forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Anime preporuke
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

itachi1uchiha
Starting Member



Serbia
98 Posts

Member since 08/03/2010

Posted - 01/07/2011 : 22:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Send itachi1uchiha a Private Message  Reply with Quote
Mislim da ako bi stavio ovo u Film&TV bilo vredjanje anime-a, napravio sam ovu temu sa ciljem da otvorim oci stripasima, i da pomognem mangasima da jos vise pogledaju i procitaju
Ovo je u jednu ruku i manga a i anime thread, jer oduvek su oni povezani...

Tema ove teme je, da vi kazete kakve volite filmove, zanrove, stilove, dob radnje, i ostalo, i ja vam, kao i drugi dobrovoljni clanovi preporucim koje da pogledate (,kao i da procitate ako ima sta, al tu je 'manga preporuke' thread) , uz kratak opis, i ako treba link za gledanje(ako se nadje :D)
(molim moderatore da ne premestaju temu ako ne mora, jer msm da ovde pripada ^^ )


Al, evo jedne sveze preporuke,The Disappearance of Haruhi Suzumiya pogledao sam ga jos kad je izasao, sjajan je, malo je mindfu*k, al jako malo, jako lep crtez, animacije realne, nema glitchova, a radi se o tome da se za ..

no spoiler, gledajte xD



http://www.youtube.com/watch?v=QAyCTepec4c A EVO I TRAILERA CLICK

evo i wiki, pa malo preskocite,pa vidite ako vas zanima, a siguran sam da hoce
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Disappearance_of_Haruhi_Suzumiya


A imam lepu vest... ima na YT 1080p full movie, sa SUBBOM :D, tak da ne treba skidati!

http://www.youtube.com/watch?v=fka2teeLDU8 !!!

Yes Osifer

Edited by - itachi1uchiha on 01/07/2011 22:48:21

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 01/07/2011 : 23:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Uhm, neka fala. Od Melanhonije Haruhi Suzumije sam odustao posle trece jedva svarljive epizode. Izuzetno (i namerno) glupo a usto i nije narocito smesno. Meh i way overhyped.

Edited by - Grujah. on 01/07/2011 23:06:56
Go to Top of Page

itachi1uchiha
Starting Member



Serbia
98 Posts

Member since 08/03/2010

Posted - 01/07/2011 : 23:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send itachi1uchiha a Private Message  Reply with Quote
Hahahhaha .. teska je , al veruj mi film je bolji :)
Al bice jos preporuka, siguran sam da ce ti se nesto svideti...
Sad odo da dzonjam, treba raditi za stripove, a sutra cu malo iznenadjenje da napravim, kolko se to moze tako nazvat :) sve u svemu prijatno je

Yes Osifer

Edited by - itachi1uchiha on 01/07/2011 23:14:32
Go to Top of Page

itachi1uchiha
Starting Member



Serbia
98 Posts

Member since 08/03/2010

Posted - 03/07/2011 : 14:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send itachi1uchiha a Private Message  Reply with Quote
Evo ga, pa uzivajte


Yes Osifer
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 03/07/2011 : 21:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Ima li ovo subtitle ako se skine? Inače, super su ti preporuke. Zarazio sam se sa Battle Royale.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

itachi1uchiha
Starting Member



Serbia
98 Posts

Member since 08/03/2010

Posted - 03/07/2011 : 23:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send itachi1uchiha a Private Message  Reply with Quote
Huu :D mislio sam da niko ne gleda moje postove xD

Hvala , drago mi je da ti se svidja, a sto dublje zalazis, vise ce te vuci, veruj mi :D

Hehe,moras traziti.. Ja ti tu nmgu skoro nis pomoci jer to zavisi od videa koji si skino.. ako mislis na srp/slo/cro/bos sub, pokusaj na ovim sajtovima:

http://www.podnapisi.net/cyr/sam-w-zu-2009-titlovi-p1120314

http://www.allsubs.org/subs-download/summer-wars-2009-iguana-cd-1/3635736/

http://www.allsubs.org/subs-download/summer-wars-2009-iguana-cd-2/3639098/

http://www.allsubs.org/subs-download/sam-wzu-2009-subrip-serbian-subtitle-summer-wars-iguana-cd-1-2/3576168/

http://titlovi.com/titlovi/sam--w-zu-aka-sama-wozu-aka-summer-wars-121226/

Ovo je sve sto sam nasao...Al skoro su svi isti kolko sam primetio...

