju svake od njih dosao tamo gde je ovaj sjajan dvojac i zeleo da te odvede. Crtez je apsolutno maestralan i iskreno sam uzivao u svakoj stranici...
Ako bih morao da izdvojim jednu knjigu, onda bi to bila treca (Toranj)... slojevita i vrlo interesantna epizoda po svim aspektima, sa neobicnim detaljima...
Ono sto mi sa jedne strane nedostaje, a sa druge upravo daje tu draz i uzivanje u citanju, jeste nedostatak uvida u celinu... gde ovo vodi, sta ce sveukupno da zaokruzi pricu o gradovima, da im da smisao i koja sustina proizilazi iz svega... verujem da ce ostatak serijala da pomogne u razumevanju navedenog...
Uistinu neobican... neobican... strip serijal...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29525 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/09/2013 : 19:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
procitao prvu knjigu
odlicno i slojevito,
procitat cu ponovno danas/sutra da pohvatam izgubljene konce, jer je preslojevto djelo za jedno citanje
prva prica najbolja, druge mi nisu bas sjele, nekako su... nezavrsene

jedino me uzasno izritirao onaj rukopis u zadnjoj priči, odustao sam nazivciran nakon par pisama
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 11/09/2013 : 22:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Za Markosa:
Pretpostavljam da će se u devet predviđenih albuma, pored prva četiri, naći:
5. Brüsel
6. L'enfant penchée
7. L'ombre d'un homme
8. La frontière invisible (integral)
9. La Théorie du grain de sable (integral)

Odnosno, da za sada nije u planu SOUVENIRS DE L'ETERNEL PRESENT? Ovaj album se vodi kao dodatak, razmišljam da ga uzmem.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28896 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/09/2013 : 23:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da, tako ce ici. Dodatci su isto u planu, ali vjerojatno ne tako brzo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3316 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 02/11/2021 : 10:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Toranj

Odličan s fantastičnim krajem koji sve objašnjava. Baš mi je fino leglo nakon Muške može.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2499 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 02/11/2021 : 10:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Toranj je i najbolji od svih 9 integrala. Barem meni.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/11/2021 : 11:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Toranj je i najbolji od svih 9 integrala. Barem meni.



toranj dominira
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



410 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 02/11/2021 : 11:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Šteta što je prvi broj rasprodan, morat ću malo proći po striparnicama jer se po previewu čini jako zanimljiv.

Edited by - Odoakar on 02/11/2021 11:32:49
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3316 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 02/11/2021 : 12:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Koji dio je najsličniji Tornju od preostalih osam?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1662 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 02/11/2021 : 12:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Po meni tri najbolja: Toranj, Urbikandska groznica i Nagnuto dijete. Pa onda ostali, s tim što Teorija zrna pijeska malo odudara, jer se oslanja na magiju, ali i dalje jako dobro uklopljen u ceo serijal i Putovanje u Armiliju koji mi je nekako najslabiji.
I svi su različiti. Nemaš neki kao Toranj. A opet i ne mnogo drugačiji.

Resistance is futile.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6022 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 09/03/2023 : 11:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prva 2 i pol albuma. Zanimljivo prije svega zbog crteža, ali nismo (još) kliknuli sa Gradovima očito. Previše je to nejasno, otvoreno, ne znaš kamo će ići. Raspleti (bar meni) teško razumljivi. Možda kad pročitam sve bude bolje.

Samo izdaje bonbona. Papir odličan, jedino je font u oblačićima sa rukopisom malo teže čitljiv).

Crtež je poseban, mislim da je ovo jedini strip gdje su pozadine i akhitektura puno zanimljivije od samih likova. S te strane odlično.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6022 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 09/03/2023 : 11:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
btw - ako vas put zanese u Brisel, obavezno posjetiti striparnicu Brusel u strogom centru grada. Interier uglavnom kao iz istoimenog albuma Opskurnih gradova, znači malo posebno i drukčije nego što je uobičajeno.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000