forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor u građanskom ratu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 14/07/2011 : 16:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

[quote]Originally posted by Solid Snake

IRA(Zagor je Irac pa se bori za slobodu Irske)

Sad znam zasto mi je toliko antipatican, fenijansko govno :P

Q : Koliko je krompira potrebno da se ubije Zagor ?
A : Nijedan.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/07/2011 : 16:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem


Rekao bi da su mu godine rane 40-te,a radnja oko 1840 i neka...rodio se 1799 ili 1800 na pragu stoljeca,a kumovi su bili Mark i Blek koji se poznaju sa starim Mikeom iz fajta protiv crvenih kaputasa.
A kako je Rody vec bio imao sina koji je otisao na istok na skolovanje i bio je uvijek ljubomoran na malog Patricka vratio se kao Supermike,a ime je svom sinu dao po "stricu" Mikeu Wildingu po Patrickovom ocu kako bi mu se oduzio sto je Mike jednom ubio pumu koja ga je htjela rascerciti kraj potoka.
Kasnije se ne moze ni mjeriti ni sa "Dinastijom" ni "Dallasom" kako se zapetljalo!


Rodio se oko 1800, radnja se odvija oko 1830.
Ne treba zaboraviti da se radnja odvija u fiktivnom svijetu, kako nam autori stalno napominju. Tu je sve moguce, pa mozda cak i to da Indijanci jednog dana ne budu istrebljeni.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/07/2011 : 16:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Rodio se oko 1800, radnja se odvija oko 1830.
Ne treba zaboraviti da se radnja odvija u fiktivnom svijetu, kako nam autori stalno napominju. Tu je sve moguce, pa mozda cak i to da Indijanci jednog dana ne budu istrebljeni.


Da i tu se srece u paralelnom svijetu sa Neverom koji ga kasnije gleda kroz okno portala kako lezi "mrtav" ili ranjen..
Svasta,jos nam treba izdanje tipa Marvelovih "What if..."

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 14/07/2011 : 16:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Sigurno je doba poslije Alamoa jer je netko rekao jednom kako su neki dobrovoljci branili misiju u Texasu i bili ubijeni,ne znam koja je to epizoda,nesto sa Sivim vukom,Komanchem..valjda..
Znaci poslije 1835 je radnja...ili 1836..da ne trazim sada po wikici...


To je ZG SD 27 Renđeri.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 14/07/2011 : 16:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by King Warrior
Rodio se oko 1800, radnja se odvija oko 1830.
Ne treba zaboraviti da se radnja odvija u fiktivnom svijetu, kako nam autori stalno napominju. Tu je sve moguce, pa mozda cak i to da Indijanci jednog dana ne budu istrebljeni.


Da i tu se srece u paralelnom svijetu sa Neverom koji ga kasnije gleda kroz okno portala kako lezi "mrtav" ili ranjen..
Svasta,jos nam treba izdanje tipa Marvelovih "What if..."


Bogme Blek, Mark, Never. A što je s Mister No i Martinom i Dogom.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/07/2011 : 16:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by emirem


Rekao bi da su mu godine rane 40-te,a radnja oko 1840 i neka...rodio se 1799 ili 1800 na pragu stoljeca,a kumovi su bili Mark i Blek koji se poznaju sa starim Mikeom iz fajta protiv crvenih kaputasa.
A kako je Rody vec bio imao sina koji je otisao na istok na skolovanje i bio je uvijek ljubomoran na malog Patricka vratio se kao Supermike,a ime je svom sinu dao po "stricu" Mikeu Wildingu po Patrickovom ocu kako bi mu se oduzio sto je Mike jednom ubio pumu koja ga je htjela rascerciti kraj potoka.
Kasnije se ne moze ni mjeriti ni sa "Dinastijom" ni "Dallasom" kako se zapetljalo!


Rodio se oko 1800, radnja se odvija oko 1830.
Ne treba zaboraviti da se radnja odvija u fiktivnom svijetu, kako nam autori stalno napominju. Tu je sve moguce, pa mozda cak i to da Indijanci jednog dana ne budu istrebljeni.



na području di se odvija zagorova radnja povijesno u to vrime gotovo nije ni bilo više indijanaca

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/07/2011 : 16:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
za koga bi se Zagor boria u španjolskom građanskom ratu?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/07/2011 : 17:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood
na području di se odvija zagorova radnja povijesno u to vrime gotovo nije ni bilo više indijanaca


Irokeska konfederacija je vec bila raspustena..
Predsjednik Jackson je ratovao protiv tih plemena,a i naredio Cherokeeijima selidbu...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/07/2011 : 17:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

za koga bi se Zagor boria u španjolskom građanskom ratu?