Sve u svemu,najvise se isplati da skines HardSub, u prevodu anime koji ima ugradjen subtitle, bez eksternih fajlova...

I,da prover PM ;)


Yes Osifer
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 06/07/2011 : 11:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Gospon Lasica, jeste se na kraju uspjeli preplatiti na američki Shonen Jump?

A što se tiče on-topica:
"Suzumiya Haruhi" sam gledao seriju, a ajde baš ću pogledat i film.
Samo što ne vidim baš titlove na ovom linku što si ga gore dao. To je engleska sinkronizacija? (nemam zvuk ovdje)
Da se opet vratim na seriju - ako se dobro sjećam bilo je malo zafrknuto gledat jer redosljed prikazivanja epizoda nije kronološki redosljed.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/07/2011 : 11:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

Da se opet vratim na seriju - ako se dobro sjećam bilo je malo zafrknuto gledat jer redosljed prikazivanja epizoda nije kronološki redosljed.


Ovisi koju si verziju serije gledao. Naime, kasnije je snimljena nova "sezona" od 14 epizoda, koje su prikazivane zajedno sa prvom sezonom. Na način da su bile izmiješane stare i nove epizode, i to poredane kronološki.

Tako je dobiven jedan integralni serijal od 28 epizoda.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_The_Melancholy_of_Haruhi_Suzumiya_episodes#2009_version

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 06/07/2011 : 11:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
skroz zajebano
gledao sam samo 13-15 epizoda tako da držim da su to ove ne-kronološkim redoslijedom

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2940 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 06/07/2011 : 11:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Nabasao na ovo, ludi poljaci, soundtrack odličan:

http://www.youtube.com/watch?v=FYqJfbwQ6Qk&feature=related




https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

itachi1uchiha
Starting Member



Serbia
98 Posts

Member since 08/03/2010

Posted - 06/07/2011 : 12:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send itachi1uchiha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

Gospon Lasica, jeste se na kraju uspjeli preplatiti na američki Shonen Jump?

A što se tiče on-topica:
"Suzumiya Haruhi" sam gledao seriju, a ajde baš ću pogledat i film.
Samo što ne vidim baš titlove na ovom linku što si ga gore dao. To je engleska sinkronizacija? (nemam zvuk ovdje)
Da se opet vratim na seriju - ako se dobro sjećam bilo je malo zafrknuto gledat jer redosljed prikazivanja epizoda nije kronološki redosljed.



ahahhaha nisam,al redovno kolko mogu kupujem preko e-shopova,iako mi se uopste ne isplati xD


Bushido ftw

Yes Osifer
Go to Top of Page

Gand
Advanced Member



Croatia
3025 Posts

Member since 20/03/2002

Posted - 08/07/2011 : 11:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gand's Homepage  Send Gand a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove
Samo što ne vidim baš titlove na ovom linku što si ga gore dao. To je engleska sinkronizacija? (nemam zvuk ovdje)





Go to Top of Page

itachi1uchiha
Starting Member



Serbia
98 Posts

Member since 08/03/2010

Posted - 10/07/2011 : 21:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send itachi1uchiha a Private Message  Reply with Quote
Hvala Gand za 'pointing up'

Jos malo pa spremam novu preporuku, ova ce biti malo specificna ;)

Yes Osifer
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
691 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 20/08/2011 : 10:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
Umineko No Naku Koro Ni(prev. Kad Galebovi zaplaču)

http://www.youtube.com/watch?v=MDQvhN54h7s

A evo i pune verzije odjavne špice:

http://www.youtube.com/watch?v=MMM_BPTYglM

Radnja prati obitelj Ushiromiyu i njihovo okupljanje kod obiteljskog patrijarha Kinza na njegovom otoku Rokkenjima.Kinzo polako umire i obitelj se dogovara što će i kako će s njegovim nasljedstvom.No kako ispada,Kinzo je zapravo jedan jako interesentan tip s interesom za crnu magiju i odluči uskrsnuti svoju ljubavnicu,vješticu Beatrice(čit. beatriče).Kako bi uskrsnuće uspjelo,12 ljudi se mora žrtvovati,a članova obitelji ima toliko,pa i više.U prvom arc-u pratimo Kinzovog unuka Battlera koji pokušava dokučiti tko ubija sve ostale članove obitelji i kakve to ima veze s glasinom o Beatrice.Na kraju,ona uspije uskrsnuti i mali broj preživjelih povjeruje u njeno postojanje,osim Battlera koji odbija vjerovati u vještice.Ovo jako zainteresira Beatrice koja se odluči poigrati s Battlerom i ponoviti tu zlokobnu večer više puta sve dok Battler ili ne povjeruje u vještice ili nekako dokaže da je normalno ljudsko biće počinilo sva ta ubojstva.Stvari se polako kompliciraju kako u svakom arc-u (koji prati svaku ponovljenu večer) Beatrice dovodi sve više svojih sluga i kolega vještica,time čineći priču sve više konfuznijom.
Ovo je inače bazirano na istoimenom vizualnom romanu(tj. romanu na CD-u) koji se sastoji od 8 dijelova,dok anime prati prva 4.
Dakle,ako volite mystery triler s elementima fantasya(ili kako priča ide dalje,fantasy s elementima mystery trilera),ovo vam preporučam.

My username was a mistake.

Edited by - Lucy Liu on 20/08/2011 10:54:40
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
691 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 20/08/2011 : 11:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
A za vas s posebnim ukusima,imam Eiken:

http://www.youtube.com/watch?v=efB2G3puh6Y

Radnja je prilično jednostavna:srednjoškolskom luzeru Densukeu ništa ne ide od ruke,a stvari nimalo neće postati bolje kad biva uvučen u školski Eiken klub kojeg vodi golema(u svakom aspektu) Kirika.Sve cure u klubu se zaljube u Densukea(uključujući profesoricu koja vodi klub pa čak i Densukeovu sestru),no on samo želi svoju ljubav Chiharu,koja je,gle slučaja,isto član kluba.
I da,skoro sve cure imaju divovske sise.Čak i jedna 12-godušnjakinja,ali o tome bolje da ne pričamo.

My username was a mistake.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 31/10/2011 : 13:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Odličan:
http://www.imdb.com/title/tt0388473/

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 31/10/2011 : 13:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Satoshi Kon, velemajstor. Prerano nas je napustio, pasmater :(
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
691 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 08/12/2011 : 02:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
Sayonara, Zetsoubu-sensei(prev. Doviđenja, gospodine Očaju ["gospodin" u smislu učitelja])

http://www.youtube.com/watch?v=OM8ODecbuhA

Kratki opis: Kao "Negima!",ali bez magije,i puno mračnije i izopačenije.

Dugi opis: Nozomu Itoshiki je pesimističan i depresivan učitelj koji jednog dana odluči okončati sve i objesiti se.No,spasi ga super-pozitivna i jezivo optimistična Kafuka Fuura koja tvrdi da se on samo htio učiniti višim. On pobjegne i sljedeći dan postaje razrednik 2H, u koji,gle slučaja, ide i Kafuka.Ovako započinje suluda i šašava crna komedija predvođena suicidalnim učiteljem kojeg i najmanja sitnica tjera u očaj(ponekad i u samoubojstvo), i njegovim razredom punim cura,svaka s vlastitim poremećajem:
-Kafuka Fuura> kao što sam spomenuo,prevesela i najverojatnije psihotična
-Chiri Kitsu> ima stvarno opak opsesivno-kompulzivni poremećaj
-Kiri Komori> nikad ne izlazi iz svoje sobe iz straha prema vanjskom svijetu; sada živi u raznim skučenim mjestima svoje škole
-Kaere/Kaede Kimura> američka učenica na razmjeni s poremećejem ličnosti;prva je Kaere, stereotipna američka gadura, a druga je Kaede,smirena i staložena Japanka
-Maria> 12-godišnja ilegalna imigrantica koja,zahvlajujući beskućnom učeniku koji joj je prodao vlastiti identitet, sad ide u srednju školu
-Abiru Kobushi> zbog svoje prevelike ljubavi prema životinjama (i fetišu za njihovim repovima),često je u povojima,zbog čega mnogi misle da je žrtva obiteljskog nasilja (što je naravno,daleko od istine)
-Nami Hitou> jedina normalna cura u razredu, što njoj ne paše
-Matoi Tsunetsuki> čim upozna svog učitelja,opsesivno se zaljubi u njega; do te mjere da se oblači poput njega i posvuda ga slijedi (čak i u muški WC)
-Harumi Fujiyoshi> cura koja toliko voli gay mange da ih čita i tijekom sata
-Meru Otonashi> slatka i sramežljiva cura koja zbog svoje sramežljivosti jedino može komunicirati preko mobitela...što bi bilo u redu da joj poruke nisu opako uvredljive
-itd.