Neutralan bi bio..dok Chicu ne regrutiraju Mexi u vojsku i onda ga ovaj izvlaci iz redova za vojnicki rucak!
Poslije prelaze Rio Grande bez papira..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 14/07/2011 : 17:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by lwood

za koga bi se Zagor boria u španjolskom građanskom ratu?


Neutralan bi bio..dok Chicu ne regrutiraju Mexi u vojsku i onda ga ovaj izvlaci iz redova za vojnicki rucak!
Poslije prelaze Rio Grande bez papira..



Ne zaboravi da bi Chico bio u časničkom činu jer iako ima pukovnički čin kao USA vojnik ipak bi ga cijenili u Meksiku pa bi se vjerovatno besplatno prejedao.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/07/2011 : 17:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica
Ne zaboravi da bi Chico bio u časničkom činu jer iako ima pukovnički čin kao USA vojnik ipak bi ga cijenili u Meksiku pa bi se vjerovatno besplatno prejedao.


Ne znam o cemu pises to sa cinovima ,jer ako je to iz "Chico vojnik",nisam citao nazalost,pa valjda budem..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/07/2011 : 17:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a da vas dvojca niste falili rat?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/07/2011 : 17:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

a da vas dvojca niste falili rat?


To je ona epizoda "Rat" pandan "Nasilje.."?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 14/07/2011 : 18:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by bjelolasica
Ne zaboravi da bi Chico bio u časničkom činu jer iako ima pukovnički čin kao USA vojnik ipak bi ga cijenili u Meksiku pa bi se vjerovatno besplatno prejedao.


Ne znam o cemu pises to sa cinovima ,jer ako je to iz "Chico vojnik",nisam citao nazalost,pa valjda budem..



Pročitaj to je jako dobra epizoda.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 14/07/2011 : 18:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

za koga bi se Zagor boria u španjolskom građanskom ratu?


Vec vidim zagora kako vice "NO PASARAN!" na barikadama.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 14/07/2011 : 20:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

na strani Konfederacije protiv terorista Lincolna i njegove žgadije


Bio bi sigurno na strani Unije.
Zašto je Lincoln terorist?

Edited by - dsormaz1 on 14/07/2011 20:12:03
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 14/07/2011 : 20:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by lwood

na strani Konfederacije protiv terorista Lincolna i njegove žgadije


Bio bi sigurno na strani Unije.
Zašto je Lincoln terorist?


Ako si čuo za onu njegovu slavno emancipaciju. E, pa (Dis)honest Abe je proglasio slobodu na onom području gdje nije imao kontrolu. U tom trenutku 2/3 Louisiane, Arkansas, Tennesse, Missouri, Kentucky, West Virginija i Maryland su imali robove, ali su bili pod kontrolom Unije pa se zakon na njih nije primjenjivao. Nadalje, dao je ultimatum da ako u 3 mjeseca se ostali predadu oni mogu zadržati robove. Zaključak: Da se Lee predao u roku od 3 mjeseca nijedan rob ne bi bio slobodan.
Isto tako je novačio Irce, a bogataši su se za 300 dolara mogli izvuči ( pogledaj Bande New Yorka).
Naravno ne smijemo zaboraviti da su Yenkee palili i pljačkali po Virginiji i drugdje (Shermanov marš do mora), ali Lee kod Gettysburga nije palio i ubijao civile.
Lee, Jackson i velika večina generala juga nije bila za ropstvo. Oni su samo stali u obranu svoje domovine koja je bila na meti sjevernjaka. Lee je oslobodio robove prije rata, a Grant tek 13. amadmanom (amadman za ukidanje ropstva). Jackson je pomagao u školovanju crnaca kada je zakon propisivao kaznu zatvora ako netko školuje crnačku djecu (ovdje je to bio slučaj), Lee je nakon rata izbacio 3 bjelaca s Washington danas Lee-Washington sveučilišta jer su napali jednog crnca.
http://www.youtube.com/watch?v=7Kp5W5bJLVM
http://www.youtube.com/watch?v=0uuuneGkmwo
P.S. Pogledajte filmove Gods & generals i gettysburg

P.P.S. povjesna ocjena Leeja
... a foe without hate; a friend without treachery; a soldier without cruelty; a victor without oppression, and a victim without murmuring. He was a public officer without vices; a private citizen without wrong; a neighbour without reproach; a Christian without hypocrisy, and a man without guile. He was a Caesar, without his ambition; Frederick, without his tyranny; Napoleon, without his selfishness, and Washington, without his reward.[

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 14/07/2011 20:50:34
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/07/2011 : 21:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by lwood

na strani Konfederacije protiv terorista Lincolna i njegove žgadije


Bio bi sigurno na strani Unije.
Zašto je Lincoln terorist?



ti ovo ozbiljno?