Puna pozadinskih gegova, suludih scena i još luđih likova, SZS je za svakoga tko voli malo čudnosti u svojim animeima...a vjerujte mi, čudnosti ovdje ne nedostaje.

My username was a mistake.

Edited by - Lucy Liu on 08/12/2011 02:12:31
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/12/2011 : 02:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
i ja bi rado u taj razred

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 09/12/2011 : 15:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
Deluje interesantno... baci cu pogled...

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
691 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 10/12/2011 : 09:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
Kad sam vas već zainteresirao...


Panty and Stocking with Garterbelt

http://www.youtube.com/watch?v=EZRo8Z1Ser8

(doduše,to nije dovoljan pogled na koliko je lud ovaj anime,pa vam dajem ovo:)

http://www.youtube.com/watch?v=LHjq1GPswZA&feature=related

Anime u stilu američkog crtića. Negdje između raja i pakla leži Daten City, kojeg opsjedaju razni duhovi i demoni. Raj zato šalje dva anđela (koji su sve samo ne to) da se riješe tih duhova; sestre Panty i Stocking. Panty je luda za muškarcima i nevjerojatno promiskuitetna (njen cilj je sexati se s 1000 muškaraca...ne,stvarno), dok Stocking ima neutaživu glad za slatkišima. Kroz svaku epizodu one se moraju suočiti s demonima koji dolaze u raznim oblicima; od divovskog čudovišta od gov...pardon, izmeta, do demona koji jede donje rublje, od zlih sestara koje slijede "the rules" (ili kako one kažu "RRRRUURRRU") do demona nastalih od odbačene sperme...
Tu je i njihov vođa, crni svećenik (i perverznjak) Garterbelt, njihov nesretni pas Chuck i njihov prijatelj Brief koji ih slijedi u njihovim apsurdnim avanturama.

Jedan od najbizarnijih animea nastalih od Studija Gainax (a to stvarno govori puno), ovaj anime će vas natjerati da se pitate na kojim drogama je nastao (iako ima glasina da su autori bili pijani kad su ga smišljali), i baš možda će vas iz tog razloga natjerati da pogledate još...

My username was a mistake.

Edited by - Lucy Liu on 10/12/2011 09:43:37
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 06/01/2012 : 22:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Kaže anime preporuke pa recimo da je ovo dovoljno blizu jer zbilja tražim preporuke :D

Elem, Bleach anime.

Pogledao Substitute arc (ilitiga epizode 1-14). Neloše, mada ništa spektakularno. Vješto ubačen humor a da opet bude 'ozbiljno' kad zatreba. Sviđaju mi se likovi - nisu sad ništa spektakularno ali zadrže pažnju i zabave.

E sad, isplati li se gledati dalje? Pitam jer sad slijedi taj zloglasni Soul Society arc za koji kažu da se činilo da mu nikad kraja neće biti. Također, za filler arcove sam čitao da se komotno i bez njih može, tj da em ne vrijede vremena em se ne gubi ništa propuštanjem istih. To točno?
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 07/01/2012 : 10:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Preporuke? Dragon Balla nikad dosta.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 07/01/2012 : 10:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Dragon Ball već gledam :D

Zanimalo me samo da li netko odavdje ima već iskustva s Bleach animeom.
Go to Top of Page

dejd
New Member

135 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 09/01/2012 : 14:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dejd a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sandyboy

Kaže anime preporuke pa recimo da je ovo dovoljno blizu jer zbilja tražim preporuke :D

Elem, Bleach anime.

Pogledao Substitute arc (ilitiga epizode 1-14). Neloše, mada ništa spektakularno. Vješto ubačen humor a da opet bude 'ozbiljno' kad zatreba. Sviđaju mi se likovi - nisu sad ništa spektakularno ali zadrže pažnju i zabave.

E sad, isplati li se gledati dalje? Pitam jer sad slijedi taj zloglasni Soul Society arc za koji kažu da se činilo da mu nikad kraja neće biti. Također, za filler arcove sam čitao da se komotno i bez njih može, tj da em ne vrijede vremena em se ne gubi ništa propuštanjem istih. To točno?



substitute arc je baš to što si rekao. 17 ep bi te trebala zaintrigirati i cijeli soul society arc posli toga je odličan. Bount arc i ostali filleri su smeće, zaobiđi.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 01/03/2012 : 15:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Da li se film Dragon Ball 01 - Curse of the Blood Rubies može gledati nesmetano od redovne serije? A došao sam negdje do 50-te epizode.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000