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/07/2011 : 21:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

a da vas dvojca niste falili rat?



jesu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 14/07/2011 : 21:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by lwood

na strani Konfederacije protiv terorista Lincolna i njegove žgadije


Bio bi sigurno na strani Unije.
Zašto je Lincoln terorist?



ti ovo ozbiljno?

Dobro nemojmo mu zamjeriti. Ne razumiju se svi u građanski rat kao mi. Ako netko ima mitanje u vezi bilo čeka iz američe povijesti 1861.-1865. slobodno pitajte.


Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 14/07/2011 21:37:50
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/07/2011 : 21:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ma ne zamjeran ja ništa.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 14/07/2011 : 21:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by lwood

na strani Konfederacije protiv terorista Lincolna i njegove žgadije


Bio bi sigurno na strani Unije.
Zašto je Lincoln terorist?


Ako si čuo za onu njegovu slavno emancipaciju. E, pa (Dis)honest Abe je proglasio slobodu na onom području gdje nije imao kontrolu. U tom trenutku 2/3 Louisiane, Arkansas, Tennesse, Missouri, Kentucky, West Virginija i Maryland su imali robove, ali su bili pod kontrolom Unije pa se zakon na njih nije primjenjivao. Nadalje, dao je ultimatum da ako u 3 mjeseca se ostali predadu oni mogu zadržati robove. Zaključak: Da se Lee predao u roku od 3 mjeseca nijedan rob ne bi bio slobodan.
Isto tako je novačio Irce, a bogataši su se za 300 dolara mogli izvuči ( pogledaj Bande New Yorka).
Naravno ne smijemo zaboraviti da su Yenkee palili i pljačkali po Virginiji i drugdje (Shermanov marš do mora), ali Lee kod Gettysburga nije palio i ubijao civile.
Lee, Jackson i velika večina generala juga nije bila za ropstvo. Oni su samo stali u obranu svoje domovine koja je bila na meti sjevernjaka. Lee je oslobodio robove prije rata, a Grant tek 13. amadmanom (amadman za ukidanje ropstva). Jackson je pomagao u školovanju crnaca kada je zakon propisivao kaznu zatvora ako netko školuje crnačku djecu (ovdje je to bio slučaj), Lee je nakon rata izbacio 3 bjelaca s Washington danas Lee-Washington sveučilišta jer su napali jednog crnca.
http://www.youtube.com/watch?v=7Kp5W5bJLVM
http://www.youtube.com/watch?v=0uuuneGkmwo
P.S. Pogledajte filmove Gods & generals i gettysburg

P.P.S. povjesna ocjena Leeja
... a foe without hate; a friend without treachery; a soldier without cruelty; a victor without oppression, and a victim without murmuring. He was a public officer without vices; a private citizen without wrong; a neighbour without reproach; a Christian without hypocrisy, and a man without guile. He was a Caesar, without his ambition; Frederick, without his tyranny; Napoleon, without his selfishness, and Washington, without his reward.[


A "Andersonville", Lawrence...
Lincoln je bez sumnje bio abolicionist, ali je zbog rata morao taktizirati. Ne znam zašto bi ga se kvalificiralo kao terorista?? Što su onda bili robovlasnici-plantažeri, humanisti????
Ovo za Leeja stoji. Kad su ubili Lincolna, neke radikalne struje na Sjeveru htjele su da se smaknu Lee i Davis, ali to ipak nije učinjeno, jer su Leeja cijenili i na Sjeveru.

Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 14/07/2011 : 21:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by lwood

na strani Konfederacije protiv terorista Lincolna i njegove žgadije


Bio bi sigurno na strani Unije.
Zašto je Lincoln terorist?



ti ovo ozbiljno?

Dobro nemojmo mu zamjeriti. Ne razumiju se svi u građanski rat kao mi. Ako netko ima mitanje u vezi bilo čeka iz američe povijesti 1861.-1865. slobodno pitajte.




Sad ja vas moram pitati, jel' vi ovo ozbiljno???
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/07/2011 : 21:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
pazi ,brkaš stvari.

Lincoln je terorist ili agresor (ako ti se to više sviđa) zbog agresije na Konfederaciju.
da se nisu države stale odvajat ništa on ne bi ukinia.niti je ima ovlasti za to.
to su pričice i bajke za malu dicu.

ajmo dalje:
sam čin secesije južnih država je potpuno legalan.
čin proglašenja Konfederacije je potpuno legalan.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 14/07/2011 : 21:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
do 4. strane ključ je neizbježan

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.76 seconds. Snitz Forums 2000